Výsledky a tabulka mistrovských a př. zápasů - podzim 2018

Aktuální výsledky  mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

Góly: Palatka Jiří

ŽK: Palatka Karel

Sestava:

Palatka D., Tetliak, Kovář, Palatka Jiří, Palatka Jindřich, Ladislav, Diblík, Ryznar, Dus, Konyarik, Harmuth, Michalička Jan, Palatka Karel, Damiančik.

V tabulce byl lépe postavený domácí tým, ale favoritem byli hosté, kteří v minulém ročníku patřili k tomu lepšímu a protože mu odešlo jen minimum hráčů, tak se papírově měl pohybovat v jiných patrech tabulky než doposud je.Zápas byl vyrovnaný, mužstva neměla mnoho šancía o fotbalovosti se nedalo hovořit už vůbec. Zajímavým momentem byla určitě branka hostů, kdy Damiančik našel v křídle volného Ladislava, ten míč zatáhl a přízemní přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Jiřího Palatku, který ze šesti metrů poslal míč do sítě. Druhým důležitým a zlomovým momentem bylo sporné odpísknutí penalty proti hostů. Domácí však nabídnutou šanci v 81 minutě odmítli a pokutový kop díky skvělému zákroku Davida Palatky neproměnili.

Mistrovský zápas 23.9.2018

Nový Malín - Velké Losiny "B"  0:4 (0:1)

ŽK:

Sestava:

Palatka D., Palatka Jiří, Palatka Karel, Palatka Jindřich, Ladislav, Diblík, Ryznar, Míček, Dus, Kovář, Kroupa

Konečně mohl nastoupit Kroupa, ale chyběli hráči ze starších žáků, kteří leželi s horečkou doma. Domácí proti hratelnému souperři totálně zklamali a nechali nevýrazné hosty vyhrát. Zápas totiž odchodili bez většiho zájmu a největším soupeřem si byli sami. Vyšší měřitko snesli 3-4 hráči a to nestačilo ani ke vstřelení branky.

Mistrovský zápas 16.9.2018

Ruda - Nový Malín   0:0 (0:0) na penalty 5:4

ŽK:

Sestava:

Palatka D., Palatka Jiří, Palatka Jindřich, Ladislav, Diblík, Ryznar, Míček, Konyarik, Tetliak, Palatka Karel, Kovář

TolIk šancí jako v tomto zápase již hosté dlouho neměli. Bohužel nejlepší střelec soutěže z minulého ročníku se po zranění nedostal do střelecké pohody. Herně byl pro soupeře sice velmi nebezpečný, ale své 4-5 tutových šancí neproměnil. Když přičteme šance, které měl Kroupa, tak musí Malín mrzet, že si neodvezl tři body. Domácí hrozili zejména ze standartních situací, ale největší šancí Rudy byl pokutový kop, který však domácí neproměnili. V poslední minutě zápasu ještě běžel sám na brankáře malínský Ladislav, ale gól nedal.Penaltový rozstřel, pak rozhodla neproměněná panalta ze čtvrté série, kterou nedal Jiří Palatka. Penalty kopali: Diblík, Palatka Karel, Tetliak, Palatka Jiří - nedal, Ladislav - již nekopal.

Mistrovský zápas 9.9.2018

Nový Malín - Dubicko  6:0 (2:0)

Góly: 3x Ladislav, 2x Konyarik, 1x Diblík

ŽK: Diblík.

Sestava:

Palatka D., Palatka J, Palatka J., Ladislav, Diblík, Ryznar, Míček, Konyarik, Harmuth, Tetliak, Michalička Jan

Mistrovský zápas 1.9.2018

Zvole - Nový Malín  3:0 kontumačně

K zápasu jsme nedorazili. Důvodem byl nedostatek hráčů. Z patnáctičlenného kádru chyběli: Diblík, Ladislav - základní sestava v mužstvu mužů ve Štítech, Damiančik, Palatka Karel - zranění vazů v kotníku z minulého zápasu, který nedohráli, Kroupa - trest za vyloučení, Harmuth, Kovář - dovolená, Ryznar - chřipka.

Mistrovský zápas 26.8.2018

Nový Malín - Sobotín  4:1 (2:0)

Góly: 18. min. Ladislav, 22. min. Damiančík, min. 82. Diblík, 88. min. Tetliak

ŽK: Palatka K.

Sestava:

Palatka D., Palatka J, Palatka K., Ladislav, Diblík, Ryznar, Damiančík, Konyarik, Harmuth, Tetliak, Michalička

Protože konec prázdnin ještě někteří hráči trávili na dovolené a u babiček, byl počet použitelných hráčů u domácího mužstva jen jedenáct.  Na střídání nikdo. Z počátku se obě mužstva na hřišti hledala a jejich výkon nebyl ideální. Domácí se však přece jen dostali díky Ladislavovi, Konyarikovi a Damiančíkovi do 3-4 šancí, ale koncovka byla tragická. Vedoucí gól dal nakonec přece jen hráč od kterého se to očekávalo. Hostující gólman neudržel nenápadnou střelu, ta mu vypadla o odskákala přímo k Ladislavovi, který z pěti metrů doklepl míč do sítě. Za pár minut se Damiančik rozhodl k sólové akci a z kraje hřiště prošel přes třihráče a prostřelil hostujícího brankáře. Zdálo se, že Malín má zápas pod kontrolou, ale při střetu sobotínského brankáře a malínského Damiančika došlo ke zranění domácího útočníka, který musel ze zápasu odstoupit a s natrženými vazy v kotníku má na 6 týdnu nohu zafixovanou v ortéze.

Druhý poločas začal Sobotín náporem a brzy vstřelil kontaktní gól. Malín bránil příznivý výsledek, ale směrem dopředu byl v úvodu jalový. Zatímco Sobotín šel 2x sám na brankáře, který skvělým vyběhnutím držel svůj tým, domácí jen bránili. Čím více času plynulo, tím více se malínští hráči osmělovali do útočení. V šanci byl 2x Konyarik jednou Palatka K., ale dát gól byl problém. Snahu o vyrovnání zlomila až standartní situace. Ladislav našel Diblika a ten hlavou zvýšil vedení domácího mužstva na 3:1. Když za chvíli Tetliak prostřelil vše co před ním stálo a upravil stav na 4:1, bylo o vítězi rozhodnuto. Posledních deset minut Malín dohrával zápas jen o devíti hráčích, protože pro zranění odstoupil K.Palatka.

Názor trenéra:

Po zápase jsem řekl hráčům, že jsme ještě nikdy tak špatně nehráli. Naštěstí nás držel brankář, který byl skvělý a pochytal soupeři několik tutovek. Mám radost, že se na gólech podílelo tolik hráčů. Vydřené vítězství.