Aktuální výsledky 2014/2015 - jaro

Aktuální výsledky, tabulka a komentáře zápasů - jaro 2015

- viz níže

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka. Vše se postupně aktualizuje. Klikněte zde:

a)  www.kfsol.cz/aktualni-vysledky/A3C/

b)  nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde: vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=8556

 

Komentáře zápasů:

Mistrovský zápas  13.6.2015 
Nový Malín - Hrabišín 5:3 (2:2)
 
Sestava:
Papadopulos, Bílek, Paštěka, Krivošej, (74 min. Greif), Málko, Laščák, Plachý, Číž (81 min. Palatka D.), Vamvakaš, Krušinský, Janda (77 min. Čontoš L.) 
Góly: 20 min. - Číž  1:1,  33 min - Paštěka 2:2, 66 min. - Číž 3:2, 74 min. - Plachý 4:2, 79 min - Paštěka 5:3.
ŽK: ?
 
Hrabišín nedorazil na derby v nejsilnější sestavě. V rámci možností posílil zachraňující se B tým v okresním přeboru. Přesto na půdě lépe postaveného soupeře podal bojovný výkon a zdramatizoval zápas, který měl být snadnou záležitostí domácích. Malínští hned od úvodu se nastěhovali na půli hostů, kteří klidně opustili střed hřiště a soustředili se na odkopy a rychlé zakládání útoků, které vznikaly po chybách domácích hráčů. Ti si vše komplikovali kličkováním, nepřesnou rozehrávkou a zejména malým pohybem. Hosté se hned ve třetí minutě ujali vedení, když rychlý brejk a centr z křídla skončil po hlavičce nabíhajícího hráče v malínské brance. Malín potom dlouho dobýval hrabišínskou branku, dokonce pustil soupeře do dvou příležitostí navýšit své vedení, ale to se hrabišínským nepodařilo. Vyrovnal aź Číž, který využil slabší chvilky hostujícího brankáře a do sítě dorazil míč, který neudržel v náručí. Hrabišín se však opět po chvíli ujal vedení, tentokrát Malín odpověděl bleskově a opět s pomocí - tentokrát vydatnou - hrabišínského brankáře. Míč, který lehkým nákopem vyslal na hostující bránu Paštěka totiž propadl pod tělem brankáře a skončil v brance. Potom mohli domácí své vedení zvýšit, ele průnik Krušinského a jeho přihrávku do maleho vápna Paštěka netrefil a domácí do vedení nešli.
Druhá půle začala volně, domácí se tentokrát do útoku bezhlavě nehrnuli, jejich podpora útoku ze strany zálohy byla malá, na druhou stranu se však již Hrabišín nedostával do brejků, protože Malín lépe bránil a ve středu hřiště nebylo pusto a prázdno. Po vzájemného rozkoukávání se Malín přece jen otevřel ofenzivní stavidla a Hrabišín se jen bránil. Skóre se měnilo sice z penalty, kterou Plachý bezpečně proměnil - faulován byl Janda, který udělal kličku i brankáři, ale obránce mu přišlápl nohu, když na něj zírala prázdná branka a poslal Jandu k zemi. O dva góly vedl Malín po centru Málka, který hlavou do protipohybu uklidil Číž. Zdálo se, že se zbytek zápasu odehraje v poklidu, ale domácí si neodpustili dát šanci hostům k brejku, který Hejl využil k hatriku a dostal své mužstvo na gólový kontakt. Naštěstí pro Malín se sám před gólmanem objevil Paštěka, kterého pěknou křížnou přihrávkou našel Vamvakaš, Paštěka v poklidu obešel i brankáře a stanovil konečný výsledek zápasu.
Názor trenéra:
Hrabišín nepřijel kompletní, ale bojoval. Nic si nekomplikoval a přímočaře šel do koncovky. Dnešní výkony hráčů až na pár jedinců byl mizerné. Je zbytečné hodnotit tento zápas, který jsme sice vyhráli, ale byla to ostuda. Jestli jsou hráči s touto výhrou a svým výkonem spokojeni, tak by si měli sundat růžové brýle a začít se sebou něco dělat. 
 
 
 
Mistrovský zápas  6.6.2015 
Vidnava - Nový Malín 8:3 (4:0)
 
Sestava:
Papadopulos, Bílek, Paštěka, Krivošej, (77 min. Palatka D.), Dolínek, Laščák, Příhoda (60 min. Čontoš L.), Číž, Vamvakaš, Krušinský,  
Góly: 49 min. - Krušinský p.k. 4:1,  76 min - Čontoš 8:2, 84 min. - Laščák 8:3.
ŽK: Krušinský, Dolínek
 
Malín přicestoval na zápas do Vidnavy bez zkušených hráčů Málka, Jandy, Plachého a Vařeky, dále chyběl Diviš, Graif a Gronych. Nastoupit proto museli nedoléčení Krušinský, Krivošej a Paštěka. V brance opět dostal přednost před Laščákem Papadopulos a určitě to pro něj byla velká zkušenost. Mít proti sobě hráče kalibru Šebesty či Onciula je pro gólmana vždy velký problém. Jejich řešení situací je originální a většinou bezchybné. Onciul dal o sobě vědět hned po rozehrání, kdy si povšiml, že hostující gólman není plně koncentrován, stojí hodně před brankou - jeho padesátimetrový nákop jen těsně minul levou tyč malínské branky. Varování hráči Malína nevzali na vědomí. O minutu později přihrává Vamvakaš zpět Krivošejovi, ale velmi nepřesně. Zakládá tak rychlý brej domácích, kde si na centr naběhl Šebesta a i pohodlně z voleje skóruje z pozice, ze které by jiný hráč patrně vůbec netrefil branku. Za dalších patnáct minut přicházejí další dvě branky do malínské sítě, navíc ve 43 minutě se skóre zvyšuje na hrozivých 4:0, když malínský hráč ve velkém vápně místo odkopu míče do bezpečí zazmatkuje o míč přichází pohroma je na světě. Mezitím Malín směrem dopředu moc nebezpečný není, když si již vybojoval nadějnou šanci, ukopl si hráč místo přihrávky na volného spoluhráče na malém vápně míč za brankovou čáru.
Do druhého poločasu vstoupil Malín lépe. Tlačil se více dopředu. Po jedné akci byl ve vápně podražen Laščák a Krušinský snižuje na 4:1. Jenže co je to platné, když přicházejí další hrubky malínskách hráčů, které domácí trestají. Domácí nepotřebují nic tvořit, stačí čekat co pokazí Malín. Jako příklad uvedu šestý gól: Šebesta si všimne, že malínský brankář je daleko z branky a ze 35-ti metrů jej lehkým, ale přesným obloučkem přehazuje, míč se od břevna odráží do zad marně se po míči natahujícího malínského brankáře a končí v siti. Osmá branka byla ještě snadnější. Hostující stoper namazal při rozehrávce  přihrávku přímo na nohu Onciula, který bez problému věděl, jak s takovou lákavou nabídkou naložit. Poslední dva góly však vstřelil Malín a alespoň částečně upravil Čontošem L. a Laščákem děsivě vypadající výsledek. Bylo škoda, že brankou neskončila alespoň jedna ze dvou dalších šancí Laščáka, který měl v jednom případě proti sobě hned dvě tyčky. Míč se po jeho přízemní střele odrazil od tyče, po brankové čáře se odkutálel k druhé, od které se odrazil do hřiště, kde ji obránce odkopnul do bezpečí. Gólem neskončil také samostatný brejk, který gradoval soubojem malínského Číže a domácího brankáře, malínský hráč vůbec netrefil "zařízení".
Názor trenéra:
Pro domácí příjemné domácí rozloučení se sezónou. Naše naivní hra by nestačila na dorostence v okresním přeboru. Rychle zapomenout, zamyslet se poučit se a nepřipustit podobnou blamáž v posledním zápase.
 
 
Mistrovský zápas  30.5.2015 
Nový Malín - Písečná 2:1 (2:0)
 
Sestava:
Papadopulos, Bílek, Janda,  Greif, Málko, Plachý Paštěka, Gronych (66 min. Diviš), Krivošej, (77 min. Příhoda),  Dolínek, Laščák,
Góly: 14 min. - Janda, 20 min - Bílek 2:0.
ŽK: ?
 
Domácí do zápasu vstoupili velmi dobře. Jejich hra byla rychlá, pohledná i dostatečně efewktivní. Bohužel však jen 35 minut. Potom se vše vrátilo k jarnímu normálů a malínští hra připomínala těžkopádnou neseřízenou lokomotivu, který dojíždí do cílové stanice jen setrvačností. Podívejme se nejříve na tu pohlednějčí část. Míč šel rychle od nohy a pohyb domácích hráčů bez míče byl vyšší jak soupeřům a z tohoto důvodu nebyla Písečná schopna malínské hře čelit. Velmi snadno se Malín dostával do šancí. Nejdříve Laščák svoji tutovku neproměnil, o chvíli později našel krásnou křížnou přihrávkou Plachý Bílka, ten si míč výborně zpracoval a jeho střelu na zadní tyči do sítě ve skluzu usměrňuje Janda. Ve 20 minutě se na branku hostí valí další útok, na pravé straně si na Paštěkovu přihrávku nabíhá Bílek a tváří v tvář před brankářem zachovává chladnou hlavu a snadno dává druhý domácí gól. Za chvíli Bílek Paštěkovi za pěknou gólovou přihrávku děkuje nejlepším možným způsobem a posílá malínského hráče do tutovky. Paštěka však míč na hranici malého vápna ideálně netrefil a hostující brankář jeho nepodařenou střelu snadno lapil. Spolupráce Paštěky a Bílka byla v prvním poločase nadstandartní. Ve třicáté minutě si Paštěka naběhl do vápna na kolmou přihrávku, místo střely však patičkou zklepává míč za sebe, kde vidí nabíhajícího Bílka. Jeho střela však končí na lapači za brankou. A protože byl Malín při chuti dostává se do šance o pár minut později i Laščák, který se na hranici velkého vápna uvolnil, ale svoji střelu poslal nad lapač do pole, kde se míč podařilo najít až po 30-ti minutovém hledání po zápase. Posledních deset minut první půlky domácí hru kontrolovali, ale míč již tolik nechodil z kopačky na kopačku, spíše jej hráči vodili.
Do druhé půle vstoupil Malín s odhodláním své vedení navýšit, zejména Laščák, obyčejně brankář, který se dnes překvapivě objevil v útoku Nového Malína prahnul po gólovém efektu, aby navýšil svůj gólový účet, který si otevřel již na podzim. Domácí však ustoupili ze své předváděné hry z prvního poločasu a tak byla k vidění pomalá hra, plná chyb, nepřesností, neúčelného kličkování namísto jednoduché přihrávky. Do šancí se najednou dostávali i hosté, ale jejich zakončení buď zmařil dobře chytající Papadopulos, nebo brankový prostor hosté vůbec netrefili. To se stalo i malínskému Laščákovi, který mohl v tuto chvíli již vypjatou atmosféru zklidnit třetí pojišťovací brankou, ale jeho brejk, kdy postupoval dvacet metrů sám na golmana neskončil brankou. Když potom i jeho hlavička z těžké pozice skončila nad břevnem a svoji šanci neproměnil i Janda, udeřilo na druhé straně. V 83 minutě po chybné rozehrávce proměnil svůj brejk hostující hráč a zápas dostal nový náboj. Papadopulos potom své mužstvo podržel, když chytil další samostatný únik Písečné. V první minutě nastavení ještě kopala Písečná rohový kop, který domácí ubránili a rozhodčí zápas ukončil.
Názor trenéra:
Za první poločas zaslouží hráči pochvalu. Ve druhé části byla naším největším problémem herní nedisciplinovanost. Někteří hráči pod dojmem herní převahy z první půle přestali hrát  pro mužstvo, ale hráli poze na sebe. Byli všude a nikde a zejména střed hřiště jsme úplně vyklidili. Do šancí jsme potom hosty posílali  zbytečnou ztrátou při individuálním řešení. 
 
 
Mistrovský zápas  24.5.2015 
Dubicko - Nový Malín 5:2 (2:2)
 
Sestava:
Laščák, Bílek, Janda (46 min. Greif), Diviš, Vamvakaš (81 min. Pyšný), Málko, Paštěka (74 min. Gronych), Číž, Krivošej, Krušinsky (76 min. Příhoda),  Dolínek, 
Góly: 1 min - Krušinská 0:1, 44 min - Číž 2:2
ŽK: Bílek, Greif
 
Dokud nemusel Malín střídat a dokud hráčům kteří nastoupili po zranění stačily síly, byl zápas zajímavý s otevřeným koncem. Domácí se v šancích objevovali častěji, ale zejména v prvním poločase je zahazovali až trestuhodně. Malín byl produktivnější. Poprvé skóroval v 31 sekundě zápasu a asi vstřelil na dlouhou dobu nejrychlejší branku v soutěžích Olomouckého kraje. Jak branka padla? Hned po rozehrání se míč vrátil ke Krušinskému před kterým se otevřel střed hřiště a jeho střela slabší levou nohou z 27 metrů překvapila domácího brankáře. Dubicko chtělo brzy vyrovnat, ale vedoucíbrankou byl otřesený a jeho přihrávky byly nepřesné. Malín se snadno dostával k míči, ale jeho kombinace končily podobně jako ty na domácí straně - nepřesnou přihrávkou. Domácí zahodili tutovku, když nedostali míč do prázdné branky po jednoum brejku - na brankové čáře zasáhl na poslední chvíli skluzem Dolínek. Dubicko nejvíce hrozilo z brejků, přesto paradoxně vyrovnalo střelou po dobývání malínské branky. To si od obránce odskočil Jedelský, na hranici velkého vápna nebyl atakovám a jeho střela skončila v síti. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé, ale skóre se měnilo až těsně před poločasem. nejdříve Grohar využil brejkovou situaci, uvolnil se od obránce a výsledek otočil ve prospěch domácího týmu. Malín reagoval bleskově, hned po rozehrání si na uličku naběhl Číž, u míče byl dříve jak vybíhající brankář Dubicka, obešel ho a do prázdné branky bez problémů vyrovnává. To běžela 44 minuta zápasu.
Do druhého poločasu již v sestavě Malína chyběl Janda, který musel odjet do práce a střídání podstatně změnilo poměr sil na hřišti. Malín se do šancí moc nedostával, Dubicko bylo včastěji na míči. Přesto vstřelilo gól po hrubce malínského stopera, který místo jednoduché rozehrávky jde do kličky, do druhé - míč ztrácí - následuje kolmice, brejk do otevřené obrany a gól. Dubicko vedlo 3:2. malín se ještě cca 10-12 minut snaží vyrovnat, číž se objevuje sám před brankářem, ale díky špatnému zracování břanku vstřelit nedokázal - domácí brankář mu zmenšil vyběhnutím úhel a malínský útočník jej jen nastřelil. Zajímavé byly také dva přímé kopy. Ten Krušinského donutil Kunčara k pěknému zákroku, Málko se svým volným přímým kopem naložil hůře - branku vůbec netrefil. A tak uhodilo opět na druhé straně. Rychlý brejk, přihrávka pod sebe, kterou ještě zasáhl domácí obránce, ale tak nešťastně, že se odrazila domácímu hráči přímo pod nohy a jeho střela skončila v síti. Tato darovaná branka hostující mužstvo zlomila. Malín prostřídal a zbytek zápasu dohrál s dorostenci. Výsledek se změnil až v 93 minutě, když se hostům nepodařilo dostat od branky centr, který dorazil dubický hráč do branky a dal výsledku konečnou podobu.
Názor trenéra:
Dokud jsme nemuseli střídat, tak se s výsledkem dalo něco dělat. Navíc se na naší hře projevila několikatýdení absence některých stěžejních hráčů, kteří po zranění nastoupili. Ke konci nám  chyběly nejen síly, ale i morálka s výsledkem něco udělat. Soupeř vyhrál zaslouženě. Největší rozdíl byl v přerušování rychlých brejků. My jsme po ztrátě míče byli soupeřem okamžitě atakování a akce byla přerušena, zatímco moji hráči si tuto činnost neplnili a potom honili domácí hráče po hřišti. 
 
 
Mistrovský zápas  16.5.2015 
Nový Malín - Javorník  0:1 (0:0)
 
Sestava:
Laščák, Bílek, Janda (46 min. Pyšný), Greif, Diviš, Vamvakaš, Paštěka, Holík, Krivošej, Vařeka (76 min. - Palatka David),  Příhoda (65 min. - Strašil)
ŽK: Bílek
 
Série pokračuje. Tentokrát ne vítězná, ale série porážek. Několik let po sobě neprohrál Malín tři zápasy po sobě, letos se mu to podařilo. Před zápasem si připadal malínský trenér, jako hokejový trenér Růžička před MS roku 2010 v Německu. Ze dravotních důvodů mu chyběl Novák Marek, Novák David, Bauer, Dolínek, Krušinský, Málko, Číž, Halouzka. Před samotným zápasem musel odstoupit navíc i Plachý, kterému bolesti zad nedovolily střetnutí odehrát, přestože moc a moc chtěl. V sestavě se naopak letos poprvé objevil "blanický rytíř" Aleš Holík, ale ani s jeho pomocí se nepodařilo sérii prohraných zápasů zastavit. Celý první poločas byl Malín i přes své "kádrové" problémy aktivnější a vypracoval si více gólových příležitostí. Největším "paličem" zápasu se díky vlastní mizerné koncovce stal Janda, který se v úvodním poločase 2x objevil v tutovce - sám před hostujícím gólmanem, ale jeho zakončení bylo velmi špatné. Škoda, zejména jeho druhá šance, která vznikla z rychlé kombinace na jeden dotek s narážečkou před velkým vápnem právě na Jandu byla pro oko domácího diváka nejhezčím okamžikem zápasu. Chyběl jen gól. V podobné koncovce, avšak více tísněni obráncem se objevil také Holík a Vařeka, oba vybíhajícího brankáře přehodili, ale míč přeskočil i branku hostí. Laščák v brance domácích v podstatě nic zásadního řešit nemusel.
Do druhé půle domácí nastoupili již bez Jandy, který si šel plnit své pracovní povinnosti a jestli až do této chvíle byl Malín aktivnějším mužstvem, tak ve druhé půli již směrem dopředu nevymyslel nic. Jen po jedné standartce se ve schrumáži hlavou z 1 metru od brankové čáry snaží protlačit skákající míč do sítě Vařeka, ale obránce na brankové čáře vytlačil míč na roh. Protože Javorník směrem dopředu byl také bez nápadů, rozhodla o výsledku jedna rychlá akce hostí po levé straně. Vybíhající Laščák zabrání střílejícímu hráči skórovat, ale míč od něj odražený se kutácí do branky, kam dobíhají dva malínští a jeden hráč hostí. Ten má k míči nejdále a vypadá to, že i tohoto mraku neudeří. Bílek volá MÁM, ale v ten okamžik míč ve skluzu dva metry od branky odkopává Diviš. Bohužel trefuje spoluhráče Bílka, od kterého se míč odráží za brankovou čáru. To běžela 72 minuta zápasu. Malín se ještě snaží zápas zachránit, ale zranění Vařeky 14 minut před koncem jeho naděje snižuje na minimum. Laščák naopak předvádí ještě jednou skvělé čtení hry a u dlouhého míče za obranu při hře vabank, je o malou chvíli dříve jako javornický útočník.
Názor trenéra:
Zápasu by více slušela remíza. Pro mužstvo které hrálo, by to byla odměna za snahu, ale hráčská kvalita na naší straně chyběla. Od posledního přátelského zápasu s Troubelicemi se na nás lepí zranění a jen obtížně skládáme sestavu, která je schopna tuto soutěž se ctí odehrát. 
 
 
Mistrovský zápas  10.5.2015 
Lesnice - Nový Malín  4:1 (2:0)
 
Sestava:
Laščák, Plachý, Bílek, Janda, Greif, Vamvakaš (46. min - Pyšný), Paštěka, Číž, Krivošej, Vařeka, Halouzka (79. min - Příhoda)
góly:  86 min. Vařeka 4:1 
ŽK: Vařeka, Janda
 
Jen trosky mužstva přicestovali do Lesnice. Proti domácím se Malínu tradičně daří, tentokrát na jeho straně byla absence kvality až příliš znatelná. K již dříve zraněným hráčům Novák Marek, Bauer a Novák David se přidali Krušinský, Dolínek a Málko, z pracovních důvodů chyběl Diviš. Malín doplatil na malou produktivitu. Než se Malín rozkoukal prohrával po gólech z 5 a 16 minuty 2:0. Obě branky padly po individuálních chybách jednotlivce a jsou důvodem k zamyšlení. Hosté svoje šance - Číž a Paštěka, kteří byli tváří v tvář gólmanovi Glozygovi - neproměnili. Nenechali jej ani vyniknout! Oba totiž prostor branky vůbec netrefili. Druhý poločas si Malín vynutil ještě znatelnější optickou převahu, ale koncovka byla tragická. Co dokázal zahodit po pěkném uvolnění od Halouzky Paštěka, to ještě dnes straší trenéra (a vím co píši!) před spaním. Stačilo jen důrazněji doklepnout míč do branky. Malínský hráč však trefil do "prázdna" se vrhajícího domácího brankáře a Malín kontaktní gól nedal. Protože i další příležitosti brankou neskončili, zvýšila Lesnice na konci zápasu svůj náskok až na 4:0. Vařekova korekce již nic neřešila.
Názor trenéra:
Bez odpovídajícího přístupu neuhrajeme nic. Každý si musí sáhnout do svědomí a prodat na hřišti co od něj kolektiv potřebuje. Prohrát , navíc takovým rozdílem se soupeřem, kterému dnes stačilo proměnit to do čeho se dostal díky našim chybám, je ostuda. Ve čtvrtek nás porazil výborně hrající Sudkov, dnes jsme se porazili sami a jestli se nestydí hráči, tak já ano. Přitom stačilo dát kontaktní gól a jsem přesvědčený, že bychom zápas úplně otočili. Domácí nepředvedli nic mimořádného, ale plnili si svoje povinosti a proměnili do čeho kopli. My si důkladně vše vyříkáme.  
 
 
Mistrovský zápas  7.5.2015  - dohrávka
Nový Malín - Sudkov  0:2 (0:2)
 
Sestava:
Laščák, Dolínek  (89 min. Greif), Plachý, Málko, Bílek, Janda, Krušinský (28 min. Podhajský M. ), Vamvakaš (72 min. Pyšný)  Paštěka (28 min. Číž), Krivošej, Vařeka.
ŽK: Krivošej, Podhajský, Bílek
 
Domácím se na Sudkov tradičně dlouhodobě nedaří. A od prvních minut bylo zřejmé, že ani tento zápas nebude vyjímkou. Sudkov produkoval svoji typickou hru plnou jednoduchých a přesných dlouhých míčů, které v podání Ondry Málka byly úžasné. Sudkov hrál důrazně, ve středu pole si narazil míč a poslál dlouhý míč. V podstatě nekazil a směrem dopředu byl nebezpečný. Malínská záloha, která momentálně neoplývá kreativností se nedostala vůbec do hry. Navíc kazila, což nebývá v jejím podání častým jevem. 
Malínsští hráči si nevypracovali téměř žádnou šanci a po zásluze prohráli. Kaňkou celého střetnutí byl zbytečný faul (i když nechtěný) střídajícího hráče Sudkova, který stačil hned po svém nástupu (87 minuta) faulovat Dolínka a poslat jej na marodku.
Názor trenéra:
Gratulace pro soupeře jak k předvedené hře, tak k zisku bodů. Vyhrál u nás zaslouženě, neměli jsme sílu něco změnit. Naše snaha něco změnit v druhém poločase neměla naději na úspěch, protože jsme nedokázali hru zjednodušit a nezačali jsme výsledek více bojovat než hrát. Náš herní projev byl špatný. 
 
 
Mistrovský zápas  2.5.2015 
Nový Malín - Supíkovice  4:0 (2:0)
 
Sestava:
Laščák, Dolínek, Plachý, Málko, Bílek, Janda  (77 min. Greif), Krušinský (38 min. Vamvakaš), Diviš, Paštěka (56 min. Číž), Krivošej, Vařeka (72 min. Halouzka)
góly: 14 min. Vařeka , 26 min. Paštěka, 61 min. Vařeka, 78 min Halouzka
ŽK: Bílek
 
Supíkovice přijeli s úkolem dostat co nejméně gólů. Svoji taktiku podřídili defenzívě a jejich útočná aktivita byla nulová. Laščák za celý zápas nemusel krýt jedininou nebezpečnější akci či střelu a nula na jeho kontě byla více než snadná. Přesto diváci neviděli pohledný zápas. Malín sice brzy vedl, když Vařeka z malého vápna doklepl do branky přihrávku před poloprázdnou branku od Paštěky a za chvíli svůj náskok pojistil brankou Paštěky, který si naběhl na pěknou kolmou přihrávku a střelou z první obhodil vybíhajícího brankáře hostí. Jinak byl však většinou k vidění jen chodící fotbal, se spoustou přihrávek zpět či do boku namísto účelnější kolmice mezi obránce. 
Druhý poločas nic zásadního na vývoji nezměnil. Malín váhal s rychlejším přechodem do předu, byl málo v pohybu, v podstatě se dalo říci, že se přizpůsobil hře hostí. Náskok dokázal navýšit po pěkné křížné přihrávce Krivošeje, který viděl nabíhajícího Bílka, který svoji přihrávkou našel před brankou volného Vařeku, pro kterého nebylo problémem z pěti metrů z prvního dotyku skórovat a zvýšit vedení na 3:0. Malín postupně posílal do hry hráče z lavičky, ale ještě dokázal výsledek zápasu změnit. To stoper hostí zazmatkoval a dotírající Halouzka využil jeho zaváhání a zvýšil na konečných 4:0.
Názor trenéra:
Celý zápas jsme hráli do plných, soupeř neměl téměř žádnou snahu o ofenzívu. Takové zápasy nejsou pro nás snadné. Dnes jsme v nepříliš pohledném zápase bez nasazení dokázali splnit povinnost i roli favorita. To je jediné pozitivum. 
 
 
Mistrovský zápas  25.4.2015 
Bohdíkov - Nový Malín  1:2 (0:2)
 
Sestava:
Laščák, Dolínek (46 min. Bauer), (89 min.. Greif)), Plachý, Málko, Bílek, Janda, Krušinský, Diviš, Paštěka (74 min. Halouzka), Krivošej, Číž.
góly: 3 min. Janda , 23 min. Číž 0:2
ŽK: Diviš, Janda, Plachý 
 
Malín si z Bohdíkova odváží zasloužené body. Sestava oproti předchozímu zápasu doznala několik změn, ale hlavně došlo k přesunům hráčů na postech. Jak se ukázalo, byly to změny k lepšímu. Hosté z Malína předvedli velice slušnou úvodní třiceti minutovku, kdy míče nevodili, hráli jednoduše, v pohybu a soupeř měl velké problémy. Velký podíl na předvedené hře měl patrně i brzy vstřelený gól Jandy, kterému míč ve třetí minutě krásně prostrčil do velkého vápna Málko a Janda tváří v tvář před gólmanem Kaňákem nezaváhal a poslal Malín do vedení. Další šance Malín zahazoval. Přečíslení 3:2, 2:1 nedokázal využít, ale přesto po další rychlé akci svůj náskok zvýšil. To Paštěka dostal míč do volného prostoru, před vápnem zasekl, uvolnil se, na jeho střelu domácí brankář nedosáhl, před pohromou jej zachránilo až břevno jeho branky. Odražený míč si však našel dobíhající Číž, pro kterého nebyl problém uklidit jej ze 4 metrů za brankovou čáru. Bohdíkov byl k brance nejblíže po neodpískaném faulu na Dolínka, kterého domácí hráč poslal k zemi, dostal se k míči, ale dát gól bylo pro něj neřešitelný problém. Pro domácí byl problém Laščáka v malínské brance ohrozit, většinou tak činili centrem či nákopem, ale dobře hrající Malín tyto situace bez problému řešil.
Do druhého poločasu již na hřišti chyběl zraněný Dolínek. Hra se vyrovnala, hosté si začali komplikovat hru individuálním řešením herních situací na úkor kombinace. Častěji ztráceli míče a Bohdíkov měl více prostoru pro svoje ofenzivní choutky. Směrem dopředu však nebyl nebezpečný. Malín více jak se soupeřem bojoval s oboustraně nepřesně pískajícím hlavním rozhodčím, který nepovažoval za fauly např. držení za dres, či zákroky na Málka a Bílka. Na zápas nestačil a hlavně díky němu se na hřiště a střídačky postupně dostávalo stále více a více nervozity, protože jedna i druhá strana nechápala jeho rozhodnutí. Pravý opak se musí říci o asistentech na lajnách. Ti byli bezchybní. Vraťme se však k vývoji zápasu. Domácí se do hry dostávali i ve druhém poločase zejména centry ze standartek. Malín, přestože již nehrál tak kolektivně, byl směrem dopředu nebezpečnější. Sám před gólmanem Kaňákem se postupně objevil Krušinský, Janda, Halouzka, ale vedení nenavýšili. Zápas směřoval do klidného konce, když se konečně domácím podařilo ze standartky vstřelit kontaktní gól. Naštěstí se tak stalo až 89. minutě. Rozhodčí nastavil dvě minuty, domácí si vybojovali ještě jednu standartku, po které domácí hráč z odraženého míče prostřeluje všechny, kteří v přehuštěné šestnástce byli - mimo Krušinského postaveného u své pravé tyče. Míč jej trefil do prsou, Malín míč uklidil do bezpečí a rozhodčí odpískal konec. To na hřišti již nebyl Bauer, který musel v 89. minutě pro  zranění střídat.
Názor trenéra:
Dokázali jsme především sami sobě, že jsme fotbal hrát nezapomenuli. Naše dnešní záloha ovládla střed hřiště a až na zmatky v poslední pětiminutovce, jsme vývoj zápasu kontrolovali. Svůj náskok jsme měli navýšit, což se nám i díky zákrokům domácího brankáře nepovedlo a tak diváci viděli zajímavé nastavení.
 
 
Mistrovský zápas  18.4.2015 
Nový Malín Žulová  3:0 kontumačně
 
Nový Malín doposud nepřišel k bodům snadněji. Soupeř se k zápasu nedostavil. Zranění a pracovní povinnosti mu nedovolily odcestovat do Malína a tak si domácí hráči užívali neplánované volno. 
Názor trenéra:
Mrzí nás, že se nehrálo. Fotbal nejsou jen body, ale také setkávání s přáteli i když přicestují jako soupeři. Na druhou stranu, alespoň se nám nikdo nezranil, protože z posledních dvou zápasů máme dvě sádry a pokračovat v této sérii by nebylo příjemné.  
 
 
Mistrovský zápas  11.4.2015 
Postřelmov - Nový Malín  2:1 (0:1)
 
Sestava:
Laščák, Dolínek, Plachý, Málko, Bauer, Janda (78. Greif), Krušinský, Paštěka, Vařeka (46. Krivošej), Halouzka, Číž.
gól: 23 min. Vařeka 0:1
ŽK: nikdo
 
Nebyl kapitán, nebyly body. Kapitána Bílka do sestavy nepustily horečky a kouzelné pravidlo opět platilo.  V prvním poločase byl k vidění fotbal, který dlouho připomínal šachovou partii. Postřelmov se břed branku dostal díky centrům, ale nebezpečné situace k vidění téměř nebyly. V nadějné pozici byli postřelmovští hráči 2x, ale jejich koncovka byla žalostná. Vůbec totiž netrefili branku. Malín složitě a zdlouhavě kombinoval a dopředu se příliš nehnal. Trpělivě čekal a do vedení se dostal díky standartce, kterou zahrál Krušinský, Dolínek sice míč ideálně netrefil, ale v následném závaru v malém vápně Postřelmova se nejlépe orientoval Vařeka, který patičkou otevřel malínský gólový účet. Hra se vyrovnala, Malín byl najednou živější a Postřelmov od další pohromy  - když v 37. minutě postupoval Vařeka sám na brankáře - zachránil jen důrazný zákrok postřelmovského obránce ve velkém vápně, po kterém se Vařeka i sám obránce ocitli na zemi. Rozhodčí faul nepískal a Vařeka do druhého poločasu z důvodu oteklého kotníku nemohl nastoupit. 
Druhý poločas se Malín soustředil jen na obranu. Vázla kombinace, domácí byli neustále v tlaku, ale dát gól se jim dlouho nedařilo. Laščák v brance neměl mnoho příležitostí ukázat svoje umění, zakončení domácích bylo opět tragické. Možnost rozhodnout zápas měl hostující Číž, který samostatný brejk na gólmana domácích neproměnil. O chvíli později se domácí brankář vyznamenal, když výborným zákrokem vyrazil přímý volný kop Plachého. S přibývajícím časem se na malínské straně objevily další hráčské problémy. Vyborně hrající Janda se lehce zranil a tato skutečnost se projevila jako podstatná pro výsledek zápasu. Ještě dříve než Janda opustil hřiště, obdrželi malínští hráči gól ze standartní situace. Hosté si nepohlídali náběh domácích hráčů, kteří konečně protrhli svoji střeleckou smůlu a v 73 minutě hlavou vyrovnali. Tlak a touha dát vítězný gól ze strany domácích byl evidentní. Malín jen bránil výsledek, který však neudržel. V 93 minutě po křídelní akci a přihrávce pod sebe totiž střílí domácí vítězný gól. 
Názor trenéra:
Dnes vyhrálo mužstvo, které mělo bojovnějšího ducha, více toužilo po bodech a po většinu zápasu hrálo na vyšší rychlostní stupeň než my. Soupeř si všechny body zasloužil, nás může pouze mrzet, že jsme branku obdrželi až v nastavení a nemohli jsme se pokusit o změnu výsledku. Individuelní výkony některých hráčů snad nelze slušně ohodnotit a náš týmový herní výkon ve druhém poločase byl katastrofální.  Pozitivní je, že hůře hrát snad nemůžeme. 
 
 
Přátelský zápas  21.3.2015 -  hř. N,Malín
Nový Malín - Troubelice  1:3 (1:1)
 
Sestava:
Joannis, Laščák, Krivošej, Bílek, Málko, Bauer, Janda, Vamvakaš, Paštěka, Novák M, Vařeka, Gronych, Krušinský.
gól: Krušinský
 
Jsou zápasy, kdy nakonec konečný výsledek není podstatný. Z tohoto zápasu si budou všichni aktéři pamatovat zejména zranění Marka Nováka, který byl z hřiště odnesen na nosítkách a který po vyšetření v šumperské nemocnici mobilem potvrdil co všichni předpokládali - noha je zlomená. Tím páden pro tento stabilní kámen  malínské sestavy jarní část sezóny skončila. První poločas se sice na nerovném hřišti mužstva snažila hrát fotbal, ale terén to moc nedovolil, navíc zápasové tempo bylo spíše na úrovni okresních dorosteneckých soutěží než mužstev z krajských soutěží. Malín byl nepatrně lepší, Vařeka sám před brankářem nedal, potom trefil hlavou břevno. Zápas v poklidném tempu, bez záludností pokračoval až do zraněnídomácího hráče ve 41 minutě zápasu. Hráči se střetli holeněmi, ale z boku mimo chrániče a  .... Zápas byl přerušen, aby se přešlo rovnou do přestávky. Ve druhém poločase Malín ještě 15-20 minut hrál - malínští stihli neproměnit dvě tutovky a protože hřiště neumožňovalo tvořit, začali se zejména domácí hráči uchyloval k individuálnímu řešení, vázla kombinace, rozestavení se změnilo na 5 - 0 - 5. Takže se jen útočilo nebo bránilo.
Názor trenéra:
Nezaviněné zranění našeho hráče nás velmi mrzí. Marek nám bude chybět nejen na hřišti, ale i v kabině. Věříme, že mu jeho zdravotní stav co nejdříme dovolí, aby s námi jezdil aspoň jako talisman pro štěstí :-). Přejeme mu rychlé a nekomplikované uzdravení. 
 
 
Přátelský zápas  14.3.2015 - UT Šumperk
Nový Malín - Staré Město  4:5 (1:1)
 
Sestava:
Joannis, Laščák, Dolínek, Bílek, Málko, Bauer, Janda, Vamvakaš, Paštěka, Novák M, Greif.
góly: 2x Laščák , Janda,Vamvakaš
 
Bez jediného náhradníka začal Malín, před poločasem hrál již v deseti aby posledních 10 minut dohrával v devíti. Z počátku Malín neměl problémy. Slušně kombinoval a mladou sestavu Starého Města pouštěl do hry jen dlouhými míči na aktivního Lazarova, který se chtěl předvést a na to, že hrál přátelák byl nezvykle aktivní. Poločasové skóre bylo vyrovnané, ale hlavně zásluhou složité kombinace před vápnem Starého Města, kde Malín špatně řešil svoje nadějné situace a ztrátou míče pouštěl soupeře do protiútoků. Ve druhém poločase malínští i v deseti rychle nastříleli tři góly a vypadalo to na pohodový konec. V půlce druhého poločasu se zranil Bílek a přestože zůstal solidárně na hřišti, byla jeho indispozice více než markantní a nakonec v 80 miutě ze zápasu odstoupil. Oslabený Malín hrál i v této situaci, jako by měl plný počet hráčů, ale své příležitosti neproměňoval a soupeř jej trestal. Nakonec se Staré Město mohlo radovat v 89 minutě z vítězného gólu.
Názor trenéra:
V oslabení jsme nepřizpůsobili svoji hru vývoji zápasu. Chtěli jsme si zahrát ne hrát na výsledek. Jsem však zvědavý, jestli v mistrovském zápase dokážeme být disciplinovatější. Velkou radost mám z návratu exkapitána Bauera, který se vrátil po svém dlouhém zranění (26.10.2013) a odehrál svůj první zápas. 
 
 
Přátelský zápas  8.3.2015 - UT Uničov
Nový Malín - Babice 5:4 (2:0)
 
Sestava:
Laščák, Joannis, Dolínek, Bílek, Halouzka, Málko, Gronych, Janda, Vamvakaš, Paštěka, Novák M, Číž, Krivošej, Greif.
góly: 2x Číž , Novák, Paštěka,Vamvakaš, 
 
Zápas v rekreačním pouťovém tempu, bez přehnané tvrdosti, či taktického přerušení akcí. Bránit se moc nechtělo. Babice měly problém se sestavou, přijely bez náhradníků a část zápasu hráli v deseti. A jak je zvykem Malín  inkasoval - a to hned 2x - i přestože měl o jednoho hráče v poli více! Nakonec přece jen zvítězil. 
Názor trenéra:
Neplníme si povinnosti, brání jen několik hráčů. Chceme hrát fotbal, ale již první dotyk s míčem je pro většinu hráčů tragický, navíc před vápnem jsme bezradní, takže i přes pět vstřelených branek se mi hra do plných vůbec nelíbila.
 
 
Přátelský zápas  28.2.2015 - UT Špk.
Nový Malín - Bratrušov 3:0 (2:0)
 
Sestava:
Laščák, Joannis, Dolínek, Krušinský, Halouzka, Podhajský M, Gronych, Janda, Vamvakaš, Paštěka, Novák M, Číž, 
góly: 2x Vamvakaš, Halouzka
 
Marně přihlížející diváci hledali v sestavě Malína hráče Málka, Bílka či Plachého a Vařeku. Tak jak je pro Malín zvykem, nehrává přátelské zápasy kompletní a i toto utkání nebylo vyjímkou. V poklidném prvním poločase Malín vstřelil dva góly a bez problénů si náskok hlídal. V druhé puli se mužstvo přeskládalo, hráči si vyměnili herní posty, ale určitě to nevedlo k lepší hře. Sice z trestného kopu favorit ještě náskok zvýšil, ale jeho rozháraná hra nestála za nic. Soupeř bojoval až do úplného závěru, kdy Malín již hrál v desíti. Bratrušovu chyběl klid v koncovce.
Názor trenéra:
Bez pohybu nemůžeme být lepším týmem. Omluvou pro hráče byla únava a těžké nohy z náročného čtvrtečního tréninku.  Výsledek je lepší než předvedené individuální výkony. Především vůle vracet se, mně u některých jedinců chyběla.
 
 
 
Přátelský zápas  21.2.2015 - UT Špk.
Nový Malín - Vikýřovice 3:2 (2:1)
 
Sestava:
Laščák, Plachý, Dolínek, Bílek, Halouzka, Čontoš L, Gronych, Janda, Vamvakaš, Paštěka, Pyšný
góly: 2x Janda, Halouzka
 
Malín zápas odehrál bez jediného hráče na střídání. Velká absence hráčů základní sestavy (Málko, Krušínský, Novák M, Novák D, Krivošej, Číž, Vařeka) umožnila předvést se dalším hráčům širšího kádru. Malín se těšil z výhry, Vikýřovice pro změnu z naděje, že jejich výkony mohou jít i díky Jiřímu Silnému v sestavě, přece jen nahoru. Silný dal hře Vikýřovic určitý smysl, nebylo to jen bezúčelné bouchnutí dopředu, jelikož Silný se z hrotové pozice nabízel zpět pro míče do nohy, které potom rozehrál či narazil. Malín však  využil zkušeností několika svých hráčů a zápas vyhrál, když vždy dokázal jít do vedení.
Názor trenéra:
Pro oko diváka nudná podívaná. Až na pár pěkných okamžiků na každé straně, bylo vidět spoustu nepřesností. Přípravné zápasy se nehrají na výsledek. Hrou jsem byl zklamán, ale překvapilo mě, že i v této sestavě jsme zvítězili.