Aktuální výsledky 2014/2015 - podzim

Aktuální výsledky, tabulka, komentáře zápasů - podzim 2014

- viz níže

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka. Vše se postupně aktualizuje. Klikněte zde:

a)  www.kfsol.cz/aktualni-vysledky/A3C/

b)  nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde: vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=8556

 

Komentáře zápasů:

Mistrovský zápas 15.11.2014
Vikýřovice - Nový Malín 1:5  (0:1)

Sestava N.Malína:

Laščák - Dolínek, Plachý, Bílek, Málko, Vamvakaš, Novák D., Novák M., Krivošej, Halouzka,Janda

Střídali: Číž, Diviš, Čontoš L., Gronych

ŽK - Krivošej- faul, Janda, Laščák - oba za zakopnutí míče 

Po dvou porážkách v řadě hrál Malín poslední zápas podzimní části na hřišti sestupem ohrožených Vikýřovic a nejsem si jist, jestli by sázkařský kurz na jejich vítězství byl stanoven jako "tutovka". Domácí se však k zápasu nedostavili v optimální sestavě (dle sdělení byli hráči na zájezdě s hasiči) a tak byl favorit přece jen zřejmý. Na hřišti to tak v prvním poločase i vypadalo. Hosté z Malína domácí hráče ve všech směrech přehrávali a jednoduše se dostávali do šancí. Naivní bránění umožňovalo hostům poměrně lehce vnikat po křídlech do otevřených prostorů, ale byl problém dát gól. Ten úvodní dal z penalty - vikýřovický hráč podrazil ve vápně malínského hráče, který byl sám před gólmanem - ve 14 minutě Plachý a protože Malín byl i nadále při chuti vypadalo to na jednoznačný zápas.Bílek se za chvíli odhodlal k velkému sólu, ale těsně před zakončením mu obránce míč odkopl. Bohužel malínští hráči si nedokázali poradit ani s 1000% tutovkou, kdy Janda dostal míč do uličky, v křídle krátce míč potáhl a předložil jej jako na zlatém podnosu Halouzkovi, který však z 8 metrů odkrytou branku Vikýřovic vůbec netrefil. Protože Malín náskok nenavýšil, šli Vikýřovice do kabin s přijatelnou a hratelnou ztrátou jednoho gólu.

Začátek druhé půle patřil domácím. Hosté začali produkovat svůj v poslední době oblíbený statický projev, založený na krátkých, nepřesných přihrávkách, bez nasazení či přenesení hry dlouhou přihrávkou a Vikýřovice měli najednou naději se zápasem něco udělat. Naštěstí jejich centry obránci Malína s podporou Laščáka v brance spolehlivě odvraceli, ale protože směrem dopředu byl špatný pohyb, tak se 10-15 minut "valil" jeden útok za druhým. Malín v tuto chvíli spoléhal na rychlý brejk. První přečíslení ještě gólem neskončilo, Jandův ideální míč si Číž nezpracoval ideálně a gólem šance neskončila. O pár minut později po podobné akci, byl již kakončující Číž šikovnější a dal uklidňující druhý gól a poslal Malín v 16 minutě do vedení 2:0. Od té doby se hra domácích rozsypala. Na hrišti existovalo jen jedno mužstvo, které v krátké době navýšilo z křídelních akcí svůj náskok Davidem Novákem a po pěkném a efektním zaseknutí a střele Jandou na 4:0. Pátý gól dal z penalty malínský brankách Laščák. Penaltě předcházel nepěkný zákrok domácího brankáře, který i sestřelil malínského Jandu. Sám se však při faulu zranil a tak se stalo, že sice opouštěl hřiště na nosítkách, ale ještě navíc i s červenou kartou. Po náskoku na 5:0, došlo na straně hostů k masivnímu střídání a na hřišti se objevil maximálně povolený počet hráčů, kterým pravidla dovolují nastoupit. V nastaveném čase ještě malínský obránce fauloval ve velkém vápně a domácí z penalty vstřelili čestný - nic neřešící - gól.

Názor trenéra:

Po dvou porážkách, ale hlavně po posledních mizerných herních výkonech, bylo pro nás poviností  tento zápas bodově odbojovat. Podle vývoje  jsme na to, abychom výrazně vedli již v úvodní části, ale své šance jsme nedokázali proměňovat. Naštěstí soupeř dnes neměl až na 10-15 minut v úvodu druhého poločasu šanci s výsledkem něco udělat a po druhé brance a dvou dalších rychlých gólech  přestal bojovat. Jsme rádi, že je konec, všichni se již těšíme na "závěrečnou". 

 

Mistrovský zápas 8.11.2014
Nový Malín - Staré Město 0:3  (0:0)

Sestava N.Malína:

Číž - Plachý, Bílek, Málko, Vamvakaš, Diviš, Greif (62 min.- Dolínek), Novák M., Krivošej, Janda, Halouzka (73 min. - Čontoš L.) 

Střídali: Dolínek, Čontoš L.

ŽK - Plachý 

Zápas byl od úvodního hvizdu nervozní, jak na hřišti, tak v "hledišti". Hosté věrni své po pověsti hned od úvodních minut řečnili, faulovali a simulovali. Vše bylo pískáno proti nim a více se nehrálo jak hrálo, protože stále diskutovali s hlavním rozhodčím a jeho asistenty. Při jedné diskusi si vykoledoval žlutou kartu hostující obránce, aby za pár minut viděl od hlavního rozhodčího kartu červenou. Divadlo však pokračuje dále. Hráč nechce opustit hřiště, vyhrožuje sudímu, odchází na střídačku, ale ani za doprovodu pořadatelů nechce jít do kabin. Opět přichází na hřiště, plivně na rozhodčího a se sppoustou nadávek "hrdina hrdině kráčí do sprch. Zápas pokračuje dále v atmosféře, kde i pozdrav by byl důvodem k rvačce. Malím hraje těžkopádně, složitě, přesto má v prvním poločase několik šancí. Nejdříve dostává míč pod sebe Halouzka, ale z ideální pozice střílí levou nohou bez gólového efektu. Potom se 1-2 metry před brankovou čarou s míčem poskakujícím před sebou objevuje Vamvakaš, ale chybí mu důraz a větší nasazení míč dotlačit za brankovou čáru - hostující obránce, který byl za ním mu míč odkopne, tutovku měl i Novák, ale střílí mimo. 

Průběh a vývoj druhého poločasu určil gól Starého Města v 53 minutě. Malínský obránce neodhadl odskok míče na promáčeném hřišti a Jarda Klemza po samostatném třiceti metrovém sólu dává první gól zápasu. Malín hraje špatně, hosté se odkopy brání a čekají na chybu. Ta přichází a rychlonohý Pelech zvyšuje na 2:0 pro Staré Město. Do branky, kde za v minulém zápase vyloučeného Laščáka zaskakoval útočník Číž, se staví zraněný Dolínek a Číž přichází do útoku. Jeho dravost a rychlost hru domácího mužstva zvedlo, Číž se během svého účinkování v útoku dostává do tří tutovek, ale gól nedává. Stejně se vede i jeho spoluhráčům. Pouze dvě nastřelená břevna, ale na ty se nehraje. Poslední gól zápasu dává Staré Město v nastaveném čase. Malín vhazuje, ale ne z místa, kde míč opustil hřiště. Rozhodčí píská, hosté u své střídačky berou svůj míč, ihned vhazují a překvapení domácí se jen dívají, jak hostující hráč běží sám na Dolínka a zvyšuje na konečných 3:0 pro Staré Město.

Porazit Staré Město můžete, když jste připraveni na jejich "styl a herní projev, tj. brečení, hádání, simulování, zdržování". Jestliže se soutředíte na tyto vedlejší produkty, jste ztraceni. Aby jste však uspěli musíte dát branky, střelecká nemohouctnost vás sráží a všímáte si co se kolem děje. Tak vypadal tento zápas. Soupeř se po vyloučení semknul a utkání tak jak je mu vlastní odehrál. 

 

 
Mistrovský zápas 2.11.2014
Hrabišín - Nový Malín 4:0  (1:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Dolínek, Plachý, Bílek, Málko, Vamvakaš, Vařeka, Novák M., Krivošej, Číž, Krušínský

Střídali: Novák David, Halouzka, Greif, Čontoš L.

ŽK - Číž, Novák M., Bílek

ČK - Laščák

Malín v Hrabišíně nesplnil roli favorita. Hlavním problémem bylo více řečí v kabině a na hřišti, než vlastní herní výkon. Když k tomu přidáme 3! asistence před prvními třemi góly, tak se hosté nemohou divit. Ve vyrovnané první půli hrál Malín více s míčem, ale do šancí se nedostával. Netopila v domácí brance zlobily jen střely ze střední vzdálenosti, které však létaly těsně nad břevnem, nebo přímý kop Málka, který Netopil vyrázil na rohový kop. Na obě strany podivně pískající rozhodčí byl pro obě mužstva největším a nejnebezpečnějším protihráčem. Nikdo nikdy nevěděl jestli pískne, proti komu píszne a i díky němu se na hřiště pomalu a jistě dostávala nervozita. 

Druhý poločas chtěl Malín pokračocat v tlaku, který si vytvořil na konci úvodní části, ale brzy přišla fatální chyba Krušínského, který nikým neatakován pět metrů před svým pokutovým územím namazal hrabišínskému hráči,  který založil rychlou akci s penaltovým zákrokem na konci. Laščák vystihl kličku, ale nezasáhl míč, ale hráče. Uviděl červenou kartu a hrabišín zvýšil v 55 minutě vz pokutového kopu své vedení na 2:0. To již brankařský dres oblékl Číž, který si tímto způsobem mohl připomenout nedalekou dobu, kdy se snažil zabránit vniknuté míči do branky, zatímco dnes z pozice útočníka góly sám dává. Hosté bleskově přeskupili svoje řady, vzadu zůstali jen tři obránci, ale malínské naděje dojeli opět na chybné rozejrávce v blízkosti svého pokutového území. Tentokrát byl hříšníkem Vamvakaš, kterému méč odskočil a brejk do otevřené obrany skončil třetí gólem v hostující síti. Během krtátké doby postupně opustili hřiště Vařeka, Málko, Plachý a Malín zápas dohrával bez svých nejzkušenějších hráčů, Inkasoval již jen jednou, další gólovou trefu si mohl připsat ještě hrabišínský Pastyřík. To by ovšem musel z malého vápna prostřelit malínské bránící hráče. Obětavý zákrok Dolínka mu nedovolil skóre navýšit. V dusné atmosféře se spoustou ostrých zákroků se zápas nakonec dohrál bez další změny skóre.

Názor trenéra:

V prvním poločase jsme soupeři darovali úvodní branku. Soupeři stačilo jen odkopy zakládat rychlé akce a při ztrátě nás okamžitě faulovat. Dvě další branky, které jme domácím  ve druhém poločase darovali, nás poslali do kolen. Stydím se za náš herní projev, soupeř hrál to na co má, hrál odvážně a bojovně a zaslouženě vyhrál. O to více mě mrzí chování hlavního pořadatele, který po proměněné penaltě nechal schovat jeden hrací míč v prostoru tribuny, zatímco další máč pro jistotu pořadatelé nenašli v nazarostlém poli za brankou. Třicet minut byly k dispozici jen dva míče. Velká škoda pro domácí, mohli nás porazit vyšším rozdílem. :-).  

 
 
Mistrovský zápas 25.10.2014
Nový Malín - Vidnava   2:2  (2:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Dolínek, Plachý, Bílek, Málko, Vamvakaš, Vařeka (83 min. Diviš L.), Novák M., Krivošej, Číž, Novák D. (63 min. Halouzka)

Gól: 6 min. - Plachý, 22 min. Číž 0:2

ŽK - Novák, Vařeka, Málko

Jakmile skončí zápas nerozhodným výsledkem, přemýšlejí fanoušci, hráči, funkcionáři a trenéři, jestli body ztratili či získali. Hamletovská otázka ve fotbalovém balení "zisk či ztráta, toť otázka". Také v Malíně si v sobotu oba tábory kladly tuto otázku. 

Malín byl v prvním poločase produktivnější jako jeho soupeř. Mnoho šancí neměl, co měl proměnil. Nejdříve se ve druhé minutě pokoušel dostat přes obránce Vařeka, ale neprosadil se, za další tři minuy byl již úspěšnější. Obránce si obhodil, vběhl do velkého vápna, ale dříve než stačil zakončit, zatáhl bránící hráč za záchranou brzdu a poslal Vařeku na zem, Penaltu Plachý proměnil a domácí vedli. Jenže do šancí se dostávala Žulová. Ne sned, že by to byly šance ze hry, ale Žulová hrozila zejména ze standartek pro které si zkušeně k velkému vápnu chodila. Nejnebezpečnější byla asi třetí zahrávaná, která skončila na břevně domácí branky. Jestliže si někdo myslel, že směrem dopředu toho Malín moc nepředvádí, musel být překvapen jak jednoduše dali domácí druhý gól. Míč ze středu hřiště dostává v křídle volný David Novák, přízemní střílená přihrávka za obranu nachází nabíhajícího Číže, který podél vybíhajícího brankáře dává na 2:0. V těchto momentech hrají domácí dobře, hodně jsou na míči, jen chybí více míčů do vápna a snaha o zakončení ze střední vzdálenosti. Poločasová přestávka přišla hostům určitě vhod.

Druhý poločas zastihl domácí hodně nepřipravené. Malínští hráči vyklidili střed hřiště a začali se věnovat statickému bránění výsledku. Zatímco hosté každý zárodek brejku zastavovali i za cenu přerušení hry, Malín byl benevolentnější. Vidnava mohla vklidu přejít přes dva tři protihráče a snadno se dostávala do nadělných pozic. Ještě více nebezpečná byla, když Malín zaútočil ve větším počtu hráčů. Protože se některým nechtělo vracet, byl každý vidnavský brejk velmi nebezpečný a jeden dokázala v 53 minitě využít. Šebesta itekl a ač tísněn dává kontaktní gól. Domácí se však k pohlavku, který dostali nepoučili. Dobře hrající Vidnava v 59 minutě jde durazně za centrem do vápna a její hráč z voleje nádherně trefuje míč, který málem protrhne síť. Je vyrovnáno a začíná se ze stejné startovací čáry. Malín je po vyrovnání otřesen a působí jako boxer v ringu, kterého rozhodčí právě počítal. Vidnava se jednoduše dostává před vápno, ale dalším nadějným akcí již gólový efek chybí. Šebesta s Onciulem na hřišti kralují a rozdávají míče svým spoluhráčům. To ostře kontrastuje s hrou Malína, kde snad neexistuje herní týmový výkon, jen spousta individuálních pokusů, nebo bezhlavé odkopy. A protože domácím chybí pohyb i směrem dopředu, nemusí se Žulová příliš obávat a věnovat se obrané činnosti. Onciul, který po druhé obdržené brance, přešel na místo stopera, kde svoji přítomností zcela zpacifikoval útočné snažení domácích, má opět možnost více hrát a Vidnava domácí přehrává. Když se na konci zápasu Malín, přece jen maličko zlepší, končí jeho naděje nepřesnou přihrávkou nebo v ofsajdovém postavení. Vidnava navíc hru na konci zkušeně rozdrobí povalováním se po hřišti a střídáním. 

Názor trenéra:

Bez nasazení, bojovnosti, bez pohybu a důrazu, se spoustou individuálních chyb nelze vyhrát i když vedete o dva góly. Vidnava dnes u nás bod ztratila. Nezasloužili jsme si vyhrát. Nehráli jsme jako tým, situace řešíme složitě, komplikovaně kombinujeme. Mrzí mě přístup některých hráčů k zápasu i jejich minimální snaha "poskytnout" svoje herní dovednosti ve prospěch celého mužstva. 

 
 
Mistrovský zápas 18.10.2014
Písečná - Nový Malín   0:1  (0:1)

Sestava N.Malína:

Laščák - Dolínek, Plachý, Bílek, Málko, Vamvakaš, Vařeka (89 min. Čontoš L.), Novák M., Krivošej, Číž (88 min. Greif), Halouzka (58 min. Novák D.)

Gól: 28 min. - Vařeka

ŽK - nikdo

Malín přicestoval do Písečné i se svým  - minule absentujícím - kapitánem Bílkem. Ten v letošním ročníku vynechal dva zápasy a oba Malín prohrál. Na hřišti se tentokrát neobjevil Krušínský, který ze dravotních problémů zůstal v civilu jen na střídačce, marně by jste hledali Jandu, který měl povinnosti ke svému zaměstnavateli. A to ještě Čontoš Š. a Diviš k zápasu pro zranění neodcestovali vůbec. 

Začátek zápasu patřil domácím, kteří zlobili na své pravé straně, kde si jejich rychlonohý záložník dělal co chtěl a donutil malínského trenéra k výměně postů hned v úvodu. Změny částečně pomohly, přesto měli domácí více ze hry. Největší šancipoločasu jim však nezmařil výborný Laščák v malínské brance, ale jeho spoluhráč Novák M., který míč směřující po závaru do branky odhlavičkoval do bezpečí. Hosté z Malína v útoku příliš nezlobili. Důvodem bylo velké množství zkažených přihrávek ve středu pole a komplikované zakládání útočných akcí. Přesto dal Malín gól. Jediná pěkná, rychlá a křídelní akce s finální přihrávkou pod sebe, kde je velkém vápně zcela volný Málko. Jeho střela z první však letí přímo do středu branky agólman domácích ji vytěsnil na roh. K rozehrání se staví neúspěšný střelec a posílá na malé vápno centr. V klubku hráčů se nejvýše objevuje hlava Vařeky, míč trefuje a ten obloučkem pomalu letí přes hráče i brankáře a padá do branky na zadní tyči. 28 min. a Malín vede 1:0. Písečná se do konce poločasu snaží s výsledkem něco udělat, ale svoje příležitosti jim převážně překazí malínská obrana v čele s gólmanem, nebo akce gólem nekončí, díky nepřesnostem v zakomčení se kterým mají domácí velké potíže.

Druhý poločas byl kopií prvního. Tlak domácích se spoustou křížných centrů či jednoduchým nákopem za obranu, ze strany Malína převážně obrana s pokusy o rychlý brejk, ale hosté se do šancí vůbec nedostávali. Některé šance domácích byly více jak tutové, ale překonat Laščáka bylo nad střelecké síli a herní umění domácích. Po rohovém kopu a hlavične domácího hráče se další domácí hráč - stojící metr před Laščákem, který je na brankové čáře - snaží ještě míč hlavou tečovat. To se mu daří. Malínský brankář však reflexivně reaguje a míč vytahuje na roh. Další tutovka začala nepodařenou kličkou domácího obránce, která dovolila aby útočník Písečné mohl vyzvat na soubouj 1-1 hostujícího brankáře. Ten jeho kličku vystihl, ale míč se od něj odrazil do boku, kde nabíhal další hráč Písečné. Ten je trochu v úhlu, ale má před sebou poloprázdnou branku kam spěchají další hráč. Jeho střela ze 14 metrů však letí 2 metry mimo!  Do další šance se dostala Písečná díky nedůslednéhu bránění nabíhajícího hráče na křížný pas. Bohužel pro Písečnou, ani tento střelecký pokus neskončil v brance. Křečovitý tlak v posledních minutách byl již jen o náhodě a gól na žádné straně nepřinesl. 

Názor trenéra:

Herně bída, výsledkově spokojenost. Písečná se i přes naší slušnou defenzívu přece jen dostala do šancí, ale dát gól byl pro ni problém. Náš ofenzivní herní projev měl velké nedostatky, nedoplňujeme útočníky, akce řešíme zbrkle, málo střílíme ze střední vzdálenosti. Je toho více co musíme zlepšit.

 

 
Mistrovský zápas 11.10.2014
Nový Malín - Dubicko  0:1  (0:1)

Sestava N.Malína:

Laščák - Dolínek, Plachý, Janda, Málko, Vamvakaš, Vařeka (78 min. Novák D.), Novák M., Krivošej, Číž, Krušínský.

Nenastoupil: Čontoš L., Greif, Gronych

ŽK - Novák, Plachý

Podruhé letos Nový Malín nastoupil bez svého kapitána, podruhé prohrál! Náhoda?! Jen aby se z toho nestalo pravidlo. Nerovné hřiště v Novém Malíně tentokrát navíc své domácí hráče zradilo a podepsalo se na konečném výsledku. 

Od úvodního hvizdu se začalo opatrně, obě mužstva spolehala na obranný blok, ale do první šance pustil Malín po chybě v obraně hostující Dubicko. Střela z halfvoleje však skončila nad bránou. Malín si ve střední části vypracoval dvě gólové situace. Nejdříve se na hranici velkého vápna nevyužil svého gólového postavení Vařeka za chvíli dostal míč za obranu opět Vařeka, ale svůj lob, kterým přehazoval vybíhajícího Kunčara v dubické brance nasměroval mimo tři tyče a tak se neslavilo. Brankář hostů svůj tým podržel při volném přímém kopu Plachého, který na posledníchvíli zahlédl a míč do sitě skvělým zákrokem nepustil. Zápas se rozhodl ve 27. minutě. Proti míči vybíhá Dolínek, chce si jej tělem zpracovat a současně jej vyvézt do rychlé akce, ale míč po odrazu odskakuje jinam než původně mířil. Dolínek jej zachycuje jen částečně bokem těla, ztlumí jej, ale k míči má nejbíže dubický útočník, který se objevuje za domácím obránce. Míč si dobře zpracuje a střílí vedoucí gól hostů.  Do konce poločasu se do šance dostává hráč Dubicka, ale Laščákova branka je pro něho příliš malá. Malín si do poločasu udržel mírnou optickou převahu, do gólových šancí se však příliš nedostával. Hosté měli štěstí po uvolnění se Vařeky na brankové čáře, bohužel domácí útočník z malého vápna nedokázal  přes shluk hráčů přihrát na zadní tyč, kde číhal úplně volný Číž. Malín pro změnu musel bránit brejkové situace Dubicka, které jeho obranu neustále zaměstnávaly.

Nic podstatného se nezměnilo ani ve druhém poločase. Přestože Malín pro druhou polovinu částečně změnil některým hráčům role na hřišti, tak kýžený efekt se nedostavil. Těžkopádné dobývání dubické branky proti jednoduchému založení útoku odkopem do odkrytých prostorů na jediného vysunutého hráče, který svým pohybem, bojovností i fotbalovým projevem hodně zlobil. Domácí měli k brance nejblíže v 72 minutě, kdy Vařeka doklepává míč snad z 1 metru do poloprázdné branky. Nebyl sice v ideální pozici, ale jeho doklepnutí levou nohou končí těsně vedle levé tyčky. Potom ještě Číž střílí levou nohou z dvanáctí metrů, po pěkné přihrávce Krivošeje. Jelikož ani hosté se svými brejky nenaložili, jak by si představovali, hrálo se až do úplného závěru, kde se Malín snažil míče dostat míče do vápna dlouhými centry a spoléhat se na případnou chybu. Taktika tonoucí se stébla chytá úspěšná nebyla a dubická radost po závěrečném hvizdu kontrastovala se smutkém domácích hráčů.

Názor trenéra:

Vyhrálo fotbalovější mužstvo. Náš herní projev měl spoustu nedostatků, některé se opakují a proti těžším soupeřům potom limitují náš výkon. Dnes jsme navíc nebyli schopni dát gól. Prostě den blbec. 

 
 
 
Mistrovský zápas 4.10.2014
Javorník - Nový Malín  1:3  (1:1)

Sestava N.Malína:

Laščák - Dolínek, Plachý, Bílek, Novák D., Málko, Vamvakaš, Vařeka (88 min. Diviš), Novák M., Krivošej, Číž (89 min. Greif)

Nenastoupil: Čontoš L.

góly: 5 min. Vařeka 0:1, 56 min. Číž 1:2, 58 min. Vařeka 1:3 

ŽK - Bílek, Plachý


Novému Malínu se do Javorníka začíná jezdit veseleji. Podruhé v řadě zde dokázal zvítězit. Tentokrát měl úlohu maličko snadnější. Domácím chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Nový Malín však také nenastoupil kompletní. Hosté nemohli začít lépe. V 5 minutě přišel rychlý výpad po křídle, centr a Vařeka neměl problém míč poslat do sítě. Potom ještě málkova standartka proletěla přes celé vápno aniž by ji kdo tečoval a lízla tyč. Jenže to bylo ze strany Malína na dlouhou dobu vše, na co mohl být pyšný. Jeho těžkopádný přechod do útoku a časté ztráty míče po individuálních chybách, postupně dostávalo Javorník více a více do hry, až byl Malín zatlačen před vápno a bránil výsledek. O vedení přišel ve 38 minutě, kdy Laščák neměl šamci chytit perfektně kopnutý přímý kop. Do konce poločasu se skóre nezměnilo, ale do šaten veseleji odcházeli domácí hráči, kteří cítili šanci na obrat.

Druhý poločas začal Malín svižněji, ale v gólové šanci se jako první objevil Javorník. Za malínskou obranou se objevil domácí útočník, ale svůj minisouboj s Laščákem prohrál. Malínský gólman mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho pokus o prostřelení vyrazil na roh. Hosté rozhodli o konečném výsledku během dvou minut. Nejdříve v 56 minutě po pěkné rychlé kombinaci dostává míč do uličky Číž, ve vápně si jej posune a střelou na zadní tyč posílá své mužstvo do vedení. Chvíli po rozehrání malínští vybojovali míč, zakládají opět rychlou kombinační akci s minimen doteků do které se zapojují 4 jeho hráči. Tentokrát finální přihrávka nachází na hranici velkého vápna Vařeku, ten se s míčem efektně a efektivně otáčí a střílí třetí malínskou branku. Další vývoj zápasu probíhal podle výsledkového scénáře. Javorník se tlačil do útoku,  Malín výsledek bránil, ale evidentně byl v lepší zápasové pohodě než v první půli. Podržel míč, rozehrál, zrychlil, prostě vývoj zápasu kontroloval. Zlomový impuls mohl nastat v 81 minutě zápasu, kdy byl ve vápně faulován domácí útočník a Javorník měl možnost vstřelit kontaktní gól z pokutového kopu. Mladý javornický exekutor, však selhal, Laščák vystihl směr jeho střely a míč vyrazil. Konec zápasu probíhal v klidu. Malín mohl ještě navýšit vedení. Střídající Diviš pelášil od půlící čáry sám na gólmana, ale stíhající obránce mu znemožil vystřelit a tak se skóre v 90 minutě zápasu nezměnilo.

Názor trenéra:

V úvodním poločase jsme hráli moc složitě, s dlouhým držením míče a spoustou individuálních chyb. Ve druhém poločase byl již náš herní projev týmový a každý hráč se přesvědčil, že je důležitou součástí mužstva. V kritických momentech druhé půle nás podržel gólman a tak jsme i díky němu vývoj zápasu kontrolovali až do úplného konce. 

 
 
Mistrovský zápas 27.9.2014
Nový Malín - Lesnice 1:0  (1:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krušinský (77 min min. - Diviš), Plachý, Bílek, Janda, Málko, Vamvakaš (61. min. Halouzka),, Vařeka (89 min. Čontoš L.), Novák M., Krivošej, Číž

góly: 27 min.  Číž, 

ŽK - Novák

Nejepší útok proti nejlepší obraně. Tak by se dalo nazvat utkání Nový Malín - Lesnice. Domácí stejně jako před rokem oplývají střeleckou produktivitou, zatímco Lesnice v předcházejících zápasech postavila před svoji brankou zeď, která se těžko překonává. Úkolem domácích tedy bylo vstřelit gól nejlépe dva a spoléhat se na špatnou lesnickou produktivitu. Vývoj zápasu se do puntíku naplnil. 

V prvním poločase se hosté soustředili na pečlivé bránění s rychlým přechodem do útoku. Malín se rovněž bezhlavě nehnal hned od úvodního hvizdu za body a rozvážně držel míč a čekal na chybu. Občas zahrozil dlouhým míčem za obranu, ale do šancí se ani jedno mužstvo nedostalo. Od patnácté minuty však Malín zvýšil tempo a dostal hosty pod tlak. Nejdříve  Vamvakaš utekl po křídle, pohrál si s obráncem, vběhl do vápna a zpětnou přihrávkou našel v ideálná střelecké pozici Krivošeje. Ten míč z deseti metrů dobře a prudce trefil, balou proletěl mimo houštinu hráčů, ale na brankové čáře se objevil ještě jeden hostující hráč, který míč do sítě nepustil. Z následného zmatku a dorážek rovněž gól nepadl. Za chvíli byl v dobré pozici Vařeka, místo zklepnutí míče na spoluhráče nabíhajícího na hranici šestnáctky, však zvolil indididuální řešení a jeho střela byla zblokovaná. O pár dalších minut přichází malínský centr, k míči si nabíhají dva domácí hráči, ale lépe postavený Číž se k míči nedostal. Vařeka akci zakončuje hlavičkou, které však chyběla razance a umístění. Gól padl až ve 27 minutě zápasu. Po pěkné kombinaci Krušinský, Vamvakaš, Krušinský se posledně jmenovaný uvolňuje  u postraní čáre a posílá na hranici malého vápna nepříjemný centr. Ten hlavou lízne Číž, hostující gólman vůbec nereaguje a míč končí v síti na zadní tyči - 1:0. Do konce poločasu se v šanci objevuje jen lesnický útočník, který postupuje na Laščáka sám. Malínský brankář, tak jak je jeho úkolem a zvykem domácí tým v zápase podrží a i nadále hájí čisté konto. 

Ve druhém poločase se hraje převážně na polovině Malína. Hosté se snaží vyrovnat, domácí brání jednogólové vedení - to je scénář a průběh celého poločasu. Zatímco od Lesnice hrozí nebezpečí po standartních situacích, Malín se do gólových šancí dostává z brejků. Lesnice byla blízko vyrovnání po standartce a nasledné dorážce, kdy situaci zachránil na zemi léžící malínský brankář, který rychle reagoval na prudkou střelu a rukou ji vytěsnil na roh. Malín mohl své vedení zvýšit Vařekou, který obešel dva obránce, objevil se sám na hranici velkého vápna, ale jeho zakončení i díky terénu končí v ochrané síti. Lesnice se potom dožaduje - po vzájemném tvrdém souboji Bílka s lesnickým útočníkem - penalty, ale blízko stojící rozhodčí nepíská (oba aktéři šli do souboje stejně), až po chvíli přerušuje hru a nechává oba ležící hráče ošetřit. Více "tutovek" si obě strany ve druhé půli nevypracovaly. Jen náznaky dobrých příležitostí, které však nebyl nikdo schopný dotáhnout do konce. A tak se po nadějných úvodních pětačtyřiceti minutách a bídné druhé půli mohou domácí hráči radovat z vítězství.

Názor trenéra:

Bylo pravděpodobné, že se nebude konat žádné střelecké představení. Škoda, že jsme v uvodním poločase při náporu ve střední části nedali o branku více, hrálo by se nám snadněji. Soupeř byl v obranné fázi dobře organizovaný, směrem dopředu od něj největší nebezpečí hrozilo ze standartních situací. Opět jsme dokázali vyhrát  zápas, kde soupeře vizuálně nepřehráváme.  

 

Mistrovský  zápas 20.9.2014
Supíkovice - Nový Malín 0:7  (0:5)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krušinský, Plachý, Bílek, Janda, Málko, Vamvakaš (55. min. Greif),, Vařeka, Novák M., Krivošej, Číž

góly: 5, 12 min.  Číž, 20, 28, 34, 64, 76 Vařeka

ŽK - nikdo

Favorit zvládl svoji úlohu dokonale. Lehce svého soupeře přehrával . Solidní trávník i když maličko podmáčený předcházejícími deštmi byl příjemně hustý, ale protože se hráči hodně bořili, byl pohyb dost náročný. První poločas byl demolicí domácího mužstva. Jestli si hráči Supíkovic, stanovili, že je důležité, co nejdéle držet remízový stav, tak selhali. Nestačili pokrývat rychlé výpady po stranách. V koncovce se prosadili  pouze dva hráči. Snad chtěli své spoluhráče přesvědčit, že góly dávat umí. V úvodu zápasu byl gólově odměněn Číž i za svůj neúnavný pohyb z předcházejících zápasů, kdy ne vždy svoji tutovku řešil ideálně. Tentokrát ve svých šancích nezaváhal a Malín se dostal do dvoubrankového vedení, když Číž zužitkoval své dvě šance. Dostal se i do třetí. Naběhl si na kolmici, byl u míče dříve jak supíkovický brankář, špičkou kopačky jej obhodil - míč těsně minul branku, ale hráči se srazili. Koleno na koleno a zdravotníci museli na hřiště. I z tohoto důvodu do druhého poločasu supíkovický gólman nenastoupil. Další branky již obstaral Vařeka. Na 3:0 po pěkné kombinaci na jeden dotek Málko, Novák, Vařeka posledně jmenovaný dává sám před brankářem chladnokravně gól. Další branku dává Vařeka po samostatné akci. U půlící čáry si vybojuje na obránci míč, vyhraje sprintérský souboj a zvyšuje na 4:0. Pátý gól střílí Vařeka po další pěkné přihrávce. Mezitím mu rozhodčí stine neuznat další branku pro postavení mimo hru. Za stavu 5:0 se do šance dostávají i domácí. Do otevřené obrany po zrátě míče vběhne hráč Supikovic, postupuje na malínského brankáře sám, ale souboj s ním prohraje.

Druhý poločas je jako by za Malín nastoupilo jiné mužstvo. Hra bez pohybu, bez nápadu s dlouhým držením míče místo ryhlé kombinace na 1-2 doteky. Supíkovice toho využívají a snaží se o kosmetickou úpravu nepříjemného skóre. Svoji šanci však jejich hráč "zazdil" střelou z první, když mu i zábrana za brankou byla příliš nízká. Další vniknutí dovápna způsobené laxním přístupem, také brankou neskončilo. Ze strany hostů však postupně přichází zlepšení. Vařeka dává do otevřené domácí obrany další dva góly, opět je mu navíc jeden neuznán pro postavení mimo hru. Gólovku měl ještě Krivošej, Málko zkoušel štěstí z hranice velkého vápna, ale skóre se již nezměnilo.

Názor trenéra:

Když dáváte góly je každý zápas jednoduchý. Za rozhodnutého stavu se však mužstvo těžko motivuje. Navíc se bojíte zbytečného zranění nebo karty a tak se zápas dohrává jen z povinosti. Tak tomu bylo i v Supíkovicích. Za první pohledný poločas je však hráčům potřeba poděkovat.

 

 

Mistrovský  zápas  13.9.2014
Nový Malín  - Bohdíkov 1:0  (0:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krušinský, Plachý, Greif ( 65 min. Novák D.), Bílek, Janda, Málko, Vamvakaš (88. min. Čontoš L.),, Vařeka (46 min.  Halouzka, 65 min. Novák M.), Číž.

Na střídačce dále: Gronych

góly: 63 min.  Málko 1:0

ŽK - Krivošej

Ještě v pátek se nevedělo jestli počasí umožní zápas odehrát. Nakonec nepršelo a tak se hrálo. Již tak dost nerovné hřiště  se díky předzápasu ještě zhoršilo, ale pro obě mužstva bylo stejné.

Kdo viděl zápas Malína se Žulovou v minulém kole a tento mač proti Bohdíkovu, musel být hodně zmatený. Malín dlouho kazil jednoduché míče, chyběl mu pohyb i bojovnost, přihrávky na útočníky byly spíše dlouhými nákopy, které nenacházely spoluhráče, podpora zálohy směrem dopředu byla minimální a když k tomu přidáme chyby při individuelním řešení situací, tak  není divu, že Bohdíkov v těchto chvílích  vypadal v poli maličko lépe, ale bez ohrožení branky. Za celý první poločas mohl dát gól jen Vamvakaš, který důsledně sledoval dráhu míče po střele Plachého, která mu však nesedla a stala se z ní nebezpečná křížná přihrávka - bohužel mladý malínský hráč sám před hostujícím brankářem střelou z první vůbec netrefil branku. Tutovku spálil rovněž Číž, který se prodral k zakončení, ale jeho střelu Kaňák v bohdíkovské brance vytáhl nad břevno. A to bylo z obou stran vše. Diváci, i kdyby si nasadili růžové brýle, by nad předvedenou hrou museli plakat.  

Od úvodního hvizdu druhého poločasu se Malín pomalu rozehrával. Herní projev byl sice jen o málo lepší, ale i to stačilo k tomu, aby se jeho hráči dostali do dalších gólových šancí. V největší byl opět Číž, který zpětnou přízemní přihrávku pod sebe od Krivošeje nedokázal přesněji trefit a jeho "šmudla" skončila v kaňákových rukavicích. Zápas se rozhodl v 63. minutě, když se  2-3 metry před velkým vápnem rozhodl Málko vystřelit. Střela umístěná k tyči před brankářem ještě skočila a skončila v síti. Sváteční malínský střelec se trefil po dlouhé době - naposledy skóroval 15.6.2013 proti Hrabišínu (mimochodem proti tomuto mužstvu se trefuje nejčastěji). Nutno však říci, že když již dá Málko gól, tak to bývají branky důležité a tříbodové. Jak se ukázalo, platilo to i v sobotním utkání. Od této chvíle měl Malín hru již pod kontrolou. Najednou se lépe pohyboval, byl přesnější a převzal i střed hřiště. Jeho hráči mohli vstřelit další branky, například Krivošej si brankáře položil na zem, ale místo zpětné přihrávky na nabíhající spoluhráče, chtěl brankáře sám překonat technickým přehozením, ale Kaňák byl připraven. V dalších dvou šancích byl ještě Číž, jednou běžel po pěkné uličce sám na bohdíkovského brankáře, ten však v časným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu po zemi nadvakrát chytil. Bohdíkov měl za celý druhý poločas šanci jen po standartní situaci, kdy si na centr naběhli nikým nehlídaní tři jeho hráči, hlavičku v dobré pozici, však Laščák bez problémů chytil a udržel tak čisté konto. Nepříliš pohledný duel skončil utrápeným vítězstvím favorita.

Názor trenéra:

Dokázali jsme vyhrát zápas ve kterém jsme se v úvodní části hodně trápili. Změny v sestavě i v postech nás však přece jen dovedly k vítězství. Bohdíkov je pro nás vždy nepříjemným soupeřem a body ze vzájemného zápasu jsou těžce vybojované, ale o to cennější. Jsem rád, že jsme se postupně zlepšovali a v závěru hru již kontrolovali.

 

 
Mistrovský  zápas  7.9.2014
Žulová - Nový Malín  2:2  (1:1)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krušinský, Plachý, Dolínek (24 min.  Halouzka), Bílek, Janda, Novák M.  Málko, Vamvakaš (80. min. Greif),, Vařeka, Číž.

Na střídačce dále: Čontoš L.

góly: 41 min.  Vamvakaš 1:1, 79 min. Krušinský 2:2

ŽK - Plachý

Ke svému tradičnímu soupeři se kterým na jeho půdě pravidelně prohrávají se v neděli vypravili malínští fotbalisté. V dobré náladě s velkým časovým předstihem dorazili v pěkném ¨počasí na pěkný trávník. 

Začátek zápasu patřil domácím, z počátku si hosté nevěděli rady s míči za svoji obranu a museli podstupovat jeden souboj za druhým. Žulová se dostala do několika nadějných situací, ale tutovku proměnit nedokázala. Když se již zdálo, že se hosté dostávají více do hry, přišla fatální chyba v rozehrávce, kterou domácí útočník s přehledem proměnil. Jeho pozice byla poměrně jednoduchá, sám běžel na malínského brankáře a poslal svůj tým do vedení.  Malínu se situace zkomplikovala o pár minut později ještě více. Ne že by snad inkasoval podruhé, ale pro zranění musel střídat Dolínek. Sestavu zasáhlo několik změn, když si hráči měnili svoje role v týmu. Na zlepšujícím se výkonu se však Dolínkovo odstoupení neprojevilo. Stále častěji byl Malín na míči, stále častěji hrál na své útočné polovině a připravoal si nadějné příležitosti. V největší se objevil Vamvakaš, který si naběhl na pěknou "českou uličku", ale situaci před gólmanem gólově zúročit nedokázal. Na druhé straně se v šanci objevila i Žulová, která rychlý kontr málem dotáhla až ke vstřelení gólu. Na brankové čáře však na poslední chvíli zakročil Janda, který míč uklidil do bezpečí. Na to Malín odpověděl "trmou vrmou" v žulovkém velkém vápně, která vyvrcholila zakončením Vařeky, kterému však gólovou radost pokazil na brankové čáře výtečným zákrokrm domácí brankář. Když se již zdálo, že se poločasové skóre měnit nebude, naběhl si nejmenší hráč na hřišti - Vamvakaš - na rohový kop Málka, tak precizně, že jím trknutý míč zapadl za zadní tyč domácí branky - 41 minuta 1:1.

Druhý poločas byl u míče v úvodních 15 minutách Malín. Z jeho kopaček se sice nepřesnost úplně nevytratila, přesto, jeho hráči v těchto chvílích diktovali tempo utkání. Ale gól vstřelit nedokázali. Ve výborné pozici se objevil Halouzka, místo zakončení ze 17 metrů zvolil "uličku", která byla příliš razantní a bylo po šanci. S přibývajícím časem se však domácí přece jen rozehrávají a ukazují, proč vedou tabulku. Malín se 15 minut numůže dostat ze žulovského sevření a jen odkopává míče daleko od branky. Žulová však jde po další hrubé individuélní chybě do vedení. Klička na půlce, ztracený míč, rychlý brejk a gol na 2:1. Hosté však opět zvedli hlavu. Žulová se spoléhá na rychlé protiútoky a musí bránit výsledek. Vařekovi se ještě vyrovnat nepodařilo, protože byl na malém vápně zezadu strčen, takže místo doklepnutí míče do branký se poroučel k zemi. Penalta se nepískala a tak museli hráči Malína zvýšit obrátky, aby si mohli odvézt premiérový bod z horké žulovské půdy. Konečný výsledek se na tabuli objevil v 79 minutě, když Krušinský hlavou vyrovnává. Obě strany však nechtějí pouze remizovat, chtějí vyhrát a tak dobrá divácká návtěva vidí ještě zajímavé minuty zápasu. Do 100% šance se však dostávají jen domácí. Jejich hráč běží sám na Laščáka, ale ten se nenechává překonat a i díky němu si Malín odváží bod.

Předvedli jsme dnes lepší výkon, než v minulých kolech. Hráči chtěli po většinu zápasu hrát, o soupeři platilo to samé,  proto se početná divácká návštěva nenudila. Remízový výsledek je spravedlivý, ale obě mužstva chtěla více. 

 

 
Mistrovský  zápas  30.8.2014
Nový Malín - Postřelmov 2:1  (2:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krivošej, Plachý, Dolínek, Čontoš (76 min. Gronych), Bílek,  Novák M. (55. min. Greif), Málko, Vamvakaš, Vařeka, Číž.

Na střídačce dále: Čontoš L.

góly: 5 min.  Plachý p.k. 1:0, 16 min. Číž.

ŽK - Vařeka, Dolínek - faul

Nováček z Postřelmova se v Malíně představil jako houževnaté a bojovné mužstvo, na druhé straně chování hráčů i lavičky bylo chvílemi - mírně řečeno - mimo rámec slušného chování. 

Domácí zápas rozhodli opět v samotném úvodu. Po pár minutách vzájemného oťukávání přišla kolmá ulička mezi obránce, nabíhající Vařeka byl u míče dříve než vybíhající brankář, míč si posunul mimo jeho dosat, ale zakončit již neměl příležitost. Ostrý zákrok gólmana jej poslal k zemi. Rozhodčí odpískal pokutový kop a k údivu přítomných vytáhl pouze žlutou kartu, kterou zamával šťastnému hostujícímu brankáři před očima. Plachý bez problémů poslal Nový Malín do vedení. Domácí i nadále kontrolovali hru dlouhým držením míče. Druhý gól si připravili porychlém brejku. Hosté se vytáli na svoji útočnou polovinu ve větším množství než bylo z pohledu zabezpečení obrany vhodné a domácí svůj bleskový kontr (Vamvakaš vyvezl míč, přihrál jej nabíhajícímu Vařekovi, ten přihrává na hranici malého vápna volnému Čížovi, který střílí levou nohou do protipohybu brankáře - gól) s přečíslením 3 na 2 využili ke vstřelení druhé branky a zvýšení vedení na 2:0. Hosté flustrovaní dvougólovou ztrátou a s problémy vyhnout se ofsajdovému postavení více řeční než hrají. Olej do ohně přilévá i jejich střídačka, která má oči jako Bystrozraký z pohádky. Možná kdyby stáli o nějakých 40 metrů blíže viděli by, že se praporek byl zdvižený oprávněně. Jen jednu tutovku měli hosté. Míč směřující ze schrumáže se však odrazil jen od tyčky do hřiště, kde jej lapil domácí brankář. Konec poločasu se dohrál bez větších šancí, jen standartní situace přinášely více vzruchu před obě branky.

Druhý poločas již patřil Postřelmovu. Střídání, které museli domácí provést, je donutilo, aby se soustředili na obranou činnost a bránění náskoku. Postřelmov přehrával Malín ve středu hřiště, ale jeho kolmice bezpečně zachytávala domácí obrana, nebo pozorný Laščák svými výběhy. Nejnadějněji vypadalo sólo pravého obránce, který se rozhodl pro individuální řešení, ale jeho pěkná akce skončila jen střelou do břevna Laščákovy branky. Hostům nezbývalo nic jiného než ohrožovat makínského brankáře střelami z dálky, nebo centry. Vypracovali si několik nadějných příležitostí, ale zakončení bylo tragické. Většina pokusů šla mimo, zbytek pochytal Laščák, nebo mu pomohlo opět břevno. Protože  Postřelmov hru musel hodně otevřít, naskytli se domácím příležitosti pro rychlé brejky. Tyto však Malín nebyl schopen dotáhnout do konce. Když již běžel Vařeka sám na brankáře zastavil jej zdvižený praporek pomezního. V 80 minutě má Malín šanci  přečíslení dva na jednoho. Přihrávku na volného hráče však před velkým vápnem odráží rukou postřelmovský obránce a rozhodčí opět místo červené karty vytahuje pouze kartu žlutou a hostující hráč se nemusí jít předčasně sprchovat. S trestným kopem Málko naložil mizerně. Jeho slabá střela z 20 metrů netrefila branku. Když již vypadalo, že si Laščák připíše další čisté konto, přišla hrubá chyba domácího hráče, který po odvráceném rohu volí místo jednoduchého posunutí míče na útočníky komplikovanější řešení, o míč přichází, postřelmovský hráč centruje do rozhozené domácí obrany, na zadní tyči nachází svého volného spoluhráče, který v 89. minutě zápasu hlavičkou snižuje na 2:1. Do další šance se Postřelmov již nedostal a malínští si do tabulky připisují tři body.

Názor trenéra:

První poločas jsme ještě zvládli, ale změny, které jsme museli postupně provést v sestavě nás donutily výsledek jen bránit. Zákroky hostujících hráčů, které hlasitě volaly po červených kartách a nebyly takto oceněny, nechali hostům naději na bodový zisk až do úplného závěru. Naštěstí neuměli dát gól a nechali nás zvítězit. 

 

 
Mistrovský  zápas  23.8.2014
Sudkov - Nový Malín  3:1  (1:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krivošej, Plachý, Dolínek, Diviš, Halouzka,  Novák M., Málko, Vamvakaš, Vařeka, Číž.

Střídali: Čontoš, 

Na střídačce dále: Greif, Novák D.

góly: 59 min. - Plachý p.k. 2:1, 

Karty: ČK - Diviš, faul

Po hodech bývá ..., no ať nejsme vulgární tak "půst". Toto známé rčení platilo i v případě Nového Malína. V minulém kole si jeho hráči zastříleli a deklasovali Vikýřovice a do Sudkova přijeli s hlavami v oblacích. Proti nim však nastoupil tým, který byl dobře organizovaný, navíc v jeho středu hraje fotbalista, který když má den a chuť - a to mívá téměř vždy - tak je rozdílovým hráčem na hřišti. I když nepatří k rychlíkům a nepotřebuje mít za každou cenu pokaždé míč, je jeho výběr místa obdivuhodný a jeho zakončení zpravidla přesné.

Sudkov začal náporem a bezstarostní hosté měli problémy. Přesto se do první velké šance dostali právě oni. Napadající Číž vybojoval míč a přihrál na hranici malého vápna Vařekovi, který zakončoval levou nohou z první, ale míč proletěl jen těsně vedle tyče. Sudkov nadále tlačil Malín, ale do šancí se zatím nedostával a opět to byli hosté, kteří mohli dát gól. Tentokrát Vařeka přihrává Čížovi, který si však špatně zpracovál míč a místo sólového úniku na brankáře domácích se zahnal do křídla, odkud jeho zakončení nebylo nebezpečné. V rozmezí 20-35 minuty si však díky nedůslednosti, nepřesností i malého nasazení hráčů Malína, vypracovali domácí několik tutovek. Nejdříve se sám na Laščáka řítil domácí útočník, ale nedal. Podobná situace se opakovala za chvíli, opět z půlky hřiště běžel sám na Laščáka hráč Sudkova, ale hostující brankář byl na správném místě v pravý čas. Uhodilo až z nenápadné akce ve vápně Malína. Obránce nedůrazně zasahuje, místo rázného odkopu v nepřehledné situaci volí rozehrávku, míč se za velkým vápnem dostává na kopačky domácího hráče, který kolmicí nachází v rozhozené obraně Ondru Malka , krátká klička na levou stranu a přízemní střela přes shluk hráčů končí až v síti hostů. Sudkov ve 25 minutě vede1:0. Další šance Sudkova v prvním poločase již gólem nekončí - jednou míč směřující do prázdné branky zastavuje těsně brankové čáry Plachý. Sudkov neproměněné šance mohly mrzet. Ve 44 minutě po pravé straně utekl malínský Plachý, jeho přízemní střílené přihrávka  prolétá přes celé malé vápno, kde se na zadní tyči snaží skluzem dotlačit míč do branky Číž. Bohužel pro hosty mu pár decimetrů chybí a tak se poločasový výsledek nemění.

Vstup do 2. poločasu vyšel lépe Malínu. Hned v úvodu se na pravé straně uvolnil jeho hráč,  jeho krásný centr našel nabíhajícího Vamvakaše, ovšem jeho hlavička z tutové pozici branku netrefila. V době malínského náporu přichází další hostující hrubka. Obránce Malína Diviš váhá s rozehrávkou a nakonec volí to nejhorší řešení, které se mu nabízí. Jeho nepřesná přihrávka posílá do šance domácího hráče. Chybující obránce jej stíhá a ve vápně jej nedovoleně posílá k zemi. Červená karta a penalta, kterou Ondra Malko bombou pod břevno bezpečně proměňuje a zvyšuje na 2:0. Teprve za tohoto stavu se hosté dostatečně probudili. I v deseti hráčích je jich na hřišti plno a Sudkov se jen s obtížemi brání. Jednu ze šancí Malína je zastavena ve vápně faulem a Plachý dává v 59 minutě z penalty kontaktní gól. Od této chvíle hosté se situace na hřišti mění ještě radikálněji. Malín začíná hrát ještě více na riziko a zatlačil domácí na vlastní polovinu, Sudkov se brání odkopy se snahou o rychlé brejky. Malínští však neproměňují několik příležitostí, gól mohl dát Vařeka, Novák, Číž, brekovou situaci 3:2 navíc Málko špatně vyřešil a nepřihlál čtvrtému sprintujícímu spoluhráči a míč kličkou ztratil. Na druhé straně po další chybě malínské obrany, když obránce přehodil vlastního brankáře, zasahuje na poslední chvíli skluzem Dolínek, který zbokoval střelu do prázdné branky. Malínská naděje  nadále žila až do 90 minuty, kdy domácí proměnili rychlý brejk a upravili na konečných 3:1.

Názor trenéra:

Domácí byli lepším týmem a vyhráli zaslouženě. V našem mužstvu podalo odpovídající herní projev jen 5 - 6 hráčů, zbytek se patrně vznášel ještě někde v oblacích po vítězství v minulém kole. Bez pohybu a nasazení nemůžeme bodovat. Teprve po vyloučení a v deseti hráčích jsme začali hrát a prát se o výsledek zápasu. 

 

 
Mistrovský  zápas  17.8.2014
Nový Malín - Vikýřovice  8:0  (5:0)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krivošej, Plachý, Dolínek, Bílek, Halouzka,  Novák M., Málko, Krušinský, Vařeka, Janda.

Střídali: Diviš, Greif, Čontoš, Číž, Novák D.

góly: 3, 25, 67 - Vařeka, 5 - Krušinský, 16 min. - Plachý p.k., 53 min - Krivošej, 86 min - Dolínek

Karty: Bílek, Novák, Dolínek

Jednoznačný zápas, který byl rozhodnutý hned po pár minutách. Naivně hrající soupeř, dostal za 15 minut tři údery a o zápase bylo rozhodnuto. Jednoduše hrající domácí se dostával snadno do šancí, které potom s velkým přehledem hráči proměňovali. Zápas však Malín nevypustil ani za rozhodnutého stavu, a jak v poslední roky bývá obvyklé odměnil se domácím fanouškům za podporu docela slušnou kanonádou. Vikýřovice jen těžko bránili zrychlení v kombinaci. Nejkrásnější gól byl ten na 4:0, kdy si s hostující obranou malínská ofenzíva pohrála jako kočka s myší. Domácí hráč totiž místo gólového zakončení, přihrává hlavou zpět na hranici velkého vápna, kde je nabíhající Novák M. úplně volný a jeho střela končí v síti Vikýřovic, To již byli hosté oslabeni o Valentu, který podkopl samostatně postupujícího Vařeku na hranici velkého vápna, uviděl červenou kartu a navíc se kopala penalta. Penalty se dožadovaly i Vikýřovice, když za stavu 5:0 v souboji jeden na jednoho vikýřovický hráč upadl, ale rozhodčí tuto situaci podle všeho viděl velmi dobře a nepískal.

Kdo se bál, že druhý poločas bude jen nuda, tak neměl pravdu. Malín jen na chvíli vyklidil pole, ale za pár minut se opět srovnal a Krivošej po individuelní akci vstřelil svů první mužský gól. Domácí se dostávali lehce před soupeřovu branku, ale místo jednoduché koncovky svoje akce překonbinovával a skóre proto narůstalo pomaleji než v úvodní části. Svůj třetí gól dal s přehledem Vařeka, který volil elegantní prodloužení přihrávky a na 8:0 zvyšoval hlavou Dolínek, jenž neměl problé míč uklidit do hostující sítě. Malín v poslední minutě vstřelil ještě jednu branku, ale hlavní rozhodčí gól neuznal, protože hru přerušil z důvodu srážky vikýřovického brankáře se spoluhráčem dříve, než se stačil míč dokutálet do prázdné brány.

Názor trenéra:

Jsem rád, že stále umíme střílet góly a navázali jsme úvodními zápasy na minulou podařenou sezónu. Potěšitelné je, že se i do tréninkového procesu postupně zapojuje více a více hráčů, což zejména na začátku tréninkového cyklu byl náš velký problém. 

 

 
Mistrovský  zápas  9.8.2014
Staré Město - Nový Malín  1:2  (0:1)

Sestava N.Malína:

Laščák - Krivošej, Plachý, Dolínek, Bílek, Halouzka (70 min. - Lužný, 86 min. - Čontoš L.), Novák M, Málko, Krušinský, Vařeka, Janda.

góly: 10 min Vařeka 0:1, 51 min. Dolínek 0:2

Karty: Bílek, Vařeka, Novák, Krušinský, Dolínek

S velkým očekáváním přijel Malín do Starého Města. V sestavě chyběl Indra, který by chtěl hrát vyšší soutěž v Rapotíně, dále potom z praconích důvodů Čontoš Š. a Diviš, z osobních důvodů dále Číž. Novou tváří byl Krivošej, který se vrátil z dorosteneckého hostování v Šumperku a hráči ze zrušeného "béčka". Souboj dvou mužstev, které loni hrály na špici soutěže, neměl favorita. Malín zde na malém hřišti v posledních dvou letech vždy sezónu otevíral a vždy odjížděl s bodem. Vzhledem k sestavě, by byl patrně spokojený s plichtou i letos, body se ze St.Města moc nevozí. V prvním vyrovnaném poločase patřil úvod domácímu mužstvu, které se dostalo do dvou nadějných příležitostí, které však ke své smůle nedokázali proměnit. Skórovat se v úvodní části podařilo jen hostujícímu Vařekovi, který byl na konci rychlé akce a úspěšně svoji tutovku proměnil. Domácí se do dalších šancí nedostávali, malínská obranná fáze pracovala spolehlivě. Ve druhém poločase Malín po rohovém kopu udeřil hlavou, když Dolínek nekompromisně vletěl do zhuštěného prostoru a zvýšil v 50 minutě na 2:0 pro hosty. To byl signál, aby se domácí více snažili se zápasem něco udělat a tak jak bývá v zápasech se St.Městem zvykem, bylo vidět hodně faulú na domácí hráče, některé jen díky velkému hereckému talentu, což je "herní" projev, se kterým si nevědí rady ani rozhodčí na vyšších patrech soutěží, viz. letošní MS. Po jednom takovém zákroku domácí cca 20 minut před koncem, dávají  z penalty kontaktní gól. Malín má o několik minut později také možnost kopat penaltu. Krušinský ji však nedal a nechal tím domácímu týmu ještě možnost o body bojovat. Do šancí se však Staré Město nedostávalo, výsledkem jeho snažení bylo jen břevno. I přes pětiminutové nastavení Malín na horké půdě Starého Města zvítězil a potěšil tím svého trenéra, který z rodinných důvodů na zápase chyběl. 

Názor trenéra:

Velká pochvala pro mužstvo. Udělali mi radost a zaslouží si odměnu, kterou je potěším při domácím zápase.

 

 
Přátelský  zápas  31.7.2014
Štíty - Nový Malín  9:0  (4:0)

Sestava N.Malína:

Laščák (26 min. Štíty) - Greif, Lána, Čontoš L, Vohralík Bílek, Dolínek, Vařeka (46. - "Štíty"), Málko, Jurka, "Štíty"

Lazaret dorazil do Štítů. Chvílemi torzo mužstva zdecimovavé dovolenou, pracovními povinostmi, případně zájmem o odchod do jiného týmu, dobře drželo míč, ale postupně se pod tíhou narůstajícího skóre, uchylovali hráči Malína k individuálnímu řešení, které bylo hodně vyčerpávající. Navíc se hned v úvodu zranil Laščák v malínské brance a v průběhu úvodního poločasu i Vařeka. Oba zápas nedohráli.

Názor trenéra:

Nebyl to test zápasový, ale kondiční příprava. Každý z této  této sestavy si sáhnul hodně hluboko svých fyzických sil.

 

Přátelský  zápas  27.7.2014
Jindřichov - Nový Malín  5:1  (2:0)

Sestava N.Malína:

Laščák (46 Minář) - Greif, Gronych, Lána, Čontoš L, Čontoš Š, Vohralík Bílek, Dolínek, Diviš, Janda, Vařeka, Málko, Vohralík, Podhajský

gól: 74 min Vařeka 4:1