Sezóna 2015/2016 

Komentáře zápasů:

Mistrovský zápas  11.6.2016
Jindřichov - Nový Malín   3:1 (2:0)
 
Sestava: Laščák, Kovář, Novák M., Bílek, Vařeka, Málko O, Podhorný, Málko M, Plachý, Palatka D, Číž 
ŽK: Novák, Plachý, Vařeka
Góly: 77 min - Podhorný 2:1
 
Zápas, kde zdánlivě o nic nešlo měl přeci jen díky krajskému fotbalovému svazu a sponzorovi I.B třídy skupiny C poměrně zajímavý náboj. Pro vítěze skupiny byla totiž odměna - sada dresů Adidas. Jestliže si jindřichovští chtěli rozšířit oddílový šatník museli vyhrát, aby měli jistotu prvenství ve skupině. Místo nich na dresy a možnost postupu z prvého místa mysleli také v Bohdíkově.
Malín v Jindřichově předváděl pohledný kombinační fotbal a brzy se mohl dostat do vedení. Nejdříve Ondra Málko technickým obloučkem poslal do šance Podhorného, který však vybíhajícího brankáře přeloboval, ale současně s ním i brankovou konstrukci. Za deset minut byl podhorný v šanci opět. To jej našel přetažený centr z levé strany, ale jeho hlavička byla na brankové čáře zblokována i s pomocí tyče  a gólově opět neuhodilo. Jak dát branku však domácí malínským hostům předvedli hned z protiútoku po odvrácené šanci. Na pěknou kolmou přihrávku si naběhl rychlík Petr a souboj s hostujícím brankářem vyhrál. Malín se nenechal rozhodit a i v následujících minutá poločasu byl více na míči, dobře si uvolňoval prostory pro svoje křídelní výpady, ale branka domácích byla asi zakletá. Jestli ne, tak to potom - že hosté nedokázali svoje šance využít - muselo být jedině jejich střeleckou neschopností. Jak jinak si vysvětlit, že neskóroval na zadní tyči volný Číž, který místo hlavičky volil střelu levou nohou, ale brankový efekt se nedostavil. Tlak Malína se rozbíjel před velkým vápnem Jindřichova, kde si domácí hráči nedělali při hašení požárů velké starosti. Jednoduše míč odkopli co nejdále. Když ovšem měli čas a prostor, založili opět jednoduchým způsobem brejk na sprintera Petra, Ten se objevil za malínskou obranou ve 3č. minutě a vedení zvýšil na 2:0. Hosté sice dál drželi míč, ale výsledkem toho bylo jen několik zblokovaných střel, několik centrů, vše bez koncovky.
Druhý poločas byl kopií prvního. Jindřichov hrál nekoplikovaně a účelně, Malín se snažil soupeře přehrát kombinačně. Šancí však ubylo, patrně úbytkem sil, možná vlivem konce sezóny se již tolik neběhalo, ale góly diváci přeci jen viděli. Nejdříve byl před velkým vápnem faulovaný Vařeka (který s tržnou ránou, která navíc silně krvácela musel opustit hřiště a zápas nedohrál). Následný trestný kop Ondry Málka skončil s pomocí domácí brankáře na břevně, ale Podhorný jej hlavou dorazil konečně do sitě. V 77 minutě se Malín vrátil do hry o body a současně s tím bohdíkovská naděje získat dresy. Bohužel vše mělo jepičí život. Za tři minuty pronikl do otevřené malínské obrany Petr, jeho křížná přihrávka našla volného spoluhráče, který svoji střelu nekompromisně poslal do malínské branky. Zbytek zápasu se dohrával bez emocí a v poklidu.
Názor trenéra:
Výsledek zápasu je pro nás krutý. Byli jsme vítězi zápasu a současně tím i naší skupiny více než vyrovnaným soupeřem, ale koncovka byla žalostná. Opět jsem musel mužstvo postavit jinak než v minulém kole (Janda byl v práci, Krušinský kotník) a tyto časté změny postů, nejsou ideální pro týmový herní výkon, dnes zejména v jeho finální fázi.
 
 
Mistrovský zápas  4.6.2016
Nový Malín - Lesnice   1:1 (1:1)
 
Sestava: Laščák, Kovář, Novák M., Bílek, Krušinský, Málko O, Podhorný, Málko M, Plachý, Palatka K. (75 min. Palatka D.) Janda 
ŽK: Málko O..
Góly: 21 min - Málko Martin 1:1
 
Domácí měli opět problémy se sestavou. Někdo nechce sedět na lavičce a má zájem mužstvu pomoci jedině tehdy, když bude hrát v základní sestavě, někteří jsou zraněni, další jako důvod uvedl rodinou oslavu, jiný bere antibiotika. Potěšující z pohledu malínského mužstva bylo, že již mohlo použít defenzivní hráče, kteří se vrátili do sestavy, ale zase chyběl v útoku nebezpečný Vařeka, který dělá soupeřům vždy velké problémy. Vždyť v minulém zápase se zasloužil o všechny tři branky i když neskóroval.
Začátek zápasu nezačal pro domácí ideálně. Hned ve druhé minutě se totiž dostali do gólového manka. Po rychlé akci a přihrávce do malého vápna, střílí lesnický hráč ze tří metrů na malínskou branku. Laščák stačí sice reflexivně reagovat, ale prudký míč přesto končí za brakovou čarou. Domácí hráči se rychle obdrženou brankou nenechali zaskočit a v dalším průběhu to byli oni, kdo měl více ze hry. Hosté měli velké problémy s pokrytím volných prostorů,které si malínští vytvářeli a kde nabíhali obránci, kteří lesnické přečíslovali. V útočné fázi však Malínu chyběla větší kvalita a nápaditost (a asi Vařekův náběh, rychlost a koncovka). Díky tomu diváci neviděli mnoho šancí, když již ano tak se většinou jednalo o  pološanci malínskou ale o nějaké zahozené tutovce se nedalo mluvit. Nejkrásnější moment přišel ve 21 minutě, kdy se k velké individuální akci rozhodl Martin Málko. Před velkým vápnem se na malém prostoru uvolnil ze sevření tří hráčů a ač tísněn čtvrtým soupeřem skóroval střelou  levou nohou na vdálenější tyč. I v dalším průběhu byl Malín lepší, ale šance nepřicházely, na druhou stranu defenzivní činnost pro změnu nedovolila soupeři téměř nic.
Druhý poločas byl fotbalově ještě slabší než úvodní část. Více se bojovalo než fotbalově kombinovalo. Hlavním důvodem byla spousta zkažených přihrávek. Branku mohl dát pouze Malín. Nejprve k ní měla blízko přízemní střela Martina Málka, která před lesnickým brankářem skočila, ten však stašil na odskok reagovat a míč vytěsnil na roh, V 80 minutě měl k brance blízko Kovář, který presoval při rozehrávce lesnického brankáře, ten ztratil kontrolu nad míčem, který se však odrazil od malínského hráče pouze do boční sítě. Pěkný moment připravil pro diváky také Krušinský, který vyvezl míč z poloviny hřiště a ze třiceti metrů minul prudkou střelou levou tyč lesnické branky pouze o centimetry. Lesnice měla k dispozici několik standartek v blízkosti šestnáctky, ale brakáře Laščáka v malínské brance vůbec neohrazili.
Názor trenéra:
Uzdravením defenzivních hráčů, jsme hráli lépe dozadu, absence Vařeky v útoku, však byla znatelnávíce, než jsme asi všichni čekali. Diváci viděli nepohledné, ale bojovné utkání, kde se obě mužstva snažila bodovat naplno. Byli jsme o trochu lepší, ale do skutečných šancí se zádné mužstvo dostat nedokázalo. 
 
 
Mistrovský zápas  28.5.2016
Nový Malín - Vidnava   3:3 (3:2)
 
Sestava: Laščák, Vařeka, Bílek, Krušinský, Málko O, Podhorný, Málko M, Plachý, Hoffmann, Janda 
ŽK: nikdo.
Góly: 12 min, 18 min (PK), 21 min (PK) - Plachý 3:0
 
Obě mužstva nastoupila v deseti hráčích.Vidnava sice dorazila v jedenácti, ale ne zcela zdravý Roman Šebesta - když soupeř poznal, že domácí nenastoupí kompletní - zůstal solidárně jen mezi diváky. 
V prvním poločase se hrál bezstarostný fotbal. Obě mužstva, přestože jsou v dsolních patrech tabulky nemají sestupové starosti a z tohoto důvodu se chce věřit, že pramenila nedůsůednost v bránění na obou stranách. Prvních 25 minut ofenzivní smrž domácích, kteří do staticky hrající obrany lehce pronikali a dostávali se do šancí. Tu první Vařeka neproměnil, za chvíli si s ním před velkým vápnem narazil Plachý, který se po tomto jednoduchém a účinném manévru objevil sám před vidnavským brankářem a dostal Malín do vedení. O chvíli později střílí domácí po centru hlavou druhý gól, ale pro ofsaijd branka neplatila. Vidnava mohla srovnat, ale byla neúspěšná. Před druhou brankou byl unikající Vařeka sražen obráncem v šestnáctce  a penaltu Plachý proměnil a gól na 3:0 mohl dát opět Vařeka. Bdělal kličku i gólmanovi Červenkovi, ten mu však zabránil vstřelit branku, kdyžjej před prázdnou brankou již zbytečně srazil k zemi a riskoval tak červenou kartu. Dostal jen žlutou, ale Plachého druhý pokutový kop opět nechytil. Běžela 21 minuta zápasu a zdálo se, že je rozhodnuto. To by však soupeřem Vidnavy nesměli být hráči Malína. V dalším průběhu se domácí sice ještě dokázali dostat do šancí, ale branka již byla Červenkou začarovaná. Současně s tím se domácím nechtělo poctivě vracet a bránit. Rychlé kontry Vidnavy branky nepřinesly, hosté skórovali po rohových kopech a odhlavčkovaném míči, který domácí nedokázali dostat do bezpečí. Nejdříve se za velkým vápnem do míče po hlavičce domácích opřel vidnavský záložník a dal hostům naději, aby v poslední minutě první půle doklepl vidnavský hráč míč o který neměl nikdo z malínských hráčů zájem a z pár metrů pohodlně skóroval. Vidnava byla na kontak a ve druhém poločase bylo o co hrát.
Druhý poločas byl podobný prvnímu, pouze s tím rozdílem, že Malín v jeho úvodu žádnou branku nevtřelil a od prvních minut byla Vidnava pohyblivějším a lepším mužstvem. Měla i více gólových šancí, bohužel proměnila pouze jednu v 78 minutě zápasu, kdy mlady Červeňák srovnal stav zápasu na 3:3. Malín mohl skórovat Jandou, který však svoji gólovku neproměnil. Vidnava se v závěru zápasu snažila sthnou vítězství na svoji stranu, v samotném jeho konci se ve velkém vápně na zemi po střetu s domácím brankářem objevil Kamil Šebesta, ale rozhočího píšťalka zůstala němá.
 
Náror trenéra:
Za jasného vedení si na hřišti téměř každý začal dělat co chtěl. Naštěstí jsem byl na zápase pouze poločas. Více jsem neviděl, protože jsem odjížděl na oslavu narozenin mé ženy a mrzí mě, že jsem neodjel již po půl hodině. Takto jsem trpěl při sledování, jak téměř polovina našich hráčů přestává pracovat pro tým a pro konečný výsledek mužstva. Měli bychom vracet vstupné. 
 
 
Mistrovský zápas  21.5.2016
Sudkov - Nový Malín   5:3 (2:2)
 
Sestava: Laščák, Vařeka, Bílek, Palatka D., Krušinský, Málko O, Podhorný, Málko M, Papadopulos, Číž (88 Palatka K.), Janda 
ŽK: Málko O, Papadopulos, Bílek, Palatka D.
Góly: 10 min. - Málko O. 0:1, 24 min - Papadopulos 1:2, 73 min - Málko O. 2:3
 
S minimem defenzivních hráčů cestoval Malín do nedalekého Sudkova aomácí tak na místě obránce zaskakoval Lukáš Číž, který má jindy v popisu činností především ofenzivnější úkoly. V prvním poločase byli hosté více než vyrovnaným soupeřem a zejména v úvodní dvacetiminutovce udávali tón zápasu právě oni. První šanci ještě Malín neproměnil, z té druhé již šel do vedení, když domácí gólman nepříliš prudkou ránu k tyči nestačil chytit a ta mu pod tělem proletěla do sítě. Domácí vyrovnali hlavou z křížného centru, kde se do něj rybičkou položil Sitta a dal gól. Malín však za chvíli odpověděl střelou Papadopulose ze střední vzdálenosti, který svoji levou nohou překvapil nejen brankáře, svoje spoluhráče, ale asi i sebe a jeho prudká rána pod břevno byla pro sudkovského brankáře nechytatelná. Sudkov však do přestávky stihl vyrovnat. A opět hlavou. Centr z křídla na zadní tyč Kobza hlavou opět poslal do sítě. Malín opět gólově odpověděl, branku Vařeky však pomezní rozhodčí chybně posoudil jako gól z ofsajdu a bylo po malínské radosti. Diváci se nenudili, nna konci poločasu mohli jít domácí do vedení, to když David Palatka zahrál ve svém velkém vápně rukou. Malínský brankář Laščák však svoje mužstvo podržel a dvěma fantastikými zákroky nedovolil Sudkovu vstřelit branku.
Druhý poločas se však již odehrával v režii domácího týmu. Malín se snažil hrát otevřenou partii, ale jeho akcie na vítězství oslabilo zranění Číže a Papadopulose, kteří na hřišti setrvali, ale jejich pohyb byl zraněním limitován. Přesto se snažili spoluhráčům pomoci. Sudkov se dostával do šáncí po centrech, rychlých brejcích nebo chybách v rozehrávce Malína. Čím snadněji se do šancí domácí dostávali, tím těžší bylo vyhrát svůj souboj s malínským brankářem Laščákem, ale také se svoji neschopností dát gól i do poloprázdné branky. Malín byl ve skórování daleko produktivnější. Ke vstřelení své třetí branky nepotřeboval žádnou tutovku. Prostě platilo - roh, půl branky. Souhra bratrů Málkových byla perfektní. Martin centroval a nikým nehlídaný Ondra posla hosté potřetí v zápase do vedení. To běžela 73 minuta zápasu. Sudkov svůj tlak zvýšil. Ve finální fázi byl nebezpečný, ale Laščák byl vynikající. Hosté již jen s obtížemi odvraceli nebezpečí před svoji brankou, ale nakonec své vedení neudrželi. Po vyrovnávací brance v 86 minutě se hned za minutu řítil sám na domácího brankáře Janda, ale Boháč vyběhl a Janda jej nedokázal prostřelit. Z protiútoku dává Sudkov vedoucí gól, aby za další minutu využili domácí totálního zklamání hostujícího mužstva ze ztráty dobře rozehraného zápasu, ke snadnému vstřelení páté branky a tím stanovit výsledek ve který čtyři minuty před koncem nikdo nepočítal.
Názor trenéra:
Tak zkušené mužstvo se nemůže takto rozložit. Místo abychom zvyšující se tlak domácích rozkouskovali, odleželi na zemi, tak chceme hrát fotbal. Přitom dva byli zranění a dohrávali se sebezapřením, třetí - dorostenec - měl v nohách zápas, který odehrál před zápasem mužů. Ostatní určitě moc sil také neměli, ale stále chceme hrát. Odkop do rybníka - to bychom se museli stydět a červenat. Domácí vyhráli zaslouženě, přestože nejsou tak technicky zdatní, stačilo jim běhat a bojovat a donutit nás k chybám. 
 
 
 
Mistrovský zápas  14.5.2016
Nový Malín - Javorník   4:0 (4:0)
 
Sestava: Laščák, Vařeka (63 min - Papadopulos), Bílek, Novák M, Krušinský (83 min - Číž), Málko O, Málko M, Podhorný, Vamvakaš, Janda,Plachý  
ŽK: Novák M.
Gól: Málko O, Krušinský, Podhorný, Janda
 
 
Mistrovský zápas  7.5.2016
Zlaté Hory - Nový Malín   1:1 (0:1)
 
Sestava: Laščák, Vařeka, Bílek, Novák, Krušinský, Málko O, Hoffmann, Podhorný, Vamvakaš 
ŽK: Novák M.
Gól: 30  min. Vařeka 0:1
 
Před zápasem bylo jasné, že v malínské sestavě nebude Málko M, Plachý a Hrabala, kteří měli všichni odcestovat na mistr.republiky veteránů ve futsale, kde měli reprezentova Olomoucký kraj v dresu Delty Real (Málko M. však nakonec pro zranění ze zápasu s Bodíkovem neodjel) a navíc Janda, který byl v práci. V mikrobusu ve kterém malínští cestovali k mistrovskému zápasu však bylo veselo, přestože do Zlatých Hor se v buse "tísnilo jen devět hráčů" a nedal se nepředpokládal zázrak, který by počet hráčů zvýšil. V autobuse byla výborná nálada. Všechny hráče rozesmívala představa, jak bude soupeř i jeho fanoušci překvapeně hledět, až malínské mužstvo nastoupí k zápasu. A skvělá nálada byla v autobuse i při cestě zpět - jen hráči byli neskutečně unaveni, ale hrdi co dokázali. Ale pojďme se podívat, co se v zápase odehrálo.
První půle byla vyrovnaná. Zlaté Hory měly územní převahu, Malín byl nebezpečný brejky. Do první šance se k překvapení všech dostal malínský Vařeka. Domácí stopeři nechali propadnout výkop malinského Laščáka, Vařeka se mezi nimi prodral a řítil se sám na brankáře. Vybíhající brankář domácích však malínskému hráči nedovolil skórovat, ale bylo zřejmé, že Zlaté Hory budou muset myslet i na obranu. Domácí směrem dopředu nic moc nevymysleli. Využívali většího počtu hráčů, ale finální přihrávky nebo koncovka nebyla úspěšná. Velkou část zblokovali obětavě bojující hostující hráči, když se již domácí vystřelili tak nejčastěji trefovali lapač za brankou hostí, nebo výborného Laščáka. Ve 30 minutě se hosté ujali vedení. Krušinský zapomenul na své hrůzostrašně zahrávané treské kopy v zápase s Bohdíkovem a svoji přízemní střelou nadělal brankáři velké potíže. Ten míč jen vyrazil a Vařeka ač v těžké pozici, přesto trefil míč ideálně a rozvlnil síť. Na domácí stranu se rychle dostavila nervozita. Za chvíli mohl vedení Malín zvýšit. To si Málko narazil před velkým vápnem s Vařekou, ale míč si potom ve vápně posunul více než chtěl a vybíhající brankář mu nedovolil skórovat. Útok za útokem se valil na hosty, ale mířidla neměli domácí dobře seřízena a tak branku netrefovali a když ano, tak tam byl Laščák. V poslední minutě první půle mohlo být z pohledu Zlatých Hor ještě hůře. Vařeka z půle hřiště běžel sám na brankáře, bohužel jeho střela minula branku. Přesto do kabin odcházeli daleko spokojeněji hosté.
Druhý poločas byl už jen o vůli, bojovnosti, ale také trochu o štěstí. Domácí zatlačili Malín ještě více k velkému vápnu, ale své příležitosti končili stejně jako v prvním poločase. Nejčastěji vše zblokovali hostující hráči někdy jim špatnou koncovkou pomohli sami domácí a když již trefili prostor branky, byl tam Laščák. Ten nedosáhl jen na jedinou střelu. V 65 minutě se míč dostal ve velkém vápně k volnému domácímu hráči, který konečně trefil míč k tyči a stav zápasu srovnal. Domácí povzbuzeni brankou chtěli výsledek otočit, ale nesmírná bojovnost, nasazení a obětavost hostujícího mužstva jim byla velkou a nepřekonatelnou překážkou. Malínu nezbývaly síly k nějakému podstatnějšímu nebezpečnému výpadu, který by ohrozil domácí branku a s přibývajícími minutami se soustředil na udržení výsledku. Aby toho pro Malín nebylo málo, tak se do hry dostával i okresním svazem Jeseník delegovaný pomezní rozhodčí, který se rozhodl, že pomůže domácím k výhře a přestal mávat "ofsajdy". Po jednom takovém opomenutí domácí útočník ze tří metrů trefil boční síť. Konec zápasu hosté dokázali částečně rozkouskovat a po závěrečném hvizdu měli důvod k radosti.
Názor trenéra:
Dnes by mě velmi mrzelo, kdybychom o bod přišli v samém závěru. Pro naše hráče na hřišti by to bylo více než kruté. Domácí i vzhledem k velké početní převaze měli tlak i šance, ale to co dokázali kluci uběhat a ubránit bylo obdivuhodné. V první půli jsme byli navíc i dostatečně nebezpeční směrem dopředu, což se pochopitelně s počtem odehraných minut vytrácelo, až jsme na konci zápasu jen obětavě bránili. Opačné pocity mám z předzápasových omluvenek,které určily počet našich hráčů. Některé byly úsměvné, některé  pochopitelné a logické, jiné hodně zvláštní. Ale hráči, co k zápasu odjeli, neřešili kolik jich je a proto výsledek není ostudný. Velká poklona.
 
 
 
Mistrovský zápas  7.5.2016
Nový Malín - Bohdíkov  0:2 (0:0)
 
Sestava: Laščák, Hrabala, Plachý, Bílek (81 min. - Číž), Novák, Krušinský, Málko O, Málko M., Hoffmann (70 min. - Podhorný), Janda, Kovář, 
ŽK: Hoffmann, Bílek, Krušinský, Málko O, Janda
 
Vývoj azápasu určila v podstatné míře 7 minuta zápasu, kdy došlo ke střetu domácího hráče s bohdíkovským záložníkem. V souboji o míč se v plné rychlosti oba střetli, malínský hráč byl tam byl o chvíli později, hráči nekoordinovaně padají k zemi a domácí hráč došlapuje na nohu již ležícího hostujícího hráče. Rozhodčí píská faul, dává domácímu hráči žlutou kartu, ale okolo zraněného ležícího hráče se shluklo plno dalších hráčů. Křik, strkanice, emoce se stupňují a rozhodčí nechává hru pokračovat a po dlouhé době. Zraněný hráč bohužel nemohl v zápase pokračovat. Od této chvíle se na hřišti hráči věnují oplácení a jeden ostrý zákrok střídá druhý. Hra je více přerušována než bývá zvykem, hráči se soustřeďují na jednotlivé střety naž na míč. Hosté se soustřeďují především na Martina Málka, Ondru Málka a Jandu. Faul za faulem, ale rozhodčí některé přehlíží na tak na hřišti přibývá nervozity. Jedna i druhá strana zahrává spoustu standartních situací, ale obě strany je kopou tragicky. V prvním poločase se snad nedá vzpomenout na jedinou gólovou příležitost. Malín byl sice více na míči, ale hostující fauly a jeho nepřesnost jej do šancí nepustily. Hosté se svými dlouhými nákopy za obranu táké k ničemu zásadnímu nedostali.
Druhý poločas byl podobný prvnímu, ale nasazení, důraz i emoce opadly. Diváci viděli jen bojovnost jednotlivých týmů, které se obě snažila vstřelit branku. Domácím chyběla větší podpora útoku, hosté zase se svými dlouhými míči domácí obranu zlobili a nedovolili jim více hru otevřít. Rozhodující zlom zápasu nastal v 67 minutě, kdy Bohdíkov vstřelil gól z nenápadné situace u autové čáry, odkud přichází přízemní centr, který projde přes celou šíři velkého vápna, aby jej na zadní tyči doklepl do branky volný Kováč. Malín musel otevřít více hru, ale gólové šance nepřicházeli a zahrávané standartní situace, to byla jedna velká hrůza. Ve zbývajícím čase si Malín vypracoval jedinou tutovku. To se podařlo Jandovi prostrčit míč volnému Ondrovi Málkovi, který však nedokázal ze sedmi metrů překonat vybíhajícího bohdíkovského brankáře. V poslední minutě se ještě z volného přímého kopu trefili opět hosté a dali výsledku zápasu konečnou podobu.
Názor trenéra:
Nešťastný zákrok v úvodu zápasu ovlivnil celé další minuty. Diváci viděli více bojovnosti než fotbalových kombinací. Rozhodčí byli nejslabším člankem na hřišti a rovným dílem rozdělovali svá chybná rozhodnutí. Moje mužstvo dnes bojovalo a velmi chtělo zvítězit. Bohužel do šancí jsme se nedostávali, mohlo to být buď malou podporou útoku, nebo díky dobře organizované obranné činnosti soupeře.  
 
 
 
Mistrovský zápas  23.4.2016
Písečná - Nový Malín  3:1 (1:1)
 
Sestava: Laščák, Hrabala (88 min. - Palatka K), Papadopulos (64 min.  Palatka D.), Číž, Krušinský, Málko O, Hoffmann, Bílek, Langr, Kovář, 
ŽK: Bílek, Krušinský, Málko O,  
Gól: 36 min - Málko O 1:1
 
Do Písečné odjelo mužstvo oslabené o Jandu (zaměstnání), Plachého (ČK), Vamvakaše (rodinná oslava) a bratry Nováky Marka a Davida (zaměstnání). Příležitost dostali tedy hráči, kteří netrpělivě čekají na svoji příležitost. Ne každý však možnost přesvědčit trenéra využil. 
První poločas byl vyrovnaný nejem výsledkem, ale i hrou. Malín byl patrně o něco málo lepším týmem, ale opět byl problém, že svoje příležitosti nedokázal proměnit v branky. Domácí se do vedení dostali ve 26 minutě díky pěkné střele z volného přímého kopu ze dvaceti metrů, na kterou malínský brankář nedosáhl. Malín se však nepoložil a i v koplikovaném složení psoupeře přehrával a ve 36 minutě zaslouženě vyrovnal.  Ondra Málko po rozehraném rohovém kopu prostřelil vše a míč zastavila až síť. Za chvíli mohl jít Malín do vedení. Domácí obránce dokázal zablokovat finální přihrávku hostů, ta se však odrazila přímo před Langra. Ten však sám před brankářem skórovat nedokázal. Za pár minut se malínští hráči opět dostali do nadějné příležitosti, ale i tato zůstala nevyužita.
Druhý poločas byli v poli hosté snaživí a více drželi míč, ale do šancí se již příliš nedostávali. Domácí hráli jednodušeji a účelněji. Do vedení se Písečná dostala paradoxně po šanci hostů. Platilo známé "nedáš dostaneš". Ondra Málko  vystřelil, jeho střelu zblokoval obránce, míč se odrazil k domácím hráčům a ... Písečná z rychlého brejku dala svůj druhý gól. Protože celek hostů v tuto dobu připomínal malý lazaret bylo jasné, že změnit výsledek bude nad síly mužstva. Malín začal hrát vzadu na riziko, ale bez efektu. Písečná mohla podnikat rychlé protiútoky a přestože mohla svůj náskok několikrát navýšit, podařilo se jí vstřelit jen jednu branku těsně před koncem.
Názor trenéra:
Jestliže svoje šance neproměníte a svými chybami připravujete šance pro soupeře, to se těžko vyhrává. Náš dnešní výkon byl neefektivní a individuální chyby rozhodly, že jsme si domů žádné body neodvezli. 
 
 
Mistrovský zápas  16.4.2016
Nový Malín - Hrabišín 2:2 (1:0)
 
Sestava: Laščák, Hrabala Novák M, Plachý, Číž, Krušinský, Málko O, Novák D, Bílek, Janda, Kovář, 
ŽK: Bílek, Janda, Málko O, Novák D, 
ČK: Plachý 2x ŽK 
Gól: 42 min - Plachý (pk) 1:0, 73 min. - Janda 2:1
Na střídání: Podhorný, Papadopulos, Vamvakaš, Hoffmann (bez střídání)
 
Domácí zápas Malína proti Hrabišínu hrál dle rozpisu Malín doma, v reálu však přímo na hřišti svého největšího fotbalového rivala, kde má dočasný azyl při rekonstrukci své hrací plochy. V úvodním poločase byl Malín aktivnějším a lepším mužstvem, Hned v samotném úvodu Janda vystrašil přízemní křížnou střelou Netopila, ta však jen lízla tyč z vnější strany. V dalších minutách malínští dokázali i přes další slibné příležitosti bohužel skóroval jen jednou. Přesněji 2x, ale rozhodčí rybičkou skórujícímu Markovi Novákovi gól pro údajný faul neuznal. Po zápase byl i toto jeden z důvodů, proč  delegát rozhodčímu snížil známku. Zápas byl běhavý, bojovný, plný emocí a hráči sbírali kartu za kartou, což ve druhém poločasu některé hráče hodně mrzelo
Hned po přestávce Hrabišín vyrovnal nejen skóre, ale i hru v poli. Přestože soupeři s dalšími góly šetřili diváci se nenudili. V krátkém rozmezí se šli osprchovat po druhé žluté kartě malínský Plachý (68 min) a hrabišínský Žižka (70 min). Většího prostoru na hřišti využil o pár minut později ke vstřelení branky malínský Janda, který se svoji příležitostí naložil opravdu chladnokrevně. Sám před gólmanem se neukvapil, míč si zasekl a pak přes bezmocného Netopila poslal Malín do vedení 2:1. To běžela 73 minuta zápasu. Hrabišín mohl srovnat Faltýnkem z pokutového kopu. Hostující hráč však vůbec netrefil prázdnou branku a zápas tak směřoval ke svému konci. Bohužel pro Malín se na konci zápasu před brankou objevil volný Pospíšil a odčinil své zaváhání z minulého zápasu a  gólový stav srovnal. Malín mohl ještě překlopit bodový export na svou stranu, ale Krušinský nedokázal dát vítězný gól, přestože jeho příležitost byla z kategorie tutových. 
 
Názor trenéra:
V podstatě vezeme bod z venkovního zápasu a ten se počítá. Mrzí, že jsme 2x neudrželi vedení, mrzí neuznaný gól, který by nás poslal do dvougólového vedení, mrzí, že i když jsme po většinu zápasu byli lepším mužstvem - zejména v první půli - tak nebereme všechny body, ale nakonec..., ano, panuje u nás spokojenost a bod berem. Takže hořkost zůstává jen nad zbytečně vyloučenými hráči na obou stranách. Zásluhou obou mužstev viděli diváci, kterých přišlo opravdu hodně, zajímavý zápas, který nenudil a to je přece nejpodstatnější.
 
  
 
Mistrovský zápas  9.4.2016
Štíty - Nový Malín  2:1 (1:1)
 
Sestava: Laščák, Hoffmann (74 - Podhorný), Novák M, Plachý, Číž , Krušinský, Málko O, Vamvakaš, Bílek, Janda, Kovář, 
ŽK: Krušinský, Málko 
Gól: 23 min - Málko O.
 
Do Štítů za deštivého počasí dorazilo malínské mužsvo a nemohlo si nepamatovat podzimní výprask, který doma od Štítů na podzim obdrželo (1:7). Hostující mužstvo nastoupilo ve značně odlišné sestavě oproti podzimu a jeho výkon dal zapomenout na hrůzu z přátelských zápasů a před nadcházejícím derby s Hrabišínem byl nadějný.
Výsledek zápasu ovlivnila třetí minuta, kdy Sedláček trefil volný přímý kop do míst ve zdi, kde stál jeho spoluhráč. Malínští nereagovali na hlasité pokyny svého gólmana, který vyžadoval, aby si za hráče někdo stoupl. Nikdo nereagoval, Sedláček se trefil přesně a poslal hned v úvodu domácí do vedení. Malín se nepoložil a celý úvodní poločas to byl on, kdo udával tempo hry. Odměnou mu bylo vyrovnání ve 23 minutě zápasu, kdy se trefila malínská posila z kategorie "last minute" Ondřej Málko. Bohužel svoji převahu nedokázal více gólově zhodnotit.
Druhý poločas byl již vyrovnaný a čekalo se, kdo dá rozdílovou branku, která by patrně rozhodla o výsledku zápasu. Šťastnější byli nakonec domácí, kteří využili volného prostoru odkud po přetaženém centru gólově hlavičkoval  Sedláček. Hosté se snažili výsledek změnit, dožadovali se penalty, pět minut před koncem trefili břevno, ale gól nedali. Domácí konec zápasu zkušeně rozkouskovali střídáním a dravotními problémy a všechny body zůstali ve Štítech. 
 
 
Mistrovský zápas  2.4.2016 - hřiště Hrabišín
Nový Malín - Žulová  3:0 (0:0)
 
Sestava: Laščák, Hrabala (74 - Hoffmann), Novák M, Plachý, Novák D, Číž (74 - Podhorný), Krušinský, Málko (46 - Vamvakaš), Bílek (61 - Papadopulos), Janda, Kovář, 
ŽK: nikdo
Gól: 63 min - Novák Marek, 65 min - Číž, 70 min - Hrabala
 
S velkým očekáváním a současně i s obavami se malínští příznivci a snad i hráči sami dívali na zápas se Žulovou. V přípravných zápasech se mužstvu nedařilo a dokázalo prohrát i s třetí třídou. První mistrovký jarní zápas sice malínské mužstvo hrálo s beznadějně poslední Žulovou a body měly být povinností, ale stopa přípravných zápasů se nad týmem vznášela. První  poločas měli domácí pět tutovek, ale gól nedali. V koncovce selhal jak Číž, tak i Hrabala. Do druhého poločasu domácí nastoupili již bez  Málka, který nastupoval ne úplně zdráv a když hřiště za bezbrankového stavu opuštěl kapitám Bílek, tak asi nikdo nečekal, že po dalších osmi minutách bude zápas rozhodnutý. Domácí totiž rychle vstřelili tři góly a zápas v klidu dohráli k tříbodovému zisku. Jak k tomu došlo: nejdříve skóroval Marek Novák, který vystřelil z 22 metrů a jeho nepříliš prudká střela před gólmanem skočila a od nerovného hřiště se odrazila tak, že brankář hostí již nemohl zakročit. Za chvíli se do sólového úniku dostal Číž, který prolomil svoje střelecké trápení. Na 3:0 zvyšoval sváteční střelec Hrabala, který do sítě uklidil odražený míč. Více branek nepadlo. Domácí Laščák se nejvíce zapotil s malou domů Plachého, která mu při odkopu přeskočila kopačku -  míč skončil za brankovou čarou naštěstí mimo brankové konstrukce.
Názor trenéra:
Určitě nás potěšilo, že jsme se po počátečním trápení prostříleli ke třem bodům. Jak moc nám to pomůže zapomenout na výkony z přípravných zápasů se uvidí v následujících týdnech. Povinost jsme spnili. 
 
 
Přátelský zápas 20.3.2016 - hřiště Brníčko
Brníčko - Nový Malín  3:1 (1:1)
Sestava: Laščák, Hrabala, Novák M, Novák D, Číž, Papadopulos, Bílek, Hoffmann, Málko, Krušinský, Podhorný 
Gól: Málko
 
Pouze úvodních dvacet minut hrál Malín solidní fotbal, kdy nedržel dlouho míč, dával jej z dvojky a dostával se do šancí. Bohužel Číž i Hoffmann zahodili i ty tzv. tutové. Nezklamal pouze Málko, který s přehledem poslal Malín do vedení. Avšak postupně se Malín uchyloval ke kličkování, lajdáctví a o týmovém výkomu se nedalo vůbec mluvit. Na hřišti si každý dělal co chtěl a tak to i vypadalo. Brníčko zápas otočilo a radovalo se zaslouženě z vítězství.
Názor trenéra:
Přístup hráčů k zápasu byl tragický. Bez nasazení a dodržování pokynů nelze hrát. V této sestavě byla výhra poviností.  
 
 
Přátelský zápas  13.3.2016 - hřiště Sobotín
Sobotín - Nový Malín  5:1 (2:1)
Sestava: Laščák, Hrabala, Plachý, Vamvakaš, Novák D, Číž, Papadopulos, Bílek, Hoffmann,  
Gól: 
 
Do Sobotína dorazilo torzo mužstva a i předvedená hra tomu odpovídala. Aby mohli hrát objevili se v sestavě Malína dva vypůjčení hráči. Zápas mohl ukázat, jak moc lze od jednotlivců v krizových situacích očekávat, a to se také v plnné míře odhalilo.
Názor trenéra:
Zápas mně napověděl kdo si chce pouze zahrát, kdo chce vyhrát a kdo chce pro výhru i něco udělat. Nemile mě překvapilo, že i když máme na soupisce tolik hráčů, tak nás přijede jako na futsal.
 
 
Přátelský zápas  5.3.2016 - UT Šumperk
Nový Malín - Ruda  1:3 (0:1)
 
Sestava: Gruntorád, Hrabala, Novák M, Plachý, Vamvakaš, Novák D, Číž, Papadopulos, Bílek, Hoffmann, Palatka K, Palatka D, Podhorný, Langr, Gronych, Michalička. 
Gól: Vamvakaš 
 
Malín nastoupil v nezvyklém rozestavění a zkoušel hledat koncového útočníka. Improvizování se neosvědčilo. Problém dát gól byl po celý zápas velmi evidentní a ke konci zápasu se Malín do šancí již nedostal vůbec. Také díky masivnímu střídání, které při nevyrovnanosti kádru vždy podstatně změní poměr sil na hřišti. 
Názor trenéra:
Dnešním zápas mně nepomohl najít ideální složení jedenáctky, pouze mně ukázal, kdo na ostřejší zápas nemá a bude mít problémy aby hrál, protože výkony a nasazení některých hráčů byly tragické. Soupeř nás přehrál jednoduchým zakládáním útoků a především důrazem v osobních soubojích. 
 
Přátelský zápas  27.2.2016 - UT Šumperk
Nový Malín - Bratrušov 5:2 (2:2)
 
Sestava: Gruntorád, Hrabala, Novák M, Plachý, Vamvakaš, Kovář, Janda, Papadopulos, Bílek, Hoffmann, Palatka K, Palatka D, Podhorný, Gronych. 
Góly: 2x Plachý, Janda, Podhorný, Hrabala
ČK: Papadopulos
 
Malín se rozehrával pomalu a přestože prohrával 0:1 do poločasu stav otočil, ale rychlý a důrazný bratrušovský Lipka ještě gólově srovnal. Nejzajímavějším momentem první půle byl brejk malínského Jandy, který běžel sám na brankáře a k všeobecnému údivu všech přítomných se před velkým vápnem objevil na zemi, přestože široko daleko kolem něho nikdo nebyl. Trenéři sestavy do druhé půle prostřídali a Malín toho byužil k navýšení skóre. Opět se nejvíce hovořilo o malínském Jandovi, kterému Hrabala po zemi přihrál na malé vápno, na Jandu zírala celá prázdná branka bez brankáře, ale Janda gól nedal a míč poslal vysoko vedle pravé tyče branky.
Názor trenéra:  
Přestože jsme dali pět branek, výsledek mohl být daleko výraznější, ale opět jsme nebyli dost efektivní. Chyběl nám i větší důraz a přesnost přihrávek.
 
 
Přátelský zápas  20.2.2016 - UT Šumperk
Nový Malín - Staré Město 0:3 (0:1)
 
Sestava: Laščák, Krušinský, Novák M, Novák D, Vamvakaš, Kovář, Janda, Papadopulos, Gruntorád, Hoffmann, Langr, Palatka D, Podhorný, Číž, Michalička, Gronych, Greif. 
Góly: 0
ŽK: nikdo
 
Malín k zápasu přivezl mnoho nových hráčů, Většinou své odchovance, kteří z různých důvodů nehráli a nyní se vrací. Úplně nové tvaře představil Malín jen dvě. Výsledek je horší než předvedená hra. Soupeř byl efektivnější v koncovce, Malín nedokázal proměnit ani ty největší příležitosti, navíc se na hřišti objevilo velmi mnoho hráčů a i to se na výsledku podepsalo. 
Názor trenéra: 
Velmi dobrá příprava s ofenzivně a efektivně hrajícím soupeřem. Jen škoda, že jsme se neprosadili střelecky, do šancí jsme se dokázali dostat, ale ta koncovka.

 

Mistrovský zápas  21.5.2016
Sudkov - Nový Malín   5:3 (2:2)
 
Sestava: Laščák, Vařeka, Bílek, Palatka D., Krušinský, Málko O, Podhorný, Málko M, Papadopulos, Číž (88 Palatka K.), Janda 
ŽK: Málko O, Papadopulos, Bílek, Palatka D.
Góly: 10 min. - Málko O. 0:1, 24 min - Papadopulos 1:2, 73 min - Málko O. 2:3
 
 
 
 
 
Mistrovský zápas  14.11.2015
Bludov - Nový Malín  2:1  (2:0) 
Sestava: Laščák, Gruntorád, Michalička, Vohralík, Číž, Podhorný, Dolínek, Hrabala, Málko, Bílek, Plachý,
Na střídání - nehráli: Palatka K., Palatka D.
Góly: 77 min. Podhorný
ŽK: Michalička
 
Jako den a noc se liší výkony mužstva z Nového Malína. Po solidním výkonu v minulém kole odehrál Nový Malín první poločas přímo tragicky. Dlouhé držení míče, težkopádný přechod do útoku, přesnost přihrávky katastrofální, bránění na úrovni dorostenců, nasazení jako u staré gardy. Výsledek prvního poločasu je tedy pro hosty ještě milosrdný. Dvě branky v krátkém časovém úseku byly výsledkem snahy domácího týmu. V této chvíli byly výkony některých malínských hráčů téměř úsměvné a přítomní diváci se museli divit, kde všechno dnes tuto soutěž může hrát. Za celý první poločas se Malín dostal do do šance pouze jednou, ale první kontakt s míčem Číže byl velmi špatný a místo aby mohl ohrozit domácí branku, tak se dostal mimo střelecký úhel, navíc golman Bludova stačil z branky vyběhnout a znemožnit zakončení.
Druhý poločas kopíroval zápas proti Jibdřichovu. Malín hru zjednodušil, hrál rychleji, míč nevodil, ale dával je do 2-3 dotyku od nohy a výsledkem toho bylo, že domácí se zatáhli na svoji polovinu a úporně se bránili. Najednou nebyl problém překonat bludovský obranný val, domácí nevěděli kam dříve skočit, ale Malín - tak jako vždy - selhával v koncovce. V největší se objevil Vohralík, který se objevil po několika pěkných narážečkách, ale volil nepřesnou střelu namísto přihrávky před branku. Kontaktní gól padl v 77 minutě. Číž dostal míč do běhu, vybíhající brankář jeho střelu vyrazil, ale míč směřující na rohový kop stačil dosprintovat Gruntorád, který jej přihrává napříč malé vápno, kde na zadní tyči jej do branky ve skluzu dorazil Podhorný. Vyrovnat mohl Plachý, ale jeho trestný kop jen těsně minul domácí branku. 
Názor trenéra:
Za výkon v první půli se musíme stydět. Chybělo nám všechno. Druhý poločas už byl z naší strany velmi slušný a domácí se o výsledek museli rvát do poslední minuty, také proto, že své brejky nedokázali proměnit a nakonec se jen bránili. Jsme rádi, že je konec a zimní přestávka.
 
 
 
Mistrovský zápas  7.11.2015
Nový Malín - Staré Město 2:3 (1:0) 
Sestava: Gruntorád, Michalička, Palatka D., Číž, Podhorný, Dolínek, Krušinský, Málko, Bílek, Janda (70 min. Palatka K.), Plachý
Góly: 32 min Číž, 52 min Podhorný
ŽK: Bílek, Málko 
 
Malín opět prohrál, ale tentokrát po bojovném výkonu a Staré Město si svého vítězství určitě velmi cení. Domácí zápas odehráli bez největší opory a síly  Laščáka. Hrabaly a Vamvakaše. A tak od úvodního hvizdu vyběhl na trávník i dorostenec Palatka D., zatímco jeho dvojče Karel čekalo na svou příležitost na střídačce, jako jediný připravený hráč. V brance se objevil Gruntorád, který zejména v úvodu zápasu svoje mužstvo podržel. To co se podařilo minulý týden Jindřichovu, tj. že v úvodu zápasu proměnil každou svoji šanci, to se hostům nepodařilo a Malín se svému soupeři v poli nejen vyrovnal, ale byl i nebezpečnější. Skvěle hrající střed zálohy a bojovnost všech hráčů, byla do očí bijící, když si divák vzpomenul a porovnal to s "představením" Malína proti Lesnici nebo v prvním poločase s Jindřichovem. Odměnou za předváděnou hru byla pro domácí vedoucí branka, kterou vstřelil po odrazech Číž. To však již stačili zahodit svoje šance Krušinský a Číž, kteří volili razanci před technickým zakončením. Gól nedal ani Dolínek, kterému jeho hlavičku brankář hostí zneškodnil. Spokojenějí šli do kabin domácí, kteří začali dobře i druhý poločas. V 50 minutě si na Bílkův centr naběhl Podhorný a hlavou zvýšil domácí vedení na dvoubrankové. Bohužel ve stejném čase se zranil domácí Janda a to se ukázalo jako zlomový okamžik. Malín se ze ztráty tohoto běhavého a pracovitého hráče nedokázal vyrovnat. Jeho absence byla na hrací ploše byla velmi znát. Navíc se hostům podařilo velmi brzy vstřelit kontaktní branku a Malín se jej bránil. Bohužel narůstající tlak Starého Města myl i efektivní. Hosté svoji převahu zužitkovali dvěma pěknými góly a zápas vyhráli 2:3.
Názor trenéra:
Za dnešní výkon se určitě nemusíme stydět. O výsledku rozhodlo z velké části zranění našeho Jandy. Po jeho odchodu jsme směrem dopředu již nic nevytvořili, navíc nám jeho důraz a pohyb chyběl při bránění. 
 
 
Mistrovský zápas  31.10.2015
Nový Malín - Jindřichov 2:5 (0:4) 
Sestava: Laščák, Michalička, Hrabala (46 min. Palatka D.), Číž, Podhorný(70 min. Palatka K.), Dolínek, Krušinský, Gruntorád, Málko, Bílek, Janda,
Góly: 52 min Málko, 83 min Krušinský (PK)
ŽK: Bílek,Dolínek, Michalička, Palatka D.
 
Hra kočky s myší - přesně jak napovídal počet doposud nasbíraných bodů, tak i postavení v tabulce - tak zápas  probíhal. Přesněji řečeno v první půli, ale ta byla pro vývoj zápasu podstatná. Jindřichov nehrál nic mimořádného, vlastně mu k vítězství stačila spolehlivost jeho střelců, kteří ve svých šancích nezaváhali a dokázali vstřelit branky. Jak jinak než po tragických chybách domácích, kteří neběhali a mysleli si, že rychlonohého Petra uhlídají tím, že jej budou mít na dohled poblíž sebe. Když se však tento či jiný hráč rozběhl na kolmou průnikovou přihrávku, tak již jindřichovští hráči mohli jít proti malínskému brankáři téměř sami. Jindřichov postupně získal výrazný náskok a do šatny šli domácí se sklopenýma hlavama. V první půli se dokázali do gólových příležitostí dostat pouze 2x, ale jejich koncovka byla neúčelná.
Ve druhém poločase se na trávníku odehrával úplně jiný příběh. Hosté pod dojmem výrazného náskoku a předváděné hře Malína v první půli zvolnili tempo, zatímco Malín po rozpravě v šatně v poločasové přestávce byl najednou živější, rychlejší, důraznější. Bez větších problémů dokázal uhlídat jindřichovské hráče, ti měli navíc plno starostí s bráněním a do útoku se tolik nedostávali. Škoda jen špatné koncovky. Zejména Číž byl sám před brankářem nejméně 3x, ale dát gól je momentálně pro něj broblém a tím trpí celé mužstvo. Jak si poradit když je hráč sám před brankářem mu ukázal sváteční střelec Málko, který vybíhajícího a pod nohy mu skákajícího brankáře lehce přehodil. Gólové parametry měla i střela z přímého kopu, když poslední hráč Jindřichova podrazil malínského útočníka, ale nečervenalo se. Krušinský svůj trestný kop zakroutil kolem zdi a jen těsně minul šibenici. Za pár minut se však zapsal do listiny střelců z pokutového kopu, když Bílek dostal ideální míčdo vápna a při zakončení hasil nebezpečí jeden z obránců více než důrazně. Byla z toho penalta a snížení na 2:4. Domácí si vypracovali další nadějné příležitosti, ale bohužel pro Malín, jeho hráči je nevyužili. Škoda. Domácí ve druhém poločase totiž na hřišti  dominovali, hosté se již do svého tempa z první půli nedokázali vrátit a najednou se role vyměnili. Byli to teď oni, kdo si hlasitě vyříkávali některé situace, což viděli v prvním poločase u domácích. Konečný výsledek se stejně jako v Lesnici stanovil v poslední minutě zápasu a opět branka padla do malínské sítě. 
Názor trenéra:
Co jsme předváděli v první půli by nestačilo na body ani ve třetí třídě. Přísnější měřítko sneslo jen pár hráčů, ale největěí problémem bylo, že jsme nehráli jako tým, Nebyli jsme ochotni udělat krok navíc, pomoci spoluhráči, napravit jeho chybu a současně vědět, že když budu chybovat já, tak i mně je můj spoluhráč pomúže. Naštěstí jsme i s přispěním hostů ve druhém poločase svůj výkon zvedli a na naši hru se dalo koukat - až na koncovku. Děkuji hráčům, že hráli a bojovali až do konce. Konečně jsem je mohl pochválit a myslím si, že i oni měli ze svého výkonu dobrý pocit a hra je ve druhé půli určitě bavila.
 
 
Mistrovský zápas  25.10.2015
Lesnice - Nový Malín 3:0 (2:0) 
Sestava: Laščák, Vamvakaš (.. min Michalička), Hrabala, Číž, Podhorný(.. min. Dolínek), Krušinský, Gruntorád, Plachý, Málko, Bílek, Janda,
Na střídání: Palatka D., Palatka K. 
ŽK: Podhorný, Janda, Číž
 
Není co hodnotit. Pohlednější byla asi první polovina zápasu, ale složitě hrající Malín svými chybami pouštěl domácí do brejků. Domácí msi vypracovali v prvních deseti minutách tlak, ale postupně to byli hosté, teří začínali zlobit. Zejména Málko, který svými střelami zneklidňoval domácího Glozygu. Zápas se rozhodl v rozmezí 2é a 29 minutě, kdy hosté nejdříve dostali gól po vlastním rohu a druhý po chybě na levé straně obrany, když nedostoupili hráče, nechali ho míč zpracovat a ještě i z +é metrů vystřelit. K tomu navíc přišla ještě jedno podobné nedůrazné neobsazení, ale to skončilo na tyčce. Malín v následujících minutách do konce poločasu byl šx sám před Glozygou (Číž, Bílek, Janda), ale dostat gól do poloprázdné branky, nebo vyhrát souboj jeden na jednoho s brankářem nedokázali, stejně jako souboj s rozhodčím, který faul ve vápně neviděl.
Druhý poločas už byla bída, bída a ještě jednou bída. Hosté nic nevymysleli, domácí brejky zahazovali, protože jednak Laščák chytal výborně, jednak Lesnice předváděla stejný fotbalový odvar jako Malín. Diváci alespoň viděli spoustu gólových příležitostí na jedné i druhé straně s gólovou tečkou Lesnice v poslední minutě zápasu.
Názor trenéra:
Zápas se nevydařil ani jedné straně. Domácí hráli špatně, my ještě hůře. Dnes nás neporazil soupeř, ale my sami jsme si byli největší hrozbou. Nejdříve jim darujeme dvě branky, potom nás domácí nejsou schopni dorazit když celý druhý poločas bezhlavě a bez nápadu útočíme a již vlastně nebráníme. Své největší šance v první půli jsme promarnili a tak děkujeme jen soupeřově střelecké nemohoucnosti, že jsme měli alespoň malou naději s výsledkem něco udělat.  
 
 
 
Mistrovský zápas  17.10.2015
Vidnava - Nový Malín 1:2 (1:0) 
Sestava: Laščák, Vamvakaš, Hrabala, Číž, Podhorný, Krušinský, Gruntorád, Plachý, Málko, Bílek, Janda,
Na střídání: Palatka D., Paůatka K. 
Góly: 80 min. Janda 1:1, 90 min Podhorný 1:2, 
ŽK: Hrabala, Gruntorád, Číž
 
 
Prozatím se ze zápasu ve Vidnavě vracela mužstva - mírně řečeno - otrávena a stěžovala si na rozhodčí. Mužstvo Malína se v žádném případě k této skupině stěžovatelů nepřidá. Ne proto, že si odvezli tři body, ale proto, že se vše bylo OK. 
Malín byl ve středu hřiště v prvním poločase mírně lepším mužstvem, ale do šancí se téměř nedostal. Přitom obrana Vidnavy nebyla nejpevnější, spíše to bylo vinou předváděné hry, která prostě domácí obranu příliš často do problémů nedokázala dostat. Nadějné příležitosti Bílka a Málka skončily na špatné finální přihrávce, střela Číže zase na pletinu za brankou. Vidnava trpělivě čekala a jednu malínskou chybu využila. Hosté u půlící čáry vlastní vinou darovali domácím míč, ti jej  rychle přenesli na Šebestu, který si jej na hranici velkého vápna ideálně prvním dotykem zpracoval a druhým dotykem  - střelou kolem vybíhajícího Laščáka - dal ve 29 minutě vedoucí gól domácích. Malín se pokoušel vyrovnat, ale momentálně bylo na hřišti více rádců a mudrců, než fotbalových bojovníků. Štěstí pro hosty je, že má v brance Laščáka. Ten své mužstvo v 39 minutě podržel, když zneškodnil samostatný únik Šebesty a nedovolil mu zvýšit domácí náskok do uklidňující dvoubrankové pohody.
Do druhé půle vstoupil Malín z odhodláním výskedek otočit. Na hřitě místo ukecaných bab přišli fotbalisti, kteří se v rámci možností drželi stanovené taktiky a určitě to bylo ku prospěchu věci. Hosté z Malína od úvodního hvizdu druhého poločasu zatlačili domácí na jejich polovinu a svůj tlak neustále zyšovali. Hned v úvodu se sám před brankářem objevil Gruntorád, ale jeho ostré zakončení skončilo na zábraně za brankou, trestné kopy Plachého a další Krušinského, také branku vůbec netrefili a tak v největší šanci se objevil Podhorný, který dostal od Málka, krásnou kolmici do velkého vápna. Podhorný měl před sebou pouze domácího brankáře, ale jeho obstřelení skončilo mimo branku. Vidnava se do šance dostala opět díky Šebestovy, který z křídla unikl, dostal se do velkého vápna, ale vybíhajícího Laščáka nepřekonal, aby za chvíli Písek po přihrávce pod sebe přestřelil branku. Toto byly asi zlomové momenty zápasu. Hosté totiž sevřeli domácí hráče ještě více,  přeskupili svoje řady a domácí si připadali jako na kolotoči. Útok za útokem se valil na branku Vidnavy, ale koncovka byla žalostná. Teprve v 80 minutě zápasu našel přízemní centr Číže do malého vápna  nabíhajícího Jandu, který nezaváhal a stav zápasu srovnal. Hosté si hned vzali míč z branky Vidnavy, postavili jej do středového kruhu, aby snad všem dokázali, že ve Vidnavě chtějí vyhrát. Od této chvíle se Vidnava zoufale bránila a čekala netrpělivě na konec zápasu. Bohužel netušila, že právě na tento moment si Malín nachystal smrtící projektil. Janda se v rohu hřiště uvolnil a poslal do malého vápna stejnou přihrávku, ze které i on v tomto zápase skóroval - přízemní prudký centr - na který si nejlépe naběhl Podhorný. Tomu stačilo jen nastavit nohu a míč usměrnit tam, kde jej hosté toužili vidět - do sítě domácí branky. To běžela 90 minuta zápasu. Domácí se jen těžko zvedali z trávníku a tak když rozhodčí mohl konečně zahájit hru, nezbylo mu nic jiného než hned také zápas ukončit.
Názor trenéra:
Když táhneme všichni za jeden provaz a máme i společný cíl - tj. vyhrát, tak je náš výkon i předváděná hra poměrně slušná. Až na koncovku, kde nám chybí hráč jako byl Tomáš Indra, na kterého rádi vzpomínáme, který v kritických momentech dokázal snahu spoluhráčů přetavit v gól. 
 
 
Mistrovský zápas  10.201510
Nový Malín -  Sudkov 2:1 (2:1) 
Sestava: Laščák, Vohralík, Hrabala, Číž, Podhorný, Krušinský, Michalička, Plachý (51 min Palatka K., 87 min Palatka D), Málko, Bílek, Janda, 
Góly: 22 min Podhorný 1:0, 27 min. Číž 2:0
ŽK: Michalička, Janda, Číž
 
Dlouhé tři roky Nový Malín neporazil Sudkov. Před zápasem to vypadalo, že i tentokrát bude mít Sudkov možnost s Malínem bodovat. Průběh zápasu však byl úplně jiný. Nejméně oblíbený malínský soupeř, byl od začátku zápasu horším mužstvem. Domácí, jak již u malínských hráčů bývá obvyklé, tak opět neproměnili v úvodu zápasu obrovskou gólovou šanci - s koncovkou si neporadil Číž a i další šance domácí zahodili. Na druhé straně se v brance zaskvěl Laščák, který zneškodnil samostatný únik sudkovského hráče a svůj tým podržel. Nakonec to však byli domácí, kteří šli do vedení. Zmatky a chyba sudkovského brankáře ve velkém vápně skončily gólovou střelou Podhorného a o několik minut později se Malín radoval opět. Na kolmici si naběhl Krušinský, byl u míče dříve než z velkého vápna daleko vybíhající sudkovský brankář, nemohl však již vystřelit, ale stačil na poslední chvíli míč kolem Kulíška posunout. Míč se kutálel mimo bránu, ale sprintující Číž jej stačil usměrnit do sítě a Malín vedl 2:0. Sudkov byl otřesený a nedisciplinovaný. Těžko se se stavem zápasu smiřoval, ale na hřišti byl dlouhé minuty bezzubý. Ovšem po jedné standartce se po závaru ve vápně podařilo Ondřeji Malkovi uvolnit a naservírovat svému spoluhráči míč do prostoru, kde stačilo nastavit nohu a vstřelit kontaktní gól. 
Druhý  poločas se očekával nápor Sudkova, ale ten nepřicházel. Náznaky Malín spolehlivě likvidoval a sám se pouštěl do brejků, které však nedokázal proměňovat. Nakonec druhý poločas nepřinesl tolik napětí, jak se očekávalo. Protože byl Sudkov směrem dopředu minimálně nebezpečný, stejně jako domácí, zůstal konečný výsledek stejný jako ten poločasový.  
 
Názor trenéra:
Dnes vyhrálo lepší a disciplinovatější mužstvo. Je jen škoda, že jsme nevyužili další okénka v obranné činnosti soupeře ke vstřelení dalších branek. Protože nás v dalším kole čeká zájezd do Vidnavy a víme co tam potkalo Bohdíkov, Javorník a další mužstva, jsme rádi, že jsme se Sudkovem po třech letech naplno bodovali.
 
 
Mistrovský zápas  3.10.2015
Javorník - Nový Malín   3:1 (1:0)
Sestava: Laščák, Vohralík, Hrabala, Číž, Podhorný (59 min. Krušinský), Michalička, Plachý, Dolínek, Bílek, Janda, Vamvakaš
Góly: 90 min Bílek 3:1
ŽK: nikdo
 
V sestavě chyběl Málko a hru Malína to ovlivnilo. V poli se jednalo o vyrovnaný zápas s větším držením míče na straně hostů, ale co jim to bylo platné, když byli směrem dopředu téměř neškodní. V první gólové příležitosti se v 10 minutě po pěkné přihrávce do vápna objevil sám před brankářem malínský Číž, ale jeho nepodařená střela skončila mimo branku. Potom se dlouhé minuty před brankami nic zajímavého nedělo, vše se odehrávalo ve středu hřiště. Domácí své pološance do gólového efektu neproměnili, navíc je před změnou skóre uchránil jejich gólman, který zneškodnil Plachého přímý kop. Míč vyrazil na tyč, od tyče se míč odrazil do zad, ale skončil mimo branku za postrání čarou. Gól padl z pokutového kopu v poslední minutě zápasu. Nutno poznamenat, že se pískalo oprávněně. Domácí záložník Juliš prošel do vápna, kde skončil na zemi a jeho spoluhráč se z penalty nemýlil.
Do druhé půle šli hosté s odhodlání zápas otočit. Na balóně byl Malín častěji, ale do koncovky se příliš nedostávali. Domácí se naopak jednoduchými brejky dostávali do šancí a v 70 minutě se opět ukázalo, jak je důležité mít v mužstvu Filipa. Ten si ze čtyř malínských hráčů udělal slalomové tyče, vnikl do šestnáctky a dal domácím uklidňujícím klid v podobě druhého gólu. To již byl na hřičti i ne zcela zdravý Krušinský, který hru hostující tým oživil a zrychlil, ale gólově se nic neurodilo. Javorník využíval otevřené obrany a své vedení zvýšil těsně před koncem zápasu a největší díl měl na brance opět Filip, který trefil tyč a jeho spoluhráč míč uklidil do sítě. Poslední slovo patřilo hostům. Kapitán Bílek napřáhl z 22 metrú a vymetl zadní šibenici. Nejhezčí branka zápasu, ale protože fotbal se hraje na počet vstřelených gólů a těch dali domácí více, mohli po závěrečném hvizdu do kabin veseleji odcházet domácí.
Názor trenéra:
Výborně hrající javornický Filip byl rozdílovým hráčem, který rozhodl o naší porážce. My se neuměli prosadit gólově. Zejména nepromněněné šance za bezgólového stavu mrzí. Dohánět dvoubrankovou ztrátu byl pro nás již neřešitelný úkol. Kdo nevystřeli na branku, jen těžko může skórovat. 
 
 
Mistrovský zápas  26.9.2015
Nový Malín - Zlaté Hory  4:3 (2:2)
Sestava: Laščák, Gruntorád, Hrabala, Málko, Číž, Podhorný, Michalička, Plachý, Dolínek, Bílek, Janda
Góly: 13 min Janda 1:0, 32 min. Číž 2:2, 58 min. Plachý 3:2, 62 min. Janda 4:2
ŽK: Bílek, Laščák
 
Chlad a silný vítr byl v hrabišínském azylu nepříjemným soupeřem pro obě mužstva. K vidění byl divácky zajímavý zápas se spoustou gólů, s napínavou a dramatickou koncovkou a vítěznou tečkou pro domácí. Trenéři si v tomto zápase vytrpěli své. Obranná činnost jak u domácích, tak u hostů byla žalostná a útočné manévry daleko předčily obranou strategii. Domácí začali velmi slušně. Dobrým pohybem a kombinací zatlačili soupeře před jeho velké vápno a donutili jej jen k osvobozujícím odkopům, které marně hledaly hostujícího útočníka. Malín však ze svého tlaku vytěžil jen jednogólové vedení, to Málko prostrčil míč na - z druhé vlny nabíhajícímu Jandu, který si s nabídnutou šancí dokázal poradit a vybíhajícího brankáře prostřelil. Potom však domácí nabíddli možnost ukázat se také hostům. V obranné fázi začali hrát neúčelně a hlavně nepřesně, sami svými chybami nabízeli soupeři gólové možnosti a ten nabídnutou šanci využil. Nejdříve chybu v rozehrávce hasil obránce Malína nedovoleným zákrokem a Zlaté Hory vyrovnaly z penalty - i když domácí brankář směr střely vystihl. A protože  domácí směrem dozadu hráli špatně, skórovali hosté ve 30 minutě zápasu z brejku ještě jednou a výsledek otočili. O co hůře Malín bránil, o to více tentokrát nápaditě útočil. Vyrovnat se mu podařilo ve 32 min. po kolmém vysunutí Číže, který nezaváhal. Tlak domácích opět narostl a festival zahozených příležitostí byl nadstandartní. V těch největších - a to v šancích, kdy byli hráči sami před brankářem, nebo 5-6 metrů před branou byl: Podhorný - přestřelil, Michalička - přestřelil, Dolínek - hlavou mimo, Gruntorád - trefil na brankové čáře hráče, Málko - prováhal zakončení, obránce mu míč ukopl na roh. 
Druhý poločas hrál Malín proti větru a čekalo se, že Zlaté Hory budou s jeho podporou zlobit více, jak v prvém poločase. Nic takového se nestalo. Na míči byli více domácí, kteří snadno vnikali do zlatohorské obrany, ale dát gól byl problém. Povedlo se to až Plachému, který svůj trestný kop zakroutil tak šikovně, že hostující brankář vůbec nereagoval. Když o několik minut po pěkném zklepnutí přeloboval Janda vybíhajícího hostujícího brankáře a navýšil domácí vedení na dvougólové, bylo již na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí však další branku ne a ne vstřelit. Janda, Gruntorát, Dolínek i Málko v koncovce selhali a tak na druhé straně přišel trest. Soupeř šťastně skóroval, když po odhlavičkovaném rohu střelu hostujícího hráče nešťastně ztečoval domácí hráč - střela se zněnila v padající list, odrazila se do břevna, potom do zad malínského brankáře a skončila v síti. Posledních patnáct minut proběhlo ve znamení zvýšené iniciativy Zlatých Hor dát vyrovnávací branku. Šance k tomu měli, ale domácí brankář chytal skvěle. Podržel svůj tým a přestože se v gólových šancích objevili i domácí - výsledek se již do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnil.
Názor trenéra:
Směrem dopředu byla obě mužstva velmi nebezpečná. Diváci viděli spoustu branek i neproměněných šancí, ale hra dozadu byla tragická. Takový zápas nemají trenéři rádi. Jestli ovšem dokážeme vždy vstřelit o jeden gól více jako soupeř, potom na střídačne protrpím i výsledek 7:6.
 
 
Mistrovský zápas 19.9.2015 
Bohdíkov - Nový Malín  4:0 (2:0)
Sestava: Gruntorád, Hrabala, Málko, Číž, Podhorný (71 min. Janek), Michalička (39 min - Paštěka), Plachý, Vohralík, Dolínek, Bílek, Krušinský (43 ,min. Vamvakaš)
ŽK: Dolínek
 
Dobře hrající domácí přivítali v sobotu trápící se mužstvo Malína. Před půl rokem zde Nový Malín odehrál výborný zápas ve kterém nejen zvítězil, ale byl jednoznačně lepší. Tentokrát se výsledek i role v zápase obrátily. Hned od samého úvodu domácí předváděli rychlý a běhavý fotbal, založený na rychlé kombinaci a kolmé přihrávce. Bohužel své šance nedokázail proměnit, v jednom případě dokonce nedokázali dostat míč do prázdné branky. Některé šance pochytal Gruntorád, jiné neproměnili vlastní zbrklostí. Malín se k soupeřově brance vůbec nedostal a šanci si nevytvořil v první půli žádnou. Nakonec se Bohdíkov přece jen radoval a do otevřené a rozhozené obrany 2x skóroval. Komplikovaně hrající Malín musel být rád, že do šatny odcházel jen dvougólovou ztrátou.
Vstup do druhého poločasu byl z pohledu hostujícího mužstva lepší. Byli více na míči, zatlačili domácí na jejich polovinu, ale fotbal se hraje na góly a ty Malín nedával, dokonce se nedostal i přes svůj tlak téměř do šancí. A tak domácí podnikali do otevřené obrany své útočné výpady, které s velkým přehledem zahazovali. Nakonec však opět skórovali a opět 2x.
Názor trenéra:
Vyhrálo jednoznačně lepší mužstvo. Už po prvním poločase jsme mohli prohrávat daleko vyšším rozdílem. Momentálně se nám herně nedaří, zejména útočná fáze je katastrofální. Navíc děláme hloupé a naivní chyby v rozehrávce. 
 
 
Mistrovský zápas 12.9.2015 
Nový Malín - Písečná 4:2 (1:1)
Sestava: Laščák, Hrabala, Málko, Číž, Podhorný (80 min. Michalička), Plachý, Janda (70 min. Vamvakaš), Dolínek, Bílek, Krušinský,
Góly: 19 min. Krušinský 1:0, 47 min. Janda 2:1, 74 min. Číž 3:2, 84 min. vlastní 4:2
ŽK: Laščák, Michalička
 
Mohl to být pohodový a bezproblémový zápas, to by však domácí nesměli střídat slušně odehrané pasáže s úseky, za které by styděla mužstva třetí třídy. V těchto momentech si hráči nedokázali přihrát na pár metrů i několikrát za sebou, místo spoluhráčů nacházeli protihráče, kteří byli však touto malínskou vstřícností natolik překvapeni, že se chovali úplně stejně. Malín byl překvapený, jak odevzdaně z počátku Písečná hrála. Předcházela ji pověst bojovného a slušně hrajícího mužstva, které je nepříjemným soupeřem a které bojuje o každý metr hřiště. V Malíně to po většinu zápasu neplatilo. V pasážích, kdy domácí rychle a přesně kombinovali, byl soupeř bez šance. Úporně se bránil na vlastní polovině a míče jen odkopával, což však neznamenalo, že by míče za malínskou obranu nedobíhal a nebojoval o ně. Malín měl obrovský problém s koncovkou. Složitě se dostával do šancí, střelba ze střední vzdálenosti chyběla v repertoáru malínských hráčů úplně. Naštěstí se Malín brzy ujal vedení, kdy trestný kop z 23 metrů za pomoci gólmana hostí uklidil ve 19 minutě do sítě Krušinský. Následující minuty byl Malín lepším mužstvem, držel míč, rychle kombinoval. Bohužel přichází úsek, kdy jedna chyba střídá druhou, flustrace domácích hráčů je znatelná a soupeř navíc lehce vyrovnává. Laščák je z branky venku později než by měl a zápas se zdramatizoval. Za chvíli Laščák napravuje svoji chybu a podržel svůj tým, když zmařil šanci hráče soupeře, který se před ním objevil úplně sám. Na konci poločasu Malín opět zatlačil soupeře na na jeho polovinu, ale do šancí se nedostával.
Druhá půle začala z pohledu domácích úplně ideálně. Hned ve 47 minutě po rohovém kopu střílí Janda (opět s pomocí hostujícího brankáře) vedoucí gól Malína a na hřiště vstoupila pohoda a klid. Písečná v této fázi vyklidila hřiště a všeobecně se čekalo a další branku v její síti, která by zápas definitivně rozhodla. Že by se jednalo o festival zahozených šancí, to se říci nedalo. Nadějně se vyvíjející vývoj zápasu se z ničeho nic mění. Na kolmou přihrávku si nasprintoval za obranu Malína hostující útočník, vybíhající Laščák byl u míče pozdě, hráč přes Laščáka padá a rozhodčí píská. Složitou situaci rozhodčí řeší penaltou a žlutou kartou pro domácího brankáře. Z pokutového kopu hosté vyrovnávají na 2:2. Tentokrát je to Písečná, která vycítila možnost vstřelit další branku, protože Malin v těchto chvílích hraje velmi špatně. Tlak Pisečné vrcholí střelou z otočky ze šesti metrů, ale ta končí pouze na tyčce, od které se odráží přímo do náruče domácího brankáře. Malín se probudil. Opět je na hrací ploše jen mužstvo domácí, které vy vytvoří obrovské příležitosti. V největších z nich byl Janda, jednou si obhodil obránce a sám před gólmanem, jako střelec selhal, když nastřelil hostujícího brankáře, podruhé je sám s poskakujícím míčem na malém vápně, z obránců nikde nikdo, přesto Janda neposlušný míč nedokáže zkrotit a vůbec nevystřelí. Naštěstí se prosazuje Číž, který si naběhl na střílenou přihrávku přes malé vápno a posílá v 74 minutě svúj tým do zaslouženého vedení. Definitivní razítko na tříbodové zisk dávají hosté malínským sami. Na centr do malého vápna jde důrazně Michalička, vyhrává hlavičku, míč chce do bezpečí dostat jeden z obránců, ale počíná si tak nešikovně, že kulatý nesmysl končí ve vlastní brance. Stav 4:2 už si Malín bez problému pohlídá.
Názor trenéra:
Byly chvíle, kdy se na nás dalo koukat. Byly však i chvíle, kdy jsem nechápal, co moji hráči na hřišti předvádějí. Pozitivní je, že jsme se vždy zvedli a zápas rozhodli ve svůj prospěch. Hru musíme zjednodušit, zpřesnit a přidat na důrazu. Teprve nadcházející zápasy úkáží, kam v tabulce patříme.
 
 
 
Mistrovský zápas  6.9.2015 
Hrabišín - Nový Malín  2:2 (0:0)
Sestava: Laščák, Hrabala, Janek (46 min. - Málko), Číž (89 min. Vamvakaš), Plachý, Janda, Dolínek (50 min. Podhorný)Vařeka, Bílek, Krušinský,
Gól: 73 min. Podhorný 2:1, 85 min. Vařeka 2:2
ŽK: Krušinský, Bílek
 
Derby, které ze začátku nijak nenadchlo, ale které s přibývajícími minutami gradovalo a tak fanoušci obou mužstev viděli zajímavé utkání, kde se bylo na co dívat. Z počátku byli na koni domácí. Dobře presovali a hosté měli problém s kombinací. Příliš lehce ztráceli míče a domácí zakládali své útoky nákopy do rozhozené obrany Malína. Malín měl problémy a hned v úvodu dostal nejdříve žlutou kartu Krušinský a ve 13 minutě uviděl malínský Krivošej kartu červenou. Nutno říci, že poprávu. Jako křižující hráč poslal k zemi trochu nešikovným zákrokem domácího útočníka. Volný přímý kop z 18 metrů však Pospíšil gólově nezůročil. Malín se zatáhl více na svoji polovinu a bránil bezgólový stav. Domácí Hrabišín se do šancí příliš nedostával, hrozil zejména standartkami a trestnými kopy, kterých měl požehnaně. Nakonec se skóre neměnilo a do kabin šli hosté z Malína z nadějnou bezgólovou remízou.
Do druhé půle nastoupil Malín již s Málkem, ale hned v úvodu pro zranění opustil hřiště zraněný Dolínek. To donutilo trenéra hostů k hráčkým rošádám. Než se malínští hráči rozkoukali na nových postech, už prohrávali. Nezachytili rychlý náběh na kolmou přihrávku domácích a bylo vymalováno 1:0. A za chvíli bylo z pohledu hostů ještě hůře. Malínští si nepohlídali náběh Losenického, který po přízemním zahrání rohu pěknou střelou zvýšil v 60 minutě vedení domácích na 2:0. V té době by si na Malín nevsadil nikdo. K překvapení všech však hosté nesložili zbraně. Velmi brzy se jim podařilo vstřelit kontaktní gól. Domácí obrana totiž přestala praktikovatvoji do té doby jednoduchou a účelnou hru, ale chtěla zakládat útoky kombinací. Čížem vybojovaný míč se dostává ve vápně na nabíhajícího Podhorného, který si chladnokrevně se svoji šancí poradil a Netopila překonává. 65 min 2:1. . Malínští zvýšili pohyb a lehce se po vybojovaných míčích dostávali do gólových příležitostí. Hra domácích se rozsypala jako domeček z karet. Chyby na jejich straně se hromadily jako na běžícím pásu a všichni museli mít dojem, že Malín nehraje oslabený o jednoho hráče, ele že jich je více jak domácích. Sám před gólmanem se objevil krušinský, nedal, stejně se vedlo Čížovi, ale i Vařekovi, který koukal domácímu brankáři z očí do očí, ale prostřelit jej nedokázal ani nadvakrát. Zápas tak mohl rozhodnout malínský Pospíšil hrájící v hrabišínských barvách. Neskutečný NÁMAZ, který mu poslal přímo na nohu jeho malínský kamarád, dnes však protihráč Janda, však Pospíšil nedokázal využít. Laščák byl z brány rychle venku, zmenšil mu střelecký úhel a nedovolil míči, aby skončil v síti. Co se nepovedlo Hrabišínu, to se podařilo Malínu. Před koncem zápasu v 85 minutě byl před vápnem faulovaný Číž, míč si postavil Plachý, pro kterého byl volný přímý kop z 18-ti metrů ideální pro koncovku. Jeho prudkou před Netopilem ještě tečoval Vařeka a bylo vyrovnáno 2:2. Nenasytní hosté se v závěru ještě dostali do jedné šance, Krušinský ji však šanci neproměnil a tak zápas skončil remízou.
Názor trenéra:
Dvacetpět minut nám stačilo, abychom zde bodovali. Z pohledu domácích, také z pohledu na vývoj zápasu je to trochu kruté, ale nebojím se říci, že spravedlivé. Troufám si říci, že kdyby se hrálo ještě o pět minut déle, tak jsme zápas otočili úplně. Pevně věřím, že nám toto utkání ukázalo, jak by měl vypadat náš herní projev.
 
 
 
 
Mistrovský zápas  29.8.2015 
Nový Malín - Štíty   1:7 (1:2)
Sestava: Laščák, Hrabala, Janek (67 min. - Cink), Číž (67 min. Podhorný), Málko, Plachý, Janda, Dolínek (74 min. - Čontoš), Vařeka, Bílek, Krušinský,
Gól: 22 min. Vařeka 1:1
ŽK: Dolínek, Vařeka, Janda
 
Na hrabišínském - svém domácím hřišti pro tento ročník - pořádal domácí Nový Malín hody. Tříbodovou úrodu však sklidili hosté ze Štítů, kteří se představili, jako daleko účelněji a efektivněji hrající mužstvo. 
I ve vyrovnaném prvním poločase bylo zřetelné, že Malín neumí hru zrychlit a zjednodušit, zatímco hosté zakládali své akce přímočařeji a tak fotbal v jejich podání působil svěžejším dojmem. Úvodní gól překvapil snad všechny. Střela z cca 27 metrů zaplavala, ale především rychle padala a pro domácího brankáře to bylo nechytatelné. Diskuse o tom jestli se to dalo či nedalo chytat, která vznikla mezi diváky se měla spíše zaměřit na to, proč měl štítecký záložník tolik prostoru, proč jej nikdo neatakoval, atd. Malín mohl za chvíli vyrovnat, po kolmé přihrávce se na brankáře Štítů řítil Janek, ale jeho střela skončila jen na boční síti. Domácí hráli do plných a do šancí se tlačili hlavně středem. Některé akce zakončili, některé pokazili špatnou kličkou nebo přihrávkou, ale ve 22 minutě se jim podařilo vyrovnat. Plachého trestný kop z velké vzdálenosti vyrazil hostující brankář jen před sebe, u míče byl nejdříve Vařeka, míč dotlačil do sítě a vyrovnal na 1:1. Jenže Malín se dlouho neradoval. Po rozehrání přichází dlouhý míč, domácí obránce chybuje a útočník hostů křížnou střelou posílá svůj tým opět do vedení. Šanci vyrovnat měl na domácí straně Vařeka, ale proti slunci si špatně zpracoval pěknou přihrávku od Krušinského, v ještě jětší tutovce se objevil Dolínek, který si naběhl na rohový kop a přestože hlavičkoval úplně sám, skončil jeho "koníček" nad brankou. Hosté byli nejblíže k brance po rychlém brejku a střílené přihrávce do malého vápna, na kterou však ze středu hřiště nabíhající spoluhráč nedosáhl. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:2.
Přestože do druhého poločasu šli domácí se snahou výsledek otočit, stal se opak. Po další chybě inkasuje Malín třetí branku, dochází ke změnám v postavení hráčů, ale další hrubka je pro domácí hráče již nestravitelná. Přestávají bojovat a rvát se o výsledek, ze zápasu se stává pouťák, kde se jedno mužstvo těší na závěr, zatímco druhé si chce hrát. Nezodpovědný přístup domácích dovoluje dát Štítům další tři góly. 
Názor trenéra:
Po první půli jsme si v šatně něco řekli. Měli jsme hru zrychlit, zjednodušit přihrávkou za obranu a vyrovnat se soupeři v důrazu. Nic z toho jsme neplnili. Navíc chyby, které jsme před některými obdrženými brankami udělali, patří do kategorie dorostu. A to nemluvím o totálním vypuštění závěru utkání. Místo abychom zápas čestně odbojovali, tak se všichni ženeme do útoku, zpátky však již nikdo. Ostuda. 
 
 
Mistrovský zápas  23.8.2015 
Žulová - Nový Malín   0:1 (0:0)
Sestava: Laščák, Hrabala, Janek, Číž (79 min. Palatka), Málko, Plachý, Janda, Dolínek, Vařeka (88 min. Čontoš), Podhorný (66 min. - Cink), Gruntorád,
Gól: 51 min. Číž
ŽK: Málko, Vařeka
 
Když se v minulých letech tato dvě mužstva potkala, vždy se jednalo o zápas mužstev z čela tabulky. Špatný úvod sezóny a pouhá dvě odehraná kola určila že se tentokrát střetl poslední s předposledním. Žulová se snaží svůj kádr doplnit, Malín také na jesenicko nepřijel v top sestavě. Chyběl kapitán Bílek, který nenastoupil z důvodu zranění v minulém kole, citelná byla rovněž ztráta Krušinského, který byl na krátké dovolené. Nakonec se v sestavě poprvé objevil Martin Gruntorád a dá se říci, že on byl stěžejním hráčem hostů, přestože se nepostavil mezi tyče, ale poctivě pracoval pro své spoluhráče v poli. Tolik šancí co Malín zahodil v prvním poločase, jeho fanoušci nepamatují. Dvakrát běžel sám na brankáře Janek, Dolínek měl dvě výborné hlavičky - jedna těsně mimo, druhá do spojnice břevna s tyčí, Dolínek navíc střílel ze schrumáže po rohu ze 7 metrů, ale na brankové čáře míč do sítě nepustil obránce domácího mužstva. Sám před brankářem byl Vařeka, který ještě v autobuse cestou zpět nechápal, jak mu přihrávka od Gruntoráda mohla proletět mezi nohama a to byl tři metry od brankové čáry na středu branky. Co spálil v prvním poločase Číž, to bylo také neskutečné. Ve své největší šanci se objevil sám před gólmanem, šest metrů od branky, nikým neatakován, brankář na brankové čáře - tutovka. Malínský útočník trefuje vzdálenější tyč domácí branky. Výčet šancí Žulové byl minimální. Pouze v jednom úseku využili domácí neúčelného řešení herních situací a v krátkém sledu si vypracovali dvě nadějné situace, ale Laščák byl v malínské brance bezchybný.
Do druhého poločasu vstoupili domácí odvážněji a zápas se herně vyrovnal. Šancí ubylo, přesto hned v úvodu po nedorozumění v obraně se v šanci objevují domácí, ale koncovka je žalostná. Za chvíli Malín rychlou akcí napříč celé hřiště po ose Plachý, Vařeka, Hrabala, Gruntorád - střela, Číž dorážka střely - gól, mění skóre a dává v 51 minutě rozhodující gól.Ve zbývajících minutách se diváci určitě nenudili, jedno i druhé mužstvo se snažilo hrát hodně dopředu, ale gól již nepadl. Z Malína se sám před gólmanem objevil Cink, ale obránci jeho střelu stačili zblokovat.
Názor trenéra:
Chtěli jsme tři body a dnes bychom na hřišti vypustili duši, jen abychom je získali. Nezlomila nás naše tragická koncovka, trpělivě jsme ve druhém poločase čekali na svoji příležitost. Bylo jasné, že z tolika šancí nějaký gól musíme dát. Navíc se zlepšila  obranná činnost. Hráči zaslouží pochvalu, bylo vidět, že nulu na kontě bodů chtějí vymazat. 
 
 
Mistrovský zápas  15.8.2015 
Nový Malín - Bludov  1:2 (1:2)
Sestava: Laščák, Hrabala, Janek, Číž, Málko, Plachý, Bílek (46 min. - Janda), Dolínek, Vařeka, Vamvakaš, Podhorný (78 min. - Čontoš)
Gól: Vařeka
ŽK: Dolínek, Číž, Bílek
 
Před zápasem zapršelo a déšť osvěžil hráče i trávník i v úvodu prvního poločasu. Štěstí domácím nepřinesl. Po výkonu si domácí hráči nezasloužili vyhrát, ale vzhledem k průběhu zápasu by byla remíza patrně spravedlivějším výsledkem. V první půli byl lepším mužstvem Bludov. Jeho hra byla přímočařejší, účelnější a efektivnější. Do vedení se hosté dostali po špatně zahraném ofsajdu, když jedemn z domácích hráčů zústal o půl metru ua obranou řadou a pohroma byla na světě. Malín však za chvíli - to běžela 16 minuta zápasu vyrovnal Vařekou, který se skvěle uvolnil a střelou k tyči nedal bludovskému brankáři šanci. Bohužel Malín v celém průběhu nedokázal využít svých útočníků, Co si nevybojovali sami, to od zálohy nedostali. Za stavu 1:1, se probil Číž až do velkého vápna, na zakončení však nedostal čas, obránce Bludova mu v zakončení zabránil obětavým zákrokem. Přestože se domácí snažili držet míč na svých kopačkách více jak hosté, byly jejich kombinace pomalé, na malém prostoru a plné chyb. Jednu takovou využil ve 33 minutě bludovský kapitán, který svůj brej proměnil v branku. Od této chvíle až do konce poločasu potom domácí zbyvající minuty jen protrpěli a čekali na poločasovou přestávku. 
Do druhé půle již Malín nastoupil bez svého zraněného kapitána, ale po zranění se na hrací ploše objevil Janda. Hra domácích se mírně zlepšila. Svého soupeře z Bludova zatlačili na jeho obrannou polovinu, ale do šancí se ne a ne dostat. Zásluhu na tom neměla ani tak skvěle pracující defenzíva hostů, jako neúčelná hra se spoustou přihrávek do stran, se spoustou náběhů krajních obránců, kteří chtěli pomoci útoku. Tito hráči potom chyběli při bránění, protože Malín nic nevymyslel, lehce ztrácel míče o jen těžko bránil brejky hostů. Přesto si domácí vypracovali dvě obrovské šance. Nejdříve Olachý krásnou přihrávkou mezi obránce posílá Vařeku do souboje jeden na jednoho s bludovským brankářem, ten je však všas venku z branky a malínský útočník střílí jen do něho. Další velkou šanci měl Janek, který dostal nádhernou přihrávku mezi penaltu a malé vápno. Bohužel jeho zpracování míče bylo natolik špatné, že jeho koncovku obránci zbloovali. Ještě jednu šanci na vyrovnání měl Malín. Číž vyhrál souboj o vysoký míč s brankářem a obráncem hostí, dostal se k odraženému míči dříve než hráči Bludova, ale nepodařilo se mu přihrát volným spoluhráčům před branku. Bludov ve svých výpadech končil na gólmanovi Malína. Svoji  největší šanci druhého poločasu však !zazdili! sami. Útočník hostů kličkou vyzrál na Laščáka, ten jej však vytlačil svým zákrokem mino střelecký úhel. Hráč hostí přihrává svému volnému spoluhráči na malé vápno, ten k všeobecnému překvapení střílí mimo a uklidňující třetí gól Bludov nedává. Na konci zápasu se začíná na hřišti jiskřit, emoce jsou vyhrocené, vyrovnání však nepřichází.
Názor trenéra: 
Jestliže se budeme i v dalším zápase chtít prezentovat podobnou hrou, tak mohu útočníky klidně nechat doma. Dále je potřeba si uvědomit, že bez střelby, kolmé přihrávky a poctivého běhání a bránění moc zápasu nevyhrajeme. Náš herní projev se určitě změní, je jen otázkou, jestli  tomu bude díky změnám v sestavě, nebo jestli si stěžejní hráči ofenzívy uvědomí, jak moc mužstvu a zejména útočníkům ubližují a začnou hrát pro tým. 
 
 
Mistrovský zápas  8.8.2015 
Staré Město - Nový Malín  4:1 (2:0)
Sestava: Laščák, Čontoš, Janek, Číž, Málko, Plachý, Bílek, Krušinský, Vařeka, Greif, Podhorný
Gól: Podhorný
ŽK: Krušinský, Greif, Bílek
 
Hra byla určitě lepší než výsledek. Tak by se dalo jedním slovem sdělit to nejdůležitější mimo konkrétního výsledku. Staré Město začalo aktivně a do šancí se dostalo hned ve druhé minutě. Laščák však svůj tým podržel. Malín směrem dopředu v úvodu zápasu nebyl tolik nebezpečný. Zdálo se, že ve středu hřiště bude mít převahu, protože míč držel více na svých kopačkách. Jeho hra měla však velký problém a tou byly chyby v obraně! Při prvním gólu se dostává  přihrávkou od spoluhráče obránce hostí do problémové situace, řeší ji kličkou o míč přichází a po rychlé akci vedou domácí v 5 minutě 1:0. Malín se snaží držet míč a jeho nebezpečnější akce přichází z levé strany., kde Krušinský podniká své výlety do obranné vozby domácích, ale jeho koncovka či řešení finální dituace je špatná. V 16 minutě je to 2:0 pro domácí. Obránce hostí dostává ve středu hřiště na své polovině přihrávku, nemá komu přihrát a tak se chce kličkou uvolnit. Přichází ztráta míče, rychlý brej a je vymalováno. Malín může honit dvoubrankovou ztrátu. Teď přichází období zápasu, kdy jsou hosté rozhozeni a domácí se dostávají do dvou tutovek, které však gólem nekončí. Jednou se vyznamenává Laščák, podruhé je špatná koncovka. Malín postupně  zvedá hlavu. Z trestného kopu trefuje břevno, od břevna jde míč do ramene gólmana, ale nekončí v bráně - patrně se odráží opět od břevna ven do hřiště. Za chvíli se do vápna řítí Janek, ale jeho přihrávku zblokuje obna malém vápně obránce.Za pár dalších chvil má šanci Číž, který však misto přihrávky na malé vápno na volného Vařeku zvolí nepřesnou střelu. 
Do druhé půle přicházejí hosté s odhodláním, že se s výsledkem zápasu dá ještě něco dělat a že se o zvrat musí zabojovat. O samého úvodu jsou staroměšstí pod tlakem a před vlastním velkým vápnem odolávají malínskému tlaku. V největší příležitosti se po narážečce objevuje sám před brankářem Janek, ale jeho střela končí na boční siti branky. Patnácti minutový tlak končí špatnou přihrávkou malínského obránce, který naslepo nahrává svému kolegovi v obraně, ale tak nepřesně, že posílá Lazarova do sóla, Laščák zachraňuje, ale z pokračování celé akce domácí zvyšují na 3:0. Hrubka jak v žákovské kategorii.  Hosté dál přehrávají domácí ve středu hřiště, ale koncovka je žalostná. To Staré Město neváhá hru zrychlit odkopem, či výkopem a po jedné takové situaci je odpískaný pokutový kop ze kterého domácí brankář střílí čtvrtý gól. Malín do konce zápasu ještě neproměnňuje několik tutovek, např. Krušinský hklavou netrefuje poloprázdnou branku, Vařeka střílí do břevna a Čí訞 v brejku trefuje jen vybíhajícího brankáře. A tak gól dává podhorný, který změní směr míče letícího po hlavičce Číže do malého vápna. Malín do konce zápasu zahodí ještě jednu šanci a je konec.
Názor trenéra:
Doplatili jsme na individuální chyby jednotlivců. Jestli budeme chtít řešit situace za každou cenu fotbalově, tak nás porazí každé mužstvo, které umí dát gól. Někdy je dlouhý nákop účelnější. Soupeř byl směrem dopředu velmi nebezpečný, navíc jsme jim pomohli svými chybami.  Ve Starém Městě jsme odehráli zajímavý a pohledný zápas, který měl z pohledu domácích diváků i pěkný výsledek.   
 
 
 
Přátelský zápas  2.8.2015 
Velké Losiny - Nový Malín 11:0 (8:0)
Sestava: Laščák, Příhoda, Podhajský, Bartoš, Čontoš, Janek, Číž, Málko,Gronych
Góly: 0
ŽK: nikdo
 
Torzo přijelo na poslední přípravný zápas. Losiny neměli nejmenší problém a schutí si zastřílelo. Není co hodnotit. Jen to, že si hráči zaběhali.
Názor trenéra:
Je škoda, že se nejsme schopni sejít k takovému zápasu. Dovolené, zranění a práce nám nedovolili, abychom se mohli alespoň pokusit uhrát čestný výsledek. A tak ze zápasu si budu pamatovat sympatického trenéra a skvělé - a to nejen herně - losinské hráče. Přeji losinskému mužstvu hodně úspěchů v nadcházejícím ročníku. 
 
 
 
Přátelský zápas  30.7.2015 
Sobotín - Nový Malín 1:2 (0:1)
 
Sestava: Laščák, Krušinský, Bílek, Bartoš, Vamvakaš, Čontoš, Janda, Janek, Churavý, Příhoda, Paštěka, 
Góly: Janek, Krušinský
ŽK: nikdo
 
První poločas měl z pohledu Malína bezproblémový průběh. Malín svého soupeře bez problémů přehrával, lépe kombinoval, ale branku vstřelil jen jednu. To Janek využil nerozhodnosti domácího obránce, svým důrazem a rychlostí se dostal k míči a poslal Malín do vedení. I druhý poločas měl obdobný průběh - Malín lépe kombinoval a více byl na míči, ale to platilo jen do zranění Jandy, který musel ze zápasu odstoupit. Od této chvíle se hrálo nahoru - dolů. Sobotín chtěl využít svoji převahu v poli, Malín zase chodil do brejků. Svoje akce však dlouho nikdo neproměňoval až patnáct minut před koncem zvýšil Krušinský malínské vedení na dvoubrankový rozdíl. Kontaktní gól přišel však hned z rozehrávky. Malínští hráči se po svém vstřeleném gólu seběhli ke střídačce k občerstvení a než se všichni stačili vrátit do svých prostorů, byla hra zahájena, domácí hráči využili otevřeného prostoru -  a mohli běžet sami na brankáře a konečně dali Laščákovi gól. Přestože ve druhém poločase měla mužstva šancí na dva zápasy, další branky diváci neviděli.
Názor trenéra:
Slátaná sestava se z počátku prezentovala slušným výkonem, potom - po odstoupení Jandy - jsme začali zbytečně hrát moc dopředu, když se nám nechtělo vracet, navíc nám chyběla hráčská kvalita. Dobrý trénink se snaživým soupeřem, který neuměl překonat našeho brankáře.