Sezóna 2016/2017 - podzim

Mistrovský zápas  5.11.2016
Nový Malín - Zlaté Hory  3:1 (2:1)
 
Sestava: Gruntorád, Laščák, Dolínek (64 min. Palatka K.) Málko O, Číž, Krušinský, Novák M., Hofman, Bílek, Janda, Palatka D.,
Gól: 37 min - Málko O. 1:1, 44 min. - Číž 2:1, 56 min. Hofman - 3:1 
ŽK: Krušinský, Bílek, Novák M.
 
Slunečno, ale chladno bylo na hřišti v Novém Malíně. Dvě mužstva, která se v prvním kole v úvodu sezóny rozešla smírně a na penalty vyhrál Nový Malín se opět potkala a šlo o důležité body. Hosté v úvodu střetnutí byli pohyblivější, přímočařejší a zejména Bota svým slalomem 2x dostal domácí do problémů. Teprve až druhý pokus skončil gólem a malínský tým zase musel dotahovat ztrátu, tak jako již několikrát v této sezóně. A opět se jim vyrovnat podařilo. Přihrávku ve velkém vápně tečoval rukou hostující hráč a rozhodčí neváhal a odpískal penaltu. Míč si postavil Ondra Málko a v 37 minutě vyrovnal. V dalším průběhu již na hřišti ožili i domácí, kteří vyrovnali i hru v poli a Zlaté Hory měli najednou plno starostí, aby neinkasovali. Jejich brankář se vyznamenal při střele Jandy, kterou vytáhl ze šibenice, potom se vytáhl při bombě Nováka. Malín zvýšil svůj náskok až minutu před poločasem. Centr z pravé strany byl prodloužený a na zadní tyči jej pohodlně doklepl do sítě malínský Číž. 
Druhý poločas byl vyrovnaný, alespoň herně. Šancí měl však více Malín. Tu v první minutě druhého poločasu ještě domácí utočník neproměnil, ale o deset minut později již výborně hrající Hofman vniknul s míčem do velkého vápna, tentokrát však nehledal přihrávkou své spoluhráče, ale střelou z velkého úhlu překvapil hostujícího brankáře a dal třetí malínský gól. Uklidňující gól, který na dlouhou dobu přinesl na malínské kopačky klid. Bohužel Malín musel střídat zraněného Dolínka a s přibývajícím časem bylo znát, že jeho sestava není ideální. Zlaté Hory o body bojovaly do posledních minut, ale branku již i díky skvělému Gruntorádovi vstřelit nedokázaly.
Názor trenéra:
Nehráli jsme v úvodu zápasu dobře. Nechtělo se nám běhat, moc jsme hráli dozadu a soupeř se ujal zaslouženě vedení. Teprve potom jsme se zlepšili. První ruku ve vápně rozhodčí nepísknul, druhou již ano. Vyrovnání nám pomohlo a i když jsme opět nastoupili nekompletní, přesto jsme zápas dotáhli do vítězného konce. 
 
 
Mistrovský zápas  29.10.2016
Nový Malín - Leština 1:2 (0:1)
 
Sestava: Laščák, Dolínek, Greif, Paštěka, Málko O, Číž, Krušinský, Novák M., Hofman, Bílek, Janda
Gól: 61 min. - Číž 1:1
ŽK: Novák M.
 
Mužstva z rozdílných pólů tabulky odehrála zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byla Leština lepším mužstvem. Přehrávala domácí v záloze a daleko méně kazila. Když k tomu přičteme ještě chyby v rozehrávce na straně Malína, tak není překvapující, že si hosté vypracovali ve středu hřiště převahu a více gólových šancí. Malín zakládal postupné útoky a nedokázal hru zrychlit. To Leštině vyhovovalo a přestože i ona chybovala, byla daleko nebezpečnější než bezzubí domácí. Zejména duo Pobucký-Lazarov hodně zlobilo a jak se později ukázalo, byli to právě tito hráči, kteří zápas rozhodli. Ale nepředbíhejme. Než se Leština dostala do vedení dokázala zahodit několik zajímavých příležitostí, např. roh v úvodu zápasu kopnutý na zadní tyč, jen proletěl podél brankové čáry a ke štěstí Malína jej nikdo netečoval. Když se již zdálo, že domácí první poločas přečkají bez ztráty kytičky uhodilo. Lazarov na chvíli zůstal na hranici velkého vápna volný, s přihrávkou si elegantně poradil a dostal se do vápna ke střele, jeho přízemní projektil ještě stačil Laščák alespoň vyrazit, ale pouze před sebe, kde si míč našel dobíhající hostující Pobucký a míč uklidil do sítě. Běžela 43 minuta a do šatny odcházel Malín se svěšenými hlavami.
Druhá půle začala očekávaným náporem domácího mužstva. Útok za útokem se valil na leštinskou branku, hosté se v této fázi zápasu jen bránili a ukázalo se, že i oni jsou zranitelní. Zjednodušená hra s přenesením těžiště hry až k obraně hostů byla velmi účinná i efektivní. Domácím se podařilo v 61 min vyrovnat. Dolínkův centr se hostům nepodařilo dostat z velkého vápna, zamotal se nešťastne mezi nohy leštinského obránce a pro domácího Číže nebyl problém neposlušný míč dostat do branky. Bohužel - z pohledu Malína - za dvě minuty nato se Pobucký dostal do vápna, ač byl trochu z úhlu, ač byl bráněn dvěma malínskými obránci, přesto vystřelil a dal vítězný gól. V následujících minutách sice Malín bojoval a snažil se o vyrovnání, ale už to nebyl ten drtivý tlak z prvních patnácti minut druhého poločasu. Druhá branka v jeho síti, přece jen sebevědomím hráčů zacloumala. Leština však v obraně chybovala, ztrácela míče, ale Malín branku dát neuměl. To samé se dělo i na druhé straně. Leština využívala otevřených prostorů k brejkům, ale i ona zahodila vše co si vypracovala. Největší šanci vyrovnat měl Číž, který se před bvybíhajícím brankářem objevil sám. Jeho technické přehození leštinského gólmana však skončilo pár decimetrů vedle tyčky.
Názor trenéra:
Prohráli jsme s lepším mužstvem. Za první poločas však nelze z mého mužstva nikoho pochválit. Soupeř nás přehrával v záloze, přesto jsme chtěli hrát kombinačně a zbytečně jsme se po vlastních chybách dostávali pod tlak. Nasazení, bojovnost i enormní snaha po vyrovnání ve druhém poločase byla na našich hráčích evidentně vidět a zápas jsme zdramatizovali až do úplného závěru.
 
Mistrovský zápas  22.10.2016
Staré Město - Nový Malín  1:1 (1:1) na penalty 3:4
 
Sestava: Gruntorád, Dolínek, Greif, Paštěka, Málko O, Číž, Krušinský, Novák M., Palatka D, Bílek, Gronych
Gól: 26 min. - Krušinský 1:1
ŽK: Málko O.
 
Přestože Malín opět řešil problémy se sestavou (Janda, Hofman, Novák D, Málko M, - práce, Diviš, Vařeka - zranění, Laščák - trest za ČK) a do Starého Města přijel s Gruntorádem v brance a s každým kdo mohl odcestovat a hrát, tak byl dlouho herně lepším mužstvem. Domácí totiž také nemohli nastoupit v ideálním složení. Jak už je pro Malín zvykem, tak brzy inkasoval. Střela ze 7 min.  Michala Klemzy, která mířila patrně mimo tři tyče a kterou Gruntorád kontroloval, se však otřela o Dolínkův kotník skončila v protipohybu hostujícího brankáře a dala zapomenout na šanci malínského Gronycha, který hned v 1 min. z hranice velkého vápna svoji přízemní střelou vystrašil Rohoně v brance. Hosté byli lepší ve středu pole, ale nebezpečnější před brankou byli domácí. Malín se pokoušel změnit stav zejména střelou ze střední vzdálenosti a z jedné takové se podařilo i vyrovnat. Málko vystřelil z 25 metrů, jeho prudký a rychle padající míč skončil na břevně domácí branky, od brakové čáry se míč odrazil ven do hřiště, kde jej Krušinský další střelou poslal do sítě a vyrovnal stav zápasu. Baníkovský brankář si na míč sice sáhl, ale gólu nezabránil. Za chvíli byl v šanci Granych, ale střelu na přední tyč Rohoň chytil, Dolínkovu hlavičku po rohovém kopu vyhlavičkoval domácí hráč z brankové čáry, jeho druhá hlavička skončila těsně mimo branku. Domácí hrozili zejména z brejků. Po jednom z nich a po přihrávce na zadní tyč se podařilo hráči Starého Města z malého vápna překopnout z pěti metrů prázdnou malínskou branku. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.
Druhá polovina zápasu začala v duchu poločasu prvního. Malín slušně kombinoval a držel domácí v dostatečné vzdálenosti od své branky. Měl i šance, např. Bílek dorážel Rohoněm vyraženou střelu, ale z deseti metrů trefil jen ochranou síť za brankou, nebezpečnou střelu Dolínka zase nezvykle nohou vyrážel  domácí brankář a když se sám břed brankářem objevil Gronych, tak mu míč, dříve než stačil vystřelit, ukopl obránce. A tak postupně přejímali iniciativu domácí. Po chybách v rozehrávce se v šanci několikrát objevili sami před Gruntorádem, ale nedali, jednou střílel dokonce domácí hráč z jednoho metru před brankou, ale trefil jen tyč prázdné branky! Domácí byli dosti flustrovaní ze svých neproměněných příležitostí, což se projevilo hned 2x na konci zápasu. Domací hráči se totiž hned 2x objevili v tutovce, ale místo střely nepochopitelně přihrávali a bylo po šanci. 
V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté. Zásluhu na tom měl Gruntorád, který se touto disciplínou evidentně bavil a odměnou mu byly dvě chycené penalty.
Názor trenéra:
Další náš slušně odehraný zápas i když dnes jsme hráli hůře než doma proti Jindřichovu, ale na body to stačilo. Diváci viděli zajímavý zápas, který jsme si ke konci komplikovali individuelními chybami, jenž jsme jen s vypětím sil zachraňovali. Naštěstí, když už se domácí dostali do šance, tak ji nedokázali proměnit, přitom některé byli vice než 100%. Ale my na tom byli podobně. Musím poděkovat Martinovi Gruntorádovi, který zastoupil trest si odpykávajícího brankáře Laščáka a byl naší oporou.
 
 
Mistrovský zápas  15.10.2016
Nový Malín - Jindřichov 0:2 (0:0)
 
Sestava: Laščák, Greif, Paštěka, Málko M, Málko O, Číž, Krušinský, Janda, Novák M., Janderka (84 min. - Palatka D), Bílek
ŽK: Novák M., Greif
ČK: Laščák
 
Konfrontace s mužstvem z čela tabulky přineslo jedno příjemné poznání a to že herně nezaostáváme, výsledkově však zápas skončil podle očekávání. Obě mužstva odehrála zajímavé střetnutí, které drželo diváky v napětí až do konce. V první půli byli nebezpečnější domácí. Paradoxně se však první velká narodila po nešťastném tečování míče jindřichovským hráčem, ale jeho spoluhráč - brankář Šimo se překvapit nenechal a míč vytěsnil na roh. Malín se do šancí tlačil z křídelních prostorů, ale centry před brankou nenacházely své spoluhráče, nýbrž ruce jindřichovského brankáře, který vše v klidu zpacifikoval. Největší šanci ke skórování měli malínští v prvním poločase po dlouhém závaru, kdy ve velkém vápně byla pořádná "trma vrma", míč na brankové čáře trefil obránce, potom další střela zbokovaná hlukem těl poskakovala v blízkosti brankové čára, ale nakonec se odkopemJindřichov zachránil.
Druhý poločas pokračoval v podobném stylu, ale hosté měli ze hry více. Šancí však moc nebylo, přesněji náznaky byly, ale obrany hrály spolehlivě a tak zavčas dokázaly vše včas eliminovat. Střetnutí rozhodla paradoxně nenápadná situace. Jindřichovský útočník dostal míč na levé straně hřiště, ale byl sám a proti sobě dva malínské obránce. Proto se pustil do souboje se snahou vniknout do velkého vápna a zakončit. Jeho šance se ještě zmenšila, když do souboje vstoupil ještě třetí malínský hráč, ale hostující útočník postupoval houževnatě, několikrát o něj již již přišel, ale vždy se vrátil zpět, až se mu nakonec přece jen podařilo slabě vystřelit do protipohybu brankáře Laščáka, který se po něm marně natahoval. Míč doskákal za brankovou čáru a následný vývoj zápasu byl tímto určen. Domácí vrhli všechny své síly do útoku a v následujících minutách se snažili vyrovnat. Zejména neúnavný Janda proháněl soupeřovi hráče a připravoval pro své spoluhráče šance, které oni zahazovali. Největší možnost skórovat měl po Jandově průniku a přihrávce pod sebe zahodil Janderka. Z malého vápna zakončoval z první, ale jeho střela mířila přímo do středu branky, kde stál hostující brankář. V těchto minutách se hrálo nahoru dolů, jindřichov měl dvě veliké šance, když však svoje brejky skončily zásluhou špatné koncovky nevyužity. Až na samém konci zápasu se dostal jindřichovský útočník za otevřenou obranu Malína a postupoval sám na Laščáka. Udělal mu kličku, podklouzl, došlo ke kontaktu s domácím brankářem a pískala se penalta. Co však bylo ještě horší, byla červená karta, která se objevila v jeho ruce a kterou ukázal malínskému brankáři. Přísné rozhodnutí, ale neodvolatelné. Exekutor pokutového kopu trefil jen břevno branky, ale dobíhající jindřichovský hráč míč napálil do sítě a zápas byl definitivně rozhodnut. Běžela totiž 88 minuta a obě mužstva se už viděla v šatně.
Názor trenéra:
Odehráli jsme zápas, za který se nemusíme stydět. Vše bylo o tom, kdo dá první gól. To se podařilo soupeři. My si svoje fotbalové štěstí vybrali minulý týden. Dnes naše střely lítaly jen do středu branky, kde stál spolehlivý brankář hostí. Nic jsme neumístili k tyčkám a když již střela měla gólové parametry, tak trefíme vlastního spoluhráče. Mrzí mě přísné vyloučení našeho brankáře, zde mohl - jinak dobrý mladý rozhodčí - řešit situaci citlivěji. Patrně se bál názoru a známkydelegáta. 
 
 
Mistrovský zápas  8.10.2016
Bludov - Nový Malín 1:2 (1:1)
 
Sestava: Laščák, Gronych (60 min. - Palatka K, 92 min. - Paštěka), Strašil, Málko O, Hofman, Krušinský, Janda, Novák M., Dolínek (74 min. - Palatka D), Novák D, Bílek
ŽK: Strašil, Novák M., Novák D, Hofman
Góly: 7 min. - Hofman 0:1, 90 min. - Strašil 1:2
 
Hosté z Malína odehráli další zápas ze soupeřem, který se nacházel v horší polovině tabulky, stejně jako hráči z Malína. Oproti minulému týdnu stálo proti nim mladé běhavé mužstvo s problémem vstřelit branku, ale na druhou stranu jich domácí mnoho nedostávají.  Malínští hráči však se střílením branek problém nemají a gól dokázali v Bludově vstřelit hned v úvodu střetnutí. Prvních šest minut se hosté jen bránili, v sedmé minutě se dostal ve středu hřiště k míči Málko O., jeho dlouhý míč přesně našel nabíhajícího Hofmana, který po brejku poslal Malín do vedení. Bludov i nadále byl aktivnější, ale hosté dobře bránili a do ničeho domácí nepouštěli. Postupně se však hra vyrovnala, Malín byl najednou ve středu hřiště silnější na míči a Bludov začal mít v obraně problémy. Nejdříve si Hofman na hranici velkého vápna krásně zpracoval míč, uvolnil se tím od obránce, ale jeho prudká střela levou nohou jen těsně minula domácí branku. A bylo ještě hůře. Malínští presinkem donutili obránce Bludova ke špatné rozehrávce, Hofman dokonce branku vstřelil, ale byl v době přihrávky v ofsajdu a rozhodčí gól neuznal. Když se již zdálo, že do kabin si malínští odnesou jednobrankové vedení srovnali domácí ve 45 minutě střelou z hranice šestnáctky na 1:1.
Druhý poločas byl zcela v režii domácího mužstva. Zatímco malínští připomínali auto se zadřeným motorem, domácí se neustále tlačili před branku hostů. Bohužel, jejich hra založená na centrech z křídelních prostorů před branku nefungovala. Zejména góĺy tomu chyběly. Malín se dopředu prakticky nedostával, pouze se snažil neinkasovat. A bránil efektivně, protože mnoho tutovek si Bludov nevypracoval. Pravda, cetry lítaly do vápna, ale tam byli vždy úspěšnější obránci Malína, nebo malínský Laščák v brance, který si dovedl s každým míčem poradit. Bludovský tlak sílil, ale čas ubíhal. Domácí zapojovali do útoku stále více hráčů ve snaze zápas rozhodnout až přišla 90 minuta zápasu. Janda se zbavil protihráče a svoji kolmou přihrávkou vybídl k rychlemu brejku mladičkého Strašila. Malínký dorostenecký kapitán využil své rychlosti a tváří v tvář domácímu brankáři zachoval chladnou hlavu a vstřelil rozhodující branku v zápase a poslal svůj tým do vedení. Rozhodčí nastavil 4 minuty, ale ty Malín ubránil a vyhrál.
Názor trenéra:
Vyhrát jsme si nezasloužili, ale fotbal nemá logiku a dnes nám ukázal svoji přívětivější tvář. Z minima šancí jsme byli maximálně produktivní. Bylo pro nás problém přivést k zápasu jedenáct zdravých hráčů a proto velké poděkování zaslouží naši tři dorostenci, kteří ihned po odehrání svého zápasu odjeli s námi, aby nám pomohli.
 
 
 
Mistrovský zápas  1.10.2016
Nový Malín - Hrabišín 3:0 (2:0)
 
Sestava: Laščák, Greif (77 min. - Gronych), Paštěka (46 min - Strašil), Málko O, Hofman, Krušinský, Janda, Novák M., Dolínek (65 min. - Palatka D), Novák D,
ŽK: Novák M.
Góly: 3 min. - Novák D., 32 min. - Málko O p.k., 62 min. - Dolínek
 
Za pěkného počasí se k derby sešlo poměrně slušná divácká návštěva. Zápas začal vlažně, Malín navíc vyuřil první svoji šanci. To z hranice velkého vápna vystřelil Hofman, Netopil míč vyrazil před sebe a důrazný David Novák nadvakrát míč dotlačil za brankovou čáru. Domácí i v následujících minutách byli aktivnější a nebezpečnější. Ale opět měli problémy s produktivitou. Sám na brankáře běžel Paštěka, zvolil kličku , už to vypadalo, že na Netopila vyzrál ale jeho střelu levou nohou skvělým zákrokem zneškodnil hrabišínský brankář. Za chvíli dostal do šance míč Číž. Přihrávka z křídla jej našla osamoceného před vybíhajícím Netopilem. Bohužel jeho přízemní střela z první skončila vedle tyče. Skóke se měnili až po brejku Jandy, který vběhl do velkého vápna, místo střely zvolil zasekávačku, ale než stačil obránce oběhnout byl podkopnut a kopala se penalta. Míč si vzal Ondra Málko a i když Netopil vystihl směr střely, tak na míč nedosáhl a Malín ve 32 minutě vedl 2:0. Do konce poločasu měl na noze tutovku Paštěka, trefil však jen tyč, míč se od ní odrazil a podél brankové čáry se odkutálel k druhé tyčce, kde se Málko i Novák D. marně snažili míč dostat do sítě. Málko měl ještě jednu šanci, ale jeho průnik do vápna a střele z velkého úhlu Netopila nepřekvapila.
Začátek druhého poločasu ještě patřil domácím, ale přece jen jíž takový tlak si nevytvořili. V šaci se objevil Hofman, ale místo střely měl patrně zvolit přihrávku na lépe postavené spoluhráče. Gól nakonec padl po standartce - rohovém kopu rozehraném na krátko. Přízemní střílený centr Davida Nováka se na malém vápně odrazil přímo před Dolínka, který míč nekompromisně uklidil do branky a navýšil domácí vedení již na tříbrankové. Od této chvíle se přestalo taktizovat a hrál se bezstarostný fotbal bez velkého bránění. Defenzivní povinnosti si většina hráčů neplnila, ale koncovka byla na obou stranách velmi žalostná. Malín musel 3x nuceně střídat a jeho výkon už nebyl stejný jako v úvodním poločase. Nakonec se Malín dopracoval prvního víězství s nulou.
Názor trenéra:
Souboj mužstev z horší poloviny tabulky diváky nenudil. Vypracovali jsme si v první půli zase několik tutovek z nichž jsme naštěstí dvě proměnili. Vedení však mělo být výraznější. Ve druhém poločase se hra po naší třetí brance změnila. Přestali jsme se vracet, každý si chtěl zaútočit a tak jsme s Hrabišínem začali mít problémy. Do šancí se tolik nedostávali, ale zápas se zbytečně herně zdramatizoval. Vítězství jsme si však zasloužili.
 
 
 
Mistrovský zápas  24.9.2016
Sudkov - Nový Malín 6:0 (3:0)
 
Sestava: Laščák, Greif, Gronych (46 min - Strašil), Málko O, Paštěka, Hofman, Janda, Novák M., Halouzka, Novák D, Dolínek.
ŽK:  
 
Když trenér hostů před dvěma lety chyběl na zápase z důvodu svatby své dcery, dostal od hráčů dárek v podobě vítězství ze Starého Města. Tentokrát když se ženil syn, tak mu telefonicky oznámili úplnou výsledkovou katastrofu. Dle zpráv od hráčů i přítomných diváků, byl Malín od začátku horší a hlavně bez bojovnosti, nadšení a kolektivního pojetí. Individuální chyby potom způsobily výsledkovou hrůzu. 
Názor trenéra:
Není co hodnotit, když jsem zápas neviděl. Můžete i prohrát, ale se ctí, což není tento případ. V minulé sezóně jsme stejně tragický výkon předvedli doma proti Štítům. Je potřeba si to vyříkat, poučit se, na zápas se Sudkovem rychle zapomenout a chtít vše napravit v následujícím zápase.
 
 
Mistrovský zápas  18.9.2016
Lesnice - Nový Malín 3:1 (1:1)
 
Sestava: Laščák, Greif, Gronych (70 min - Strašil), Málko O, Paštěka, Hofman, Bílek, Janda, Číž, Vařeka (74 min - Bauer), Krušinský
ŽK:  Greif, Málko O.
Góly: 26 min - Bílek 1:1
 
Zápas se hodně podobal střetnutí v Postřelmově. Ne snad, že by Lesnice hrála tak od podlany, ale Malín měl v první půli šancí, že mohl a měl zápas rozhodnout v této fázi zápasu. Nic však v úvodu střetnutí ze svých rychlých výpadů nevytěžil, navíc byl potrestaný, když střelu za hranici velkého vápna Laščák jen vyrazil před sebe a jediným dobíhajícím hráčem byl lesnický hráč, který druhou střelou ze 7-8 metrů Laščáka prostřelil a poslal Lesnici do vedení. Malín i nadále přehrával domácí ve středu zálohy a jeho akce byly stále nebezpečnější. Bohužel Vařeka v přečíslení 2 na 1 volil místo přihrávky na zcela volného Jandu zakončení, ale skórovat se mu nepodařilo. Vařeka se před gólmanem objevil sám ještě jednou, ale i zde v koncovce selhal. Vyrovnat se hostům podařilo po pěkné akci na pravé straně, kde po kombinaci posílá míč do uličky Málko Jandovi, ten vniká z křídla do  velkého vápna, přihrávkou pod sebe nachází Hofmana, který střílí na zadní tyčku, kde se objevuje Bílek a do odkryté části branky pohodlně skóruje a vyrovnává na 1:1. I v dalších minutách se Lesnice musí bránit, což se jí nakonec daří a tak diváci v první půli gól již neviděli.
Začátek druhého poločasu patřil Malínu. V úvodních patnácti minutách nedokázal využít přečíslení 3-2, 4-3 nebo 2-1. Svoji šanci nevyužil opět Vařeka, taky Janda, který zvolil místo střeli levou nohou zasekávačku ve velké rychlosti. Bohužel téměř neudržel stabilitu a tak poskytl obránci ve vápně čas, aby situaci zachránil. Lesnici stačilo ke gólu málo - kopnout roh a nikým nehlídaný domácí hráč hlavou pohodlně skóroval. Když za chvíli ve zmatku na malém vápně Glozyga přetlačíl v souboji o míč Krušinského a míč bodlem doklepl do branky, tak se změnilo úplně i dění na hřišti. Do té doby slušně hrající malínská záloha přestala běhat a bránit a tak zápas dokráčel do konce v očekávání jestli se domácí ještě trefí. Nestalo se tak, ale nebylo to zásluhou malínské hry, jako spíše nemohoucnosti lesnického mužstva, které si však v té době vedlo 3:1 a nemuselo ho to mrzet.
Názor trenéra:
Když neproměníte šance, tak nevyhrajete. Navíc směrem dozadu nejsme tak precizní, jak by bylo potřeba, proto musíme nastřílet více branek než dostaneme. Škoda vypuštěného závěru, ten zkazil celý dojem ze zápasu. 
 
 
Mistrovský zápas  10.9.2016
Nový Malín - Štíty 3:2 (2:2)
 
Sestava: Laščák, Greif, Dolínek, Málko O, Paštěka, Novák, Hofman (55 min - Kovář), Bílek, Janda, Málko M., Číž (74 min - Bauer)
ŽK:  Greif, Janda,  Novák
Góly: 8 min. - Janda 1:0, 16 min - Málko O. 2:0, 90 min - Málko O. 3:2 p.k.
 
Když naposledy (před rokem) Malín přivítal hosty ze Štítů, bylo to ještě v hrabišínském azylu, kde hrál své zápasy z důvodu rekonstrukce  hrací plochy, skončil zápas velkým debaklem domácího mužstva 1:7. Tentokrát malínští nechtěli dopustit podobnou blamáž a soupeře knokautovali hned v úvodu zápasu a to dvakrát a vypracovali si v 16 minutě příjemné dvoubrankové vedení.Nejdříve v 8 minutě dostal Janda na hranici velkého vápna přihrávku, míč si ideálně zpracoval do volného prostoru a střelou na vzdálenější tyč pomocí tyče uklidil do branky. Z následujícího tlaku Malín skóroval za chvíli podruhé. To po rohovém kopu Dolének prodloužil hlavou míč za sebe na zcela volného Ondru Málka, který se do míče krásně položil a jeho přízemní projektil ze 11 metrů proletěl houštinou těl a zastavil se až v hostující brance. I v dalších minutách byl Malín směrem dopředu lepší, ale třetí pojišťovací gól mu souzen nebyl. A tak se opakoval scénář, který domácí dobře znají - přišlo vyrovnání. Nejdříve se ve velkém počtu malínští vrhli do do ofenzívy, ztratili však míč. První rychlé přenesení ještě torzo malínské obrany odvrátilo, ale dobíhající hráči Štítů se dostali k odhlavičkovanému míči a zakončovali přízemní střelou do prázdné branky. Dobíhající Martin Málko téměř situasi zachráni, ale chybělo mu pár decimetrů. Míč odkopávající z brankové čáry stejně skončil v síti. Hned z protiútoku se v tutovce objevil domácí Dolínek. Naběhl si na pěkný křížný míč a sám před brankářem zakončil těsně vedle branky. Malín se z obdržené branky nepoučil a díky otevřené obraně inkasoval podruhé. Hosté využili volného křídelního prostoru a koncovku opět obstarávala střela z větší vzdálenosti do prázdné branky. Tentorát požár na brankové nčáře hasil Dolínek. Míč se snažil odhlavičkovat, ten byl však umístěný příliš vysoko a on na něj hlavou nedosáhl, reagoval intuitivně a míč padající pod břevno vytáhl rukou z branky. Následovala červená karta a nešťastný Dolínek musel opustit hřiště. Štíty penaltu proměnili a v 38 minutě se začínalo od začátku. Jenže Štíty si přesilovku příliš neužili. Hned v následující minutě chybovali v rozehrávce, míč zachytil Janda a pelášil na osamoceného brankáře. Před velkým vápnem jej srazil hostující Lakomý, který uviděl z blízka červenou kartu a síly na hřišti byly vyrovnané. Trestný kop domácí mezi tři tyče neumístili a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.
Druhý poločas to bylo pro trenéry utrpení. Mužstva chtěla vyhrát a protože chyběl na každé straně jeden hráč, nebyla schopná hrát v klasickém rozestavení a z těchto důvodů byly k vidění zajímavé příležitosti. Štíty hrály jednodušeji a do útoku se dostávali pomocí nákopů, Malín volný střed hřiště překonával individuelním vyvezením míče, ale špatné náběhy či finální přihrávky akce zastavovaly. Největší šanci ke skórování měl hráč Štítů, který si naběhl do malého vápna kde rybičkou  hlavičkoval do odkryté branky. K všeobecnému překvapení, ale míč netrefil ideálně netrefil a míč skončil nad břevnem. Malín měl štěstí ještě jednou. To trestný kop tečovaný zdí skončil na břevně. Těžkopadnější Malín útočil do plných, přesto i on měl slibné šance. Když se již zdálo, že dojde na penalty, které rozhodnou kdo si odveze prémiový bod, když malínský kapitán Bílek dostal přihrávku do velkého vápna, uvolnil se, ale byl štíteckým hráčem sražen a rozhodčí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Ondřej Málko a v samotném závěru dal zápasu gólovou tečku. Nastavovaly se ještě tři minuty, ale do šance domácí hosty ze Štítů nepustili.
Názor trenéra:
Další zápas s důrazným a tvrdě hrajícím soupeřem. Mladý rozhodčí byl na obě strany nepřesný, zejména co se týká v rozdávání karet. Za chvíli byla na hřišti hustá atmosféra, která se postupně vloudila i na střídačky. Jednou bych si přál odehrát zápas v klidu až do konce. Tentokrát jsme měli štěstí, které se na naši stranu přiklonilo za naší ofenzivní snahu v zápase zvítězit. Na druhou stranu jsme směrem dozadu dost hazardovali a soupeři jsme nechávali hodně prostoru pro rychlé brejky. Pro diváky zajímavé utkání, pro trenéry černá můra.
 
 
Mistrovský zápas  3.9.2016
Postřelmov - Nový Malín  3:1 (1:1)
 
Sestava: Laščák, Diviš, Greif, Dolínek, Málko O, Paštěka, Novák (75 min - Gronych), Kovář (25 min - Hofman), Bílek, Krušinský, Janda
ŽK:  Málko O., Novák
Góly: 33 min. - vlastní 1:1
 
Úvodních pár minut prvního poločasu patřilo domácím, kteří se zjevnou snahou odčinit debakl z minulého týdne vletěli na hosty z Malína s obrovským nasazením a výsledkem tohoto tlaku byla využitá standartka, když dva domácí hráči převálcovali v malém vápněv hlavičkovém souboji Diviše.Všichni se ocitli na zemi, ale míč skončil v síti a Postřelmov v 7 minutě vedl 1:0. Hra se však vyrovnala a do šancí se domácí v prvním poločase nedostali. Daleko nebezpečnější byli hosté z Malína. Zejména jejich akce tažené po pravé straně přímo volaly po gólech. Bohužel průniky Kováře, Paštěky či Krušinského byly buď špatně řešeny finální přihrávkou nebo je nepodpořili v dostatečném množství ostatní spoluhráči. V tutovkách se však objevil 2x Krušinský, který ovšem trefoval jen spolehlivého strážce v brance Postřelmova. Nakonec to byl však právě Krušinský, který se zasloužil o vyrovnání. Naběhl si na dlouhý nákop Diviše, přesprintoval obránce domácího mužstva, ale jeho střela opět trefila postřelmovského brankáře. Tentokrát však z pohledu malínských hráčů, tak šťastně, že narazila do dobíhajícího obránce a odněj se dokutálel míč do sítě. 
Druhý poločas byl v úvodů zajímavě okořeněn dvěma góly. Bohužel oba padly do malínské branky. Nejdříve šest minut po přestávce přišel křížný centr do na hranici malého vápna. Dolínek ve snaze dostat míč do bezpečí ve skluzu zasáhl míč tak nešťastně, že ten vlastně zpracoval pro dobíhajícího Podhorného, který nadvakrát Laščáka překonal. Za chvíli fauloval ve velkém vápně Ondra Málko a Postřelmov díky proměněné penaltě šel do dvoubrankového vedení. Hra se postupně vyrovnala, Malín se dostal do šancí, nejvíce zlobil Krušinský, který měl velkou šanci na malém vápně, ale centr do postřelmovské branky "uklidit" nedokázal.
Názor trenéra:
Dlouho jsme nehráli proti tak zákeřnému soupeři. nehráli jen tvrdě a důrazně, vše bylo až za hranou. Rozhodčí však tuto hru dovolili a my se nepřizpůsobili. Začali jsme více mluvit než hrát a to nás stálo body. Výsledkově jsme měli řešit zápas v prvním poločase, kdy jsme měli dost šancí jít do klidného vedení. Ve druhém poločase po obdržených brankách a vynucených střídáních jsme již chtěli zápas hlavně  dohrát se ctí a třeba jej zdramatizovat.
 
 
 
Mistrovský zápas  27.8.2016
Vidnava - Nový Malín  2:2 (2:0), penalty 3:1
 
Sestava: Laščák, Diviš, Greif, Halouzka, Dolínek, Málko O, Paštěka, Novák, Kovář
ŽK:  Málko O., Novák
Góly: 56 min. - Greif 2:1, 65 min. - Málko O. pk 2:2 
 
Když diváci, rozhodčí i hráči soupeře viděli v jakém počtu Malín do Vidnavy k mistrovskému zápasu dorazil, tak neskrývali překvapení. Devět statečných obléklo dres a vydalo se do bitvy, která měla být ztracená. Zejména, když se nepodařilo splnit jeden ze základních úkolů, které pro tento zápas byly stanoveny a Malín obdržel první branku již v 6 minutě zápasu, kdy střelu z hranice velkého vápna ještě někdo tečoval a i když si na ní Laščák v brance sáhl, tak vytlačit ji mimo brankovou kostrukci nedokázal. Průběh zápasu však byl překvapivý. Vidnava využívala převahu dvou hráčů v poli a kroužila před velkým vápnem, ale malínští byli při bránění pozorní, ale co činilo Vidnavě velké problémy, to byly rychlé výpady do otevřené obrany. Překvapivě byly k vidění šance na obou stranách a to se nečekalo. Malínští se v největší šanci prvního poločasu dostali po pěné křížné přihrávce na nabíhajícího Dolínka, který se objevil sám před brankářem a na druhé straně mu sprintoval pomoci Halouzka. Místo zakončení zvolil Dolínek podélnou přihrávku přes brankoviště na Halouzku, ale Červenka v brance domácích tuto variantu očekával a svoje mužstvo podržel. To Malín tolik štěstí neměl. Laščák nezkrotil dělovku z 10-11 metrů, míč mu vypadl a pomezní rozhodčí jeho opětovné chycení na brankové čáře posoudil jako branku. Míč již přešel brankovou čáru tvrdil zlobícím se hostujícím hráčům. Gól platí, když jej uzná rozhodčí a tento gól rozhodčí uznaly. Laščák potom předvedl několik zázračných zákroků, ten nejlepší si ponechal na zakončujícího Šebestu, který snad ještě teď přemýšlí, co měl udělat jinak, aby ho Laščák nevychytal. Do kabin se za velkého vedra šlo za pohodlného vedení 2:0 pro domácí.
Druhý poločas začali domácí hodně vlažně a hosté mohli zlobit směrem dopředu. Po jedné chyné rozehrávce, kdy míč zachytil Halouzka, odcentroval do šestnáctky a po následovném závaru  propálil Greif vše co mu stálo v cestě a uklidil míč do sítě. Dal kontaktní gól, který dával hostům naději. Za chvíli se do šance na hranici malého vápna objevil s míčem Paštěka, který však špatně vyhodnotil situaci a nenechal míč lépe postavenému spoluhráči a bylo po šanci. Domácí se snažili také skórovat a proto se diváci nenudili. Jejich aktivita a snaha končila na obranném valu hostí nebo na výborném Laščákovi v brance Nového Malína. V 65 minutě zápasu opět uhodilo. Hostující Paštěka pronikl s míčem do velkého vápna, kde se chtěl kličkou uvolnit, ale byl podražen a hlavní odpískal pokutový kop proti domácím. Onřej Málko se nezmýlil a míč nekopromisně poslal do sítě a vyrovnal stav zápasu. Do konce však chybělo dlouhých 25 minut. V následujících minutám hostům ubývaly síly a některé nadějné příležitosti z důvodu nedostatku fyzických sil nemohli dotáhnout do konce. Centry a střely lítaly na Laščákem hlídanou branku. Ten ji však snad začaroval. Pro domácí muselo být deprimující nevstřelit gól i z těch největších tutovek. A přestože rozhodčí nastavil dlouhé 4 minuty ve kterých měla Vidnava ještě dvě více než nadějné šance, výsledek zápasu se nezměnil. Následný rozstřel pokutových kopů byl již pro Malín nezajímavý a zúčastnili se ho pouze z povinosti, bez zřejmé snahy urvat bonusový bod. Spokojenost z remízového bodu a přemíra únavy rozhodla.  
Názor trenéra:
Co bych řekl k tomu, kolik nás k zápasu přijelo? Každý hráč, který nedorazil na zápas má svoje důvody a bude zajímavé, jak je pochopí spoluhráči a realizační tým. Špinavé prádlo se však pere - jak je známo - doma a ne na veřejnosti. Jednu výhodu to však mělo, bylo více místa v autobuse. Doufejme, že k dalším zápasům přijedeme s kompletní jedenáctkou - už jen proto, abychom měli větší šanci bodovat. 
 
 
 
Špinavé prádlo se pere doma bez veřejnosti. Přesto bychom chtěli touto cestou poděkovat všem hráčům, kteří se na nás v tomto zápase vykašlali, přestože měli přijít!
 
 
Mistrovský zápas  20.8.2016
Javorník - Nový Malín  3:2 (3:0)
 
Sestava: Laščák, Diviš, Greif, Paštěka, Číž, Bílek, Janda, Halouzka (46 min. Dolínek), Málko O, Hofman, Málko M.
ŽK:  Greif, Málko O.
Góly: 52 min. - Dolínek 3:1, 63 min. - Bílek 3:2 
 
Dovolené a zranění snad naposledy výrazněji zasáhly do sestavy hostí. Jestliže v předcházejících zápasech si malínští fotbalisté vždy vybudovali dvoubrankový náskok, tak v Javorníku stačili nabrat za první poločas tříbrankové manko. Na balónu byli hosté silnější ale málo efektivní a poměrně statičtí. Soupeř hrál jednodušeji a ke svým brankám mu stačilo využít obrovských chyb v defenzívě Malína. První pranka padla po nedorozumění brankáře a stopera, který chtěl uhasit další z obránců, ale místo razantního odkopu do bezpečí míč špatně trefuje a pro domácího hráče není problém z 25 metrů všechny před sebou přelobovat a poslat Javorník do vedení. Za deset minut do nezajištěné obrany naběhl na kolmou přihrávku utočník Javorníka a dal druhý gól. Nepřesně hrající hosté i přes dvoubrankovou ztrátu nedokázali soupeře zatlačit a dostat jej do problémů, které by mohli skončit brankou. V poslední minutě prvního poločasu pak Javorník po rohovém kopu hlavou vstřeli další branku a tak odcházeli domácí na poločasovou přestávku s konfortním náskokem.
Hosté provedli změny v sestavě, změny v rozestavení a na hřišti vyběhl tým, který se snažil s výsledkem ještě něco udělat. Velkou zásluhu na této změně měl především střídající Dolínek, který svým nasazením a bojovností strhnul ostatní. Navíc Dolínek skóroval a Malín dostal ještě daleko větší touhu po dalších brankách. Hostující obrana, přestože již hodně hrála na riziko, pracovala spolehlivě a tak se Malín mohl ve větším množství věnovat ofenzívě. Druhý a kontaktní gól vstřelil Bílek a Javorník oprávněně očekával v posledních třiceti minutách problémy. Bohužel trestné kopy i rohové kopy byly nebezpečné, ale bez gólové tečky. Javorník se sice jen bránil, ale výsledek udržel a ve zbytku zápasu již další braku neobdržel, přestože na poslední standartku přiběhl do velkého vápna Javorníka i malínský brankář Laščák.
Názor trenéra:
První půli jsme prospali. Nehráli jsme s nasazením a také sázka na složení defenzívy nebyla ideální, což ukázal první poločas se spoustou individuálních i pozičních chyb. Dolínek a poziční změny v sestavě přinesli herní zlepšení, ale bez bodového zisku. 
 
 
Mistrovský zápas  13.8.2016
Nový Malín  - Písečná 2:2 (2:1), penalty 4:5
 
Sestava: Laščák, Diviš (70 min. Palatka K), Greif, Číž, Bílek, Janda, Dolínek (62 min. Palatka D), Málko O, Novák, Hofman, Vařeka (46 min. Paštěka)
ŽK:  Greif, Novák
Góly: 25 min. - Málko O. 1:0, 30 min. - Vařeka 2:0
 
Celou první půli byli domácí jednoznačně lepším mužstvem. Dostávali se poměrně lehce do šancí, které z počátku trestuhodně zahazovali. Nejdříve mohli skórovat domácí ze závaru po centru do velkého vápna, kde však postupně tři malínští hráči nedokázali prostřelit hradbu těl, které hosté postavili v malém vápně. Gˇol mohl dát za chvíli Vařeka, u dlouhého míče byl dříve než brankář ale jeho střelu z cca 25 metrů z brankové čáry odkopl dobíhající obránce Písečné. Malín svůj tlak stupňoval, ale do vedení se dostal až díky dalekonosnému projektilu, který vypálil Ondra Málko z více jak 35 metrové vzdálenosti. Míč skončil u levé tyčky a hostující brankář na střelu vúbec nereagoval. Za pět minut vedl Nový Malín již o dvě branky. Hofman hlavou prodloužil výkop svého brankáře na nabíhajícího Vařeku. Ten byl u míče dříve než hostující brankář, dlouhou kličkou si jej obhodil a ze 20 metrů vstřelil do brázdné branky pohodlně uklidňující gól. Běžela 30 minuta zápasu a domácí měli pohodlný a klidný náskok. Hosté navíc v tuto chvíli byli herně hodně bezradní a jen nemohouctnost malínských hráčů a hostující brankář byli příčinou proč se stav zápasu nezměnil.Na hlavě měl zvýšení po rohových kopech Málko O. a Dolínek, sám na brankáře běžek Hofman, když zachytil nepřesnou rozehrávku hostujícíhé gólmana. Přestože mu v pravo běžel osamocený Vařeka, řešil tuto situaci kličkou místo nahrávky do nejisté ofsajdové pozice. Ale brankář Písečné svůj tým podržel. V šanci byl také Vařeka, který se vlevo na hranici velkého vápna uvolnil přes dva hráče, ale jeho nepříliš razantní střelu brankář vyrazil na rohový kop. Na zadní tyči volný číž čekal na přihrávku marně. Ještě jednou mohl Vařeka poslat svého spoluhráče v- tentokrát Jandu - do gólové tutovky, Vařeka však Jandu neviděl a svoji individuelní šanci nevyužil. Jdyž se již zdálo, že poločas domácí v klidu dohrají s příjemným náskokem, ztratul Hofman ve středu hřiště míč, hosté rychle vyrazili do rozhozené obrany a střou z hranice velkého vápna si v Malíně otevřeli ve 45 minutě brankový účet. 
Druhý poločas hodně ovlivnila situace ze 41 minuty prvního poločasu. To byl na půlce hřiště ostře sestřelen domácí Vařeka, rozhodčí i přes domácí protesty tento zákrok posoudil jen žlutou kartou, za chvíli opět zezadu stejný hráč fauluje Hofmana, tentokrát bez karty.Zde se domácí cítili hodně poškozeni, už první zákrok byl na červenou, jestli ne, pak měl hráč dostat za chvíli další žlutou a měl hřiště opustit. Do druhého poločasu velmi dobře hrající Vařeka nenastoupil a malínští hráči pociťovali jeho absenci více než citelně. Dlouhých 25 minut byla Písečná daleko lepším mužstvem a pěknou střelou z hranice velkého vápna brzy zápasové skóre srovnala. S Malínem to v těchto chvílích nevypadalo dobře. Hosté se sice do vyložených šancí nedostávali, ale kroužili kolem velkého vápna jako rej sršňů. Když hřiště museli postupně opustit ne zcela zdraví Dolínek a Diviš, byli šance na dobrý výsledek domácího mužstva zase o notný kus vzdálenější. Až v poslední patnáctiminutovce se hra alespoň troch vyrovnala a v samotném závěru moc nechybělo, aby Málo O., nebo Bílek vstřelili rozhodující gól. Protože se tak nestalo, kopal Malín i ve druhém mistrovském zápase penalty. Před vlastními diváky však rozstřel prohrál, jejo čtyři trefy Byly na Písečnou málo, ta proměnila všechy a odvezla si z Malína dva body.
Názor trenéra:
Zápas jsme měli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali. Bohužel jsme svůj náskok nenavýšili a navíc jsme dostali kontaktní gól do šatny.  Likvidační zákrok na Vařeku měl být ohodnocen jinou barvou karty, než kterou rozhodčí hráči Písečné ukázal. Druhý poločas už byla z naší strany více křeč, než pohledný fotbal. Dovolené a zdravotní stav hráčů nás herně limitovali. 
 
 
 
Mistrovský zápas  6.8.2016
Zlaté Hory - Nový Malín  2:2 (0:2), penalty 3:4
 
Sestava: Laščák, Halouzka, Greif, Paštěka (62 min. Číž), Bílek, Janda, MálkoM, Málko O, Novák, Hofman, Vařeka.
ŽK: Málko O, Greif, Vařeka, Málko M, Novák
Góly: Hofman, Vařeka
 
Obě mužstva nenastoupila kompletní, což je asi díky dovoleným obvyklé téměř u všech mužstev, Malín řešil problémy s obranou a chvílemi bylo znát, že v tomto složení hráči hrají poprvé. Den otevřených dveří by se dal paradoxně nazvat první poločas, kdy Malín neinkasoval, ale pustil svojí naivní hrou směrem dozadu domácí do tří sólových brejků, kdy Laščák stál sám tváři v tvář hráči soupeře. Vždy však tento duel zvládl a protože hostující tým byl směrem dopředu efektivnější bylo poločasové skóre pro Malín velmi příjemné. Ale podívejme se jak k tomu došlo. Malínští první góĺ vstřelili po výkopu vlastního gólmana. Hofman se protlačil k míči, uvolnil se přes dva hráče a ač tísněn dal přízemní střelou vedoucí branku. Domácí neměli čas si vysvětlit, co udělali špatně, když do volného křídelního prostoru poslal Janda míč Vařekovi, který předvedl krásnou individuální akci - od čáry autového vhazovaní "prošel" přes domácí hráče až do malého vápna, kde před ním stál jen domácí brankář. Vařeka nebyl v ideálním střeleckém postavení, byl trochu z úhlu, ale nabíhající Hofman a Málko zmátli zlatohorského brankáře natolik, že ten čekal podélnou přihrávku do malého vápna. Vařeka však míč překvapivě posunul do mezery mezi tyčku brankové konstrukce a brankáře a doslal své mužstvo do dvoubrankového vedení. Jen tři minuty dělily oba góly od sebe. Malín hrál v následujících fázích dobře, svůj náskok mohl zvýšit, když jeho hráči šli ještě 2x sami na brankáře, ale snaživý pomezní jejich akce zvednutým praporkem zasavil. Jeho rozhodnutí byla chybná, obě neofsajdová postavení bylo přímo před hostující střídačkou a proto atmosféra nejen na hřišti "zhoustla". Co byl však problém, to byly chyby v obraně o čem jsme psali už v úvodu. Z ničeho nic prostě okno a hráč domácích projde až před Laščáka. Dát gól v prvním poločase se však Zlatým Horám nepodařilo.
Co se nepodařilo v první půli, to si domácí vynahradili v úvodu druhého poločasu. Malín začal profesorsky, bez pohybu a nasazení, bez důrazu a byl rychle potrestám. V 52 minutě střílí Zlaté Hory kontaktní gól, v 54 minutě je vyrovnáno, když domácí využili zmatku na hranici velkého vápná, míč se odrazil od jednoho z hostujících hráčů do vápna, nejrychleji reagoval hráč domácích a jeho přízemní střela skončila v síti u vzdálenější tyčky. Přestože byl Malín otřesen, do dalších šancí již soupeře nepustil. S přibývajícím časem přebíral iniciativu a soupeře začal viditelně přehrávat. Nejblíže převzít opět vedení byl Malín po akci Ondry Málka, který založil akci společně s Jandou, který poslal míč na Hofmana, ten obešel obránce a posílá přízemní přihrávku na nabíhajícího Vařeku, pro kterého není problém "uklidit" míč do branky. K všeobecnému překvapení gól pro ofsajd neplatí. Emoce zaplavili hřiště a několika hráčům hostů hrozil trest nejpřísnější. To však malínští netušili, že podobná situace nastane opět. Z podobné akce dal za chvíli Malín další branku, která pro ofsajd nebyla uznaná a ofsajd se pískal i když malínský útočník běžel sám na brankáře. Domácí měli možnost skórovat jen jendou, ale střela letěla daleko mimo. Malín se do konce zápasu snažil, ale vítězný gól, který by rozhodčí schválili se jim vstřelit nepodařilo.
Proto si hned v úvodním mistrovském zápase mohla obě mužstva vyzkoušet penaltový rozstřel o jeden bod,který při remíze zůstával nepřidělen. Úspěšnější byl Malín, který z pěti pokutových kopů čtyři proměnil a z tohoto důvodu si ze Zlatých Hor vezl  domů dva body.
Názor trenéra:
Když po půli vedete o dvě branky a nakonec zápas skončí remírou, tak máte smíšené pocity. Neuznané branky nemohu posoudit, naše střídačka byla na opačné polovině, ale podle reakce a vyjádření mých hráčů byl první neuznaný gól regulérní. Gól však platí, když jej uzná rozhodčí, což se nestalo a je zbytečné se k tomu vracet. Na tréninku se budeme muset zaměřit na lepší organizaci defenzívy. 
 
 
 
Přátelský zápas  3.8.2016 
Nový Malín - Bratrušov 7:2 (3:1)
 
Sestava: Laščák, Novák M, Janda, Bílek, Gronych, Hofman, Paštěka, Halouzka, Málko O, Janderka, Patsch, Diviš, Greif. 
Góly: 2x Janda, 2x Hofman, Patsch, Bílek, Málko O.
 
Poprvé hráli domácí zápas na své nové trávě. Hustý porost, ale o trochu vyšší krásná rovná hrací plocha, ideálně měkká.  Prostě žádný hrbatý beton na který byli v Malíně všichni zvyklí. Zápas se hrál v bojovné atmosféře, Protihráči se vůbec nešetřili a tak byl po dlouhou dobu k vidění bojovný zápas, kde se objevili záblesky pěkných akcí. Výsledek je pro Bratrušov nakonec velmi krutý.
Názor trenéra:  
Velmi dobrá generálka na novou sezónu. Výsledek bych nepřeceňoval, ale atmosféra v mužstvu je oproti minulému roku o poznání lepší.