Jaro 2011 - výsledky a komentáře

 

Mistrovský zápas 26. kolo dne 11.6.2011 

Stará Červená Voda - Nový Malín  2:3 (1:2)

Sestava N.Malína:

Laščák – Dolínek (45 min.Čontoš) , Janda,  Běhunek, Bílek,  Kulich (68 min. Novák), Málko, Vohralík, Holík, Kůřil,  Axman

Branky: 10 min. - Kůřil  0:1

             21 min. - Axman 0:2

             74 min. - Kůřil 1:3 

Karty: nikdo

K poslednímu zápasu této sezóny odcestovalo mužstvo Nového Malína a do autobusu si přibalilo dobrou formu, která se hráčů v posledních týdnech drží.

Od první minuty bylo na hřišti poznat, že domácí budou mít s hrou hostujícího týmu velké problémy. Malín v úvodu opět zahazoval jednu šanci za druhou, ale přesto se hned v 10 min. dočkal a ujal se vedení. Domácí neuhlídali náběh Dolínka po pravé straně a jeho přihrávku do malého vápna nasměroval Kůřil poprvé do sítě. I v dalších minutách se domácí vůbec nedostávali za půlící čáru a hosté po neproměněných příležitostech Holíka, Vohrálika a Dolínka podruhé udeřili, když Axman použil hráče Staré Červené Vody jako slalomové tyčky, i s míčem na kopačce tři z nich obešel a dal gól. Další minuty pěkného slunečního dne mělo podobný scénář až do 32 min, kdy domácí z ojedinělého útoku využili nedůslednost v obraně a šťastně skórovali. Najednou zvýšili pohyb, důraz a přestože jim hostující mužstvo míč často nepůjčovalo, přesto už nebyl zápas tak jednoznačný jako v úvodní půlhodině a Malín se do konce poločasu do šancí tak lehce nedostával. Spokojil se s kombinací ve středu hřiště, se spoustou krátkých přihrávek, využil svých větších technických dovedností a první poločas v poklidu dovedl do konce.

To co se na hřišti dělo v průběhu druhé půlky muselo přítomné fanoušky Nového Malína či nestranného diváka potěšit. Malín jednobrankové vedení nebránil. Zatlačil soupeře před jeho velké vápno kde si lehce vytvářel jednu šanci za druhou. Jestliže se domácí dostali do útoku, byli trestání rychlou přihrávkou za obranu a tak měl brankář Staré Červené Vody, který byl jednoznačně nejlepším domácím hráčem - plno práce. Jindy velmi produktivní Holík nemohl dát gól ač měl minimálně 4-5 tutovek, Jednou se před brankářem objevili na malém vápně s Kutilem proti brankáři v početní převaze, ale gólem ani tato akce neskončila. Nakonec v 74 min dal další gól Kůřil, který využil toho, že domácí brankář jednu ze střel neudržel, byl u míče nejdříve a skóroval. Protože však hosté zvýšením náskoku pohrdli neproměněným dalších šancí, byli potrestáni. V 82 min závar před vlastní brankou neřešili nejjednodušším a nejúčelnějším způsobem tj. razantním odkopem, situaci chtěli zahrát fotbalově a výsledkem toho byl kontaktní gól a dramatických závěrečných pár minut, kdy domácí sahali po vyrovnání. V tuto chvíli prokázal svoje brankařské kvality, další z dorosteneckých brankářů - sedmnáctiletý David Laščák, který se poprvé postavil mezi tyče seniorského áčka a výborným zákrokem šanci zlikvidoval. Další gól ve zbývajícím čase ani jedna strana nedala a tak na hosty čekala jen dlouhá a spokojená  cesta domů.  

Názor trenéra:

Poslední zápas jsme chtěli vyhrát, což se nám po velmi dobrém výkonu podařilo. Jen je škoda, že jsme opět nedokázali být produktivnější a nakonec jsme museli o tři body v posledních pár minutách bojovat. Domácí brankář byl skvělý a má velkou zásluhu na tom, že skóre nebylo dvouciferné, tak velký byl rozdíl v předvedené hře, což skóre neukazuje. Všechny body jsou rozděleny a proto bych chtěl všem hráčům poděkovat za předvedenou hru ve většině zápasů v sezóně, když především v jejím závěru bylo vidět, jak moc se fotbalem baví a věřím, že dokážeme na tyto výkony v novém ročniku navázat.  

 

 

Mistrovský zápas 25. kolo dne 4.6.2011 

Nový Malín - Žulová 4:2 (3:1)

Sestava N.Malína:

Gruntorád - Dolínek, Janda,  Běhunek, Papadopulos, Čontoš (32 min. Kulich), Málko, Vohralík, Holík, Kůřil (78 min. Žalman), Axman

Góly: 22 min. Holík 1:1

        32 min. Málko 2:1

        39 min. Holík 3:1

        65 min Kulich 4:1

Karty: nikdo

Nový Malín pokračoval v dobrém herním výkonu i v dalším zápase a tentokrát k dobré hře přidal i góly a spoustu šancí, které neproměnil. Žulová přijela jako na jaře doposud neporažený tým, ale až na několik herních úseků za domácími hráči ve všem zaostávala. Patrně ji nevyhovovalo „letiště“, které má přece jen o hodně větší rozměry, než domácí trávník v Žulové.

Během úvodních deseti minut se v obrovských šancích objevil 2x Kůřil a jednou Čontoš. Oba nezvolili ideální koncovku a míč napálili mimo branku a to přesto, že se před hostujícím brankářem objevili úplně sami. To Žulová ze své první akce dala gól – domácí stopeři s brankářem nedokázali zabránit vysokému útočníkovi ve skórování hlavou a domácí v 11 min. prohrávali 0:1. S hráči Nového Malína však tento gól neotřásl. Dále trpělivě kombinovali, dále si vytvářeli gólové příležitosti a ve 24 min. jednu z nich po krásné akci na 2-3 doteky přes střed hřiště proměnil – kdo jiný než Holík, který místo ostré střely zvolil technické zakončení podél brankáře. Za dalších deset minut to bylo 2:1 pro domácí. K trestnému kopu ze vzdálenosti 23 metrů se postavil Málko a jeho nepodařenou střelu přímo na brankáře si hostující brankář srazil do sítě. Hráči Žulové byli pod velkým tlakem. Dobře se pohybující domácí a jejich krátké přihrávky s náběhem obránců po stranách, dělali hostů velké problémy a neuměli je ubránit. A proto domácí do poločasu skórovali ještě jednou. Tentokrát Holíka poslal skórovat kolmou přihrávkou mezi obránce navrátilec z Anglie Ondřej Kulich.

Vedení domácích o dva góly měl určit scénář pokračování v druhém poločase. Hosté však nenašli recept na domácí hru a domácí tak v poklidu drželi míč na svých kopačkách a protože během přestávky zřejmě přišli o svůj gólový apetit spokojeně vyhlíželi konec zápasu. Přesto se do několika tutovek dostali. V největší z nich se objevil Axman s Holíkem. První jmenovaný obešel tři hostující hráče a z boku postupovali společně ze středu hřiště nabíhajícím Holíkem SAMI proti brankáři Žulové. Bohužel na přihrávku ze strany - z hranice malého vápna Holik, který byl sám před brankou nedosáhl a hatriku se tedy v tomto zápase nedočkal. Přesto Malín svůj náskok zvýšil. Málko jak jinak než uličkou mezi stopery využil náběhu Kulicha, který domácí diváky přesvědčil, že fotbal hrát nezapomněl. Za stavu 4:1 se začalo hrát nahoru dolů, bez většího bránění. Z jedné akce se Žulové podařilo snížit na přijatelných 4:2, další šance pak již obě strany trestuhodně zahodily. Na straně Malína měl největší Žalman a Dolínek.     

Názor trenéra:

Diváci viděli z naší strany velmi dobrý fotbal. V první půli jsme měli i odpovídající hlad po gólech, ve druhém poločase jsme zase hru kontrolovali. Jen naše produktivita by mohla být vyšší. Přiznám se však, že po třech zahozených tutovkách a obdrženém gólu jsem měl o vývoj zápasu chvíli obavy. Ze zápasu s Jindřichovým, kdy jsme o vítězství přišli svoji nezodpovědností, jsme se poučili a naštěstí žádné další větší  komplikace jsme v dnešním zapase nepřipustili.       

 

Mistrovský zápas 24. kolo dne 28.5.2011 

Staré Město - Nový Malín 2:1 (1:1) 

Sestava N.Malína:

Číž - Dolínek, Běhunek, Janda, Papadopulos, Čontoš, Málko, Vohralík, Žalman,  Kůřil (62 min. Kulich),  Axman

Gól: 21 min. Čontoš 0:1

Karty: ŽK Janda - faul, 

Mokrý rychlý trávník plný nerovností a minirozměry hrací plochy to vše dávalo domácím hráčům větší šance k zisku tří bodů, než technicky lépe vybaveným hostům. Nový Malín překvapil domácí změnou na brankářském postu, kde se místo Gruntoráda objevil již podruhé v jarní části dorostenec Číž a také aktivitou během celého zápasu. A tak se v sobotu ve Starém Městě střetla jednoduchost účelnost a bojovnost na straně jedné a kombinační hra s rozehrávkou od vlastní šestnáctky na straně druhé.

Hosté se nenechali zatlačit před vlastní branku, drželi míč na svých kopačkách, ale v gólových šancích se moc neobjevovali. Domácí pro změnu ihned po získání míče dlouhým nákopem hledali své hráče, kteří nabíhali do otevřené obrany a se snažili se donutit obránce hostů k chybám a vybojovat míč. Zatímco Malín se do šancí nedostával, domácí během prvního poločasu neproměnili minimálně tři přečíslení. Dvakrát jim vtom zabránil hostující gólman, potřetí útočník svoji střelu nedokázal usměrnit mezi tyče. A tak se jako první ve 21 minutě radovali hosté. Papadopulos měl příliš mnoho místa i času a svůj křížný centr z poloviny hřiště posadil přesně na hlavu nabíhajícímu Čontošovi. Brankář domácích Rohoň byl u centrovaného míče později a tak mohl pouze sledovat, jak míč pomalu padá do opuštěné branky. Hosté i nadále kontrolovali hru, drželi míč dostatečně daleko od své branky a domácí se nedokázali dostat ke své silné stránce a to dlouhému vhazování do malého vápna. Přesto se jim podařilo vyrovnat. Před velkým vápnem Nového Malína vystřelil záložník domácích a 2x tečovanou střelu se štěstím dorazil ve skluzu dobíhající Michal Klemza. To do konce poločasu chyběly 3 minuty. Před odchodem do kabin ještě stačil nebezpečně vystřelit Papadopulos, jeho přízemní střele chybělo půl metru.

Druhý poločas se domácí do gólových šancí již nedostávali. Ovšem nakonec skórovali – jak jinak než po autovém vhazování. Dlouhý nákop vyřešil zraněním hendikepovaný hostující brankář nešťastně odkopem do zámezí. Následující dlouhý aut se hostům ještě podařilo odhlavičkovat, ale nepodařená křížná střela domácích, která šla evidentně mimo tyče, trefila do holeně hostujícího obránce Běhunka tak (ne)šťastně, že se od něj odrazila do sítě. Tlak hostů se zvýšil. Málko nevyužil volný přímý kop, který prosvištěl kousek vedle tyče, aniž by domácí brankář reagoval. Domácí zdržovali a nutně museli přitvrdit, aby hru rozkouskovali. Za to byli trestáni žlutými kartami, kterými jinak rozhodčí Zahradníček vždy šetří. Hlavní rozhodčí však do dějin zápasu podstatněji promluvil až v samotném závěru zápasu. V poslední minutě domácí obránce nestačil reagovat na kličku Axmana a tak pronikajícího hostujícího útočníka ve velkém vápně podkopl a poslal k zemi. Penalta se však nepískala. Nic nepomohli námitky hráčů Malína.  A protože hned na to byl odpískán konec zápasu odcházeli hosté do kabin velmi rozezleni. 

Názor trenéra:

Dnes jsme odehráli dobrý zápas. Jak je u nás zvykem zase v jiné sestavě – tentokrát bez 4 hráčů, kteří hráli proti Jindřichovu (Gruntorád,Bílek,Novák,Holík). Jediné co bych mohl hráčům vytknul, je málo střelby. Soupeře zatlačíme před vápno, ale akci nezakončíme a tak se protivník paradoxně dostává z brejků do větších šancí než máme my. Neodpískáný penaltový zákrok na Axmana v poslední minutě neřeším, penalta je až ji rozhodčí pískne a tentokrát se nepískalo. Góly je potřeba dávat ze hry a v této činnosti byli domácí produktivnější. 

 

Mistrovský zápas 23. kolo dne 21.5.2011

Nový Malín - Jindřichov 3:3 (2:1)

 Sestava N.Malína:

Gruntorád - Dolínek, Čontoš, Janda, Uher (62 Kůřil), Novák, Běhunek, Málko, Bílek, Holík, Axman

Góly: 15 min. - Holík 1:0

         43 min. - Novák 2:1

         77 min. - Bílek z penalty 3:3

Karty: Dolínek 

První poločas byl ze strany domácích velmi slušný. To se nedalo říci o rozhodčích, když dva ze tří arbitrů nezastihl zápas, k všeobecnému údivu domácích i hostů, v nejlepší formě. Kdyby se jednalo o hráče patrně by je trenéři obou týmů jen těžko nechali obléknout dres.  Hráči Nového Malína hned z počátku zatlačili hostující mužstvo do hluboké defenzívy a jednoduchou hrou na dva tři doteky se přes křídelní prostory dostávali do blízkosti velkého vápna. Soupeř s několika mladými hráči v sestavě nevěděl kam dříve skočit a když dostal brzy gól z kopačky Holíka, který využil chyby v obraně Jindřichova, vypadalo to s hosty velmi špatně. Za pár minut se Holík dostal do šance znovu gól však nedal. Míč měl na své slabší noze a ke střele se neodhodlal. Jindřichov se před branku domácích vůbec nedostával. Pak však přišel dlouhý nákop, domácí propadli v bránění rychlonohého Petra, který nadvakrát překonal Gruntoráda. Ještě jednou se v hlavní roli objevil Holík, po chybě obránce vstřelil gól, ten však nebyl uznám pro jeho údajný faul. Menší roztržka byla jen dalším zpestřením pěkného slunečního dne. Inkasovaný gól i neuznaná branka výkon Nového Malína nijak nepoznamenala, dále v klidu kombinoval, přečísloval hosty a výsledkem byl gól do šatny, který dal hlavou Novák po zahrání standardní situace.

Druhý poločas, ale domácí jedenáctku nezastihl v nejlepším rozpoložení. Během prvních deseti minut dvakrát inkasovala a to vždy po rychlém a důrazném průniku hostujícího Petra, kterému se ve skórování snažila marně zabránit téměř celá obraná čtveřice. Důsledkem toho bylo střídání a přeskupení domácích řad. Ještě dalších 15 minut se však Nový Malín z tohoto těžkého úderu nemohl vzpamatovat. Přibývající minuty bez obdržené branky domácí hráče nakonec uklidnili a tak si přece jen v závěrečných 20 minut opět vypracovali velký tlak. Pryč však byla lehkost z prvního poločasu, spíše bychom to mohli přirovnat buldozeru, který před sebou valí vše co před ním stojí. Jindřichov nakonec vítězství neubránil. V 76 minutě byl po narážečce ve velkém vápně faulován Málko a Bílek penaltu proměnil. Touha vyhrát byla na domácí straně veliká, přesnost a klid jim však chyběl. V posledních pěti minutách jejich akce zastavil zdvižený praporek, když si domácí hráči nedokázali v naděných pozicích pohlídat ofsajdovou hranu a tak si soupeři body rozdělili. 

Názor trenéra:

Zápas má dvě poloviny. My většinou dobře odehrajeme pouze jednu. Dnes jsme nechali bodovat soupeře, který přivezl bojovné mladé mužstvo s jediným hráčem, který mohl dát gól. Víme to, mluvíme o tom, ale výsledkem jsou tři góly jindřichovského Petra, který proháněl a zaměstnával naši obranu a ta si s ním nevěděla rady. Obranná hra však není jen hra obrany, ale je to výsledek „snažení“ celého mužstva. Brankář a obránci jsou jen více vidět. Diváci viděli určitě zajímavý zápas, kterému nechyběli góly, šance, emoce, důraz a nasazení.

 

 

Mistrovský zápas 22. kolo dne 15.5.2011

Mohelnice - Nový Malín 4:1 (3:0)

Sestava N.Malína:

Gruntorád-Dolínek, Bílek, Janda,Papadopulos, Svítek, Běhunek, Novák, Patsch, Axman, Kůřil

Branka: 63 min - Axman 3:1 

Karty: Janda - faul

 

Mistrovský zápas 21. kolo dne 7.5.2011

 Nový Malín – Lesnice 3:0 (2:0)

Sestava N.Malína:

Gruntorád - Dolínek, Čontoš, Janda, Papadopulos, Novák, Málko, Běhunek, Bílek, Holík (69 min. Žalman), Axman (82 min. Kůřil)

Góly: 15 min. Holík 1:0

         33 min. Bílek z penalty 2:0

         78 min Málko 

Karty: ŽK 13 + 23 min - Čontoš, oba za fauly

Jako den a noc se liší výkony hráčů Nového Malína. V domácím zápase proti Lesnici opět dokázali potěšit svoje diváky a soupeři nastříleli tři branky, když další velké příležitosti neproměnili. V první šanci se objevil domácí Holík, který z pravé strany vnikl do velkého vápna, ale míč mu z kopačky sjel a střela brankáře Glozygu neohrozila. Za pár minut se však celá situace opakovala, ovšem tentokrát koncovku domácí útočník vyřešil lépe. První střelu brankář hostí ještě zneškodnil, míč se však odrazil zpět před nohy Holíka a ten neměl problém obstřelit do branky dobíhajícího obránce Lesnice. Běžela 14 min., domácí vedli 1:0 a i v dalších minutách hosty přehrávali. Zápas se však zdramatizoval díky mladému domácímu stoperovi, který po dvou žlutých kartách, které od sebe dělilo 11 min. musel předčasně opustit hřiště. K všeobecnému překvapení se na hřišti vývoj zápasu nezměnil. Domácí dál svého soupeře přehrávali a když si hostující obránce svou nešikovností při obraném odkopu nastřelil vlastní ruku skóroval Nový Malín i v deseti hráčích. Penaltu proměnil Bílek. Teprve teď se Lesnice zvedla, najednou bylo před brankou domácích více rušno a bylo poznat, že má v poli o jednoho hráče více.

„Soupeř teprve teď začal využívat hru po své pravé straně, kde jsme po vyloučení našeho stopera hráli bez záložníka, jelikož právě tento hráč jej v obraně nahradil. A protože soupeř svoji pravou stranu téměř nevyužíval mohl jsem dále hrát na dva útočníky, kteří dělali obraně hostí velké problémy a i nadále jsme opticky i herně soupeře dlouhé minuty převyšovali.“

Naštěstí pro domácí se Lesnice o přesilovku svou nedisciplinovaností připravila sama. Kapitán hostí se totiž po druhé žluté kartě pakoval předčasně do kabin. Nejdříve při vhazování školácky hodil míč na záda hráči Malína a dostal kartu za nesportovní chování, druhou si vysloužil za faul zezadu na Málka. Posledních pár minut prvního poločasu se již odehrálo v klidu.

Druhá půlka se odehrávala již jen z povinnosti a tempo zápasu připomínalo bezstarostný „pouťák“. Domácí totiž po pěkném centru Axmana a střele Málka dokázali ještě jednou změnit stav zápasu, ale po dalším výraznějším navýšení skóre neprahli. Hosté se do šancí nedostávali a tak rozruch způsobily pouze sporné situace, kdy se hosté dožadovali penalty, kterou rozhodčí neodpískal a ostrý obraný zákrok stopera hostí na pronikajícího hráče Malína, kde červená karta zůstala v kapse hlavního arbitra.   

Názor trenéra:

Obě mužstva si přijela zahrát fotbal, my k tomu dali i branky a vyhráli. Co se týká sporných momentů, tak takových situací je v zápase vždycky několik. Ani v jednom případě jsme ze střídaček nemohli situaci objektivně posoudit. A tak stejně jako v minulém kole bych mohl bych pouze spekulovat, jaký asi vývoj by zápas dostal, kdyby rozhodčí rozhodl jinak. Dnes se však hráči Lesnice do šancí nedostávali a možnost skórovat ze hry měli pouze jedinou, když z malého vápna překopli branku.

 

 

Mistrovský zápas 20. kolo dne 30.4.2011 

Vidnava - Nový Malín 3:0   (0:0)

Sestava N.Malín:

Gruntorád – Uher, Dolínek, Čontoš, Papadopulos, Kůřil,  Běhunek, Vohralík , Lána, Axman, Holík .

Karty: ŽK – Běhunek, mluvení, kritika pomezního po neodmávaném ofsajdu v 8 min. zápasu

Velmi těžce se skládala sestava Nového Malína na zápas do Vidnavy. Z pracovních důvodů či pro zranění z minulé vítězné sestavy neodcestovalo hned pět hráčů ze „základu“. Na lavičce náhradníků bylo tentokrát úplně prázdno.

Taktika byla tedy jasná hned při odjezdu. Zabetonovat, hrát „skotsko“ co nejdéle a spoléhat, že nějaký brejk skončí gólem. Tak se také stalo. Nový Malín dokázal ve 29 min. jako první skóroval, ovšem rozhodčí odpískal ruku skórujícího Běhunka, kterou vůbec nehrál. To hosty nijak nepřekvapilo. Arbitři totiž do průběhu zápasu zasáhli již patnáct minut předtím. Po pěkné akci Nového Malína s narážečkou před velkým vápnem se objevil Axman sám před domácím brankářem, vše ale zastavil zdvižený praporek pomezního. Překvapený útočník se divil, stejně jako plno domácích diváků.  Domácí byli přesto hned od úvodního hvizdu aktivnější a vypracovali se daleko více brankových příležitostí. Zejména standartky zahrávané na dvě vidnavské „věže“ byly vždy velmi nebezpečné, stejně jako rychlý protiútok po ztrátě míče hostů. V první půli však gól nepadl a zásluhu na tom měl i hostující Dolínek, který v pádu na brankové čáře zastavil prudkou střelu, jenž nezadržitelně mířila do sítě. Dobrý výkon předvedl i Gruntorád, který měl na čistém kontu společně s Čontošem, Dolínkem a Běhunkem největší zásluhu.

Druhý poločas již z pohledu hostů neměl potřebnou kvalitu. Inkasovaný gól v 50 minutě a následná další branka o devět minut později, domácí uklidnila, zatímco hosté rezignovaně zápas z povinnosti dohráli. To, že inkasovali již jen jednou je zásluha hráčů Vidnavy, kteří neuměli svoje šance proměnit. Malín se ve druhém poločase před brankou Vidnavy téměř neobjevil. Domácí za rozhodnutého stavu vystrašili pouze dvě krásné střely ze střední vzdálenosti, které brankář Vidnavy bezpečně zneškodnil.

Názor trenéra:

Bylo by zajímavé, jak by se zápas vyvíjel, kdyby rozhodčí v těžkých chvílích domácí nepodrželi a my se dostali do vedení. První poločas jsme v dané sestavě odehráli poměrně slušně a i v útoku jsme byli nebezpeční. Hráči si za něj zaslouží poděkování a pochvalu. Ve druhém poločase, po inkasovaných brankách, jsme rezignovali a pouze čekali na konečný hvizd, protože na zdramatizování zápasu jsme tentokrát neměli. Soupeř byl jednoznačně lepší a body si zasloužil. Myslím si však, že s lepším přístupem k plnění si svých povinností několika jedinců jsme i druhý poločas mohli zvládnout lépe.

Projevuje se co všeobecně víme. Náš kádr je úzký. Jakmile nehrajeme v „ideální“ sestavě, tak po obdržené brance zápas zabalíme, jestliže jsme kompletní, není problém bojovat o body i když je naše manko větší.

 

 

Mistrovský zápas 19. kolo dne 23.4.2011  

Nový Malín – Česká Ves  2:0   (0:0)

góly: 46 min. - Axman 1:0

        58 min. - Holík    2:0

Karty: ŽK – Axman – faul

Sestava N.Malín:

Číž – Dolínek, Čontoš, Janda, Bílek, Novák,  Běhunek, Málko, Vohralík ( 68 min. Petrmann), Axman (75 min. Halouzka), Holík (82 min Kůřil).

          

Nový Malín měl možnost rehabilitovat se za minulý zápas opět na domácím tvrdém a nerovném hřišti. Tentokrát přivítal na špici hrající tým České Vsi, která se však na jaře potýká s rozsáhlou marodkou. Tentokrát již však trenér hostů mohl počítat s podmínečně omilostněným Šebestou, který patří k nejnebezpečnějším útočníkům v celé soutěži. V sestavě Nového Malína se již objevila trojice hráčů, kteří ze zdravotních důvodů chyběli minule, ovšem domácí trenér si musel poradit s absentujícím Gruntorádem, Papadopulosem a Žalmanem a přiznejme si, nahradit Gruntoráda v brance není vůbec jednoduché. Navíc, když k dispozici máte pouze dvojici dorosteneckých gólmanů. Jak se však ukázalo dorostenec Číž předvedl několik výborných zákroků a malínští diváci se během prvního poločasu mohli uklidnit, protože brankář nebyl rozhodně slabinou týmu.

Tentokrát se v Malíně hrál oboustranně svižný a rychlý fotbal. Domácí svoji hru oproti předcházejícímu zápasu  zjednodušili, ale přesto se do prvních šancí dostali hosté. První jim včasným vyběhnutím Číž zmařil, podruhé hostující útočník přehodil vyběhnuvšího Číže, ale míč skončil mimo branku, potřetí hosté ze standardní situace dokonce hlavou vstřelili branku, ale zdvižený praporek pomezního rozhodčího zchladil nadšení radujících se hostů. Malín v prvním poločase tolik vyložených šancí neměl. V největší se objevil Axman po krásné přihrávce mezi obránci ve slibné pozici v šestnáctce hostů. Míč mu však odskočil na nerovnosti a bylo po naději, že se domácí ujmou vedení. Ještě jednou musel podržet Číž své spoluhráče. Včasným vyběhnutí a skvělým zákrokem nedovolil útočníkovi České Vsi skórovat.

Druhá půle začala pro hosty šokem. Malín se totiž ujal vedení hned ve 26 vteřině. To se do slibné pozice dostal Holík, vystřelil, ale míč netrefil vůbec ideálně. Navíc trefil bránícího hráče a od něj se míč odrazil přesně do míst k nabíhajícímu Axmanovi, který míč uklidil do protipohybu gólmana hostí. Domácí převzali iniciativu a jak zde již bývá pravidle, druhý poločas hosty převyšovali. V 58 min skórovali domácí podruhé. Na dlouhý kolmý míč směřující k brance české Vsi vyběhl domácí gólman a proti němu vyrazil Holík, který byl u míče přece je o chvíli dříve. Obhodil si brankáře a z hranice velkého vápna nebyl problém do prázdné branky skórovat. Hosté potom začali hrát pouze na tři obránce, jejich narážečky na hranici domácího velkého vápna byly nebezpečné, ale dát branku se jim v tomto zápase nepodařilo.

Názor trenéra:

Tentokrát jsme první poločas odehráli lépe než jindy, ale přece jen se soupeř dostal do více šancí než by měl. Naštěstí nás podržel náš brankář, který předvedl několik skvělých zákroků. Druhý poločas je naše hra již jiná a bylo tomu tak opět. Po druhém gólu nám chvíli trvalo, než jsme si zvykli na velký počet útočníků, ale nakonec jsme více branek nedali jen díky naší malé aktivitě o navýšení skóre. Moc jsme kombinovali a po dlouhé době si zahráli fotbal (aspoň někteří), místo jednodušího a účelnějšího překopnutí oslabené obrany. Z brejků jme mohli dát další branky.

Chtěl bych také poděkovat ostatním hráčům dorostu, kteří se sice nedostali do hry, ale byli s náma v kabině a na lavičce.

 

Mistrovský zápas 18. kolo dne 16.4.2011 

Nový Malín - Bohdíkov  0:2   (0:2)

 

Sestava N.Malín:

Gruntorád – Žalman, Bílek, Běhunek Papadopulos, Novák, Málko, Minář, Axman, Holík, Kůřil.

Střídali: 22 min. Čontoš za Žalmana

              46 min. Petrmann za Mináře

Karty: ŽK – Novák, Papadopulos – oba za fauly

          

Fotbal nemá logiku. Tato známá fráze v Novém Malíně tuto sobotu rozhodně neplatila, protože zde lepší tým zaslouženě zvítězil a lepší byli ve všech směrech hosté.

Domácí mohli inkasovat hned v 1 minutě zápasu, když slabá skákavá střela před brankářem Gruntorádem prapodivně skočila a místo aby zůstala v jeho rukavicích, tak po nich sjela a jen o pár centimetrů minula levou tyč domácí branky. Jak bývá na jaře v Malíně zvykem, domácí první poločas celý prohospodařili a jen přihlíželi, jak je jednoduché hrát fotbal. V 8 minutě po zaváhání pravé strany obrany a obou stoperů naběhl do odkrytého prostoru hostující útočník a tváří v tvář, nedal Gruntorádovi šanci 0:1. A za deset minut měli hosté úlohu ještě snažší. To pro změnu domácí gólman rozehrál míč na stopera Bílka, ten mu míč chtěl vrátit, ale protože přihrávka byla krátká založil tím vlastně hostující útok. Gruntorád by patrně střelu chytil, jenže k smůle domácích míč útočníkovi nesedl tak jak by chtěl, nýbrž kopačku jen lízl, takže vykouzlil oblouček do opačné strany než chtěl míč umístit a ten líně doskákal do branky 0:2.

Špatnou hru domácích a dvougólové manko odskákal vystřídáním pravý bek Žalman, ale klidně se mohlo jednat o kohokoliv z domácího mužstva. Poločas se dohrál plně v režii hostů a domácí těžkopádně a složitě pracující mužstvo vypadalo proti pohyblivým hostům jako by se dnes na hřišti sešli poprvé.

Co se dělo v domácí šatně to ví jen hráči a trenér. Rozhodně na hřiště přišlo mužstvo, které chtělo oproti prvnímu poločasu běhat, bojovat, přidalo na nasazení a důrazu. Celých druhých 45 minut měl očekávaný scénář. Rozhodně však došlo ke změně v rozestavení hráčů. Na stopera se postavil Čontoš, kraj obrany si vzal na starost Bílek. Čontoš odehrál výborný zápas a výkon Bílka se také zlepšil. Domácí hosty zatlačili před jejich velké vápno. Hrálo se vlastně jen na polovině hostů, snad 15-20 minut se Bohdíkov od své branky vůbec nedostal, ale ke smůle domácích však ne a ne padnout kontaktní gól, který by hosty zneklidnil a domácí ještě více nabudil. S přibývajícím časem se místo branek jen zvedal počet nastřelených břeven hostující branky, který se zastavil na počtu tři. Navíc se domácím podařilo netrefit střílený přízemní centr na malé vápno – míč v jednom případě netrefili hned dva nabíhající domácí hráči. Hosté se dostali ve druhém poločase jen do jediné tutovky. Kvapilík na levé straně velkého vápna obešel Gruntoráda a v souboji s Bílkem upadl. Snad každý očekával hvizd rozhodčího a ukázání na značku pokutového kopu, ale nestalo se tak. Míč však i nadále měli v držení hosté. Hned dva se objevili 3-4 metry před prázdnou brankou, ale šance gólem neskončila. Střelu totiž zblokoval domácí Papadopulos, který se stačil za Gruntoráda vrátit.

Poločas skončil, tak jak začal. Tlakem domácích, kterému však chyběla lehkost, myšlenka a hlavně přesnější koncovka. Poslední hvizd rozhodčího ukončil domácí marnou snahu alespoň kosmeticky výsledek upravit.

Názor trenéra:

Dnes jsme prohráli s lepším týmem. Kdybychom odehráli celý zápas v takovém tempu a nasazení jako poločas druhý a prohráli stejným výsledkem, mohli jsme odcházet z hřiště se zvednutými hlavami. To co jsme však předvedli v první půli bylo neomluvitelné. Stále se snažíme hrát technicky, ale kombinujeme na místě, bez nabídky a pohybu. A že jsme hráli bez zraněného Dolínka a Vohralíka a pracovně vytíženého Jandy je jen naší slabou útěchou Co mám říci k penaltě, kterou rozhodčí proti nám neposoudil jako penaltu? Rozhodčí mohl v zápase penaltu pískat celkem 3x, z toho jednou v náš prospěch. Nikdy se tak nestalo. Při té nejspornější, kdy byl výsledek již 0:2 a která vyvolala vlnu emocí měl dokonce zvednutou ruku a nechával hostům výhodu, protože hned dva hráči byli pár metrů před naší brankou a míč měli pod kontrolou. Kapitánům v šatně však sdělil, že situaci ze svého postavení neviděl. Naštěstí pro všechny tento moment výsledek zápasu neovlivnil a i hosté po zápase museli přiznat, že kdyby jim venku rozhodčí vždy pískal takto, tak by byli spokojeni.

 

Mistrovský zápas 17. kolo dne 9.4.2011 

Sudkov - Nový Malín  1:1   (0:1)

 

Góĺy: 28 min. -  Novák 0:1

         83 min. -  Jílek    1:1

Sestava N.Malín:

Gruntorád – Žalman, Bílek, Dolínek, Papadopulos, Novák, Běhunek,  Málko, Vohralík, Axman, Janda.

Střídali: 62 min. Čontoš za Žalmana

              72 min. Novák za Vohralíka

Nehrál:  Kůřil

Žluté karty: 69 min. – Dolínek – faul ve středu hřiště.

          

Nerovné hřiště a silný boční vítr byli dalšími protivníky se kterými se obě mužstva musela vyrovnat. Nový Malín po celou hrací dobu působil na hřišti sehranějším a fotbalovějším dojmem. Sudkov se snažil jednoduchými nákopy využít nějaké chyby v obraně hostů. Ta však pracovala téměř bezchybně a domácí se do šancí nedostávali. Kdo si pamatoval podzimní zápas, zjistil, že na hřišti se přece jen tolik nejiskřilo. Že by se však hrálo v rukavičkách – tak to ani náhodou – např. v 62 minutě musel pro zranění po tvrdém střetu s domácím hráčem opustit nedobrovolně hřiště Žalman.

V první šanci se objevil Sudkov, který využil poziční chyby levé malínské strany, ale nadějnou situaci se domácím útočníkům nepodařilo přetavit v branku. Malín lépe kombinoval, ale několik nadějných přečíslení neřešil také nejlépe. V 17 minutě si však v šestnáctce domácích zpracoval na prsou centrovaný křížný míč malínský hráč, uvolnil se , ale jeho střela z 9 metrů šla těsně vedle. Gólu se dočkali hosté až ve 28 minutě. Patrně nejmladší hráč na hřišti - Novák, se na pravé záloze uvolnil do středu hřiště a protože měl chvíli klid a čas, překvapil z 25 metrů domácího brankáře střelou, 0:1. Do konce poločasu se Sudkov snažil vyrovnat. Jednalo se však jen o platonický tlak, ze kterého hosté vyráželi k brejkům.

Jestliže v první půli Sudkov bojoval a dřel a dostal se i do několika pološancí ve druhé půli jeho hráči nebyli směrem dopředu tolik nebezpeční. Malín v nervózním zápase dokázal postupně eliminovat tlak domácích a vypracoval si několika tutovek. Nejdříve šel Holík sám na brankáře, který mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu konečky prstů vyrazil. V další šanci se řítil Holík společně s Axmanem na jednoho obránce. Holík odtáhl obránce mimo Axmana ale jeho krásná přihrávka Axmanovi na nerovném hřišti špatně odskočila a k překvapení všech hostujícímu útočníkovi utekla do křídla a bylo po šanci. Sudkov zahrozil střelami Ondry Málka, který první střelou k levé tyči pod břevno protáhl Gruntoráda. Ten svým zákrokem všechny přesvědčil, že je asi nelepší gólmanem v této třídě. Další tentokrát přízemní jedovka o pár decimetrů minula hostující branku a Gruntorád mohl nebezpečnou střelu pouze jistit. To hostující Janda měl na noze tutovku. Přetažená přihrávka z pravé strany jej našla na hranici malého vápna. Bohužel malínský hráč na zpracování potřeboval příliš času a obránce mu míč v těsné blízkosti vlastní odkryté branky ukopl na roh.

Když už si všichni mysleli že si Malín jako první odveze ze Sudkova všechny body, přišel gól. Sudkov zahrál standardní situaci z levé strany hřiště do šestnáctky. Míč nechali hostující hráči propadnou. Na zadní tyči byl nejdůraznější domácí Šimek, Gruntorád opět předvedl výborný zákrok, míč vyrazil, ale důrazný Jílek i přes obránce dotlačil míč do branky. Běžela

83 minuta zápasu a stav byl 1:1. Malín byl ještě do konce zápasu o trochu aktivnější, ale ani jedno mužstvo se již do žádných velkých akcí nepouštělo. Patrně se obě držela hesla: Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Když rozhodčí naposledy písknul do píšťalky, odcházela z hřiště dvě rozdílně rozpoložená mužstva. Šťastní domácí z bodem, hosté naštvaní sami na sebe, protože tentokrát zde dva body zbytečně nechali.

  

Názor trenéra:

Byli jsme překvapeni špatným stavem hrací plochy. Připadali jsme si jako bychom běhali po vlastním hřišti. Domácí hráli stejným způsobem jako v minulém kole Hrabiším. Tentokrát jsme se však již nakopávanými míči nenechali překvapit a obrana mnoho chyb neudělala. Nejvíce nebezpečné byli centry do šestnáctky – nikdy nevíte kdo míč ztečuje, kam propadne a samozřejmě střely Ondry Málka. Dnes se naštěstí netrefil. My jsme přece jen míč udrželi více na zemi, měli více čistých šancí, ale pojišťující gól jsme nepřidali. Jestliže jsme si chtěli odvézt tři body, měli jsme zápas v čase mezi 60-80 minutou rozhodnout.  Což se nám nepodařilo a byli jsme potrestáni. Sudkovu přejeme do dalších kol hodně štěstí.

 

Mistrovský zápas 16. kolo: 

Nový Malín – Hrabišín  1:1 (0:1) 

Góĺy:  53 min. Novák 1:1

ˇKarty: ŽK - Bílek (rozehrání bez pokynu rozhodčího na půlce hřiště!)

Sestava N.Malín:

Gruntorád – Podhajský M., Bílek, Dolínek, Papadopulos, Novák, Běhunek,  Málko, Vohralík, Axman, Janda.

Střídali: 72 min. Kůřil za Jandu

              80 min. Žalman za Vohralíka

              88 min. Greif M. za Nováka

 

Potkali se dvě mužstva, které sídlí v sousedních vesnicích. Derby. A kdo vyhraje derby je vždy velmi složité tipovat. Podle postavení v tabulce by byli favorité hráči hostujícího Hrabišína. Tradice, komplex a domácí prostředí spíše hovořilo ve prospěch Nového Malína.

Samotný zápas nezastihl domácí v ideálním rozpoložení. Možná si mysleli, že se jedná o další přátelský zápas a tak jen přihlíželi, jak Hrabišín jednoduše nakopával míče na své pohyblivé útočníky a tlačil se do koncovky. Už v deváté minutě celá defenzíva domácích spala a nekrytý Vařeka pohodlně z e šesti metrů úplně volný skóroval. Okolo něj široko daleko nikdo nebyl. A Hraboším byl lepší i nadále. Zatáhl se a těžkopádně a složitě hrající domácí trestal rychlými brejky. Malín se k jediné vážnější šanci dostal střelou z 25 metrů, která trefila spojnici tyče a břevna, ale ke smůle domácích se odrazila mimo branku. Hraboším v první půli nevyužil daleko stoprocentní šanci. Brankář domácích Gruntorád si stáhl centr hostů, ale srazil se s útočníkem hostů, míč mu vypadl a objevil se 1-2 metry před brankou domácích. Střelu hostů však stačil na brankové čáře zblokovat Dolinek a i další snaha Hrabošíma ke gólu nevedla.

Do druhé půli se karta obrátila. Najednou byli domácí pohyblivější, bojovnější. Snadněji se dostávali do šancí a také jednou z nich hned na začátku druhého poločasu dorážkou po trestném kopu stav zápasu srovnali. Volnému přímému kopu předcházel náběh Axmana a jeho postup proti hostujícímu brankáři. V ten moment zatáhl za záchranou brzdu stoper Hrabišína Bílek, který Axmana zezadu poslal k zemi. Ovšem potrestán byl pouze žlutou kartou. Malín hru zjednodušil a odměnou mu byly další šance. Ve dvou se objevil Vohralík. A jedna z nich přímo křičela po gólu. To Málko zatáhl míč do šestnáctky, obránci hostů zapomněli za zády na Vohralíka, který zpětnou přihrávku z 8 metrů nedokázal vtěsnat mezi tyče a branku o metr minul.

Dál to byl více boj, než líbivý fotbal. Domácí byli lepší, hosté si nic nekomplikovali a míče bez dlouhého váhání posílali hned na své útočníky a spoléhali na chybu obránců. Jen jednou domácí obrana zaváhala, rychlonohý Vařeka měl před sebou jen stopera domácích Bílka, rychlostně se ho snažil  obejít, což se mu už už podařilo, ale podle výkladu rozhodčího se tak stalo za cenu nedovoleného zákroku. Dále již nic jiného k vidění nebylo. Jen centry, osobní souboje a čekání kdo bude chybovat. A protože obě obrany žádnou větší chybu neudělali, rozešli se oba rivalové s tím, že se o body podělili.

 

Názor trenéra:

Celý první poločas byl z naší strany tragický. Hráli jsme moc komplikovaně, do šance jsme se vůbec nedostali, soupeř dal navíc z prvního náběhu do naší šestnáctky gól a zlobil nás i dále. Svoji druhou šanci již neproměnil a proto naše šance na zisk všech bodů stále žila. Bylo jasné, že potřebujeme zvýšit nasazení, bojovnost a hru zjednodušit. Nakonec jsme měli ke třem bodům blíže než hosté, ovšem na našem hřišti plném nerovností není snadné trefit branku i z pár metrů, o čemž se mohli hráči i přítomní diváci přesvědčit na vlastní oči při šanci Martina Vohralíka. Myslím si, že s dělbou bodů jsou nakonec spokojeny obě strany.        

 

Přípravný zápas 26.3.2011

Bludov : Nový Malín 4:3 (1:3)

góly: 3x Axman

Hráli:

Číž - Greif M., Dolínek, Axman, Podhajský M, Běhunek, Vohralík, Petrmann, Čontoš, Žalman, Papadopulos, Štencl

Celý první poločas byl v režii Nového Malína. Mužstva nenastoupila kompletní, přesto sestava Nového Malína lépe kombinovala a předváděla v prvním poločase pohlednou kopanou, které nechyběly ani góly. Druhá půle patřila již Bludovu, který využil změn v sestavě Malína k rychlému snížení na 2:3. Potom obě mužstva neproměnila několik velkých šancí. Konečný výsledek se zrodil v poslední pětiminutovce. Nejdříve Bludov využil chyby ve středu obrany a v poslední minutě proměnil tresný kop z hranice velkého vápna.

Jako generálka zápas splnil svůj účel. Výsledek není důležitý. Po dlouhé době jsme konečně hráli fotbal na který se dalo alespoň v prvních 45 minutách dívat. MH

 

 

Přátelský zápas 12.3.2011:

Nový Malín - Postřelmov 0:4 (0:3)

Hráli:

Číž - Žalman, Svítek, Běhunek, Podhajský M., Knápek, Novák, Kůřil, Bílek, Gruntorád, 

Opět byl problém poskládat jedenáctku. Někteří hráči se domnívají, že se nemusí omlouvat. Nepodařilo se nám poskládat mužstvo, které by bylo schopno být rovnoceným protivníkem mužstvu hrající o třídu níže. Chybí nám důraz, nasazení, ale především přihrávka. Útěchou nám může být skutečnost, že sestava z přátelských zápasů se zdaleka nepřibližuje sestavě, která by měla nastupovat v zápasech o body.

  

Přátelský zápas 5.3.2011:

Nový Malín - Vikýřovice 1:3 (1:1)

Branka: 1:1 Kůřil

Hráli:

Gruntorád - Žalman, Greif L., Minář, Podhajský M., Petrmann, Novák, Axman, Papadopulos, Kůřil, Bílek, Greif M, Vohralík. 

Tentokrát jsme v rámci přípravy narazili na našeho pravidelného soupeře a tím bylo mužstvo  I.A  třídy z blízkých Vikýřovic. Nový Malín opět nebyl v top sestavě a tak šanci ukázat svoje herní kvality a zabojovat o místo dostalo opět několik hráčů širšího kádru. Ne všichni přesvědčili.

Hosté z Vikýřovic byli od začátku fotbalovější. Velkou zásluhou, tím že si dokázali míč přihrát, což Novému Malínu stále chybí. Více jak 3 přihrávky byl pro "Miláno" problém. Rovněž chyběla delší přihrávka za obranu na nabíhající útočníky. První půle byla ještě vcelku vyrovnaná, havně tím, že v útoku Malína běhal Axman, který je soupeře zlobil. Tento hráč než pro zranění odstoupil v průběhu 1. poločasu ze zápasu stačil odcentrovat Kůřilovi na gól, rovněž se ocitl několikrát ve slibné šanci a při té největší, kdy se objevil sám před brankářem Vikýřovic se zranil.

Ve druhé půli se hra změnila. Vikýřovice Malín zatlačili.  V útoku již nikdo obranu Vikýřovic nezlobil, navíc trenér Malína nechtěl útoky zakládat výkopem, ale rozehrávkou. Zde však nezkušení i ti zkušenější chybovali.

Názor trenéra: Byl to přípravný zápas, výsledek nebyl tolik důležitý - snad z pohledu psychiky, ale je potřeba hráče i v těchto zápasech dostat pod tlak, je potřeba vidět jejich reakci, chování, nasazení, vzájemné zastupování a z tohoto pohledu byl pro mě zápas užitečnější než se divákovi mohlo zdát.

Během druhého poločasu se navíc hlásili trenérovi další hráči se svými problémy - 2x puchýře od kopaček, 1 x křeče.

Malín se do dvou brankových příležitostí dostal až po vedoucí brance Vikýřovic, ani jednu neproměni i když ta ve které se ocitl Bílek byla více něž slibná. ale Nakonec se skóre ještě v poslední minutě zvýšilo, když rozhodčí uznal gól z ofsajdu, který pomezní rozhodčí jen nesměle a pozdě signalizoval.

   

Přátelský zápas 20.2.2011:

Nový Malín - Sobotín 1:4 (0:3)

Branka: 1:4 Minář

Sestava:

Gruntorád - xy, Běhunek, Greif L., Knápek, Minář, Podhajský M., Petrmann, Žalman, Axman. 

Jako den a noc se lišil pohled do kabiny, když porovnáme tento a minulý přátelský zápas. Tentokrát bylo v naší šatně pusto a prázdno. Pouhých 9 hráčů dorazilo k tomuto zápasu. K nemocným Dolínkovi, Michaličkovi, Bílkovi, Kůřilovi, Čontošovi, Vohralíkovi, dlouhodobě zraněnému Podhajskému D., z rodinných důvodů nepřítomnému Málkovi a Novákovi se přidal ještě Papadopulos, jenž měl své osobní problémy. Navíc chyběli dorostenci Číž, Klímek, Janáček a Roman, kteří na předzápasový sraz jednoduše nedorazili. Kdy jindy chtějí získávat zkušenosti v mužské kategorii, když ne teď. Vždyť za půl roku v dorostu tři z nich končí. A tak jsme celý zápas - diky soupeři, který nám jednoho hráče půjčil - odehráli v deseti.

Celou záležitost okolo nedělního zápasu bude vedení oddílu řešit v tomto týdnu.

Ale to nebylo vše. Z těch hráčů co nastoupili, více jak polovina byla úplně mino. Výkonostně nestačili. A jak bylo řečeno při zápase, učit je základní fotbalové dovednosti prostě nelze. Špatný výkon lze někdy tolerovat, ale je potřeba přidat nasazení a bojovnost, ale i to většině našich hráčů chybělo. V neděli soupeř - pokud měl síly - jezdil po zadku, zatímco naši si zápas spletli s vyklusáním. Takto se o místo v sestavě nebojuje. Od některých se míče odráželi jako od betonové zdi, vždyť čtrtý gól soupeře padl po špatném zpracování přihrávky u půlící čáry, kdy z naší výhody založíme pro soupeře protiútok. Co je nám platné, že posledních 20-25 minut jsme soupeře přehrávali - odešel totiž fyzicky - když si nedáme 3 přihrávky po sobě. Jediným úsměvným okamžikem z naší strany byl neproměněný pokutový kop brankáře Gruntoráda, který mohl výsledek zápasu deset minut před koncem kosmeticky upravit. MH.

 

Přátelský zápas 12.2.2011:

Nový Malín - Rovensko 3:2 (0:0)

Branky: 1:0 Bílek, 2:0 Axman, 3:1 Žalman

Sestava:

Gruntorád (Laščák) - Bílek, Papadopulos, Dolínek, Michalička, Minář, Novák, Podhajský, Běhunek, Axman, Žalman, Greif.L, Číž, Roman, Štencl, Greif.M., Svítek.

Z nominovanýchch hráčů se omluvil  pouze mladý Martin Klímek, kterého o premierový start za mužstvo mužů připravilo nachlazení. Stejně se však v šatně Nového Malína objevilo 18 hráčů. Všichni kteří přišli dostali dostatek prostoru pro hru, protože se trenéři  domluvili a hrálo se o deset minut déle než je běžný čas zápasu. Velký počet hráčů určitě ovlivnil i výsledek a hru Nového Malína.  Pohyb, přihrávky, nasazení i časté střídání, to vše až příliš ukazovalo, že Malín letos míč ještě mimo halu neviděl. Po pěti týdnech posilování a získávání vytrvalosti, přišla odměna v podobě přípravného zápasu. Soupeř byl snaživý, bojovný i dostatečně fotbalový.