Aktuální výsledky, tabulka a komentáře zápasů - jaro 2017

- viz níže

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Oficiální výsledky mistrovských zápasů, sestavy, střelci, karty, střídání, poločasové výsledky - ihned po zápase: is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=7d9838ad-de7d-4b1c-abeb-0dbb1bec43a5

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde:    vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=10867

Komentáře zápasů:

Mistrovský zápas  15.4.2017
Nový Malín - Postřelmov  1:1 (0:1) na penalty 4:3

Sestava:
Gruntorád, Bílek, Málko O, Laščák (88 min. - Pyšný), Vařeka, Hoffmann (46 min - Bauer) Číž, Janda, Ondruš, Halouzka, Málko M.
Góly: 73 min - Číž
ŽK - Málko M., Málko O, Číž

Když na podzim na malém postřelmovském hřišti proti sobě nastoupila stejná mužstva, tak byli malínští hráči velmi nespokojeni s výkonem rozhodčího i důrazným stylem hry domácích, kterou rozhodčí pustil hodně za přijatelnou mez. Na větším hřišti v Malíně nebylo tolik kontaktů a to domácím vyhovovalo. Malín nastoupil jen se čtyřmi hráči, kteří hráli tehdy, ale hosté tentokrát nebyli tak efektivní v koncovce jako v prvním zápase. Úvod byl vyrovnaný, ale po standartce domácích se z rychlého brejku, zakončeném pěknou kombinaci ujali hosté vedení. Běžela 13 minuta zápasu. V dalším průběhu měl na hlavě vyrovnání Ondra Málko, ale gólman hostů byl včas tam, kam míč směřoval a za brankovou čáru  jej nepustil. Hosté v prvním poločase dopravili míč do malínské sítě ještě jednou, ale pomezní dávno před tím, než si míč našel cestu do branky, svým zvednutým praporkem signalizoval ofsajd.
Druhý poločas začal náporem domácího týmu. Postřelmov měl najednou velké problény na své pravé straně, kde po delším čase způsobené zraněním nastoupil bývalý kapitám mužstva Bauer a nutno říci, že jeho přítomnost na hřišti byla velmi znát. Malín držel míč, kombinoval, ale do šancí se příliš nedostával. Brejky řešil zbrkle, průnikové kolmé přihrávky chyběly a střely z dálky byly nepřesné. Hosté se po chybě obránce Malína objevili sami před Gruntorádem, ten byl v tomto souboji muže proti muži úspěšnější, stejně jako za pár minut později - to mu pomohla tyč. Za chvíli se přihlásil o slovo pomezní rozhodčí a upozornil hlavního, že se míč při zpracování dotkl ruky malínského kapitána a hosté měli k dispozici volný přímý kop ze 17 metrů. Gruntorád byl však opět na správném místě. Zde v těchto minutách svoje mužstvo podržel a tak platilo heslo - nedáš dostaneš. Na přetaženou standartku se v 73 minutě dostal Ondra Málko, vrátil hlavou míč zpět do malého vápna,  zde si jej našel nabíhající Číž a hlavou od břevna poslal míč za brankovou čáru.
V dalších minutách se Postřelmov snažil opět převzít iniciativu a zápas rozhodnout, ale Gruntorád i s přispěním svého obránce nedovolili, aby se míč dostal za brankovou čáru.
Názor trenéra:
Soupeř byl směrem dopředu daleko fotbalovější a lépe řešil tyto situace, až na samotnou koncovku, tam selhával - k naší radosti. My nadějné příležitosti pokazili a soupeře jsme do problémů dostávali pouze po centrech do vápna. Dnes si více bodů nevybojovalo mužstvo, které by bylo lepším týmem nebo mělo více šancí. Ale o bodový zisk jsme bojovali a nakonec jsme z minima šancí jednu proměnili. Opět nebyl náš výkon dobrý, ale určité zlepšení opět poznat bylo.

Mistrovský zápas  9.4.2017
Nový Malín - Vidnava  3:0 (1:0)

Sestava:
Gruntorád, Bílek, Málko O, Laščák, Vařeka (76 min. - Pyšný), Hoffmann (46 min - Číž), Janda, Hofman (88 min - Damiančik), Ondruš, Greif, Halouzka
Góly: 27 min - Málko O. p.k., 66 min - Hofman, 88 min -Greif
ŽK - Bílek, Halouzka, Greif

Hrací plocha byla oproti předchozímu zápasu v daleko lepším stavu a hra domácích se malinko zlepšila. Hrstka diváků sledovala nezáživný zápas. Vidnava se sice nachází v horních patrech tabulky, ale jarní část pro ně zatím není úspěšná jako podzimní. Po celý zápas držel v bodové naději brankář Červenka, který v úvodu zápasu vychytal Málka, Tagyra i hlavičku Laščáka po rohovém kopu. Dvakrát se v šanci objevil i stoper Greif, poprvé nepřesně zakončil , podruhé byla jeho přihrávka do malého vápna zblokovaná a domácí kopali pouze rohový kop. Skŕe se měnilo až z pokutového kopu. Vařeka dostal kolmou přihrávku do velkého vápna, kličkou chtěl obejít Červenku, po kontaktu však Vařeka padá a následný pokutový kop Málko proměnil ve vedoucí gól.
Druhý poločas byl Malín lepším mužstvem. Herně sice žádná sláva, ale do šancí domácí Vidnavu nepouštěli. Červenka byl však skvělý ale hosté se prostě do gólových šancí nedostávali. Rozhodně to však nebylo zásluhou defenzívní činnosti domácích, spíše hosté byli směrem dopředu hodně bezzubí a bez nápadu. Malín uklidnil až z větší vzdálenosti střílející Tagyr, který překvapil hostujícího brankáře a jeho padající list přeletěl marně se natahujícího brankáře a skončil v síti. Po chvíli vběhnul do otevřené obrany stoper Greif a sám před vidnavským brankářem dokázal skórovat. Malín tedy nakonec nemuseli mrzet neproměněné tutovky Laščáka a dokráčel k vítězství.
Zápas byl pro nás snadnější než před týdnem proti Javorníku. Vidnava na jaře nemá sílu mužstva z podzimu. Herně se určitě nemáme čím chlubit, jestliže však budeme poctivě běhat a hrát v určených prostorech, bez chyb a zlepšíme přechod do útoku i koncovku, tak budeme nepříjemným soupeřem i lepším týmům.

Mistrovský zápas  2.4.2017
Nový Malín - Javorník  2:1 (1:1)

Sestava:
Gruntorát, Bílek, Málko O, Málko M, Laščák, Vařeka (65 min - Hoffmann), Janda, Hofman (65 min - Diviš), Ondruš,Podhajský M (46 min - Číž)
Góly: 7 min - Vařeka 1:0, 66 min - Číž 2:1
ŽK - Málko O, Hoffmann, Číž

Zápas odpovídal postavení mužstev v tabulce. Utkání bylo herně velmi slabé úrovně. Obě mužstva nastoupila do zápasu v obměněných sestavách, Malín se doplnil o střelce Vařeku a v sestavě se po delším čase objevil i Matěj Podhajský, na lavičce zase snad uzdravený Diviš.Než se Javorník rozkoukal, trefil halfvolejem ideálně míč z hranice velkého vápna Vařeka a poslal jej do sítě na zadní tyči. V dalších minutách to však byl Javorník, kdo byl iniciativnější, aktivnější i bojovnější. Šance však ani jeden ze soupeřů neměl. Hosté vyrovnali po chybě domácích . Ofsajdová past nesklapla jak měla a javornický útočník tváří v tvář před Gruntorádem neselhal a srovnal skóre na 1:1. V největší šanci poločasu se objevil kapitán Bílek, který si naběhl do vápna na pěknou přihrávku a protože byl trochu z úhlu, hledal přihrávkou pod sebe volného Vařeku. míč mu však nešťastně odskočil a jeho přihrávka adresáta nenašla. Nic víc se na hřišti již zajímavého nestalo.
Druhý poločas se hodně podobal první půlce, jediný rozdíl byl v tom, že domácí byli přece jen aktivnější i více bojovnosti se objevilo v jeho repertoáru. Šance však žádné nebyly. Diváci viděli jen řadu těžkopádných kombinací s pomalým přechodem do útoku. Nejnebezpečněji vypadaly standartní situace a z jedné z nich padl do hostující branky i rozhodující gól. Na Ondrušův roh si naskočil Číž a míč poslal do protipohybu javornického gólmana. Malín potřebné body ubojoval, protože určitě lepší na hřišti nebyl.
Hráli jsme dnes ještě hůře než před týdnem v Písečné. Tam jsme odehráli slušných 30 minut, potom jsme zápas odchodili. Dnes nám chybělo všechno. Teprve lepší přístup hráčů v druhém poločase převážil vítězství na naši stranu. Výhodou je, že hůře hrát nemůžeme, takže se budeme jen zlešovat :-).
Jen  několik hráčů sneslo přísnější výkonnostní měřítko.

Mistrovský zápas  25.3.2017
Písečná - Nový Malín   9:0 (3:0)

Sestava:
Gruntorát, Bílek, Málko O, Málko M, Laščák, Hoffmann, Janda, Hofman (65 Michalička), Ondruš, Greif, Číž (65 Příhoda)
Karty: 2x ŽK = ČK: Greif,
ŽK: Bílek, Hoffmann

Před jarní částí opustili mužstvo Nového Malína hráči, kteří na podzim patřili do základní sestavy. Studijní a pracovní povinosti v zahraničí škrtly ze soupisky Nováka Marka, Krušinského a Paštěku, do Prahy se stěhuje Diviš, ze zdravotních důvodů nehraje Dolínek. Když k tomu připočítáte, že se Malín na hráčském trhu nesnažil příliš posílit - ze Sobotína přišel Ondruš, který v Novém Malíně bydlí a z Vikýřovic přišel Hoffmann, tak  se předpokládá, že se mužstvo bude doplňovat dorostenci a hráči, kteří se po delších časových úsecích způsobené zraněním občas objeví v sestavě a mužstvu pomůžou.
V Písečné se mužstvo v této sestavě sešlo poprvé a tak byl problém poskládat kdo, kde nastoupí. Do zápasu současně vstupovali rozhodčí, kteří zbytečně domácím hned od samotného úvodu evidentně pomáhali. Malín přitom často chyboval v rozehrávce, Písečná však Gruntoráda nepřekonala ani z vymyšlené penalty, kterou malínský brankář chytil. To však již i Malín měl kopat penaltu po faulu na Hoffmanna a poté mohl dát gól Číž. Následující branka do malínské sítě i následující dvě rychlé branky na konci poločasu i přísné vyloučení určily vývoj zápasu.
Do druhého poločasu se posty hráčů změnily, Malín se chtěl pokusit změnit jednoznačný vývoj zápasu, ale když míč na malém vápně proklouzl pod kopačkou Jandovi a v podstatě se zastavil před domácím útočníkem, který ze čtyř metrů zvýšil vedení již na 4:0, byl to pro trenéra hostů signál pustit do hry hráče z lavičky. Pro ostatní hráče Malína v podstatě zápas skončil, ne však pro hráče z Písečné, kteří dali gól ze všeho do čeho kopli. Někdy ani to nemuseli. To diváci viděli jeden z nejkurioznějších gólů, navíc ještě vlastní, jaký kdy viděli a uvidí. Hráč Písečné centruje do vápna. Míč mu nesedl a tak se jedná o přézemní střílený centr. Na hranici velkého vápna stojí obránce hostů - zády ke své brance. Míč chce odkopnout, ale jen jej lízne, ten se promění v rotující lob, přeletí malínského brankáře stojícího cca 3 metry před brankovou čarou, aby po dopadu odskočil díky rotaci do branky.
Hodnotit takový zápas můžete jedině s časovým odstupem a i tak je to těžké. Do přísného vyloučení byl zápas otevřený, potom již nebylo co řešit. Udělali jsme spoustu chyb a pomohli tím vyniknout  Gruntorádovi v brance. Ten totiž ze začátku chytil vše, co jsme sami soupeři nabídli. Po vyloučení jsme se více věnovali řečnění a kritizování výkonu rozhodčích.

Přátelský zápas  4.3.2017 - UT Šumperk
Nový Malín - Stará Ves 3:6 (1:2)

Sestava: Laščák,Janda, Hofman, Halouzka, Michalička, Strašil, Ondruš, Málko O,
Góly: 2x Laščák, Hofman
Opět jsme nehráli v sestavě, která by měla být podobná té ideální. Ze zdravotních důvodů zápasu jen z lavičky přihlíželi Vařeka a Bílek.

Nový Malín - Loučná 1:1 (0:0)

Sestava: Laščák, Hoffmann, Janda, Hofman, Vařeka, Halouzka, Příhoda, Ondruš, Greif, Strašil
Góly: Hoffmann
Náš výkon byl velmi špatný a určitě se musíme hodně zlepšit.

Přátelský zápas  25.2.2017 - UT Šumperk
Nový Malín - Ruda 2:3 (1:1)

Sestava: Laščák, Hoffmann, Janda, Halouzka, Příhoda, Ondruš, Bauer, Strašil, Palatka D + K,
Góly:
Opět jsme nenastoupili kompletní a z těch co nenastoupili bychom postavili slušné mužstvo. Ti co přišli si v pěkném počasí zaběhali s míčem. Dobrý trénink.

Přátelský zápas  18.2.2017 - UT Šumperk
Nový Malín - Bohdíkov 1:5 (0:1)

Sestava: Laščák, Hoffmann, Janda, Hofman, Pyšný, Halouzka, Příhoda, Ondruš, Greif, Strašil,
Góly:
Výkon byl lepší než výsledek. Ještě 15 min.před koncem jsme prohrávali o jediný gól. Po třetí brance jsme přestali dodržovat stanovenou taktiku a chtěli si zahrát. Pro sestavu, která nastoupila to byla dobrá příprava.