Komentáře zápasů a tabulka - jaro 2012

- viz níže

 

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka se aktualizuje vždy po odehrání celého kola soutěže - a to vždy v neděli cca 19:00 - 20:30 hod. Klikněte zde: nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3532

 

Komentáře zápasů:

Mistrovský zápas  16.6.2012 - 26. kolo

Nový Malín - Bohdíkov  3:1 (1:1)

Sestava N. Malín:

Laščák – Diviš, Janda, Běhunek, Bauer, Podhajský M., Novák (51 min. Číž), Bílek, Čontoš, Krušínský (62 min. Janek), Holík.

Góly:   36, 55, 76 min. -  Holík

Karty: ŽK –  Bauer

Počasí fotbalu nepřálo. Bylo vedro a dusno. Obě mužstva nastoupila v sestavách s velkým počtem mladých hráčů a hrál se beztarostný fotbal. Tak jak bývá v Novém Malíně zvykem, viděli diváci i hodně branek a protože jich více nastřílelo domácí mužstvo, odcházeli domů domácí příznivci určitě spokojeni. Jako první, ale padl gól do sítě Nového Malína. Velký podíl na brance měl však domácí stoper Janda, který se jako čtvrtý hráč Malína v jarní části zapsal mezi střelce, kteří usměrnili  centry a střely soupeře do vlastní branky. Naštěstí domácí ještě před přestávkou vyrovnali. Na Bauerův centr z levé strany si naběhl Holík a hlavou se trefil mezi tři tyče. Druhý poločas už byl v režii domácích. Hosté svoji pohybovou aktivitu snížili na minimum a tak si domácí připravili hned několik šancí. Střelecké kopačky si však z hráčů Malína v sobotu obul jen Holík. Svůj další gólový přírůstek si nechal na 55 minutu zápasu, když dostal od Čontoše přihrávku před prázdnou branku a poslal Malín do zaslouženého vedení, potřetí v zápase Holík skóroval  v 73 min, když domácí gólově vyřešili rychlý brejk tažený Podhajským, který obešel dva hráče a jeho přihrávka našla Holíka opět samotného před brankou. Že se dá i podobná šance neproměnit se přesvědčil mladík Číž, který ze dvou metrů branku překopl a moc nechybělo, aby přestřelil i ochranou síť za brankou hostí. Dohdíkov měl ve druhém poločase jen jednu velkou šanci. Souboj jeden na jednoho však s útočníkem hostí vyhrál domácí brankář.

 

Mistrovský zápas  9.6.2012 - 25. kolo

Staré Město - Nový Malín  2:2 (0:0)

Sestava N. Malín:

Laščák – Dolínek (61 min. Bauer), Janda, Běhunek, Bílek,  Hoško, Málko, Čontoš (79 min. Janek Michal), Krušínský, Číž, Holík.

Góly:   51 min. – 1:0 Holík, 74 min - 2:2 Krušínský

Karty: ŽK –  ?

          ČK - Hoško

Hosté odcestovali do Starého Města složit reparát za neúspěšný domácí zápas s Javorníkem, kdy mu v minulém kole přenechali všechny body  a protože se v suterénu tabulky objevily zajímavé a překvapivé výsledky s nádechem senzace, mohl se i tým Malína za určitých okolností dostat do problémů se záchranou. 

Nový Malín však ve Starém Městě hraje většinou dobře a zdejší malé hřiště i hra domácího mužstva hráčům Nového Malína vyhovuje. Celý první poločas byl bojem bez větších šancí a když už se do nich hráči dostali skončili bez gólu. Brankáři příliš práce neměli. Ve druhém poločase obě mužstva zařadila vyšší rychlostní stupeň a hned v úvodu po chybě v rozehrávce se objevil na hranici velkého vápna domácí hráč, který však ukvapeně zakončil svoji šanci střelou nad branku. Nedáš - dostaneš platilo i v tomto zápase. K míči se o pár minut později dostal Holík, před velkým vápnem se kličkou uvolnil a přízemní skákanou střelou k tyči poslal své mužstvo do vedení 0:1. Z branky se Nový Malín neradoval dlouho. Uběhlo deset munut a domácí hlavou zužitkovali jeden ze svých dlouhých autů házených do brankoviště. Rychlé vhazování zastihlo hostující hráče nepřipravené a volný domácí útočník pohodlně skóroval. Hra se od tohoto okamžiku přelévala od jedné branky k druhé a brankáři museli dokazovat, že chytat umí. Domácí Rohoň se vyznamenal při střele Holíka, kterou vytáhl na roh, ale hlavně při šanci Čontoše, kdy předvedl skvělý zákrok. Laščák v brance hostů musel čelit spíše rychlým brejkům, které však výborně vyřešil včasným zmenšením střeleckého úhlu a střílející hráči jej vždy trefili. Ve výborné střelecké pozici se objevil Klemza, který se do šance dostal po propadnutém výkopu za za obranu hostů, ale vybíhajícího Laščáka přehodil i s brankou. Nakonec to byl právě Klemza, který využil ofenzívní hry hostů. Po chybě ve středu hřiště postupoval sám na brankáře, ale před velkým vápnem mu ve střele zabránil nedovoleným způsobem hostující Hoško. Hlavní arbitr vytáhl červenou kartu, poslal hráče Nového Malína do sprchy a domácím dal možnost kopat přímý volný kop ze vzdálenosti 17-18 metrů od branky. Klemza nezvolil očekávanou střelu přes zeď, ale překvapil mladého malínského brankáře střelou po zemi na vzdálenější tyč a poslal domácí do vedení 2:1. V tuto chvíli drželo trumfy v ruce mužstvo Starého Města. Do konce zápasu chybělo 16 minut, hosté byli v deseti a jestliže chtěli s výsledkem něco udělat, museli i přes vyloučení hrát na riziko což mohla být pro domácí velká výhoda. Nový Malín však v deseti hraje většinou lépe jako v plném počtu. A platilo to i tentokrát. V šanci se za chvíli po obdržené brance objevil Holík, ale branku přestřelil a tak uhodilo v 78 minutě, když Krušínský zužitkoval krásnou přhrávku pod sebe a střelou do odkryté části branky nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Domácím se podařilo sice skórovat ještě jednou - po dlouhém autovém vhazování, ale rozhodčí jejich aut přerušil hvizdem - hráč vhodil míč do hry v běhu a nestál nohama na zemi  a protože se přestalo hrát mohl nikým neatakováný domácí hráč skórovat. Ve zbývajících minutách již hosté míč drželi na svých kopačkách a zápas i v oslabení dohráli do bodového konce.

Názor trenéra:

Ve Starém Městě hrajeme rádi. To co nám na jejich hře nesedí na domácím hřišti, tak nám na jejich malém hřišti paradoxně vyhovuje. Po dlouhé herní pauze se zápas od zápasu zlepšuje hra Martina Málka a tím i výkon celého mužstva stoupá. Přijeli jsme sem neprohrát a to se nám i přes komplikace s vyloučením podařilo.

Mrzí mě, že soutěž byla zdramatizována "překvapivými" výsledky. Navíc mužstvo Žulové zavedlo do bojů o záchranu novinku, kterou oddíly doposud ve svém "herním" projevu nepoužívala. Všichni si stěžujeme a brečíme, když se nás to týká, voláme po fair - play, ale když máme možnost přistihnout viníka a v zápase mu např. konfrontací dokázat jeho vinu, tak se nic nestane (viz. Maletín v zápase Maletín - Žulová).    

 

Mistrovský zápas 2.6.2012 - 24. kolo

Nový Malín - Javorník  1:2 (0:1)

Sestava N. Malín:

Laščák – Dolínek, Janda, Běhunek, Diviš, (34 min. Papadopulos), Bílek,  Novák (73 min. Číž), Málko, Čontoš, Krušínský, Holík.

Góly:   86 min.  – Bílek  1:2 penalta

Karty: ŽK –  ?

Javorník nepřijel kompletní, přesto v prvním poločase podal slušný výkon, který navíc potvrdil laciným gólem. V 10 minutě si na dlouhý nákop na hranici velkého vápna vyběhl domácí brankář, ale byl tam později než hostující útočník, který míč lece nadzvedl a ten skončil v brance. Malín tentoktrát bojoval a snažil se hrát, ale vedení v zápase ho nenutilo Javorník hnát se příliš dopředu a tak hrozil nebezpečnými brejky. Vzadu však již opět po nucené přestávce velmi dobře hrál Janda a ten hráče Javorníka do šancí moc nepouštěl. Domácí se však směrem dopředu také nezmohli na nic kloudné a proto poločas skončil jednogólovým vedením hostů.

Do druhého poločasu vstoupil Mový Malín s vůlí a snahou výsledek zápasu změnit. Zatlačil hosty před velké vápno, a vypracoval si několik nadějných šancí. V největší se objevil Holík, který přečíslení dva na jednoho vyřešil Málko krásnou přihrávkou do vápna na zadní tyč, kde se objevil volný Holík, ale míč ze dvou metrů do branky nedostal. Holík měl nadějnou příležitost po sklepnutí Krušinského, ale jeho střela šla nad branku. Hostující brankář se vyznamenal při střele Číže, který se zbavil obránce a vřítil se do vápna, ale brankář Javorníka zmenšil střelecký úhel a prudká střela jej trefila. Javorník se v podstatě celý druhý poločas jen bránil. Měl jen jeden nadějný brejk, který však nedokázali proměnit v branku, přesto pár v 70 minutě své vedení navýšili. Centr do vápna směřoval na Papadopulose, kterému však míč z kopačky sklouzl a místo do bezpečí se objevil u hráče hostujícího celku, který míč ve vapně hned z první napálil do sítě domácí branky. Malínský Laščák neměl šanci. Domácí začali hrát na riziko a v 86 minutě snížili z penalty na 1:2. Hostující hráč zahrál v pokutovém území na zemi rukou a Bílek se nemýlil. Přestože rozhodčí nastavil 3 minuty za střídání a neustálé polehávání a ošetřování hráčů Javorníka, stav se již nezměnil.

Názor trenéra:

Dnes jsme podali slušný výkon, zejména ve druhém poločase jsme Javorník zatlačili před vápno, ale jestliže dostaneme 2 góly ze 4 střel, tak je to důvod k zamyšlení. Javorník byl díky našim hrubkám velmi produktivní, zatímco mi netrefíme branku ze dvou metrů. Přesto musím své hráče pochválit. Zápas se po porážce špatně hodnotí, ale jediné co nám chybělo byly góly, potom by nás nemusely mrzet ani hrubky před vlastní brankou.

 

Mistrovský zápas 26.5.2012 - 23. kolo

Hrabišín - Nový Malín  4:2 (2:1)

Sestava N. Malín:

Laščák – Dolínek, Diviš, Greif M., (Papadopulos 76 min - Kůřil), Gruntorád (46 min. - Janek Martin), Málko, Běhunek, Čontoš, Číž, Holík.

Góly:   45 min.  – Dolínek 2:1

          46 min.  – Číž 2:2

Karty: ŽK –  ?

Když hraje Nový Malín je k vidění hodně branek. Většinou padají hned v úvodu. bylo tomu tak i v Hrabišíně. Malínští hráči se nestačili seznámit s trávníkem a v 6. minutě poprvé inkasovali. Hrabišín měl i další šance - hlavička ze 4 metrů po standartce trefila dobře postaveného Laščáka v brance a i další příležitosti Harabišín neproměňoval. Dočkal se až ve 25 minutě. kdy domácí útočník v hlavičkovém souboji postrčil kapitána hostů, ten na míč nedosáhl a s lehkou tečí hrabišínského hráče míč zapadl k tyči. Když už se poločas chýlil ke konci a 11 malínských turistů chodících po hrabišínském hřišti se těšilo na přestávku a občerstvení, tak se stav zápasu opět měnil. Malín dal z nenápadné akce kontaktní gól a diváci se mohli těšit na druhý poločas.

Do druhého dějství zápasu vstoupil lépe Nový Malín. Hned ve 46 minutě si nerozumněl domácí brankář Netopil se svým obráncem, při stahování míče se srazili a malínský Číž byl na nejvhodnějším místě - prázdná branka, míč u nohy a 3 metry před brankovou čarou. Než se stačili domácí oklapat z rychlého vyrovnání, mohli inkasovat znovu. a opět velmi lacino. Čontošův centr zaplaval a překvapený domácí brankář jen pozoroval jak jeho mužstvo od pohromy zachraňuje břevno jeho branky. Hrabišín byl však v tomto zápase hladovější po vítězství, vždyť již v 8 po sobě jdoucích zápasech nedokázal Malín porazit a tak jeho motivace byla obrovská. Malínští hráči se po vyrovnání přece jen maličko zvedli, ale brankové příležitosti si tento den vytvářeli především domácí. 2x se jim nepodařilo využít děravého středu hřiště, teprve až Kupčík dokázal sám před brankářem skórovat a vrátit Hrabišínu vedení. O několik minut později si ve snaze zblokovat přízemní střílený centr srazil do branky hostující Čontoš a domácí opět vedli o dvě branky. Hosté se sice snažili zápas zdramatizovat, vzadu zůstali jen 3 obránci, ale gól se jim vstřelit nepodařilo i když šanci na změnu skóre měli. V největší se objevil Greif po krásném průniku Holíka do vápna. Vybíhající Netopil se vrhnul Holíkovi pod nohy, ale ten k překvapení všech nevystřelil, ale "koloběžkou" poslal míč za sebe na křížně nabíhajícího spoluhráče Greifa. Jeho první střela skončila na tyči, na odražený míč nedosáhl před prázdnou brankou Číž, míč se však od tyče vrátil opět ke Greifovi, který opět střílí, ale trefuje dobíhajícího obránce Hrabišína. 

Názor trenéra:

Soupeř vyhrál zaslouženě. Naše snadné vyrovnání nás do zápasu nenakoplo, spíše jsme čekali, že se Hrabišín porazí sám. Ale turistický oddíl ještě nikdy neporazil fotbalisti I.B třídy. Nepodařilo se to ani nám. Chybělo nám všechno. Od JEDNODUCHÉ KOMBINACE, přes důraz, obětavost, nasazení až po kolektivní výkon. Kde nejsou dělníci, tam není možné něco vytvořit. Kvalitní výkon odvedli snad jen 2-3 hráči, ale jen Aleš Holík se za svůj výkon v celém zápase nemusí stydět.  

 

Mistrovský zápas 19.5.2012 - 22. kolo

Nový Malín - Česká Ves 4:3 (2:1)

Sestava N. Malín:

Laščák – Bauer, Diviš (56 min. Dolínek), Janda, Greif M., Bílek, Papadopulos, Málko, Čontoš (Běhunek), Číž, Holík.

Góly:   6 min.  – Bílek 1:0

          16 min.  – Holík 2:0

          75 min  –  Číž  3:3

          89 min  -  Papadopulos 4:3

Karty: ŽK – Čontoš- faul, Papadopulos - faul, Málko – blízko míče, Bílek- faul

           ČK – Janda – hra rukou

Nový Malín potřeboval body, aby si udržel relativní klid před závěrem soutěže. Na soupeře z České Vsi vlétl jako uragán a hned od prvních minut nevěděla obrana hostů kam dříve skočit. Jedna šance za druhou přicházela, ale Holík během úvodních pěti minut nedal dvě tutovky. Nakonec udeřilo v minutě šesté. Na křížný oblouček si naběhl za obranu Bílek a ten se v šancích nemýlí - vybíhajícího brankáře hostů přehodil. A Malín se lehce dostával do dalších šancí. Selhali Holík, Číž a opět Holík. Nakonec se chvíli po čtvrthodině hry přece jen Holík trefil a vše nasvědčovalo tomu, že se bude zápas v klidu dohrávat a že diváci uvidí v síti hostů ještě několik dalších branek. Jenže Nový Malín přestal běhat. Najednou nebylo komu míč přihrát, Střed obrany vytvářel jednu chybu za druhou, domácí záloha najednou nebyla. Snad pod dojmem vedení chybělo domácím nasazení a chuť hrát. Až přišel trest v podobě kontaktního gólu, když hosté využili svého rychlého brejku. Do poločasu to bylo z domácí strany jen trápení a řečnění. Jenže poločasová přestávka zlepšení nepřinesla. Spíše naopak. Nový Malín si zahrávali s výsledkem, jeden útok za druhým se valil na branku, ale skóre se měnilo až s příchodem hostujícího kanonýra Kamila Šebesty na hřiště. Během 2-3 minut se dostal do první šance – tu ještě neproměnil, o chvíli později již míč z jeho kopačky směřující do branky vytáhl nad břevno stoper Nového Malína Janda. V ruce rozhodčího se objevila červená karta, kterou domácímu obránci zamával před očima a současně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu hosté proměnili a srovnali na 2:2. Ovšem z pohledu domácího mužstva bylo za pár minut ještě hůře. To křížná přízemní střela zapadla za tyč a na domácí hráče by v tuto chvíli nevsadil ani největší optimista. Na hřišti se však objevil Dušan Běhunek, domácí ponechali vzadu jen tři obránce, a i když jich bylo o jednoho muže méně, bylo jich na hřišti najednou plno. Česká Ves byla zatlačena na svoji polovinu a spoléhala na to, že promění nějaký svůj brejk. Trojčlenná obrana však pracovala skvěle. Najednou byl na hřišti tým Nového Malína, který nebyl líný na krok, který bojoval, který chtěl hrát, s obrovskou snahou dát  gól a chutí vyhrát. Zase přicházely šance, zase je domácí spalovali – vždyť Dolínek ze dvou metrů trefil hlavou pouze břevno hostující branky. Nakonec, ale Číž přece jen vyrovnal, když dobře trefil míč do protipohybu brankáře. Za chvíli dostal nádhernou přihrávku od Holíka, ale mladý Číž tentokrát jako kanonýr selhal. Branku vůbec netrefil. Podařilo se to v úplném závěru Papadopulosovi. Závar před brankou České Vsi, odražený míč směřuje přímo  na volného domácího hráče, střela a gól. Běžela 89 minuta a radost domácích byla obrovská.  

Ti kteří chodí do Malína na fotbal pravidelně si museli vzpomenout na podobný průběh podzimního zápasu se Žulovou, kde Malín o poločase vedl 3:1, aby za 20 min druhého pločasu prohrával 3:4 a přesto houževnatým závěrem a bojovností nakonec vyhrál gólem pár minut před konce 5:4!  Dnes malínští hráči předvedli stejný kousek, ale v deseti hráčích!     

Názor trenéra:

Po velmi snadném úvodu zápasu a lehce nabytém vedení, jsem si myslel, že bychom konečně mohli odehrát klidný zápas bez stresu s vysokým vítězstvím. Hosté byli bezzubí a jejich hráči vypadali, že si odskočili ze zápasu „B“ týmu. Jenže po naší druhé brance zvedli hlavy, my dělali chyby a hráči České Vsi nás přehrávali. Když zahrál rukou Daniel Janda a musel opustit hřiště a soupeř navíc 2x rychle skóroval a zápas otočil, vypadalo to s námi velmi zle. Naštěstí jsem měl na lavičce Dušana Běhunka, který za nepříznivého stavu zúročil svoje zkušenosti a kormidlo výsledku s bojovností a nasazením svých spoluhráčů otočil na naši stranu. Teprve v deseti jsme začali opět hrát. Dokázali jsme se  vrátit se do zápasu a i po vyrovnání jsme se snažili dát vítězný gól. Pomohla nám k tomu i nedisciplinovanosti jednoho hostujícího hráče, který za řeči dostal 2 ŽK a v 85 minutě svoje mužstvo oslabil. 

 

Mistrovský zápas 12.5.2012 - 21. kolo

Žulová - Nový Malín  4:1 (3:0)

Sestava N. Malín:

Gruntorád – Diviš, Greif, Papadopulos, Bauer, Dolínek, Hoško (76 min. Janek Michal), Běhunek, Podhajský (46 min. Čontoš), Janda, Holík (65 min. Janek Martin).

Góly: 70 min Greif 3:1,

Karty: ŽK –  Běhunek, Bauer, Papadopulos

Když ve 3 minutě orazítkoval Papadopulos pravou tyčku žulovské branky, nikdo z přítomných nečekal, že za dalších 20 minut bude zápas rozhodnutý a hosté budou bez větších šancí na bodový export ze hřiště posledního týmu. Domácí na šanci Malína odpověděli hned v 7 minutě zápasu. To hlavičkoval vysoký domácí útočník z malého vápna - hlídán trojicí obránců Malína tak důsledně, že mohl sám mezi nimi hlavou usměrnit míč do branky. A protože jeho hlavička byla přesná i dostatečně prudká, mohl si Gruntorád  na míč pouze sáhnout, ale gólu nezabránil. Za dalších deset minut - ve snaze odkopnout míč – změnil směr střely mířící mimo tři tyče dezorientovaný Dolínek tak nešťastně, že míč skončil ve vlastní brance – 2:0. A aby bylo ještě hůře, tak ve 20 minutě při centru do vápna nebyli oba hostující stopeři ve svých prostorech a Podhajský sám proti dvěma nabíhajícím domácím hráčům a ani Gruntorád nedokázali třetí brance zabránit. Pravdou je, že i Malín měl průběžně šance výsledek změnit, ale koncovka Holíka, Jandy, Dolínka nebo Papadopulose byla žalostná a při zakončení vůbec netrefili domácí branku.

Poločasová přestávka proběhla trochu nezvykle u střídaček, protože se oběma týmům nechtělo jít dalekou cestu do šaten. Hosté vystřídali, přestavěli hráče na jednotlivých postech i rozestavení mužstva a s hrou pouze na tři obránce se snažili alespoň kosmeticky výsledek upravit. Opticky převzali iniciativu, objevili se i v několika šancích, ale skórovat dokázal až v 70 minutě  kapitán Geif, který navíc chvíli po vstřelené brance mohl vstřelit i kontaktní gól a zápas ještě zdramatizovat a poslat do zajímavé koncovky, ale ač sám před poloprázdnou  brankou nedokázal podruhé rozvlnit síť žulovské branky. V samotném závěru pak domácí ještě jedním gólem potvrdili své vítězství, na které jim stačilo 20 minut zápasu.

Názor trenéra:

Fotbal se bez běhání a nasazení hrát nedá. Nezachytili jsme nástup domácích, kteří hráli jednoduše a účelně, navíc dostatečně efektivně. Pak pod dojmem vysokého náskoku zvolnili a nechali nás hrát. Svoje šance jsme však nedokázali proměnit. Takto se o body nehraje. Za dvacet minut jsme se mohli sbalit a odjet domů. Báli jsme se rozhodčích, ale až na to, že pustili oboustranně tvrdší hru, na což jsme doplatili zraněním dvou hráčů, byl jejich vliv na výsledek nulový.  

 

Mistrovský zápas 5.5.2012 - 20. kolo

Maletín - Nový Malín  3:2 (1:2)

Sestava N. Malín:

Kulhánek – Dolínek, Janda,  Diviš, Podhajský (76 min. Gronych), Číž, Běhunek, Novák,  Podhajský M., (65 min Kůřil ), Gruntorád, Holík.

Góly: 19 min Číž 0:1, 45 min – Gruntorád  1:2

Karty: ŽK –  Diviš, Janda,

Zápas v Maletíně měl nečekaný úvod, ale očekávaný konec. Domácí, kteří v dosavadním průběhu sezóny doma pouze jednou nebodovali naplno a sbírají vítězství, jak na běžícím pásu museli být hodně zaskočeni. Hosté totiž zjistili, že zadní řady domácích nehrají v optimální pohodě a svým vysunutým presinkem nutili obránce Maletína ke školáckým chybám. Bohužel nadějné příležitosti byl pro Malín opět problém využít. Hosté měli důvod se radovat až ve 23 min, kdy po pěkné kombinaci na 1-2 doteky, která začala u Jandy, přes  Gruntoráda, Běhunka a centru Dolínka, který našel  hlavu zakončujícího Číže se Malín ujal zaslouženého vedení.

A pro Maletín mohlo být ještě hůře. Bohužel ani Holík, ani Číž své šance neproměnili. Maletín srovnal po standartní situaci. Hosté totiž nedokázali pokrýt opakovaný centr po rohovém kopu, kam si na zadní tyč naběhl Dan Beran a s přehledem poslal míč do sítě.

Malín byl z nečekaného vyrovnání překvapen, přesto to byl on, kdo určoval hru v průběhu první půle. Za svoji aktivitu byl odměněn ve 45 min, když Gruntorádův rohový kop domácí brankář vyboxoval jen do zad vlastního hráče a odražený míč skončil v brance Maletína.

Druhý poločas začal Maletín náporem a hosté jen s obtížemi odolávali. Domácí zvýšili pohyb a zpřesnili přihrávku a výsledkem toho byly dva góly v síti Nového Malína. Obdržené branky hosty na dlouhou chvíli zlomili a na hřišti dominovali domácí. Jejich koncovka však byla žalostná. Především Pavel ….. , který se objevil 2x sám před Kulhánkem vždy zklamal a rozesmutnil domácí fanoušky, když přeloboval jak malínského gólmana, tak i branku.

Malín z obranné ulity vylézal ojediněle, ale příležitostí ke skórování měl také několik. Dlouhý Kulhánkův odkop propadl až za obranu domácích , ale Holík měl pro zakončení jen málo místa i času – domácí brankář mu zmenšil střelecký úhel. V další nadějné pozici se objevil Číž, který si naběhl na zpětnou přihrávku Jandy, ale jeho rána z dobré pozice minula branku. Jen škoda, že nestačil reagovat na za ním nabíhajícího Gruntoráda, který zavolal „nech“ - jeho postavení  bylo už více než gólové. Otevřené obrany využil i Novák, který pěknou střelou zakončil akci na pravé straně. Křížný projektil však těsně přeletěl brankovou konstrukci. Maletín držel více míč na svých kopačkách, ale Kulhánek neměl mnoho práce. Obránci hostů nadějné akce domácích vždy v poslední chvíli zastavovali. Když se již zdálo, že Maletín zkušeně dotáhne zápas do konce, vystrčil Malín opět růžky. V 90 minutě po rychlé akci, z hranice velkého vápna střílí - tísněný obráncem - malínský Holík, brankář na míč nemůže dosáhnout, ale míč se odráží jen od břevna.

Názor trenéra:

Za předvedenou hru v Maletíně se nemusíme stydět. Zápas rozhodují individuální chyby jednotlivců, ale pouze v momentě, když má soupeř hráče, kteří dokáží tyto chyby potrestat. Paradoxem je, že Maletín nebyl schopen proměnit své některé pohledné akce, ale dával góly vždy po našich hrubých chybách. Hráči si musí uvědomit, že nehrají jen za sebe, ale jejich dětské přehmaty kazí snažení svých spoluhráčů, kteří se o vítězství perou – třeba i lehce zraněni - do poslední vteřiny. Každý z hráčů ví velmi dobře, jak moc se mu zápas povedl, kolik odevzdal na hřišti sil, kdy kterou situaci vypustil či neodehrál naplno

 

Mistrovský zápas 28.4.2012 - 19. kolo

Nový Malín - Ruda 2:1 (0:0)

Nový Malín – Ruda  2:1 (0:0)

Sestava N. Malín:

Kulhánek – Bauer, Diviš, Greif M., Dolínek, Krušínský (46 Podhajský M.), Janda, Novák, Číž (46 Hoško) , Gruntorád, Holík.

Góly: 46 min.  – Holík 1:0

          85 min.  – Gruntorád 2:1

Karty: ŽK – Greif M. - faul

V této sezóně Nový Malín na domácím hřišti body soupeřům spíše rozdává, přesto byl v zápase s Rudou favoritem. V sestavě však stále postrádal Martina Málka, který hru domácích diriguje a kterého nahradit je velmi těžké. Zápas splnil přesně to, co se očekávalo: více boj než pohledných kombinací, navíc nerovné hřiště neumožňovalo kombinovat. První poločas byl herně velmi slabý. Malín si vypracoval několik šancí – spíše však po chybách hostující obrany než zásluhou svých schopností. V největších příležitostech se objevil Krušínský, který chtěl nejdříve zakončit akci po přihrávce na malé vápno, míč však byl neposlušný a zakončení téměř žádné, o pár minut později se objevil v náběhu úplně sám před gólmanem hostí, ten však jeho pokus o kličku vystihl a udržel pro tento moment nerozhodný stav. Nadějné šance měl i Číž, Janda, dobře střílel Holík, bohužel pro domácí nic neskončilo v brance. To Kulhánek čaroval pouze jednou, když zneškodnil nebezpečnou střelu v přímého kopu.

Kdo se zdržel o přestávce u výčepu, ten neviděl první gól domácích. Hostující obrana hned ve 46 min. chybovala. Holík si vzal volný míč, který asi nikdo z obránců Rudy v tuto chvíli nechtěl, prošel k brance a ač tísněn vystřelil. Střela to nebyla prudká, ale na nerovném terénu doskákala až k levé tyči hostujícího brankáře, který se nevěřícně díval, jak míč přechází brankovou čáru. Za chvíli byl Holík před brankářem sám, bohužel pro domácí mužstvo gólman Rudy stačil včasným vyběhnutím zmenšit střelecký úhel a malínský útočník trefil jen brankářovi rukavice. Aby se diváci nenudili, daroval Malín - společně s hlavním rozhodčím - Rudě v 52 min. vyrovnání. Jeden z nebezpečných dlouhých autů do pokutového území způsobil závar v blízkosti malého vápna, neodpískané postrčení domácího kapitána ve výskoku, který nemohl hlavičkovat a ve vzniklém zmatku se nejlépe orientoval hráč Rudy, který ze šesti metrů srovnal skóre. Do konce zápasu bylo vidět ještě spoustu snahy, ale fotbal byl bez nápadů. O něco málo fotbalovější domácí chtěli dát další gól. V obrovské šanci se objevil Holík, který dostal na malé vápno zpětnou přihrávkou od Jandy. Míč však na trávníku odskočil tak, že domácí útočník neměl šanci míč mezi tyče dostat.  Nejnebezpečnější hráč domácích mohl skóre navýšit i o pár minut později. Přetažený centr na zadní tyč však hlavou poslal o půl metru vedle branky. Ruda nechala Kulhánka v domácí brance vyniknout ve druhé půli pouze jednou. A Kulhánek ošemetnou situaci vyřešil ke spokojenosti domácích diváků.

Nakonec se však Nový Malín dočkal. Kombinace na levé straně hřiště, zatáhnutí míče do pokutového území, zpětná přihrávka na malé vápno, kde nabíhali dva hráči Malína a Gruntorád nedává brankáři z Rudy nejmenší šanci míč chytit. Běžela 85 minuta a domácí se ujímají vedení 2:1. Zbývající čas i tři minuty nastavení se dohrálo na půlce hostů a body pro tentokrát zůstaly doma.

Názor trenéra:

Hrajeme špatně. Naše hřiště navíc nedovoluje příliš kombinovat, protože nikdy nevíte, kam míč odskočí. Přesto se do šancí dostáváme poměrně často, bohužel proměňujeme jich jen velmi malé procento. Asi bych měl říci: „Dnes jsou pro nás body důležitější než samotná hra“, ale nehrajeme přece jen o body! Chceme mít z fotbalu radost a tu já dnes i přes vítězství nemám! Doufám, že stejně to cítí i většina mých hráčů. Věřím, že na kvalitnějším trávníku předvedeme v příštím kole lepší hru a že v zakončení budeme produktivnější.

K rozhodčímu je zbytečné se vyjadřovat. Jeho výkon byl na stejné úrovni jako předvedená hra obou mužstev. Když písknul, tak rozhodl převážně špatně, což ke zklidněním emocí na hřišti také moc nepomáhalo. Naštěstí se všechno dělo pod dohledem zkušeného delegáta a tak doufejme, že bude mladý rozhodčí poučen a příště to bude (snad) lepší.

 

Mistrovský zápas 21.4.2012 - 18. kolo

Sobotín - Nový Malín 3:2 (0:1)

Sestava N. Malín:

Kulhánek – Dolínek, Greif,  Papadopulos, Podhajský (46 min. Bílek), Číž, Janda, Krušínský,  Čontoš (77 min Gronych) , Holík, Axman.

Góly: 19 min Číž 0:1, 84 min – Holík 2:2

Karty: ŽK –  ?

Málo pohledný zápas, kde obě mužstva hrála spíše jednoduše bez velké kombinace. Dokud Novému Malínu hrál střed zálohy byl lepším týmem. Velké šance v první půli nedali Janda, Holík a úplně v závěru  Krušínský, který Holíkovu přihrávku do vápna nevyužil ke vstřelení gólu - vystřelil hned z první, ale místo umístěné střely, k brankáři doskákala jen „malá domů“.

Sobotín v  prvním poločase zlobil  především ze své pravé strany, kde domácí záložník byl velmi nebezpečný a jak záložník hostů, tak obránce s ním měli velké problémy. Kulhánek tak řešil největší šanci domácích až v závěru, kdy vyhrál souboj jeden na jednoho. Jinak měl Sobotín pouze jeden nepříjemný závar ve velkém vápně a jeden kolmý nákop, který hosté včas zpacifikovali.

Vedoucí gól Nového Malína vstřelil Číž, když  rychlou akci po levé straně s následnou střelou Krušínského, kterou domácí brankář vyrazil jen před sebe,  pohodlně neatakován poslal do odkryté branky.

Začátek druhé půle hosté prospali a hned v úvodu šli domácí sami na Kulhánka. Nedali. Největší smolařem v zápase byl patrně hostující Aleš Holík. Nejdříve neproměnil svoji tutovku, když postupoval sám na brankáře, ten mu patrně usnul na brankové čáře, ale Holík svoji šanci nedal, o pár minut později opět běžel sám na brankáře, tentokrát jej zastavila píšťalka hlavního rozhodčího.

 „V ten moment jsem cítil velkou křivdu ale nakonec jsem musel rozhodčímu přiznat, že naši šanci zastavil v souladu s pravidly. Rozhodčí v tomto zápase pískali velmi dobře a přesně a rozhodně jsme o body nepřišli jejich zásluhou“.

Pak přišli radostné chvíle domácích. V krátkém časovém úseku nepříznivé skóre otočili, když obě branky byly z pohledu hostů zbytečné a zejména ta druhá, po špatně zahraném vystavení do ofsajdu, byla velmi hloupá a laciná. Malín ve hře o body držel Kulhánek, který v této fázi zápasu svůj tým 2x podržel a hosté se postupně vrátili do zápasu. V nadějných pozicích si vykoledoval dva fauly Axman, přímé kopy však Malín nevyužil – v podstatě z nich ani branku domácích neohrozil. Vyrovnávací gól dal v závěru hlavou Holík po centru Axmana a zápas vypadal, že skončí spravedlivou dělbou bodů, zejména když obrovskou šanci v 87 minutě neproměnil Bílek. Jeho střela po pěkné narážečce minula branku. V samotném závěru však hosté faulovali, k přímému kopu z 25 metrů se postavil Stromšík, ale jeho střela do zdi skončila mimo branku. Domácí tedy v 91 minutě dostali možnost zahrávat rohový kop, ze kterého vstřelili rozhodující a vítězný gól.

Názor trenéra:

Zápas jsme ztratili daleko dříve, než se v 91 minutě rozhodl. Měli jsme dostatek příležitostí zvýšit své jednobrankové vedení, ale trestuhodně jsme vlastní vinou nic neproměnili. V podobné situaci byli i domácí,  jejich šance na zvýšení náskoku však zlikvidoval výtečný Kulhánek v naší brance. Sobotín při poslední standartní situaci ukázal některým mým hráčům, že v této chvíli je potřeba zapomenout na únavu a bolest, ale vůlí je potřeba zápas dotáhnout do konce. Moc nám chybí Martin Málko a jeho schopnost podržet a udržet míč, překvapivě jej rozehrát, ale jeho neúnavný pohyb. 

 

Mistrovský zápas 14.4.2012 - 17. kolo

Nový Malín - Jindřichov 1:4 (0:1)

Sestava N.Malín:

Vedoucí mužstvo z Jindřichova dokázalo i na nerovném a hrbolatém malínském hřišti hrát relativně kombinační fotbal se spoustou pohybu. Jeho hráči nebyli líní nabídnout se spoluháči, rovněž však pro ně nebyl problém dát rychlou kolmou přihrávku za obranu domácích, nebo najít svého spoluhráče "uličkou" mezi obránci. Malín se trápil a v záloze toho moc nevymyslel. Útočníci vepředu nedostávali míče, obrana i záloha se snažila bránit, ale výsledek není pro domácí nijak povzbudivý. Přitom Jindřichov dával góly jen "těžce". Většinu svých šancí zahazoval a tak byl rád, že v poločase vedl alespoň o jeden gól, i když by si za svoji hru zasloužil náskok větší. V úvodu druhé půle se mu vedení podařilo zvýšit na 0:2 a vypadalo to že si dokráčí pro snadné vítězství. Domácí obránci naví faulovali, jeden z nich uviděl červenou kartu a zdálo se být jasno. Paradoxně však tento okamžik Malín stmelil. Nepředváděl nijak oslnivou hru, ale vstřelil Krušínským po pěkné akci kontaktní gól a najednou nebyl Jindřichov tak dominantní jako v prvním poločase. Domácí se snažili, ale bodovat v tomto zápase jim nebylo přáno. Když již nemohl domácí trenér střídat muse 9 minut před koncem zápasu odstoupit ze zdravotních důvodů Bauer a to již bylo domácích na hřišti pouze 9!!  Kontaktní výsledek je nutil i v tomto počtu útočit, ale Jindřichov si v této situaci uměl poradit. V 88 minutě se vyhnuli jeho hráči ofsajdovému postavení a zvýšili na 1:3, aby hned z výkopu skórovali počtvrté. To již domácí mužstvo úplně rezignovalo a na Gruntoráda běželi 2 hostující útočníci, kteří si s touto příležitostí uměli poradit.

Názor trenéra:

Porazilo nás dobré mužstvo. Před půl rokem v kompletní setavě jsme přehráli na jejich hřišti a odvezli jsme si však jen bod, dnes byl soupeř lepší u nás, veze si však body tři. Za pohyblivost a nasazení však zaslouženě. Naší hře chybí myšlenka, klid, ale i pohyb.

 

Mistrovský zápas 7.4.2012 - 16. kolo

Vidnava - Nový Malín 2:5 (1:2)

Sestava N. Malín:

Laščák - Dolínek, Greif, Papadopulos, Bílek, Vohralík, Novák,  Janda, (81min.-Gronych),  Čontoš,  Holík, Krušínský (18 min.-Číž, 88 min.-Podhajský).

Góly:  41 min + 43 min. Holík 1:2

           51 + 62 min. Číž 1:4

           71 min. – Janda 1:5

Karty: ŽK – Dolínek, Novák, Holík, Papadopulos

Nový Malín se vydal přes kopec k důležitému zápasu s Vidnavou se sestavou, která by v ideálním případě mohla být o mnoho jmen jiná a patrně také i silnější. Přesto si odvezla od polských hranic všechny body,  navíc si i příjemně zastřílela. Po celý první poločas se hosté snažili být aktivnější, ale svoje šance trestuhodně zahazovali. Největší „zazdil“ Janda, který obešel i domácího brankáře, ale z úhlu netrefil prázdnou branku, ale jen boční síť, další šance a přečíslení zkazil Číž, který nedokázal přes bránícího obránce přihrát volnému Holíkovi v přečíslení dva na jednoho a podobně se vedlo i Čontošovi, který místo volného spoluhráče našel jen beka Vidnavy. Domácí vytěžili z minima maximum. Skórovali po standartní situaci a následném závaru ve vápně a ve 39 minutě se ujali vedení. Kdo si myslel, že se bude jednat o zlomový gól do šatny, ten se velmi mýlil. Odpověď  Nového Malína byla blesková! 41 min. Vohralík prostrčil míč do uličky na hranici velkého vápna na Holíka 1:1, 43 minutě Bílek přihrává míč Holíkovi, který se zbavil svého strážce a tváří v tvář gólmanovi Vidnavy se nemýlil 1:2.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Gólovým představením hostů. Nový Malín v rychlém sledu nastříleli domácím tři branky a zápas dlouho před koncem pro sebe rozhodl. Jak padaly góly? 51 min. - přečíslení a dorážka do prázdné branky – střílel Číž, 62 min – opět Číž, který zúročil snahu hráčů Malína po bleskovém výpadu. A nakonec v 72 min skóroval Janda, který si naběhl do odkryté obrany a chladnokrevně bombou zvýšil na 5:1 pro hostující Malín. Domácí se i nadále stereotypně spoléhaly na nakopávané míče a po jedné zdařilé akci výsledek 80 min kosmeticky upravili.

Stínem zápasu bylo odstoupení Krušínského, který byl v úvodu zápasu zasažen míčem do hlavy, když původcem této střely byla pravačka jeho spoluhráče Papadopulose. Těžce otřesený malínský útočník nebyl schopen pokračovat ve hře a musel být střídán. 

Názor trenéra:

Odehráli jsme dobrý zápas, ale výsledek bych nepřeceňoval. Soupeř momentálně není v top formě - 10 inkasovaných branek ve dvou jarních zápasech je toho důkazem. Přesto se žádný tým neporazí sám. Naši hráči tentokrát chtěli velmi vyhrát. Každý musel vidět, bojovností, nasazením svého soupeře předčili. Dokázali, že tentokrát  nejeli na žádný zájezd, ale pro body, Spokojený jsem také s tím, jak jsme celkem s přehledem dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas. V důležitých momentech jsme měli i patřičné štěstí – domácí 2x trefili tyč, ale i my několik šancí nedotáhli do konce, navíc kdybychom v druhé části druhého poločasu řešili jinak náběhy za obranu, to když domácí již hráli vabank, tak mohlo být skóre i dvouciferné. Teprve následující zápas ukáže, jak jsme připraveni.

 

Přátelský zápas 27.3.2012 - hřiště Bludov

Bludov - Nový Malín 4:2 (1:1)

Sestava N.Malína:

Číž - Dolínek, Novák, Krušínský, Čontoš,  Vohralík, Gronych, Papadopulos, Lužný, Podhajský M., Greif M., Diviš.

Góly: Papadopulos, Čontoš

Pravodelně se obě mužstva střetávají v rámci přípravy. Tak jak se dalo očekávat zápas v týdnu nebyl typickou generálkou na mistrovskézápasy, spíše byl lepším tréninkem. Tak to obě mužstva i pojala a obě strany nastoupily v hodně improvizovaných setavách. Malín se ujal vedení z přímoho kopu Papadopulose a po většinu první půle byl lepším týmem. Bludov vyrovnal až v samém závěru poločasu. Ve druhé části Malín ještě dokázal vyrovnat na 2.2, ale to již jeho hra byla nepřesná, nedůrazná, bez nasazení. A i když Bludov nehrál nejlépe stačilo mu trestat hrubky. Nejdříve se hráči Malína  po neodpískaném zákrokuna jejich hráče dožadovali zapískání faulu více než by měli, přestali hrát a pak již bylo pozdě něco hasit, podruhé rozehrál stoper míč přímo na nohu domácího útočníka a rychlé přečíslení skončilo také gólem.

Názor trenéra:

V první půli jsme hráli s ohledem na sestavu poměrně dobře, ve druhém poločase jsme na hřišti téměř nebyli. Výsledek je lepší než náš výkon. Zápas byl pro mě nečekaně poučný, kromě špatné nálady jsem si odnesl více než jsem očekával a hráči důsledky tohoto zápasu  postupně poznají v jarní části sezóny.  

 

Přátelský zápas 25.3.2012 - hřiště Lesnice

Lesnice - Nový Malín 2:2 (0:1)

Sestava N.Malína:

Kulhánek - Dolínek, Hoško, Janda, Novák, Krušínský, Čontoš, Holík, Vohralík, Číž, Gronych, Gruntorád, Papadopulos, Bílek.

Góly:  Holík, Číž

V první půli bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to byli hosté z Malína, kteří slušně kombinovali a v útoku byli nebezpeční. Zdaleka nebyli kompletní, ale jejich kombinovaná sestava přehrávala domácí. Do vedení jim pomohlo podklouznutí stopera Lesnice hned v úvodu zápasu, potom trefili tyčku, další šance nedal Krušínský či Čontoš. Do druhé půle nastoupila mužstva se změněnami v sestavách, které prospěly více Lesnici. Malín sice zvýšl svůj náskok na 2:0, ale stále více se dostával pod tlak. Některým jeho hráčům z lavičky chybělo nasazení, jiným hráčů zase fyzický fond a tak Lesnice nejenže snížila, pár minut před koncem i vyrovnala. Navíc spoustu jiných šancí neproměnila. 

Názor trenéra:

Příjemný přípravný zápas se soupeřem, který rád hraje fotbal. Zápas nebyl zbytečně emočně vyhecovaný a oběma stranám poskytl plno námětů k přemýšlení.  Hráči by si měli uvědomit, že v každém svém zápase se svým výkonem představují a ukazují proč by měli nebo neměli hrát.   

 

Přátelský zápas 17.3.2012 - umělá tráva Šumperk

Sudkov - Nový Malín 2:5 (2:2)

Sestava N.Malína:

Číž  - Podhajský D., Graif M., Diviš, Dolínek, Podhajský M., Hoško, Janda, Novák, Krušínský, Tibor, Čontoš, Bauer.

Góly:  Čontoš 3x,  Krušínský, Dolínek

Mužstva nenastoupila kompletní, ale hráči Malína v záloze dirigovaní Jandou byli zpočátku aktivnější i fotbalovější. Také jako první skórovali, když obrana Sudkova faulovala útočníka Malína ve velkém vápně. Penaltu proměnil Krušínský. Potom si však malínští hráči vybrali oddechovou dvacetiminutovku, kde jim nešla přihrávka, váznul pohyb a navíc jako bonus pro soupeře, jim svými chybami nabídli příležitosti ke skórování. Teprve za nepříznivého stavu se hráči Malína opět probudili a do poločasu stihli vyrovnat. Při této akci byl však nešťastně atakován skórující Dolínek, pro kterého touto brankou zápas skončil. Ve druhém poločase se malínský soupeř postupně z hřiště vytrácel. Velmi citelně na hřišti postrádal Málka O. a Maturu, kteří uvolnili místo dalším spoluhráčům. Po pěkných akcích malínský Čontoš zúročil kombinace svých spoluhráčů v branky, které daly výsledku konečnou podobu. 

Názor trenéra:

Tak jako každý přátelský zápas, tak i tentokrát jsme nastoupili s velmi mladým mužstvem, které dobře dirigovali Janda s Greifem. Dokud dokážeme být v pohybu a máme dost sil, tak i v této sestavě hrajeme fotbal na který se dá koukat (alespoň chvílemi), což je oproti prvnímu jarnímu přípravnému zápasu příjemné zjištění i pokrok. 

 

Přátelský zápas 10.3.2012 - umělá tráva Šumperk

Loučná - Nový Malín 0:1 (0:0)

Sestava N.Malína:

Gruntorád, Dolínek  - Podhajský D., Graif M., Diviš, Gronych, Podhajský M., Hoško, Novák, Krušínský, Michalička, Lána, Vohralík, Lužný.

Gól: 75 min. Krušínský 0:1

Zápas plný nepřesných přihrávek, chyb při zpracování, minimum střelby a spolehlivý výkon obrany Nového Malína, která v podstatě nastoupila ve stejném složení - jako na podzim hrávala  v "B" mužstvu. V první půli se do šance jako první dostala Loučná, která však akci zakončila nepřesně, stejně se na druhé straně vedlo Lužnému a o chvíli později Vohralíkovi, kteří v tváří v tvář brankáře Loučné vůbec nevyzkoušeli a místo střely hledali přihrávkou výhodněji postaveného spoluhráče. Bohužel přihrávka byla nepřesná a tím pádem bylo po šanci. Ve druhém poločase se N.Malínu přece jen podařilo skórovat, když si Krušínský naběhl na kolmou přihrávku za obranu a svoji druhou tutovku v zápase proměnil v první letošní gól N.Malína - což jej bude patrně něco stát. 

Názor trenéra:

Zdaleka není náš herní výkon ideální. O něco málo jsme se zlepšili. Výkon obrany byl spolehlivý a všichni hráči, kteří zde nastoupili podali slušný výkon.  

 

Přátelský zápas 3.3.2012 - umělá tráva Zábřeh
Rovensko - Nový Malín 1:0 (1:0)

Sestava N.Malína:
Číž - Podhajský D., Greif M., Bílek, Diviš, Dolínek, Valenta, Podhajský M., Vicenec, Novák, Čontoš, Vohralík, Lána, Gronych, Lužný.

Že Nový Malín v přátelských zápasech nebudí velký respekt se potvrdilo i tentokrát. Tradiční soupeř pro začátek sezóny byl zejména v prvním poločase hráčům N.Malína vyrovnaným soupeřem. Na maliňácích se projevovala skutečnost, že jim letos prozatím klimatické podmínky nedovolili být na hřišti a balón viděli pouze futsalový a v hale. Rovensko dalo gól z přímého kopu, který spolehlivě chytající brankář Číž vytáhl na břevno, ale dva dobíhající útočníci byli v malém vápně trestuhodně sami. Nikdo z bránících hráčů se neobtěžoval pomoci gólmanovi hasit požár. Ve druhé půli byl herní projev Malína již lepší, soupeř již nebyl tolik nebezpečný, ale Malínu chyběl hráč, který by dokázal vstřelit gól. Výsledkem byli dvě nastřelené tyčky a několik skvělých zákroků  brankáře Rovenska, který byl tento týden neprůstřelný. Hlavičky Dolínka a Čontoše přímo volaly po gólu. Rovensku jedinou šanci ve druhé půli zlikvidoval Číž.

Názor trenéra:

Typický první zápas zimní přípravy. Nadměrná motivace mladších hráčů, spousta chyb ve zpracování, v rozehrávce, nelogické řešení herních situací. Tento zápas jsme si měli užít, zahrát si, přihrát a naběhnout, ne lítat po hřišti jako splašené koně. Náš dnešní výkon má jedno pozitivum - v dalších zápasech se můžeme pouze zlepšovat. Soupeři přeji, aby mu herní pohoda vydržela i do mistrovských zápasů.