Archiv

Výsledky a tabulka mistrovských zápasů

Mistrovské zápasy podzim 2019 - dorost okresní přebor

Neděle    25.08.2019    14:00    Nový Malín - Česká Ves         0:8  (0:3)

Sobota    31.08.2019    13:30    Zvole - Nový Malín                   0:4  (0:3) góly: 2x Dus, 1x Míček, 1x Budina)

Čtvrtek  05.09.2019  17:00  Nový Malín - Rapotín "B"   9:2  (5:1) góly: 2x Ladislav, 2x Boxan, 2x Korger, 2x Kočí, 1x Ryznar

Úterý    17.09.2019    17:00    Nový Malín - Štíty                    0:0 penalty: 5.4

Neděle    15.09.2019    13:30    Bohdíkov - Nový Malín            1:1 (1:0)  gól: Míček

Neděle    22.09.2019    14:00    Nový Malín - Sudkov                1:3 (0:2)    gól: Kovář)

Sobota    28.09.2019    13:00    Leština - Nový Malín                 7:0 (2:0)

Neděle    06.10.2019    14:00    Nový Malín - Bludov   2:7 (2:2)

Neděle    13.10.2019    10:00    Šumperk "B" - Nový Malín  10:0 (6:0)

Neděle    20.10.2019    14:00    Nový Malín - Lesnice   2:0 (1:0)

Sobota    26.10.2019    11:30    Zábřeh "B" - Nový Malín  6:2  (1:0)

Sobota     09.11.2019    10:00    Sobotín - Nový Malín   2:2  (1:1)

Aktuální výsledky  mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

Mistrovský zápas 30.9.2018

Štíty - Nový Malín  0:1 (0:1)

Góly: Palatka Jiří

ŽK: Palatka Karel

Sestava:

Palatka D., Tetliak, Kovář, Palatka Jiří, Palatka Jindřich, Ladislav, Diblík, Ryznar, Dus, Konyarik, Harmuth, Michalička Jan, Palatka Karel, Damiančik.

V tabulce byl lépe postavený domácí tým, ale favoritem byli hosté, kteří v minulém ročníku patřili k tomu lepšímu a protože mu odešlo jen minimum hráčů, tak se papírově měl pohybovat v jiných patrech tabulky než doposud je.Zápas byl vyrovnaný, mužstva neměla mnoho šancía o fotbalovosti se nedalo hovořit už vůbec. Zajímavým momentem byla určitě branka hostů, kdy Damiančik našel v křídle volného Ladislava, ten míč zatáhl a přízemní přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Jiřího Palatku, který ze šesti metrů poslal míč do sítě. Druhým důležitým a zlomovým momentem bylo sporné odpísknutí penalty proti hostů. Domácí však nabídnutou šanci v 81 minutě odmítli a pokutový kop díky skvělému zákroku Davida Palatky neproměnili.

Mistrovský zápas 23.9.2018

Nový Malín - Velké Losiny "B"  0:4 (0:1)

ŽK:

Sestava:

Palatka D., Palatka Jiří, Palatka Karel, Palatka Jindřich, Ladislav, Diblík, Ryznar, Míček, Dus, Kovář, Kroupa

Konečně mohl nastoupit Kroupa, ale chyběli hráči ze starších žáků, kteří leželi s horečkou doma. Domácí proti hratelnému souperři totálně zklamali a nechali nevýrazné hosty vyhrát. Zápas totiž odchodili bez většiho zájmu a největším soupeřem si byli sami. Vyšší měřitko snesli 3-4 hráči a to nestačilo ani ke vstřelení branky.

Mistrovský zápas 16.9.2018

Ruda - Nový Malín   0:0 (0:0) na penalty 5:4

ŽK:

Sestava:

Palatka D., Palatka Jiří, Palatka Jindřich, Ladislav, Diblík, Ryznar, Míček, Konyarik, Tetliak, Palatka Karel, Kovář

TolIk šancí jako v tomto zápase již hosté dlouho neměli. Bohužel nejlepší střelec soutěže z minulého ročníku se po zranění nedostal do střelecké pohody. Herně byl pro soupeře sice velmi nebezpečný, ale své 4-5 tutových šancí neproměnil. Když přičteme šance, které měl Kroupa, tak musí Malín mrzet, že si neodvezl tři body. Domácí hrozili zejména ze standartních situací, ale největší šancí Rudy byl pokutový kop, který však domácí neproměnili. V poslední minutě zápasu ještě běžel sám na brankáře malínský Ladislav, ale gól nedal.Penaltový rozstřel, pak rozhodla neproměněná panalta ze čtvrté série, kterou nedal Jiří Palatka. Penalty kopali: Diblík, Palatka Karel, Tetliak, Palatka Jiří - nedal, Ladislav - již nekopal.

Mistrovský zápas 9.9.2018

Nový Malín - Dubicko  6:0 (2:0)

Góly: 3x Ladislav, 2x Konyarik, 1x Diblík

ŽK: Diblík.

Sestava:

Palatka D., Palatka J, Palatka J., Ladislav, Diblík, Ryznar, Míček, Konyarik, Harmuth, Tetliak, Michalička Jan

Mistrovský zápas 1.9.2018

Zvole - Nový Malín  3:0 kontumačně

K zápasu jsme nedorazili. Důvodem byl nedostatek hráčů. Z patnáctičlenného kádru chyběli: Diblík, Ladislav - základní sestava v mužstvu mužů ve Štítech, Damiančik, Palatka Karel - zranění vazů v kotníku z minulého zápasu, který nedohráli, Kroupa - trest za vyloučení, Harmuth, Kovář - dovolená, Ryznar - chřipka.

Mistrovský zápas 26.8.2018

Nový Malín - Sobotín  4:1 (2:0)

Góly: 18. min. Ladislav, 22. min. Damiančík, min. 82. Diblík, 88. min. Tetliak

ŽK: Palatka K.

Sestava:

Palatka D., Palatka J, Palatka K., Ladislav, Diblík, Ryznar, Damiančík, Konyarik, Harmuth, Tetliak, Michalička

Protože konec prázdnin ještě někteří hráči trávili na dovolené a u babiček, byl počet použitelných hráčů u domácího mužstva jen jedenáct.  Na střídání nikdo. Z počátku se obě mužstva na hřišti hledala a jejich výkon nebyl ideální. Domácí se však přece jen dostali díky Ladislavovi, Konyarikovi a Damiančíkovi do 3-4 šancí, ale koncovka byla tragická. Vedoucí gól dal nakonec přece jen hráč od kterého se to očekávalo. Hostující gólman neudržel nenápadnou střelu, ta mu vypadla o odskákala přímo k Ladislavovi, který z pěti metrů doklepl míč do sítě. Za pár minut se Damiančik rozhodl k sólové akci a z kraje hřiště prošel přes třihráče a prostřelil hostujícího brankáře. Zdálo se, že Malín má zápas pod kontrolou, ale při střetu sobotínského brankáře a malínského Damiančika došlo ke zranění domácího útočníka, který musel ze zápasu odstoupit a s natrženými vazy v kotníku má na 6 týdnu nohu zafixovanou v ortéze.

Druhý poločas začal Sobotín náporem a brzy vstřelil kontaktní gól. Malín bránil příznivý výsledek, ale směrem dopředu byl v úvodu jalový. Zatímco Sobotín šel 2x sám na brankáře, který skvělým vyběhnutím držel svůj tým, domácí jen bránili. Čím více času plynulo, tím více se malínští hráči osmělovali do útočení. V šanci byl 2x Konyarik jednou Palatka K., ale dát gól byl problém. Snahu o vyrovnání zlomila až standartní situace. Ladislav našel Diblika a ten hlavou zvýšil vedení domácího mužstva na 3:1. Když za chvíli Tetliak prostřelil vše co před ním stálo a upravil stav na 4:1, bylo o vítězi rozhodnuto. Posledních deset minut Malín dohrával zápas jen o devíti hráčích, protože pro zranění odstoupil K.Palatka.

Názor trenéra:

Po zápase jsem řekl hráčům, že jsme ještě nikdy tak špatně nehráli. Naštěstí nás držel brankář, který byl skvělý a pochytal soupeři několik tutovek. Mám radost, že se na gólech podílelo tolik hráčů. Vydřené vítězství.

Přátelský zápas 22.7.2018

Nový Malín - Šumperk U16  1:7 (0:1)

Hráno na tréninkovém hřišty na Tyršově stadionu za horkého a dusného počasí. Šumperk byl lepším mužstvem a nekompletní Malín porazil.

Sestava:

Přátelský zápas 17.3.2018

Nový Malín - Šumvald (dorost)   4:2 (0:1), góly:  4x Ladislav

Malínské mužstvo odjelo hrát tentokrát na umělou trávu v Uničově a za chladného počasí jej očekávalo dorostenecké mužstvo Šumvaldu - soupeř , který měl být výkonnostně na stejné úrovni jako Malín. Po podzimní části totiž přezimoval na druhém místě olomouckého okresního přeboru.  Zápas byl vyrovnaný a do vedení se dostal v prvním poločase Šumvald, když centr díky větru a náhodě zapadl do sítě, bez dalšího doteku jiného hráče. Malín si na zápas přivezl několik starších žáků, kteří měli premiéru v dorostenecké kategorii a současně i na hřišti klasických rozměrů, protože jejich kategorie hraje na polovině hřiště a s jiným počtem hráčů. Chvíli jim trvalo než se rozkoukali, ale potom byl jejich výkon velmi dobrý a přispěli tím k vítězství Nového Malína. Ve druhé půli nejdříve Malín vyrovnal, ihned však inkasoval, ale během pár minut Malín opět vyrovnal a pak již dávalo branky jen mužstvo ze šumperského okresu.

Přátelský zápas 24.2,2018

Nový Malín - Sobotín (muži)  2:9 (1:3), góly:  Ladislav, Diblík

Soupeři jsme byli vyrovnaným protivníkem vždy v prvních polovinách zápasu, když po dvaceti minutách zápasu v prvním loločase byl stav 1:1, a dvacetiminutovku druhé půle Malín dokonce vyhrál 1:0. Ve zbývajících částech zápasu pak již byla převaha hostů zřejmá a i přes snahu malínských hráčů bylo konečné skóre vysoké.

Přátelský zápas 31.1,2018

Nový Malín - Šumperk U19   3:12, góly:  Ladislav, Rýznar, Diblík

Zápas dvou soupeřů, které od sebe dělí několik tříd měl jednoznačný průběh i výsledek. Malínští hráči až na pár vyjímek nestačili herně i kondičně na svého soupeře a výsledek zápasu odpovídá tomu co se dělo na hřišti. Malín kromě gólů, které obržel po pěkných akcích obdržel i branky, které svému soupeři sám daroval. Bránění pohyblivých šumperských hráčů bylo pro mužstvo z okresního přeboru velký problém. Určitě jsme však byli rádi, že jsme si proti tomuto soupeři mohli zahrát.

Výsledek není podstatný. Důležité je, že jsme schopni se sejít jak k tréninkům, tak i k zápasům a všichni se těšíme na soupeře, kteří nás čekají v dalších týdnech.

Závěrečná podzimní části

V sobotu 28.10.2017 proběhl v naší sokolovně závěr roku, který jsme si připravili sami, občerstvení potom za pomoci maminek, které napekly buchty, dorty či řízky. Součástí byl i turnaj ve stolním tenise, či taneční vystoupení. Vyhodnocením sezóny včetně statistiky odehraných zápasů, minut, gólů, karet, tréninkové účasti byl večírek zahájen a pokračoval do pozdních hodin, kdy se rozešli poslední do svých domovů.

Mistrovský zápas 22.10.2017

Nový Malín - Bohdíkov   9:1 (6:0), góly: 4x Ladislav, 3x Kroupa, 2x Damiančík

Poslední podzimní mistrovský zápas jsme odehráli na hřišti sdruženého oddílu se kterým jsme pro tento ročník spojeni. Paradoxně s Hrabišína nenastoupil v zápase žádný hráč a tak se domácím divákům nemohli ukázat. To malínští hráči o podporu svých nejbližších nepřišli a jako odměnu jim věnovali slušný gólový nášup do soupeřovi branky. Škoda, že nepříznivé chladné počasí - téměř stále lehce mrholilo - nebylo přívětivější.
O zápase bylo rozhodnuto hned od prvních minut. Kroupa se po delším gólovém půstu rozestřílel a poslal Malín do pohodového vedení. Ve 20 minutě byl stav 3:0 a hrálo se jen o výši skóre. Za první poločas dal Malín nakonec branek šest a spokojeně šel na poločasový čaj.
Druhá půle byla poznamenaná změnami v sestavě. Obránci si šli zahrát do zálohy, záložníci do obrany, útočníci na lavičku, atd. Na hře se to výrazně projevilo. V tutochvíli na hrací ploše vládl na straně domácího Malína totální chaos a nedisciplinovanost. Tři góly dal sice ještě Malín, ale nulu neudržel.
Za odměnu jsem mužstvo na druhý poločas poskládal trochu odlišně a všichni jsme se mohli přesvědčit, že to nebylo ideální. Vyhráli jsme však a podzim jsme zakončili vítězstvím, které bylo snažší než jsem očekával. Jsem velmi spokojený s jakým nadšením se kluci objevují na trénincích a zápasech, jak chtějí trénovat o víkendu, když je mistrovský zápas odložený. Škoda jednoho odfláknutého zápasu, ale asi to byla nutná facka, která hráčům ukázala jak k zápasům nesmí přistoupit.

Mistrovský zápas 14.10.2017

Štíty - Nový Malín   1:2 (1:2), góly: 2x Ladislav

Hned za 18 hodin po odehrání zápasu s Dubickem nastoupil Nový Malín k dalšímu mistrovskému zápasu. Soupeřem byli jednak Štíty, jednak únava z předcházejícího zápasu. Z počátku nebyl z pohledu hostů, co se vývoje zápasu týká, žádný problém. Štíty směrem dopředu nezlobily a vzadu něly plno okének. Jenže tentokrát to s malínskou produktivitou bylo špatné. Hned ve druhé minutě měl velkou šanci ke skórování Damiančik, ale než si připravil ideálně míč, už byl blokován a branku nevstřelil. Sám před brankářem se objevil Ladislav, ale brankář byl pozorný a gólu zabránil. Za par minut však již Ladislav svůj souboj s gólmanem Štítů vyhrál, Překonal jej hlavou, míč poslal k tyči a Malín vedl 1:0. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Malín zahrál ofsajd systém, ale špatně. Výsledkem toho byl únik domácího hráče na hostujícího brankáře a protože si s koncovkou dokázal poradit bylo vyrovnáno. Malín si však za pár minut opět vzal vedení zpět a opět gólem hlavou. Následující minuty byly napínavé, Malín 2x trefil tyč, Štíty díky zmatkům v malínské obraně měly 2x příležitost využít chaosu ve velkém vápně ke skórování, ale hostující hráči svoji obětavostí dokázali brankám zabránit. Přesto byl Malín v prvním poločase fotbalovějším a lepším mužstvem.
Úvod druhého poločasu připomínal předcházející minuty, ale Malín svůj náskok nezvýšil. V největší příležitosti byl Jirka Palatka, který gólmanem vyražený míč dával do odkryté branky na zadní tyči, všichni již jásali, ale míč rozezvonil tyčku a odrazil se ven. Štíty se snažili vyrovnat, z přímých kopů 2x trefily břevno, ale vyrovnávací gól nedaly. Unavení hosté si po dvoudením maratónu nakonec připsali plný počet - šest - bodů, zakřičeli si v šatně pokřik, který se nesl po celé budově a spokojeně odjeli domů.
Od sedmdesáté minuty jsme šlapali vodu. Přestávali jsme běhat a dostali se pod tlak, ze kterého pramenily chyby a fauly. Naštěstí soupeř trefoval břevna. Mrzelo by mě, kdybychom o vítězství přišlli, protože větší část zápasu jsme byli lepším týmem a když nám začaly docházet sily, tak všichni jezdili na doraz až do posledního hvizdu.

Mistrovský zápas 8.10.2017 přeloženo na pátek 13.10.2017

Nový Malín - Dubicko  5:3 (2:3), góly: 5x Ladislav

Odložený zápas se hrál na hlavním hřišti a nabídl poměrně velkému počtu diváku zajímavý zápas. Domácí byli z počátku horším mužstvem, protože se nedokázali vyrovnat s jednoduchou, ale účelnou hrou Dubicka, které hledalo svého útočníka Cmírala. A protože obrana v prvních třiceti minutách nehrála dobře, bylo skóre zápasu zpočátku příznivější pro hosty. Ti se ujali vedení, domácí přízemní střelou z velkého vápna vyrovnali. Potom se dvakrát nedokázali obránci Malína domluvit, kdo odehraje míč a Dubicko se dostalo do nadějného vedení 1:3. Jenže Ladislav na konci prvního poločasu střelil kontaktní branku a vrátil domácí do zápasu.

Druhý poločas již domácí drželi pevně zápas ve svých "rukou". Hosté se do šancí téměř nedostávali, zatím-co Malín výsledek zápasu otočil. Předváděl na dorostenecké poměry slušný fotbal s kvalitní koncovkou.

Na výsledku mě mrzí, že se na vstřelených brankách nepodílelo více hráčů. To je jedno mínus. Druhé co je potřeba zlepšit je komunikace hráčů. A přání má člověk většinou tři, tak bych chtěl abychom více využívali krajní záložníky. Ovšem otočit zápas ze stavu 1:3 na 5:3, za to hráči zaslouží pochvalu.

Mistrovský zápas 30.9.2017

Zvole - Nový Malín  3:3 (2:1) (penalty 4:3), góly: 3x Ladislav

Prodloužený víkend, zranění a nemoci donutili malínského trenéra k zásahům do sestavy. Od samého úvodního hvizdu se hrál svižný fotbal, bojovný, plný emocí - jak již to v této kategorii bývá - a se spoustou branek. Na hřišti byli hosté od začátku lepším týmem, ale ta produktivita. Než domácí poprvé rozvlnili v 10. minutě síť, mohli prohráva o dvě branky, ale to by Ladislav nebo Kroupa museli mít větší klid při zakončení. A tak udeřilo na druhé straně. Malínský záložník místo přihrávky na volné spoluhráče zvolil kličku protihráči - přišel o míč a rychlý brejk do otevřené obrany skončil gólem. Malín dál domácí mužstvo zlobil rychlými útoky, ale i situace kdy jejich hráč byl sám před brankářem neskončila vyrovnávací brankou. Naopak opět skórovali domácí a ve 21 minutě zvýšili své vedení na 2:0. Kdo čekal, že se hosté položí, byl zklamán. Na hřišti bylo malínských hráčů všude plno, u míče byli dříve a jejich rychlý přechod do útoku byl pro soupeře jen těžko zastavitelný. V jedné neproměněné šanci malínští háči nedokázali dostat míč do sítě i z dorážky, kdy v odkryté brance míč trefil obránce domácícího týmu. Přesto dal do poločasu Malín kontaktní gól. Ve 27 inutě si Ladislav naběhl na kolmou přihrávku a tentokrát svůj souboj s brankářem vyhrál. Do konce poločasu další branky nepadly, ale přítomní diváci se určitě nenudili.
Druhá půle byla přesnou kopií prvního poločasu. Malín byl lepším mužstvem, dostával se do šancí, ale zase je neproměňoval. Podařilo se mu však vyrovnat. V 57 minutě poslal za obranu krásný míč Stratil a Ladislav střelou podél vybíhajícího brankáře vyrovnal na 2:2. Zvole bylo v křeči, využívalo svých individualit, ale jako tým v této části zápasu nepracovali. K ohrožení branky využívali především standartky a centry ze stran. Při trestném kopu z 22 metrů se skvělým zákrokem vytáhl malínský brankář. Ale fotbal nemá logiku. Jestliže hostující brankář v některých situacích držel své mužstvo stále ve hře o body, tak na branku ze 65 minuty bude dlouho vzpomínat. Byla z kategorie laciných a zbytečných a domácí opět vedli. Malín se hnal za vyrovnáním, Zejména útočníci dokázali zaměstnat po dobrých přihrávkách celou domácí obranu. Deset minut před koncem běžel Ladislav sám na brankáře, ve velkém vápně dostal před střelou loktem do hlavy, ale píšťalka zůstala němá. Vše si vynahradil v 87 minutě, kdy dostal pěknou průnikovou přihrávku od Palatky a bránící hráč jej v šestnáctce poslal k zemi a rozhodčí našel dost odvahy odpískat pokutový kop. K penaltě se postavil Ladislav a gólem střelecký účet tohoto zápasu uzavřel.
V penaltovém rozstřelu (Palatka - dal, Diblík - dal, Kroupa - ne, Pyšný - dal, Ladislav ne) soupeř jen jednou nerozvlnil síť a tak pro Malín prémiový bod nezbyl.
Remíza a jeden bod je za náš dnešní výkon málo. Zápas jsme měli rozhodnout za tři body v jeho průběhu. Po lajdáckém výkonu proti Leštině, jsme si dnes dokázali, že když hrajeme jako tým a využijeme svých individualit, tak není snadné nás porazit.

Mistrovský zápas 24.9.2017

Nový Malín - Leština 3:4 (1:0), góly:  2x Ladislav, 1x Kroupa

Zápas jsme prohláli ještě dříve než začal. Páteční trénink i předzápasové rozcvičení se neslo v duchu laxnosti, namistrovanosti a přehnaného sebevědomí. Chyběla pokora a chuť pracovat na 100%. V průběhu prvního poločasu jsme - ještě asi po trenérově monologu - hráli co nám malé a nerovné hřiště a soupeř dovolili. Dostávali jsme se do nadějných pozic, ale Ladislav i Kroupa je neřešili ideálně. Byli zbrklí a koncovka tragická. Uhodilo až po půl hodině. Kroupa odcentroval a Ládik hlavou rozvlnil poprvé síť. V těchto momentech jsme byli podstatně lepším týmem, ale další branku jsme do poločasu nepřidali.
Úvod druhé půle byl povedený. Jednu z našich šancí, zakončený přízemním centrem před bránu si hráč hostí srazil do vlastní sítě a my vedli 2:0. A pak to začalo. Na hřišti najednou nebyl vidět herní týmový výkon. Utápěli jsme se v kličkách a nepřesnostech a postavili jsme sami soupeře na nohy. Nejdříve jsme při zbytečném faulu v blízkosti velkého vápna - postavili zeď tak dokonale, míč zdí nejen proletěl, ale byl i tečován a skončil v opačném koutě branky, než kam reagoval brankář. Za chvíli jsme obdrželi druhý gól a bylo vyrovnáno. V tuto chvíli nás do zápasu vrátil Ladislav, který dal naši třetí branku a zdálo se, že zápas dovedeme do vítězného konce. Jenže stačilo nepřesné rozehrání u šestnáctky, které soupeř potrestal vyrovnávacím gólem a vrcholem tragédie obranné činnosti byl čtvrtý gól v naší síti. Soupeřův centr do vápna odhlavičkovává náš obránce, ale jen do zad našeho stopera, který se objevil v místě, kde neměl být. Od jeho zad se míč odrazil přímo před hráče hostí a malínský golman byl na střelu krátký. To jsme již hráli bez zraněného Davida Palatky, který je díky zranění mimo na dva měsíce. Snaha vyrovnat již byla marná. Jen křeč a spousta individuálních chyb namísto jednoduché kombinace v pohybu.
Své jsme si řekli již po zápase. Obranná činnost byla tragická, zejména díky nedisciplinovanosti jednotlivců. Vúbec jsme nedokázali využít krajních záložníků a útok hrál příliš na sebe. Snad nás ztracené utkání probudí a vrátí na zem.

Mistrovský zápas 16.9.2017

Česká Ves - Nový Malín 0:0 (pen 4:3)

Domácím patřil úvod zápasu a na patnáct minut zatlačili hostující mužstvo před velké vápno a Malín se musel bránit. Do šancí se však Česká Ves nedostávala. Svým vysokým napadáním však nedali Malínu čas na rozehrávku a proto se hosté uchylovali k dlouhým nákopům na své utočníky. Bohužel i obrana domácích pracovala spolehlivě a tento způsob hry jim problémy nedělal. Postupně se hra vyrovnávala a malínští si připravili i několik nadějných šancí. Průnikové přihrávky však svými zákroky zlikvidoval domácí brankář. Zejména jeho zákrok, kdy sebral po kličce míč z kopačky malínského Ladislava, který byl již téměř za brankářem byl skvělý.
Druhý poločas byl již v režii hostů. Škorik, který se vrátil z prázdninové dovolené a poprvé v této sezóně nastoupil se posunul do zálohy a hra hostů se zrychlila a zpřesnila. Měla však jedinou vadu na kráse - nedávali se branky. Ladislav i Kroupa své přečíslení nevyřešili ani v jednom případě gólově. Finálním přihrávkám chybělo pár decimetrů, aby je spoluhráči doklepli na zadní tyči do sítě, nebo aby na míč dosáli hlavou. Byl to opět Ladislav, který měl na hlavě rozhodnutí, ale v ideální pozici byla jeho hlavička nepřesná.
Kaňkou zápasu byla nešťastná srážka na konci zápasu Kuby Damiančika, který se srazil s protihráčem. Navíc místem srážky byla jeho hlava. Otřesený Kuba zápas nedohrál a nakonec skončil na pozorování v šumperské nemocnici.
Zatímco byl na střídačce Kuba ošetřovám zápas vrcholil penaltovým rozstřelem. Po remíze se totiž musí rozhodnout o přidělení prémiového bodu a to kopáním pěti penalt na každé straně. Malín v této činnosti selhal (Kroupa - nedal - tyč, Pyšný, Strašil - nedal - tyč, Palatka K., Ladislav) a  protože soupeř neproměnil jen jednu, odjel Malín hodně smutný.
Výsledek zápasu momentálně není podstatný. Všichni myslíme na Kubu a věříme, že jej po noci strávené v nemocnici pustí domů. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale šance byly na naší straně - bohužel ofenzivní hráči dnes střelecky zklamali. Pochvalu zaslouží obrana, která nedovolila rozdílovým hráčům v domácím týmu se dostat do šancí.

Mistrovský zápas 10.9.2017

Nový Malín - Sobotín 8:0 (4:0), góly: 5x Ladislav, 3x Kroupa

Sobotín přijel na poslední chvíli a sestavu patrně jen těžko skládal, protože nastoupil pouze v deseti hráčích. Zaměřil se na bránění, aby nedostal tolik branek, ale inkasoval hned v úvodu zápasu když po pěkné uličce od Stratila si v souboji s brankářem bez problémů poradil Ladislav a domácí se mohli uklidnit a postupně navyšovat skóre zápasu. Obrovskou šanci nedal Damiančik, selhal Ladislav, Palatka Jiří, Rýznar a další hráči. Snad jen Kroupa byl v koncovce přesnější - dal v úvodním poločase tři góly.

Druhý poločas už nebyl tak pohledný, domácí se snažili hrát více individuálně a tím trpěl týmový herní výkon. Zase soupeř vykopával míč kutálející se do prázdné branky, 2x zastavil střelu letící do sítě vlastní spoluhráč, který stál míči v cestě. Tentokrát měl poločas jen jednoho střelce - Ladislava, který se sice 4x trefil do sítě, ale další min. čtyři tutovky zazdil. Výsledek mohli navýšit snad všichni ofenzivní hráči, ale velká touha dát gól byla spíše na škodu.

Soupeř měl ve svém týmu 3-4 šikovné hráče, ale o výsledku zápasu nebylo od samého úvodu pochyb. První poločas byl herně z naší strany velmi slušně odehraný. Ve druhém jsme již příliš drželi míč a méně se pohybovali. Na druhou stranu je těžké hráče za rozhodnutého stavu motivovat k maximálně zodpovědnému výkonu.

Mistrovský zápas 3.9.2017

Nový Malín - Bludov 2:1 (1:0), góly: 31 min Palatka D. (1:0), 89 min Kroupa (2:1)

Vítěze okresního přeboru z minulého ročníku jsme přivítali za studeného a deštivého počasí na tréninkovém hřišti. Na menším hřišti se nedalo moc kombinovat, více to byl boj než pohledná hra. Mužstva hrála hodně od podlahy a Bludov domácí zpočátku zatlačil, ale šance žádné neměl. byly to spiše zmatky po rohových kopec v šestnáctce Malína. Malín zase hrozil brejky, nejslibněji vypadal ten dvojice Kroupa - Ladislav. Přihrávka přes malé vápno však byla příliš prudká a Ladislav na něj na zadní tyči nedosáhl. Za chvíli střílel Kroupa těsně mimo. Pak Malín několikrát podržel jeho brankář, který střely za hranicí velkého vápna spoleklivě zneškodnil. Jediná branka prvného poločasu padla do sítě Bludova po rohovém kopu. Propadlý míč si na zadní tyči našel David Palatka a rybičkou poslal míč do sítě.
Druhý poločas začal za hustšího deště a pro domácí bylo příjemné, že se do hry stále více dostávali jeho útočníci. Nehrál se pohledný fotbal, na hřišti byla nervozita a hodně se jiskřilo. Velkou šanci hostům zmařil malínský brankář přímo na brankové čáře. Na druhé straně obešl domácí hráč Ladislav pět protihráčů obstřelil i brankáře, ale míč kutálející se do branky odkopl do bezpečí obránce Bludova. Ke smutku domácích hráčů, lavičky i diváku se hostům podařilo vyrovnat. Na mokrém terénu dostala po odskoku prudká přízemní střela minimální odraz a Šváb v malínské brance ji nechytil. Skóre se měnilo v 83 minutě a bylo to 1:1. Následující minuty se díky dlouhým míčům rychle dostávaly na útočné poloviny, ale obrany hrály na obou stranách dobře. Domácí si svůj úder připravili až na konec zápasu, aby hostům z Bludova nezůstal čas na protiúder. Jak se zrodilo závěrečné finále? Bludov se vysunul do útoku ve větším počtů hráčů, ale o míč brzy přišel. Malínský obránce na pravém křídle našel volného Ladislava, který měl proti sobě jen jednoho obránce a ve středu hřiště úplně volného spoluhráče. Ládik míč zatáhl po křídle, obránce i brankář se mu pokoušeli zabránit ve sórování, ale malínskýý útočník nezištně přihrává na penaltu před prázdnou branku, kde sprintuje Kroupa a posílá míč do sítě. Domácí radost je veliká. Pár vteřin po rozehrání píská rozhodčí konec zápasu.
Tři body jsme doslova vydřeli a byli jsme zaslouženě odměněni, také za poctivý přístup k tréninkům. Mám radost i z plné střídačky a hlavně z toho, že hráči, kteří do zápasu vstupují nám skutečně pomáhají. Umíme hrát podstatně lépe, ale dnes na to nebyly vhodné podmínky.

Mistrovský zápas 27.8.2017

Rapotín – Nový Malín 4:1 (1:0), gól 53 min Stratil (1:1)

Dnes jsme odehráli svůj první mistrovský zápas nové sezóny. V nohách spoustu tréninků, soustředění, ale bez přátelského zápasu, který by nám odkryl slabiny a ukázal, jak na tom jsme. V mužstvu jsme přivítali spoluhráče a vedoucího mužstva z Hrabišína (Stratil, Malý, Faltýnek) a také Ondru Mirgu, který se k nám přestěhoval z ostravska. Přejeme jim, aby se jim u nás líbilo a svými fotbalovými výkony nám pomohli hrát v tabulce co nejvýše.

Odehráli jsme solidní zápas, kdy jsme střídali dobré pasáže se slabšími. Největší náš problém byl v zakončení akcí a v doplnění útočníků při brejku. Sám před gólmanem byl 2x Damiančik, rovněž 2x Kroupa – tomu míč kutálející se do prázdné branky po přelobování brankáře odkopl mimo zařízení obránce Rapotína. Také Palatka J. měl na noze tutovku, ale jako střelec se neukázal. Při další šanci jsme nebyli schopni míč poskakující metr před brankovou čarou dotlačit do sítě. Dostali jsme laciné branky, zejména první a druhá chvíli po vyrovnání byly z kategorie darovaných.

Chtěl bych svým hráčům poděkovat za poctivost v trénincích a snahu se zlepšovat. To mně vrátilo radost z fotbalu, která se po letech strávených u mužů postupně vytrácela.