Podzim 2010 - výsledky a komentáře 

Komentáře jednotlivých zápasů: 

1 kolo: Ruda - Nový Malín

Přeloženo z důvodů oslav v Rudě na 28.9.2011

 

2 kolo: Nový Malín – Javorník 3:2 (1:1)

Góly: 23 min. 1:0 Málko, 72 min.  2:2 Valenta, 78 min . 3:2 Kůřil

Karty: domácí  ŽK - Diviš, Žalman

Sestava Nový Malín:

Příhoda – Podhajský D., Dolínek, Čontoš, Diviš – Janda, Novák, Málko, Podhajský M. – Žalman, Valenta

Střídali:  Kůřil – 69 min. místo Diviše,  Patsch – 88 min. místo Žalmana,                

První půli začal N.M. náporem, ale šance , které si vypracoval trestuhodně zahazoval. Žalman a později Valenta se po kolmých přihrávkách objevili tváří tvář před brankářem hostí, ale svoje šance nedokázali přeměnit ve vedoucí gól N.Malína. Svoji 100% šanci po přihrávce Valenty z křídla, zazdil ze 6-ti metrů Janda. A tak vedoucí gól dal až Málko střelou z 18 metrů po zemi k tyči. Bohužel, Javorník z ničeho nic vyrovnal. Nákop do šestnáctky hlavou prodloužil javornický útočník až do branky. V poslední minutě prvního poločasu běžel ještě sám na brankáře Žalman, ale dobrý zákrok brankáře pokazil  domácím radost.

Druhý poločas se Javorník zlepšil. Domácí ztráceli míče a Javorník měl brejky velice nebezpečné. Jeden z nich přetavil ve vedoucí branku. V tu chvíli to s domácím mužstvem vypadalo špatně. Javorník se naštěstí začal věnovat více simulování a zdržování, místo, aby využil momentální situace ke vstřelení další branky. A tak na hřišti místo obránce Diviše přichází zkušený útočník Kůřil, který se má o chvíli později stát malínským hrdinou zápasu. Domácí opět zmobilizovali síly, Kůřil hlavou prodlužuje na Žalmana, ten však přehazuje nejen vyběhnuvšího brankáře Javorníku, ale o pár centimetrů i jeho branku a tak vyrovnává až o pár minut později Valenta. Kdo si myslel, že s remízou budou oba týmy spokojeni, ten se mýlil. Pěkná akce, 12 min před koncem, zakončená kolmou přihrávkou na nabíhajícího Kůřila a jeho chladnokrevné zakončení dokonalo úspěšný obrat s vítězným koncem pro domácí.                    

Pro zranění nemohli nastoupit: Běhunek, Axman

Z pracovních důvodů nemohl nastoupit: Bílek

Na dovolené: Gruntorád, Papadopulos

Věkový průměr základní jedenáctky, která nastoupila: 21,5 roků

  

3.kolo: Hrabišín - Nový Malín 2:3 (1:2)

Góly: 10 min - Málko 0:1, 25 min. - Málko 0:2, 81 min. - Janda 2:3

Karty: ŽK - 33 min. - Valenta, mluvení, 40 min. - Valenta, faul na polovině hřiště,  2x ŽK = ČK, ŽK - Příhoda, faul, ŽK - Novák - faul

Sestava N.Malín:

Příhoda - Podhajský D., Čontoš (82. Knápek), Dolínek, Bílek, Janda, Novák, Málko, Podhajský M., Kůřil (57. Vaněk), Valenta

Hráči Nového Malína na nic nečekali a do soupeře se aktivně pustili hned od úvodního hvizdu. Nedostávali se sice do stoprocentních gólových šancí, ale domácí kombinačně přehrávali, navíc po ztrátě míče dobře fungoval obranný blok, který dělal Hrabišínu neskutečné problémy. První gól dal v 10 min. z trestného kopu z poměrně velké dálky hostující Málko, který se ve 25 minutě postavil k další standartce z ještě větší vzdálenosti a jeho střelu do středu branky si brankář netopil sám víceméně vhodil do branky. Na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo a Hrabiším byl za komparzisty. Situace se začala nenápadně měnit ve 33 minutě, kdy rozhodčí zastavil samostatný únik na domácího brankáře pro ofsajd. Hostující útočník však evidentně vybíhal z vlastní obranné poloviny a tak se velmi hlasitě zlobil, což se hlavnímu rozhodčímu vůbec nelíbilo a Valenta vyfasoval ŽK. Jak důležitý moment to byl ukázala 40 min. - kdy Valenta na půlce ostře "zajel" do domácího obránce a tentokrát ŽK viděl po právu. A protože byla druhá tak se pakoval z hřiště. 

Jako živá voda zapůsobilo na domácí vyloučení hráče Nového Malína a výsledkem toho byl gól hlavou ve 44 min.

Rovněž druhý poločas začal Hrabišín aktivně. Hosté se nestačili pořádně rozkoukat, když brankář Příhoda v šestnáctce fauloval - dostal ŽK a Hrabišín z penalty vyrovnal. To běžela 50 minuta zápasu a začínalo se znovu. Následující minuty se odehrávaly podle očekávaného scénáře. Hrabišín se tlačil před branku hostů, ti se však již z obdržených rychlých branek otřepaly a statečně v deseti bránili výsledek. do útoku se moc nepouštěli, soustředili se na obranu. A protože hostující mužstvo bránilo velmi dobře a domácí toužili po třech bodech, stále více hráčů se snažilo útok podpořit. A tak na konci zápasu udeřilo na opačné straně. Domácí chybovali při rozehrávce a Janda jinak pravý záložník z levé strany krásnou křížnou střelou dal zápasu konečný výsledek. Změnit jej v následujících minutách mohli jak hráči Nového Malína, když svoje tutovky tváří tvář domácímu brankáři neproměnil Bílek ani Vaněk, na druhé straně šanci Horníčka Příhoda zneškodnil, Peša v nadějné pozici přestřelil a závar ve vápně  v poslední minutě zápasu hostující obrana vyřešila nekompromisním odkopem.

Názor trenéra:

Náš výkon ovlivnila nedisciplinovanost našeho hráče, který dostal dvě zbytečné žluté karty a nechal se vyloučit. A je jedno jestli měl pravdu a ofsajd se pískat neměl. Vedli jsme 2:0 a soupeř byl úplně mimo. Po vyloučení jsme vypadli ze zápasu, začali se bát o výsledek, navíc jsme 2x rychle inkasovali. Soupeř však velmi toužil vyhrát a tak byl netrpělivý a stále více otevíral obranu. V tu chvíli jsme již opět hráli dobře a čekali na sviji příležitost a hned první svoji šanci potom proměnili. Škoda, že potom Vaněk s Bílkem další šance nedali. Takhle jsme bojovali o vítězství do poslední vteřiny.  

 

4. kolo:  Nový Malín – Sudkov 1 : 0  (0 : 0)

Gól: 84 min. - Kůřil

Karty: ŽK - Žalman, Diviš

Sestava Nový Malín:

Gruntorád, Podhajský D., Čontoš, Dolínek, Papadopulos, Janda, Bílek, Málko, Podhajský M., Žalman, Kůřil

Střídání: 70 min. – Diviš za Podhajský D. 

Kdo přišel do Malína a čekal technický ofenzivní fotbal se spoustou šancí, ten musel být zklamán. Za celý první poločas si obě mužstva nevypracovala žádnou šanci. Zálohy obou mužstev byly mimo hru a musely si připadat jako na leteckém dni. Obě obrany snad pod dojmem derby hrály jednoduše a tak míče létaly vzduchem nad hlavami hráčů a útočníci s obránci o ně sváděli tvrdé souboje. Rozhodčí povolil tvrdou hru, která však chvílemi byla až za hranicí pravidel. Červená karta však z kapsičky hlavního rozhodčího během celého zápasu vytažena nebyla.

A tak jediným nebezpečím pro brankáře byly centry do velkého vápna, které oba gólmani spolehlivě posbírali.

Druhý poločas byl určitě zajímavější. Agresivita, důraz, nasazení a emoce na trávníku zůstaly, k tomu přibylo několik slibných příležitostí na obou stranách. V největší se objevil v 56 min. Kůřil, ale v nadějné pozici trefil jen boční síť sudkovské branky. Sudkov hrozil po pravé straně, kde se 2 x dostal do přečíslení. Poprvé ještě střední obránci Nového Malína situaci zachránili, podruhé se Jílek řítil sám na Gruntoráda. S nabídnutou příležitostí naložil trestuhodně. Pokus o přehození ve stylu Poborského bylo pro domácího brankáře snadnou kořistí. A tak se devatenáct minut před koncem zápasu skóre neměnilo. Když vše směřovalo k remízovému konci přišel gól. Běžela 84 min. a  Nový Malín Papadopulosem rozehrál stadartku na zadní tyč, kde se objevil zcela volný Kůřil a hlavou trefil mezeru mezi tyčí a brakářem Sudkova. Ve zbytku zápasu se již nic mimořádného neodehrálo. Diváci viděli jen další ostré souboje.

 

5. kolo: Bohdíkov – Nový Malín 0:0

Karty: ŽK - Dolínek, Papadopulos, Málko - všichni faul

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Podhajský D., Čontoš, Dolínek, Papadopulos, Janda, Novák, Málko, Podhajský M., Žáalman, Axman. 

Střídání: Kůřil - 46 min. místo Žalmana, Graif M. - 82 min. za Podhajského D. 

Sestava N.Malína se zkomplikovala den před zápasem, kdy se zranil Valenta. Chyběl také Bílek a stále Běhunek. Na trávníku se poprvé v letošní sezóně objevil po zranění Axman. V prvním poločase byli domácí pohyblivější a nebezpečnější. Dostali se do dvou velkých šancí, kdy se domácí hráči objevili sami před Gruntorádem. V obou případech hostující brankách včasnou reakcí zmenšil útočníkovi střelecký úhel a šanci zlikvidoval, v jednom případě fantasticky reagoval i na opakovanou dorážku. Malín kontroval jen střelami ze střední vzdálenosti, když nejnebezpečnější vyslal Málko. Domácí brankář se však překvapit a prudké přízemní střely vyrazil na roh. Hosté svoji největší šanci zahodil ve 42 min, kdy Žalman nedokázal tři metrů od brány přehodit ležícího brankáře domácích.

Začátek 2. poločasu patřil N.Malínu, který měl 15 min. více ze hry, ale do šance se dostal jen Kůřil, který si naběhl na centr Jandy z pravé strany, ale nedokázal hlavičku usměrnit mezi tři tyče. Také proto, že jeho strážce v tuto chvíli odvedl dobrou práci a nedal hostujícímu útočníkovi ani kousek volného prostoru.

Dále se hra přesouvala od šestnáctky po šestnáctku. Obě strany chtěly dát vítězný gól, ale s přečíslením či centry do vápna neuměly naložit podle představ svých fanoušku. Někdy zásluhou obránců, jindy svoji zbrklostí. Brankáři v podstatě nemuseli zasahovat. Přesto se diváci nenudili. Na trávníku se odehrávala spousta osobních soubojů a zákroky hráčů obou stran byly ostré jako břitva, což vyvolávalo množství bouřlivých reakcí a emocí nejen mezi hráči, ale také mezi fanoušky.

  

6. kolo: Česká Ves – Nový Malín 3:0 (1:0)

Karty: nikdo

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Žalman,Čontoš, Dolínek, Podhajský M., Minář, ( 69 min. Janderka) Novák, Janda, Axman, Kůřil, Valenta 

Nový Malín nastoupil oslaben o dva důležité hráče, kterým nedovolilo nastoupit zranění, které si odvezli ze zápasu s Bohdíkovem. V defenzívě chyběl Podhajský D., který se na podzim již na hřišti neobjeví a také Málko, který zápas s Bohdíkovem dohrál jen s největším sebezapřením. V prvním poločase se oslabené sestavě dařilo soupeře napadat již na útočné polovině, což činilo České Vsi z počátku zápasu velké problémy, ale dostat se do šance byl pro hosty velký problém. Navíc střely ze střední vzdálenosti byly velmi nepřesné. A tak se do dvou šancí dostali domácí. Obě skvěle zlikvidoval Gruntorád. Zejména druhá ze šancí domácích byla ve svém zárodku nezvyklá a kuriózní. Malín na své polovině získal míč a rychle přecházel do přečíslení, když najednou rozhodčí uklouzl, upadl a v pádu zastavil přihrávku směřující na volného útočníka. Míč získali domácí, přihráli do odkryté obrany na křídlo, které míč zatáhlo a po zemi přihrálo do šestnáctky, střela do protipohybu brankáře Gruntoráda a … míč přesto neskončil v síti, ale hostující brankář jej fantastickým zákrokem zneškodnil. Za tento zákrok si vysloužil potlesk nejen od fanoušků Nového Malína, ale také fanoušků domácích. V tuto chvíli si rozhodčí asi si hodně oddechl. Být součástí akce, ze které by padl gól, by asi nebylo příjemné. Domácí se dočkali ve 42 min, kdy výkop domácího brankáře smolně prodloužil obránce N.Malína za sebe, a domácí útočník Šebesta měl velmi mnoho místa, aby špičkou kopačky přehodil vybíhajícího Gruntoráda.  

Druhý poločas již domácí kontrolovali. Hosté se sice snažili,  v 55 min se po přihrávce mezi obránce dostal do dvacetimetrového brejku Valenta, který šel sám na gólmana. Promeškal však správný čas  a jeho střelu zblokoval stoper domácích. A od této chvíle již vysoký stoper České Vsi hostující hráče k ničemu nepustil. Malín ve snaze o srovnání otevřel hru. Výsledkem toho byly dvě branky v jeho síti. 

 

7.kolo: Nový Malín – Vidnava 1:0 (0:0)

Gól: 77 min. - Janda

Karty: ŽK - Málko-mluvení, Novák - faul, Valenta - faul

Sestava Nový Malín:

Grutorád – Podhajský, Čontoš (81´Diviš), Dolínek, Papadopulos, Novák, Málko, Janda, Valenta, Kůřil, Axman

Až patnáct minut před stanoveným začátkem utkání přijelo mužstvo Vidnavy. Mužstvo zkušených třicátníků bez větší snahy o útočení se zakopalo v devíti hráčích před svoji šestnáctkou a do útoku se vůbec nehrnulo. Spoléhali na individuální chyby domácích v rozehrávce a pokoušeli se dostat na dostřel branky domácích. Většinou marně. Obrana Nového Malína jejich snahu likvidovala bez větších problémů a tak tentokrát brankář Gruntorád nemusel téměř zasahovat. Malín celou první půli v podstatě odehrál před velkým vápnem Vidnavy, ale do větších šancí se nedostával. Střely ze střední vzdálenosti končili na zhuštěné obraně, když již musel hostující brankář zasahovat, jednalo se o střelu do míst, kde byl právě on. V největší šanci první půlky se objevil ve 35 min domácí Kůřil, který však přízemní přihrávku z křídla netrefil ideálně.

Druhý poločas byl velmi podobný prvnímu. Jen tlak Nového Malína se ještě zvýšil. Vidnava jen bránila a čekala na náhodu či chybu zadních řad domácích. Malín měl však problém proměnit i vyložené šance. V jedné se objevil Valenta, ale jeho střela z deseti metrů by patrně neohrozila ani brankáře mladších žáků. Podobně si vedl i Kůřil, který z hranice maléh vápna netrefil odkrytou branku hostí. A tak domácí udeřili stejně jako proti Sudkovu ze vzduchu. Standartdku kopnul Papadopulos do míst kam nabíhali tři nepokrytí hráči domácího týmu a Janda hlavou skóroval. To běžela 77´min zápasu. Obržená branka donutila hráče Vidnavy k větší aktivitě směrem dopředu. Jejich pokusy však nebyly nebezpečné a protože se  hostům nechtělo vracet a bránit, mělNový Malín na konci zápasu tolik příležitosti ke skórování, jako neměl v posledních dvou zápasech. Sám před brankářem se objevil Valenta, ale trefil pouze tyč, velkou šanci nedal Kůřil a krásný dvacetimetrový slalom Podhajského přes čtyři hráče hostí zakončený střelou ze 14 metrů zneškodnil až brankář Vidnavy. V poslední minutě ještě kopal Málko trestný kop z 18 metrů, ale střela skončila jen na hradbě hráčů ve zdi.

  

8. kolo: Lesnice – Nový Malín 0:1 (0:1)

Gól: 21 min. - Málko hlavou po rohovém kopu

Karty: ŽK - Janda, Papadopulos - faul,

Sestava Nového Malína:

Gruntorád – Žalman, Čontoš, Novák, Papadopulos, Podhajský, Běhunek, Málko, Janda, Valenta (78 min.Kůřil), Axman.

Zápas začal naporem Nového Malína a k překvapení soupeře se letos poprvé a hned v základní sestavě objevil do té doby zraněný Běhunek. Celý první poločas patřil hostům, kteří svojí kombinací a pohybem dělali domácím velké problémy. Gruntorád v brance hostů řešil jen dvě nebezpečné střely z dálky, které bez problémů chytil a i proto se celý první poločas Lesnice jen bránila.

Druhá půle byla pro změnu aktivnější Lesnice. Výsledek ji vlastně nutil útočit, navíc hned v 50 min. nepochopitelně oslepl pomezní rozhodčí, když pustil do brejku domácího útočníka, který vybíhal z více než půlmetrového ofsajdu na půlící čáře. Gruntorád jej vychytal. Stejně úspěšný byl i o pár minut později,   

v  57 min. totiž chytil  přísně zapískanou penaltu. a v dalších minutách i další dvě tutovky domácích, kteří se objevili sami před ním. Na konci zápasu se hra vyrovnala, hosté hrozili nebezpečnými brejky, které se jim však nepodařilo zakončit pojišťovací brankou.

Hrálo se za neustálého silného mrholení, na solidním i když silně podmáčeném hřišti. 

Byli jsme si vědomi, že v Lesnici se vyhrává těžko a také jsme se o tom přesvědčili. Zápas solidní úrovně, když každé mužstvo bylo lepší v jednom poločase, jsme rozhodli brankou v prvním půli, kdy jsme domácí přehrávali a měli jsme další velké šance, které jsme neproměnili.  Navíc jsme ve druhé půli nedokázali dát gól z některého přečíslení a tak byl zápas pro diváky zajímavý až do konce.

  

1. kolo: Ruda – Nový Malín 1:1 (0:1)

Gól: 11 min. - Kůřil, který si zpracoval na malém vápně přihrávku z boku a střelu umístil přesně k tyči

Karty: ŽK - Papadopulos, Valenta

Sestava Nový Malín:

Gruntorád-Bílek, Novák, Čontoš, Papadopulos, Podhajský, Běhunek, Málko, Janda, Kůřil (61 min. Valenta), Axman.

Konečně jsme hrály odložený zápas proti soupeři ze samého konce tabulky,, který potřeboval nutně bodovat - nejlépe vyhrát. Hrálo se na těžkém terénu, který byl v rámci možností velmi dobře připraven, přesto se našla místa, kde stála voda, která neumožňovala kombinovat. 

Ve 35 min. nechal pomezní rozhodčí běžet domácí útočníka samotného na Gruntoráda, když usoudil, že se hostující brankář patrně nudí – jinak by ofsajd musel odmávat, ale  včasné vyběhnutí hostujícího brankáře šanci zmařilo.

Vyrovnání přišlo v 62 min. po závaru po rohovém kopu, když domácí vykopli míč, který držel na zemi brankář hostů Gruntorád a  pomocí hráče, který stál u brankové tyče úplně sám již v době střely, dopravili do sítě. Ofsajd se nepískal.  

70 min. Valenta dopravil míč do sítě, ale pro postavení mimo hru gól nebyl uznán.

V 75 min byl ve vápně sražen Valenta, ale píšťalka zůstala němá. Byla by to asi přísná penalta, ale pískat se dala.

Domácí bojovali o každý míč s větším nasazením než hosté. Když jim navíc pomáhali  rozhodčí byl zápas vyrovnaný až do  konce.

 

 

9. kolo: N.Malín – Mohelnice B 0:2 (0:1)

Karty: ŽK - Čontoš - faul

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Žalman, Čontoš, Dolínek, Papadopulos, Novák (54 min. Podhajský), Běhunek (78 min. Greif L.), Málko, Janda, Valenta (30 min. Axman), Kůřil. 

Domácí mužstvo zahájilo zápas náporem a na dlouhou dobu se nastěhovalo na polovinu soupeře. Mohelnici tento způsob hry vyhovoval, protože její mladí a rychlí hráči využívali každou příležitost k rychlému protiútoku. V první obrovské šanci se však jako první objevil domácí Valenta, který tváří v tvář, loboval vybíhající brankáře. Bohužel míč těsně minul branku hostí. Postupem času se místo skóre měnil pouze počet rohových kopů, které domácí zahrávali, ale ze kterých si nic nevytvořili. To hosté byli efektivnější. Nádherná střela z 35 metrů zaplavala a skončila v levém rohu Gruntorádovi branky 0:1. Pro domácí mužstvo to byl blesk z čistého nebe a do konce poločasu pustili do dvou velkých šancí hostující útočníky, které však vychytal Gruntorád.Jak bude probíhat druhá část zápasu bylo dané poločasovým skóre. Hosté se zatáhli ještě více, domácí využívali co nejvíce hráčů pro útok a protože jejich snažení končilo na obraném bloku hostů, museli domácí včele s Gruntorádem čelit rychlým protiútokům Mohelnice. Do šancí se domácí dostávali jen zřídka, navíc se nejednalo o žádné tutovky – Janda, Kůřil, Dolínek. V době - kdy hrál Malín vzadu již jen se třemi beky - zastavil obránce domácích útok hostí pouze za cenu nedovoleného zákroku, a protože se tak stalo ve velkém vápně, kopal se pokutový kop, který kapitán Mohelnice proměnil. Gruntorád sice vystihl směr přízemní střely, ale natahoval se po ní marně. To běžela 81 min. zápasu, který touto brankou prakticky skončil.

 

10. kolo: Jindřichov - Nový Malín 1:0 (0:0)

Karty: ŽK - Čontoš-faul, Dolínek-faul

Sestava N.Malína:

Gruntorád Papadopulos, Čontoš, Dolínek, Valenta (80. Kůřil), Podhajský M. (60. Janda), Běhunek, Málko, Novák, Axman, Žalman 

Dvě mužstva z čela tabulky nepředvedla žádný oslnivý fotbal. žádné nasazení. Hlavně domácí na svém hřišti zklamali. Malín působil fotbalověji, ale některé jeho hráče zápas nezastihl v ideální formě. Především brankář a oba stopeři vyráběli pro svoje spoluhráče závary, které ostatní museli řešit, nebo je špatně řešili domácí. Hostující útočník Petr měl dvě tutovky, kdy mohl skŕovat, ale nedal, u hostů byl v šancích Podhajský, Dolínek a Janda, ale také bez gólového efektu.

Když už s všichni mysleli, že se body budou dělit, uklouzl na brankové čáře stojící Gruntorád ve snaze udělat úkrok, aby sbnadněji zachytil vysoký lehký nákop do velkého vápna a uklouzl tak nešťastně, že se posadil na prankové čáře na zadek. S vypětím se ještě stačil nadzvednout a do míče padajícího přes něj do branky alespoň bouchnout, ale míč se odrazil jen k levé tyčce hostující branky, kde byl nejdříve Petr a tentokrát ze vzdálenosti jednoho metru od brankové čáry konečně skóroval. Hosté v posledních 7 minutách zahodili Dolínkem jednu nadějnější příležitost.

Nátor trenéra:

Střed naší obrany a brankář si dnes prožili den blbec. I přesto se jednalo se o remízový zápas. V poli jsme kombinovali lépe, ale svoje šance jsme neproměnili. Dát gól je pro nás velký problém.  

 

11. kolo: Nový Malín – Staré Město 3:2 (1:1)

Góly: 21 min. - Bílek p.k., 68 a 78 min - Žalman

Karty: ŽK - Novák, Papadopulos

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Papadopulos, Bílek, Dolínek, Valenta, Podhajský, Běhunek, Málko, Novák, Axman, Janda.

Střídali: 25 min. Čontoš za Bílka, 35 min.Žalman za Dolínka, 78 min. Kůřil za Jandu (časy střídání jsou přibližné) 

Hosté přijeli i se zázračně uzdraveným Michalem Klemzou a bylo jasné, že chtějí bodovat. Náš profesorský způsob hry z počátku utkání, kdy z naší strany neexistoval rychlejší pohyb, nabídka či přihrávka dopředu výrazně soupeři pomohla. Hráli jsme komplikovaně do stran a tentokrát jsme to nebyli určitě my, kdo byl v první půli lepší. Naštěstí soupeř ze svých 2-3 šancí proměnil jen jednu a od 15-20 min. jsme hru v poli a následně i výsledkově vyrovnali. V šatně neproběhla žádná bouře, nebyl důvod. Vždyť největší nebezpečí pro vlastní branku jsme opět byli my sami sobě.

Druhý poločas již na hřišti běhalo jen jedno mužstvo. Drtivý tlak jsme zužitkovali ve dvě branky a kráčeli k poklidnému závěru s odevzdaným soupeřem. Hrubá chyba a následná penalta 4 min. před koncem závěr zápasu zdramatizovala ale na našem vítězství nic nezměnila.

Na tvrdou hru soupeře doplatili dva naši hráči a tak v 35 min. jsme na hřišti neměli pro zranění jak stopera, tak předstopera.

Co Starému Městu závidím jsou jeho fanoušci. I na venkovní zápasy jich jezdí mnoho, jsou hluční, bouřlivě komentují rozhodnutí rozhodčích a tím je dostávají pod tlak. Oční optik snad nemá šanci předepsat fanouškovi ze St.Města brýle, tak dobře totiž oni vidí. Na vzdálenost 60-80 metrů, kde je „téměř problém vidět míč“ oni vidí ofsajdy, fauly případně přifilmované fauly. Rozhodčí aby se bál písknout. Po zápase se však z těchto fotbalových fanatiků stávají fanoušci, kteří sportovně uznají kvalitu soupeře a poblahopřejí vám k vítězství.   

 

12. kolo: Žulová – N.Malín 3:2 (2:2)

Góly: 30 min - Janda 2:1, 37 min. - Axman 2:2

Karty: 2x ŽK = ČK - Dolínek, faul, mluvení, ŽK - Podhajský M. - faul, Běhunek-faul, Papadopulos-mluvení, Valenta-mluvení 

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Papadopulos, Dolínek, Čontoš, Valenta, Podhajský, Novák, Běhunek, Patsch, Axmnan, Janda.

Střídání: 71 min – Vohralík za Podhajského 

Říká se, že když jedete hrát na jesenicko, prohráváte o dva góly již na na Červenohorském sedle. Hráči Nového Malína však soupeři cestu k vítězství usnadnili svým nasazením i předvedenou hrou natolik, že domácí hráči a fanoušci nevěřili svým očím. Měli přivítat mužstvo, které má jednu z nejpevnějších obran, ale opak byl pravdou. Obranná činnost byla katastrofální a tak měl Gruntorád v hostující brance neustále plno práce. První závar řešil již ve druhé minutě a než padl do jeho sítě první gól, nejméně 2x své mužstvo podržel. Akce ze 13 minuty již byla nad jeho síly. Ve 25 minutě opět hosté propadly v obraně a třešničkou na dortu byla obrovská chyba stopera Čontoše, který se tak moc snažil míč odkopnout, až jej netrefil vůbec. Ve snaze zabránit nejhoršímu fauloval jeho spoluhráč Dolínek domácího útočníka ve velkém vápně – žlutá karta, pokutový kop, gól. To běžela 25 minuta zápasu a vše nasvědčovalo pořádnému debaklu. Naštěstí i domácí směrem dozadu byli také velmi špatní a Malín hru postupně vyrovnával. Janda a Axman svoje první dvě tutovky neproměnili, ale další gólové příležitosti již brankou skončili. Šokovanou Žulovou zachránila píšťalka hlavního rozhodčího a odchod do kabin. Se stavem 2:2 byli určitě spokojenější hosté.

Tak jak začal poločas první, začal i druhý. Nákop za nákopem, roh za rohem či dlouhý aut do malého vápna s důrazným dohráváním všech akcí činili hostům problémy. Když ktomu přidáte individuální chyby, minimální důraz a pohyb a neustálé diskuse s rozhodčím, je každému jasné, jak zápas dopadne. V 57 minutě domácí dotlačili míč do sítě po rohovém kopu a následných zmatcích v malém vápně. Kdo čekal, že se hosté zvednou, čekal marně. Paradoxně nejlepší část druhé půle Nový Malín odehrál po druhé žluté a následném vyloučení svého kapitána, který kritizoval rozhodnutí hlavního rozhodčího. Mužstvo se semklo a začalo posledních 15 minut bojovat o bod. Výsledkem snažení byly dvě šance. Nejdříve Axman prošel až do malého vápna, ale jeho přhrávka napříč brankovištěm nenašla spoluhráče. A tak největší šanci na vyrovnání měl Běhunek. V 87 minutě se objevil na malém vápně mezi domácími stopery úplně sám, hlavou poslal míč do protipohybu brankáře, ten však stačil reagovat a konečky prstů odmítl dělbu bodů.

 

13. kolo: Nový Malín – Stará Červená Voda 3:0 (3:0)

Góly 2x Axman, 1x Patsch

Karty: ŽK - Gruntorád - mluvení, Čontoš - faul

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Podhajský, čontoš, Novák, Valenta, Janda, Běhunek, Málko, Patsch, Axman, Žalman

Střídání: 46 min. - Kůřil za Žalmana, 70 min. - Vohralík za Jandu, 81 min. - Diviš za Běhunka 

Do Nového Malína přijelo mužstvo, které praktikuje stejný fotbal jako Žulová, kde malínští prohráli před týdnem Co však může slavit úspěch na malém hřišti, nemohlo uspět na malínském „letišti“.

V první půli Malín s větrem i sluncem v zádech a s Málkém v sestavě ještě udržel míč na zemi a snažil se kombinovat. Přesto se v první šanci objevila Stará Červená Voda, když domácí obrana nechala míč ve velkém vápně propadnout a najednou zde byli 3 volní hráči hostů. Naštěstí pro domácí, se svou příležitostí nenaložili gólově a tak uhodilo na druhé straně. Po faulu u postraní čáry v úctyhodné vzdálenosti od branky se k centru postavil Axman a k překvapení všech - s pomocí větru a slunce - zatočil míč, tak že skončil v síti. Běžela 17 min zápasu. O chvíli později hlavičkoval ve velmi dobré pozici Běhunek, ale těsně minul levou tyč hostující branky, pak Janda běžel sám na brankáře z poloviny hřiště, ale akci vůbec nezakončil – míč se mu zapletl na nerovném terénu do nohou. Malínští však nemuseli smutnit. Tuto část zápasu plně ovládali a přidali i další branky. U všech byl domácí útočník Axman. Nejprve jeho střelu brankář St.Červ.Vody vyrazil – pro domácí naštěstí - jen před sebe a na dorážku Patsche byl už krátký, o pár minut později pak opět skóroval sám Axman, když krásně z voleje trefil přesný centr Žalmana. Hosté v tuto chvíli určitě neprodukovali fotbal krajské soutěže a tak každý z přítomných předpokládal další branky v jejich síti. Do poločasu však branka již nepadla.

A k všeobecnému překvapení branka nepadla ani ve druhé půli. Malín přestal kombinovat, navíc se v jeho obraně objevilo několik výkladních skříní, které volaly po gólu, ale vlastní neschopnost akci úspěšně zakončit hosty limitovala tak, že domácí nakonec neinkasovali.

 

  

14. kolo: Nový Malín – Ruda 1:1 (0:0)

Gól: 65 min. - Dolínek

Karty: Podhajský M. - faul, Žalman

Sestava Nový Malín:

Gruntorád – Bílek, Čontoš, Dolínek, Papadopulos, Podhajský, Běhunek, Málko, Novák, Axman, Žalman

Střídali: 46 min Janda za Čontoše, 65 min Kůřil za Axmana 

Ruda přijela do Nového Malína bez brakáře Popracha s Kobzou v brance a využila špatné formy domácího mužstva z poslédní doby k získání bodu. Propastný rozdíl 14 bodů ve prospěch Malína, stejně jako výhoda domácího prostředí nebyla vůbec poznat. 

Celý zápas byl jen odvarem krajké soutěže. Divák mohl spatřit spoustu soubojů, spousta polehávání na trvávníku, spoustu přifilmovaných pádů s teatrálním křikem, za které by se nestyděla ani Selešová, občas ale mohl vidět také rychlý náběh do protiútoku – avšak téměř vždy bez zakončení. Ve všech těchto činnostech hráči Rudy svého protivníka předčili. Malín zejména v první půli hrál chaoticky, bez nápadu, bez pohybu, bez důrazu se spoustou chyb ve všech řadách. Po jedné takové hrubce, kdy stoper domácích Čontoš netrefil míč a pustil do brejku hostujícího hráče, se Ruda ujala vedení 1:0. To již Malín svoji velkou šanci ke vstřelení branky nevyužil. Žalman si míč ve velkém vápně téměř ideálně zpracoval, ale technickou přízemní střelu mezi tři tyče netrefil. Skóre se mohlo srovnat na konci poločasu. Málko se postavil k přímému volnému kopu z 25 metrů, jeho tvrdou střelu tečovali hráči ve zdi, ale Kobza v brance Rudy stačil na změnu letu míče reagovat a vytěsnil jej na roh.

Druhý poločas nezačal očekávaným tlakem domácího mužstva. Ruda dál hrála „svoji hru“ - rychlý brejk, po ztrátě míče pokus vymodlit si faul, když se nepísknulo tak faul udělat a ještě pro jistotu zůstat chvilku na hřišti ležet. Hra byla rozkouskovaná. Více se nehrálo než hrálo, také se stále více diskutovalo. Přesto Malín využil jednoho závaru před brankou Rudy. Kapitán Dolínek se, ač tísněn, otočil kolem bránícího hráče a jeho křížná střela proletěla klubkem těl a skončila v síti. Běžela 63 min. zápasu. Vstřelená branka malínské hráče povzbudila, najednou se obrana Rudy dostávala pod tlak a jen s velkým úsilím se bránila. Malínu se podařilo míč do sítě dopravit ještě jednou, to se za brankovou čarou objevil hostující brankář i s míčem v náruči. Buhužel pro domácí se tak nestalo v souladu s pravidli a gól nemohl být uznán. Zápas se chýlil ke konci a na trávníku se jiskřilo. Jen žlutou kartou byl potrestán hráč hostů za oplácení po odpískaném faulu. Kdo nevydržel až do konce přišel o dramatický závěr. V 84 min. se totiž hlavní rozhodčí nebál písknout proti Rudě penaltu. Kůřil se dostal před obránce, který jej ve vápně srazil. Až do 88 minuty se nehrálo, kolem rozhodčího jako vosy poletovali hosté, padala nepublikovatelná slova, ale karty nepadaly žádné.     V této rozvášněné situaci se k provedení pokutového kopu postavil Martin Málko, tvrdě vystřelil pod břevno, ale Kobza míč vyrazil na roh. A vzápětí poslal k hlavnímu rozhodčímu další spršku urážek. A opět se nehrálo. Opět se diskutovalo, uráželo, vyhrožovalo, emoce měly navrch. A karty nepadaly zase žádné. Nastavované 3 minuty již nic na výsledku nezměnily.

  

15. kolo:  Javorník – Nový Malín 5:1 (2:0)

 Gól: 52 min. - Vohralík

Karty: ŽK - Dolínek-faul, Valenta-faul

Sestava Nový Malín:

Příhoda – Podhajský D, Čontoš, Dolínek, Valenta, Graif M., Patsch, Běhunek, Podhajský M, Žalman, Kůřil

Střídali: 31 min- Vohralík za Patsche, 81 min – Graif L. za Čontoše 

Do Javorníka odjel Malín s torzem mužstva. Kromě chybějících hráčů s mužstvem museli odjet také 4 hráči s nedoléčeným zraněním nebo s teplotou.

„Postavili jsme snad každého kdo byl schopen a ochoten hrát. Málko, Gruntorád, Papadopulos a Janda nemohli odcestovat z pracovních a osobních důvodů, Axmanovi se zhoršil stav dlouhodobě zraněného kolena a Novák ulehl pár hodin před odjezdem s vysokou horečkou.“

Již v prvním poločase se projevila nesehranost i tréninkový výpadek některých nedoléčených hráčů. Oba góly padly úplně zbytečně, ten první v 7 minutě zápasu - když domácí využili většího pohybu a důrazu ke skórování. Malín měl velkou šanci k vyrovnání za stavu 1:0. Běhunkův přetažený míč na zadní tyč Patsch v těžké pozici nejen že neusměrnil mezi tyče.

Začátek druhé půlky byl v režii Nového Malína. Hosté aktivně napadali již na své útočné polovině, bojovali o každý míč a domácí byli zatlačeni před svoji šestnáctku. A stejně jako se to podařilo domácím, také Malín skóroval na začátku poločasu. V 52 min krásně trefil míč Vohralík a brankář se po jeho střele natahoval zbytečně. Hosté pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byl souvislý tlak a několik standartních situací ze střední vzdálenosti. K jedné se postavil Běhunek, krásně obstřelil zeď, míč se od břevna odrazil do brankáře a od brankáře dopadl půl metru před brankovou čáru. K všeobecnému překvapení za míčem skákajícím před prázdnou brankou vyrazili pouze 4 hráči Nového Malína. Nejdříve byl u míče Kůřil, který se rozhodl „uklidit zlobivý“ míč do branky rybičkou. Bohužel jeho hlavička skončila k údivu všech vedle pravé tyče domácí branky.

Za pět minut po této šanci – to běžela 70 minuta – hosté nepokryli domácího hráče nabíhajícího na zadní tyč a nechali jej skórovat. V tu chvíli bylo po zápase a Malín si nechal dát ještě další dva góly.