Aktuální výsledky soutěže , tabulka, komentáře zápasů - podzim 2013

- viz níže

 

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka se aktualizuje vždy po odehrání celého kola soutěže - a to vždy v neděli cca 19:00 - 20:30 hod. Klikněte zde: nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde:    https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=7253

 

Komentáře zápasů:

Mistrovský  zápas  16.11.2013 - 15 kolo
Vikýřovice -Nový Malín  0:0 
Sestava N.Malína:
Laščák - Bílek, Diviš, Novák  Dolínek (46 min. Vohralík), Plachý, Čontoš (72 min.Jurka), Indra,  Janda,  Číž, Valenta 
ŽK - Diviš
 
Na hřiště zachraňujících se Vikýřovic přijeli hosté jako mistři světa. Zapomněli však doma všechny ingredience, které dělají fotbal zajímavým a krásným. Především pohyb, nasazení, bojovnost, techniku, kombinaci a radost ze hry. Domácí se připravili o něco málo lépe, těm totiž nechybělo nadšení a bojovnost, což nakonec stačilo na dělbu bodů.
Malín připomínal auto se zataženou ruční brzdou. V průběhu první půle hru kontroloval, Čontoš a později i Indra běželi sami na gólmana, ale ani jeden z nich nedokázal akci zakončit. Nejnebezpečnější tak byly dva trestné kopy Plachého a Valenty, které měli k brance velmi blízko, mezi přítomnými to jen zahučelo a potom rohové kopy zahrávané do malého vápna. Staticky hrající hosté však umožňovali domácím úspěšně se bránit a vyrážet do brejků. Obrana Malína ovšem tyto výpady dokázala zpacifikovat a Vikýřovice hostující tým zatlačili pouze jednou - po rohovém kopu, kdy zmatky ve velkém vápně vyřešil až po několika závarech razantním odkopem Diviš.
Druhý poločas patřil v úvodu hostujícímu týmu, který využil nucených přesunů v sestavě a dokázal nalézt v obraně Vikýřovic okénka, kterými se dalo dostat do šancí. V 55 minutě hosté dokonce skórovali po náběhu a přihrávce za obranu Indrou. Ofsajd na místním hřišti viděl jen jeden jediný člověk, bohužel ten nejdůležitější a to asistent rozhodčího, který svou zdviženou pravicí upozornil, že branka nepadla v souladu s pravidly. V těchto chvílích byly i další výroky asistenta při posuzování postavení hráče při náběhu velmi sporné a určitě ovlivnily celkový vývoj zápasu. S přibývajícím časem se do šancí dostávali i domácí,  
kteří 2 x postupovali na výborného Laščáka v brance Malína sami, jednou stříleli daleko vedle, podruhé malínský gólman výtečně zakročil. V 82 min. potom jen málo chybělo, aby Vikýřovice skórovali po stříleném centru do malého vápna, ale to by musel utočící hráč důsledněji sledovat míč. Ma druhé straně se rozklepalo břevno, když špatně trefenou střelu Indry z poza velkého vápna tečoval Diviš a jeho "lob" skončil na horní tyčce vikýřovické branky. Na konci zápasu viděli diváci jen spoustu nepřesností s konečnou dělbou bodů, která patrně příliš nepotěšila žádné mužstvo. 
Názor trenéra:
Dnes jsme směrem dopředu postrádali kvalitu. V defenzívě jsme měli rovněž okénka, ale naštěstí náš dnešní soupeř toho nedokázal využít. Za tragický výkon jsme si všechny body nezasloužili. Ve středu hřiště jsme velmi postrádali zraněného Martina Málka, přesto jsme si měli  připravit  více brankových příležitostí a lépe se s koncovkou vypořádat. Domácím přeji dobrou zimní přípravu a více radosti v jarní části.
 
 
Mistrovský  zápas  9.11.2013 - 14 kolo
Nový Malín - Staré Město  2:0 (2:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Bílek, Vicenec, Novák  Dolínek, Plachý, Čontoš (69 min. Krušinský), Indra, Diviš, Janda (80 min. Vohralík),  Číž ( 82 min. Jurka), Valenta 
Góly:  27 min. Vicenec 1:0, 29 min. Indra 2:0,
ŽK - Novák, Dolínek
 
Při rozcvičení se zranila domácí ikona Málko, který nakonec vůbec nemohl nastoupit, přesto byl Malín lepší a vyhrál. Když naposledy hráli malínští doma, tak se celý první poločas jen bránil drtivému tlaku České Vsi. Staré Město však  zdaleka nemělo kvalitu České Vsi a hned od počátku se bránilo útočným atakům domácího mužstva. V úvodní desetiminutovce se sám řítil na brankáře Vicenec, ale jeho dlouhé posunutí míče zmařilo gólovou příležitost, za chvíli aktivní Vicenec krásnou střílenou přihrávkou z křídla za obranu soupeře našel nabíhajícího Čontoše, který střílí vysoko nad. O pár minut později Indra opět stříleným centrem za obranu dostává do šance nabíhajícího Jandu, ktrerému míč podklouzne 3 metry před brankou pod nohou a Janda tak skóre neotevírá. Staré Město je směrem dopředu bezzubé a Malín nebezpečného Jaroslava Klemzu chytá spolehlivě do ofsajdových pastí. Úvodní gól zápasu střílí po rohovém kopu Valenty a zmatcích ve vápně Vicenec, který odražený míč posílá do sítě. Neuplynuly ani tři minuty a Indra doklepává do prázdné branky vyražený míč a Malín vede 2:0. Další šance Číže a Jandy i samostatný průnik Indry Malín neproměňuje a do šaten jde Staré Město s lichotivým dvoubrankovým mankem.
Druhý poločas již tolik aktivity směrem dopředu ze strany domácích nepřinesl. Malín se snažil hru především kontrolovat a více než do rychlých brejků, dlouhé minuty držel míč na svých kopačkách a pomalu sbíral minutu k minutě a trpělivě se blížil k zisku tří bodů. Proto byl druhý poločas vyrovnanější nejen herně, ale i na šance. V tutovkách Malína selhal Janda, Krušinský a především Číž, který nejdříve trefil bombou břevno a o zanedlouho střílí levou nohou z malého vápna vysoko nad, když míč "sebral" lépe postavenému Jandovi. Ze strany hostů si na výborném gólmanu Laščákovi vylámal zuby 2x Jaroslav Klemza, který oba souboje jeden na jednoho s brankářem domácích prohrál.
A tak se z počátku bouřlivý zápas dohrával v poklidu a početné publikum hostů po zápase sportovně uznalo kvalitu domácích.
Názor trenéra:
Ze zápasu jsme měl obavy, bratři Klemzové spolu s Pelechem jsou velmi nebezpeční. Naštěstí máme za sebou těžký zápas proti České Vsi, kdy jsme opravdu museli o body zabojovat a od té doby nám připadají další soupeři velmi zranitelní a hratelní. Neříkám, že to byl bezproblémový zápas, ale body jsme si určitě vybojovali právem. Tak jako každý rok, musím opět smeknout před diváky soupeře, kteří svému mužstvu připravili téměř domácí prostředí. Přál bych si stejnou podporu od vlastních fanoušků.
 
 
Mistrovský  zápas  3.11.2013 - 13 kolo
Hrabišín - Nový Malín  2:6 (2:4)
Sestava N.Malína:
Laščák - Bílek, Vicenec, Málko (69 min. Krušinsky), Dolínek, Plachý, Čontoš (62 min. Novák), Indra, Diviš, Janda (76 min. Číž), Valenta 
Góly:  4 min. + 18 min Janda 0:2, 29 min. Indra 1:3, 37 min Indra 1:4, 85 min Krušinsky 2:5, 89 min. Indra 2:6 
ŽK - žádná
 
Přestože před zápasem silně pršelo, bylo hřiště ve velmi dobrém stavu, na hřišti voda nestála a rozhodčí i delegát neměli námitky, aby se utkání odehrálo. Malín do Hrabišína přijel téměř kompletní, což bylo pro trenéra daleko příjemnější než minulý týden proti České Vsi, kdy postavit jedenáctku byl značný problém. Hned 4 hráči totiž seděli ve volebních komisích a k utkání se nemohli dostavit.
Hrabišín nezačal utkání dobře. Hrubky v obraně umožnily hostům otevřít si brankový účet hned na začátku zápasu, když si Janda naběhl na uličku, hrabišínský obránce si faul nakonec rozmyslel - riziko červené karty bylo až příliš zřejmé a Janda tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhal. I nadále si hosté vypracovávali velmi dobré příležitosti, ale skóroval v 18 minutě až opět Janda, který nejdříve zatáhl míč po křídle, jeho střílený přízemní centr byl příliš dlouhý jak pro svého spoluhráče Indru, tak i brankáře, ale Indra byl i míče dříve než se dostal mimo hřiště a vymyslel geniální přihrávku. Přestože měl Hrabišín v bránění převahu 4:2, našel Indra přihrávkou na zadní tyči Jandu, který ze tří metrů doklepává míč podruhé do sítě a Malín vede 0:2. Jenže přichází nepochopitelný výpadek. Hrabišín v tuto chvíli bojuje , hosté útočí do otevřené obrany, ale místo zakončení ztrácejí míče kličkováním. Domácí využívají jednoho okénka a pěknou hlavičkou snižují. Laščák si na míč sice sáhnul, ale vytáhl jej poze na tyč, od které se odrazil za brankovou čáru. Jestliže si někdo myslel, že hosté zařadí na vyšší rychlost, ten se spletl. Profesorsky a nepřesně dokázal hrát Malín i dále. Naštěstí domácí defenzíva není příliš pevná a hostující Indra nejdříve zvyšuje po chybě hrabišínské obrany na 1:3, aby o několik minut později zužitkoval pěkné prostrčení na hranici velkého vápna ke vstřelení čtvrté branky malínského mužstva. Domácí jsou hodně deprimováni, ale nakonec po rychlé akci a centru dávají další gól hlavou a tím i určitou naději a vzpruhu do druhé části.
Začátek 2. poločasu však patří hostům. Lehce se dostávají do gólových šancí, ještě snadněji je zahazují. Do desáté minuty nedali totiž hned tři! Nejdříve rychlá a překvapivá rozehrávka Plachého, Čontoš prodlužuje na Indru, ten však posílá míč podél vybíhajícího hrabišínského brankáře těsně mimo branku. Za chvíli se před domácím strážcem objevuje Janda, ale namísto technického zakončení volí razantní střelu mimo branku, no a vrchol zmaru přichází v 54 minutě. Po pěkné akci se před brankářem objevuje Janda spolu s Indrou. Jandovu střelu hrabišínský brankář kryje, míč se odráží k nohám Indry, který  chce ležícího brankáře přehodit, ten však jeho pokus zázračně likviduje a nechává své spoluhráče, aby mohli bojovat o body i v dalších minutách. Časový úsek mezi 55 - 80 minutou přinesl snahu domácích vývoj zápasu zdramatizovat, několikrát se dostali i do nadějných pozic, ale ke vstřelení branky jim vždy něco chybělo, nebo zakročila malínská obrana v čele s Laščákem. Malín pro změnu neuměl dobře vyřešit možné brejky a kazil jednu kolmou přihrávku za druhou. Nakonec zápas rozhodli hráči ze střídačky. Novák krásnou křížnou přihrávkou našel Vicence, jeho přízemní centr pro změnu z druhé vlny nabíhajícího Krušinského a jeho střela z první z hranice penalty končí u tyče. 2:5. Za několik minut opět Vicenec - jeho přihrávka je tentokrát adresovaná na Indru, který si míč zpracovává, na mokrém terénu podklouzne, ale v pádu stačí ještě vystřelit a míč poslat opět do sítě. Po rozehrání rozhodčí končí zápas.
Názor trenéra:
Výsledek je pro domácí možná až příliš krutý, v poli jsme o tolik soupeře nepřehrávali. Co do počtu šancí jsme však mohli vyhrát i dvouciferně. Některé branky nám Hrabišín téměř daroval. Připsali jsme si vítězství a 3 plusové body, ale k hráčům i k hernímu týmovému projevu budu mít spoustu připomínek.  
 
 
Mistrovský  zápas  26.10.2013 - 12 kolo
Nový Malín - Česká Ves 2:2 (0:2)
Sestava N.Malína:
Laščák -  Kropek (46 min. Vohralík), Číž, Málko, Dolínek, Bauer (81 min Minář), Plachý, Čontoš, Indra, Diviš, Janda.
Góly:  48 min. Číž 1:2, 59 min. Číž 2:2
ŽK - žádná
 
Jako uragán vletěla Česká Ves na domácí mužstvo. Útok za útokem se valil na branku Nového Malína a hned v úvodu musel výborný zákrok vytáhnout Laščák, který své mužstvo podržel. Při dalších příležitostech selhali v tutovkách pro změnu hostující hráči, kteří dělali svým pohybem domácím hráčům velké problémy. Malín se do šancí nedostával. Chyboval v těžkopádné rozehrávce, nedokázal podržet míč a útočníky vůbec nepotřeboval, míče se k ním totiž vůbec nedostávaly. Poprvé Malín inkasoval po rohovém kopu. Na zadní tyči se objevili dva hráči České Vsi a zkušený Opravil hlavou koníčken poprvé rozvlnil síť. S přibývajícími minutami se obraz hry nezměnil, hosté neproměnili další šance někdy zásluhou Laščáka v domácí brance, jindy vlastní zbrklostí. Přesto do poločasu dokázali svůj náskok navýšit. Rychlý útok, centr na malé vápno, kde v souboji útočníka s obráncem je malínský hráč úspěšnější, dostává se k míči, ten však neletí do bezpečí, ale končí za brankovou čarou. Čistý vlastenec. Do konce poločasu zbývá 12 minut a na hřišti se začína hodně jiskřit. Malín ve zbývajících minutách směrem dopředu nic nevymyslel, ale dokázal neinkasovat a do šatny odcházel po prvním poločase s lichotivým deficitem dvou branek.
Kdo přišel na druhý poločas musel si myslet, že si hráči v šatnách vyměnili dresy.Najednou to byla Česká Ves, která hned od první minuty druhého poločasu byla zatlačena před svoje velké vápno a horkotěžko bránila snadno získané vedení z prvního poločasu. Hned ve 46 minutě běžel na hostujícího brankáře Vohralík, obránce České Vsi mu však v zakončení zabránil. Co se nepovedlo Vohrálíkovi, dokázal Číž. Dostal přihrávku mezi obránce, prokázal dostatek rychlosti i klidu a překvapivou střelou levou nohou dává ve 48 minutě kontaktní gól. Hosté se v dalších minutách nemohou dostat do hry, najednou nejsou u míčů rychleji než Malín, naopak krůček jim chybí, ale domácí se ve zhuštěném prostoru velkého vápna a v jeho blízkosti nedokáží dlouho prosadit. Počet rohů narůstá, tlak sílí až se v 19 minutě opět prosazuje Číž. Zmatek a chaos ve vlastním vápně České Vsi zakončil nekompromisně Číž, který razantní střelou propálil vše co mu stálo v cestě a poslal "kulatý nesmysl" do sítě. A začíná se opět ze stejné startovací čáry. Ještě 10-15 minut dokázal Malín hosty zlobit a nutit je k chybám, Číž se dostává do další šance hodně podobné té, ze které dokázal vyrovnat, tentokrát je však jeho střela zblokovaná. Konec zápasu byl již vyrovnaný. Česká Ves dává dokomce gól, ale praporek pomezního signalizoval porušení pravidel, již dávno před tím, než hosté dopravili míč do sítě. Na druhé straně hostující obrana zbokovala nepříjemnou střelu Plachého, ale poslední slovo a šanci změnit skóre měly hosté. Janda před velkým vápnemnedokázal poslad míč do bezpečí, Česká Ves přihrává uličkou do vápna, následuje přihrávka po zeni na volného hráče ve středu branky, který střílí ze sedmi metrů - k překvapení všech však odkrytou část branky, která se mu objevila vůbec netrefuje a posílá míč daleko vedle tyčky. O chvíli později se pro změnu vytáhl domácí brankář Laščák, který skvělým zákrokem vytáhl gólovou hlavičku na roh. V posledních minutách kopou domácí ještě dva rohové kopy, ale na výsledku se už nic nemění.
Názor trenéra:
Česká Ves dokázala že proměňování šancí je její velká slabina. O výsledku mohla rozhodnout již do poločasu. Jsem rád, že moji hráči během přestávky přišli k rozumu a upustili od složité statické kombinace, zjednodušili hru a vysunuli obranu výše. Do té doby bezchybně šlapající stroj České Vsi se najednou zadrhl. Nenechali jsme jim prostor a čas a dostali je pod tlak. Neměli jsme sice tolik gólových šancí jako soupeř, ale byli jsme produktivnější. Za druhý poločas jsem na své hráče pyšný. Mrzí nás jen zranění Kuby Bauera, který doplatil na faul hostujícího hráče zraněním, které jej vyřadí z fotbalu na několik měsíců. 
 
 
Mistrovský  zápas  19.10.2013 - 11 kolo
Písečná - Nový Malín  2:1 (2:1)
Sestava N.Malína:
Laščák -  Krušinský (46 min. Vohralík), Číž (86 min. Jurka), Málko, Dolínek (46 min. Vicenec), Bauer, Plachý, Valenta, Indra, Diviš, Janda.
Góly:  28 min. Bauer 1:1
ŽK - žádná
 
Postavení v tabulce vyžadovalo, aby domácí naplno bodovali, hosté chtěli potvrdit domácí výhru z minulého kola. Úvod zápasu patřil Malínu. Soupeře přehrávali, dostávali se i do šancí, ale ta koncovka. Nejdříve se kolem obránce protáhl Krušinský, ale rozezvonil jen tyč domácí branky. Následovali střelecké pokusy ze střední vzdálenosti Plachého a Valenty, ale největší šanci nevyužil Číž, který sám před domácím brankářem - ač tísněn - střílí do horní části branky, domácí gólman jeho střelu reflexivně vyráží. Písečná zlobila zejména na své levé straně, kde nedůraz při bránění umožnil pustit hosty do snadného vedení. Nejdříve však trefili po jedné akci tyč, ovšem za pár minut šli už do vedení. Pravá strana malínského mužstva si totiž místo důrazného bránění hned na začátku rychlé akce kousek za půlící čarou jen splnila povinnost zavřením svého prostoru, domácí záložník posílá míč do otevřeného středu, kde jeho spoluhráč přesnou střelou překonává Laščáka, který by při svém lepším postavení musel tuto překvapivou střelu chytit. V 17 minutě vedou domácí 1:0.  Hra se vyrovnala a hosté měli najednou problém s útočnou aktivitou. Naštěstí další příležitosti brankou neskončili a Malín po sérii rohových kopů ve 28 minutě vyrovnává. Bauer překvapuje všechny a střílí přímo z rohu gól! Radost však hostům dlouho nevydržela o deset minut později opět neulídala pravá strana své pozice, za jejich záda se dostal  domící hráč, přihrává na spoluhráče na velké vápno, kde je úplně volný domácí útočník, který sám před Laščákem svoji příležitost využívá. Jako vosy se ženou malínští hráči k pomeznímu rozhodčímu (jinak předseda fotbalitů Bělé), ale jejich rozhořčení i zloba je jim houby platná. Gól i přes zřejmý ofsajd platí.
Druhý poločas nabídl platonickou převahu Malína, který s přibývajícími minutami stále více otevírá svoji obranu a do ofenzívy zapojuje stále více hráčů, ale gólové šance nepřicházejí. Domácí každý naznak přečíslení, každou kličku trestají nedovoleným zákrokem, což je v jejich podání téměř vždy držení za dres. Jinak dobře a přesně pískající hlavní rohodčí sice tyto zákroky trestá, ale absence žlutých karet s následným nebezpečím další žluté a tím vyloučení, dovoluje domácím beztrestně hru rozdrobit. Ke konci zápasu zahazují domácí několik šancí, 2x odkopávají malínští míč z brankové čáry, jednou překopavá ze 7 metrů domácí hráč nejen branku, ale i ochranou síť za brankou a to byl před malínským gólmanem se svým spoluhráčem sám bez asistence hostujících obránců. Malínský tlak narážel na bojovnost a zhuštěný prostor před brankou, kde míč za druhoupůli propadl jen jednou, ale u zadní tyče nebyli hostující hráči dostatečně důrazní, aby míč dotlačili do branky.
Názor trenéra:
Jako den a noc jsou výkony některých hráčů. Tentokrát jsme nebyli mužstvem, který má větší touhu vyhrát. Domácí využili všech dovolených prostředků a fotbal se více nehrál jak hrál. Na malém hřišti jsme neměli dostatečný pohyb s nabídkou pro přihrávku a naše individuální akce byly za cenu faulů přerušovány. Remíza by byla spravedlivější, ale nakonec - až jsme hru na konci zápasu úplně otevřeli - jsme mohli prohrát i větším rozdílem. 
 
Mistrovský  zápas  12.10.2013 - 10 kolo
Nový Malín - Rapotín 1:0 (0:0)
Sestava N.Malína:
Laščák -  Krušínský (87 min. Jurka), Málko, Dolínek, Bauer, Plachý, Valenta, Indra, Čontoš (78 min. Diviš), Bílek, Janda.
Góly:  68 min. Janda 1:0
ŽK - Plachý, Dolínek, Janda, Indra, 
 
První poločas nabídl fotbal bez velkých šancí. Více se hrálo na půlce hostí, kteří měli problém na nerovném hřišti s napadáním a pohybem domácích hráčů, současně potom i s nerovnou hrací plochou, která však byla stejná pro oba týmy. Rapotín se tak uchyloval k dlouhým nákopům a to není hra, která by mu vyhovovala. Domácí mužstvo drželo míč více na svých kopačkách, více kombinovali po zemi ale šance nepřicházely. S přibývajícími minutami se očekávalo, že hosté převezmou taktovku díky fyzické kondici, ale nic takového se nestalo. Největší nebezpečí ze strany Rapotína paradoxně hrozilo po rohových kopech Malína, kdy se hosté dostávali do brejků. Domácí tyto akce však dokázali vždy včas zastavit, bohužel 2x pouze i s následkem žluté karty. Malín poctivě odběhal úvodních 45 minut zápasu a hosty nepustil do jediné gólové šance! Domácí si jich  však v úvodním poločase vypracovali také minimum - jen dvě. Nejdříve si Janda ve velkém vápně pohrál s obráncem Rapotína, svou přihrávku pod sebe adresoval na Čontoše - ten však volil razanci na úkor přesnosti a branku z dobré pozice přestřelil. Podruhé se mohli domácí téměř radovat po úniku Bauera a jeho stříleném přízemním centru mezi brankáře a své dva  nabíhající spoluhráče a obránce. Jen malý krok chyběl, aby domácí útočníci na míč dosáhli a uklidili jej do sítě.
Jestli někdo očekával, že druhý poločas bude ze strany Rapotína aktivnější, musel být zklamán. Byl to opět Malín, který diktoval tempo i způsob hry. Rapotínské hráče zlobil zejména Janda, který neúnavně dřel v ofenzívě, ale nejdříve se do vedení málem dostali hosté, když Laščák v bráně domácích kontroloval lehký oblouček, který patrně i k jeho překvapení skončil na břevně jeho branky.Časový úsek mezi 60-70 minutou patřili domácím - především Jandovi. Nejdříve zatáhl míč do velkého vápna, kde přešel přes dva bránící rapotínské  hráče, ale jeho sřela už neměla patřičnou razanci a skončila v rukách hostujícího gólmana. V 68 minutě se již trefil gólově. Indra zabojoval, dvakrát o míč téměř přišel, přesto jej dotlačil na Jandu, který střílí první a jak se později ukázalo i vítězný gól - 1:0. Obraz hry se s přibývajícími minutami nezměnil. Domácí byli mírně lepší, v šanci byl Čontoš, který však trefil jen boční siť hostující branky. Rapotín mohl vyrovnat po nedorozumnění mezi Laščákem a Dolínkem, který nereagoval na gólmanovo NECH a míč odhlavičkoval. Akce však pokračovala dále a domácí Laščák vytahuje výborný reflexivní zákrok a na brankové čáře rapotínskou šanci zneškodňuje. Ke konci zápasu hraje Rapotín ve snaze vyrovnat více na riziko a vzadu se otvírá prostor pro rychlé kontry domácích. Mezi 80-85 minutou se 2x v tutovce objevil Krušínský. Ke smůle malínského mužstva i když byl vždy sám před brankářem, v brance Rapotína neskončila nedříve zbytečně razantní střela  levou nohou ani jeho hlavička z hranice malého vápna, kterou sice směřoval do protipohybu rapotínského brankáře, ale bohužel se mezi brankové tyče netrefil. A tak poslední šanci měli na kopačkách hosté. Chybná rozehrávka s následným brejkem, kdy Štěpán Hudec postupoval sám na Laščáka  vypadala velmi nadějně. Šance na vyrovnání vzrostly, když byl u míče Hudec dříve jak vybíhající Laščák a před rapotínským hráčem se objevila prázdná branka. Naštěstí se kličkou dostal mimo ideální střelecké postavení a levou nohou prázdnou branku z 15 metrů překopává!  Zbytek zápasu již Malín zvládl a nenechal rapotínské, aby si po zápase zakřičeli svůj vítězný pokřik.
Názor trenéra:
Odehráli jsme dobrý zápas a na hřišti jsme dodrželi co jsme si před zápasem řekli. Soupeř nám nedokázal vnutit svůj styl hry a nebezpečný byl především v úvodu při brejkových situacích po našich standartkách. Na to jsme však byli připraveni, navíc se s přibývajícím časem toto nebepečí úplně vytratilo. Odehráli jsme již lepší zápasy, ale hráče je potřeba pochválit za nasazení, bojovnost i důraz, který jim v některých předcházejících zápasech chyběl. 
 
 
 
Mistrovský  zápas  5.10.2013 - 9 kolo
Bělá - Nový Malín 1:3 (1:2)
Sestava N.Malína:
Kulhánek -  Diviš, Jurka (18 min. Vicenec), Málko, Bauer, Plachý, Číž, Indra, Vařeka (80 min. Novák), Bílek, Janda.
Góly:  22 min. Janda 1:1, 27 min. Vařeka 1:2, 90 min.  Číž 1:3
ŽK - Diviš
 
Nerovné hřiště a silný vítr obě mužstva hodně limitovala v předvedené hře. Začátek zápasu patřil Malínu, ve druhé minutě hned Číž hlavičkoval těsně vedle a i v průběhu dalších minut byli jeho hráči nebezpečnější a hrálo se převážně na půlce domácích. Vývoj zápasu změnila 12 minuta, kdy kolmou přihrávku podél  lajny špatně vyřešil Diviš, sprintérský souboj Diviše s utočníkem Bělé a vybíhajícím Kulhánkem se štěstím vyhrál domácí hráč a z úhlu i velké dálky střílí téměř od rohového praporku míč do prázdné branky a posílá své mužstvo do vedení. Od této chvíle začal Malín kombinovat stereotypně, těkopádně a na úkor zjednodušení hry si sám přidělával problémy. Naštěstí Bělá není mužstvem, která by ve svém středu měla nadstandartní fotbalisty a tak svůj náskok nenavýšila. Malínu pomohlo střídání. Vicenec po svém příchodu zařídil v krátkém časovém úseku dva míče na volně nabíhající hráče a jak Janda, tak i Vařeka si sami před gólmanem Bělé s přehledem poradili a výsledek zápasu otočili. Do konce poločasu hosté z Malína kontrolovali průběh hry a v klidu dokráčeli do poločasové přestávky.
Druhá půle měla být pro hosty jednodušší než ta první. Vedli, navíc hráli se silným větrem v zádech a tak se předpokládalo, že se skóre s přibývajícími minutami ještě zvýší. Bělá však nic nezabalila. Její hráči bojovali a jednoduchou hrou se neustále tlačili před branku Malína. Do šancí se však nedostávali. Jak je u malínských hráču zvykem, když je soupeř bezradný a v nouzi, podají mu pomocnou ruku sami jeho hráči. A tak z nenápadné akce po nedorozumění Málka s Bílkem fauloval jeden z hostujících hráčů ve vápně a domácí měli ve 20 minutě výhodu pokutového kopů. Naštěstí pro malínský tým exekutor Bělé selhal a Kulhánek si od svých spoluhráčů vysloužil pochvalu za zneškodnění penalty. Kdo by si myslel, že Bělou tento "tretný čin" položí, ten se velmi zmýlil. Jednobranková ztráta byla velkým hnacím motorem pro domácí mužstvo, které se neustále snažilo o vyrovnání. A když navíc nepřesně hrající hosté své brejky řešili zbrkle a naivně, byla zápletka zápasu vyřešená až v samém závěru. Uklidňující gól vstřelil Číž, kterému sice ideálně nesedla střela z hranice malého vápna, nakonec však skončila za brankovou čarou a nastavení se již dohrávalo jen z povinnosti.
Názor trenéra:
Věděli jsme, že jen fotbalovostí zde nevyhrajeme, přesto jsme si zahrávali s ohněm. Vyhrát se ale musí i zápasy ve kterých se vám nedaří. Odvezli jsme si tři body, teď je potřeba potvrdit dnešní export i za týden na domácím hřišti. 
 
 
Mistrovský  zápas  28.9.2013 - 8 kolo
Nový Malín - Sudkov 1:1 (1:0)
Sestava N.Malína:
Kulhánek -  Vohralík, Diviš, Dolínek (15 min. Jurka), Málko, Bauer, Plachý, Vicenec, Valenta (77 min Číž), Indra, Novák (54 min. Vařeka)
Góly:  28 min. Indra 1:0
ŽK - Diviš, Málko
 
Každý chvilku tahal pilku - domácí byli lepší v první půlce, hosté měli více ze hry ve druhém poločase. Zápas plný nepřesností přineslo derby. O vzruch se zpočátku starali domácí. Dobře střílel z otočky Plachý a jeho střela zasvištěla kousek vedle pravé šibenice Kulíškovi branky. Jinak se boj odehrával hlavně mezi šestnástkami. Domácí si gól zakřičeli jako první. Sudkov chyboval ve středu hřiště, Novák zachytil nepřesnou přihrávku, posílá míč do křídla Plachému, ten neváhá s centrem, který si na malém vápně našel Indra a hlavou míč uklidil do sítě. Ve zbývajícím čase měl Malín možnost ještě 2x skórovat, ale nebylo mu přáno. V prvním případě především zásluhou Kulíška, který bravůrním zákrokem vytáhl míč směřující po střele Indry do pravé šibenice - po pěkné akci ve vápně hostů, kterou předvedli Jurka a Indra. V poslední minutě první půle měl na hlavě gól Vohralík, který se po zahrání rohového kopu objevil na zadní tyči úplně sám, ale z pát metrů nenasměroval míč do sítě. A co šance hostí - ať vzpomínám, jak vzpomínám, žádná.
Ve druhé půli hned od prvních minut měli domácí problémy. 47 minuta Novák ve středu hřiště namazal sudkovskému hráči, ten však gól ještě nedal. 49 minuta Vicenec se snaží uhrát míč fotbalově , místo toho chybuje a sudkovký brejk s přečíslením končí střelou z 10 metrů do horní části branky. Kulhánek si na míč sáhnul jen špičky prstů a tak hosté vyrovnávají na 1:1. Domácí si i v dalším průběhu přidělávají problémy hlavně sami. Snaží se bez pohybu o kombinaci a  míče s bojovnějšími a důraznějšími hráči Sudkova lehkovážně ztrácejí. Sudkov na těžkém terénu hru zjednodušil a do konce poločasu je domácí brankář Kulhánrk ve větší pernamenci než po průběhu první půle předpokládal. Minimálně 2x podržel svoje mužstvo, které tak i jeho zásluhou dokráčelo do konečného remízového výsledku. Tentokrát si pro změnu nemohu vzpomenout na žádnou větší šanci domácích. Náznaky zpacifikovala hostující obrana nebo nepřesnost malínských hráčů.
Názor trenéra.
V prvním pločase jsme byli lepším mužstvem, dostali jsme se do několika šancí, ale proměnili jsme jen jednu. Škoda, že v poslední minutě úvodního poločasu netrefil hlavou tutovku po rohovém kopu Vohralík. Ve druhé poločase jsme byli horším týmem. Sudkov nás přehrával důrazem i nasazením a jeho hráči  o vítězství  bojovali až do poslední minuty.  S bodem bych byl spokojený, kdyby byl ze soupeřova hřiště. 
 
 
Mistrovský  zápas  22.9.2013 - 7 kolo
Žulová - Nový Malín  5:2 (3:0)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Čontoš Š., Vohralík, Halouzka, Dolínek,Málko, Plachý, Krušínský, Valenta, Janek, Lužný (71 min. Čontoš L)
Góly:  48 min. Plachý 3:1, 90 min. Plachý 5:2
ŽK - Halouzka, Čontos
 
Děkuji všem hráčům, kteří k zápasu odcestovali. Ostatní si musí sami vyhodnotit, jestli opravdu nemohli s mužstvem odcestovat. Některé omluvenky na poslední chvíli mně překvapili, mám pochopení pro vzdělání a pracovní povinosti, ale tento týden to byla síla. Dlouhodobě však pozoruji, že jsou destinace, kam nikdy neodjíždíme kompletní, ale ve slátané setavě - vždy se jedná o Žulovou a Javorník.
K zápasu.
Za dvacet minut jsme prohrávali po individuelních chybách 3:0. Hrajeme v hodně kombinované sestavě, ale musíme si to za každou cenu strkat na "pětníku", když míče snadno zrácíme a soupeře pouštíme do snadných gólových pozic, které navíc jeho nejzkušenější hráči snadno a s přehledem proměnili. Přitom Žulová nebyla herně lepší, byla jen chytřejší a trestala nás. Nutno před mužstvem smeknout, po změnách v rozestavení jsme se dostali i do šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Vohralík se objevil před domácím brankářem v závěru hned 2x, ale tváří v tvář vždy selhal. Škoda, snižující branka by Nový Malín určitě povzbudila.
Malín neproměněné šance patrně mrzeli ještě více hned po úvodu druhého poločasu. Ve 48 minutě po narážečce před velkým vápnem se za obranu domácích dostal Plachý a ukázal svým spoluhráčům jak má vypadat gólová koncovka. Potom dalších 25 minut bylo na hřišti hostující mužstvo dominantní a Žulová jen s obtížemi a s pomocí nepřesných sudích odolávala malínskému tlaku, ale Malín kontaktní gól nevstřelil. Ale postupně: nejdříve běžel Krušínský sám, pomezní Zemánek však stačil požár uhasit zvednutým praporkem - bohužel přesně proti střídačce hostů, kteří postavení hráčů viděli jinak, za chvíli byl Krušínský faulován v pokutovém území, tentokrát zůstala píšťalka hlavního němá. Do třetice Krušínský - u přihrávky "lobem" je dříve než domácí brankář, bohužel jej trefuje a míč se odráží mimo dosah hostujících hráčů. Totálním zmarem skončilo také přečíslení 2 na 1. Před hranicí velkého vápna přihrává Vohralík Krušínskému tak nešťastně, že ten nemá šanci tento prudký míč zachytit. Zápas pro Malín skončil v 76 minutě. Málko chce v prostoru brankové čáry a malého vápna, řešit situaci fotbalově a tělem si pokrývá míč, který se pomalu kutálí do zámezí. Domácí hráč mu však míč dokáže ukopnou před bránu, kde trefuje přesně hlavu svého spoluhráče a stav je 4:1. Hosté otevřeli ještě více hru, v 83 minutě dostávají po dalším individuální dvouchybě pátou branku a ve zbývajících minutách už jen netrpělivě čekají na závěrečný hvizd. Konečnou tečku v zápasu učinil v poslední minutě, krásnou střelou z volného přímého kopu Plachý, ale to bylo jen slabou útěchou pro malínské hráče.
Názor trenéra:
Náš herní projev byl lepší než ukazuje výsledek. V podstatě se dá říci, že nás porazil Onciul, který je před a ve vápně velmi nebezpečný a dokázal využít našich chyb. Nám dnes chyběla větší zodpovědnost hráčů za výsledek a na hřišti  především herní kvalita v koncovce. Co nám přebývalo, bylo množství individuelních chyb a špatných přihrávek. Domácí se nám ve většině činností vyrovnali, byli jen bojovnější a tvrdší než my. Přesto stačilo "málo" abychom zde dnes byli úspěšní  - stačilo, aby byl Onciul oblečený v nášem dresu!
Závěrem: dnes jsme si mimo jiné dovolili takový přepych, že jsme k zápasu odcestovali bez čtyř hráčů, kteří dokázali nastřílet  celkem 15 branek! 
 
Mistrovský  zápas  14.9.2013 - 6 kolo
Nový Malín - Stará Červená Voda  7:1 (3:0)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Bílek, Čontoš, Novák, Vohralík (71 min. Halouzka), Dolínek, Vicenec, Plachý, Janda (57 min. Vařeka), Indra (83 min. Kropek), Diviš.
Góly:  10 min. - Vohralík, 18 - 35 min - Indra, 56 min - Janda, 74 min. - Halouzka, 77 min - Vařeka 6:0, 86 min - Vařeka 7:1.
ŽK - Vařeka
 
O kvalitě hřiště dnes nebudeme hovořit. Byla stejná jako vždy. Protože však pršelo, nehrálo se na tvrdém podkladu.
Od samého začátku bylo na hřišti jen jedno mužstvo a tím byli domácí. První vážnější šanci Vohralík ještě neproměnil. V 10 min. však po pěkné rychlé akci a chytrém prodloužení Plachého proběhl jako nůž máslem domácí Vohralík hostující obranou a střelou k tyči otevřel skóre. Za chvíli dostal na pravé straně více prostoru Vicenec a jeho přetažený centr z voleje krásně na vzdálenější tyč trefil Indra. Další šance si jako na běžícím pásu připravovali domácí hráči, ale obětavě hrající obrana hostů, v těchto momentech většinu střel zblokovala, nebo se domácí hráči nedokázali mezi magické tři tyče trefit. Plachý střílel z výhodných pozic hned 3x, Janda při svém brejku nezvolil nejlepší řešení, stejně jako Vicenec nebo Indra. Hosté se v prvním poločase do šance dostali jen jednou. Jejich útočník byl u míče dříve než malínský brankář a špičkou kopačky jej na hranici velkého vápna obhodil. Míč směřující pomalu do branky však skluzem uklidil Dolínek. Do konce poločasu se však domácí radovali ještě jednou. Skákající míč na přední tyč si našel Indra a odrazem od kolena a do zubů malínského hráče skončil za brankovou čarou.
2. poločas začali domácí pod dojmem vysokého náskoku velmi vlažně. Hosté v úvodních deseti minutách nebyli pod takovým tlakem jako v první půli, ale směrem dopředu byli neškodní. Povel k nové ofenzívě dal až kapitán Janda, který zvýšil na 4:0 a od této chvíle soupeř rezignoval. Domácí se snadno dostávali do nadějných pozic a postupně přicházející noví hráči začali navyšovat skóre zápasu. Sám před brankářem se objevil Halouzka a jeho střela slabší nohou byla gólová, o pár minut později se stejně chladnokrevně zachoval i domácí Vařeka. Malínský Laščák čisté konto neudržel. Hosté dostali možnost zahrávat v pořadí asi třetí VPK a tentokrát udeřilo. Exekutor standartky tvrdě vystřelil, Laščák kontroluje směr střely, ale míč lehce trefuje Plachého a na tuto změnu směru domácí brankář reagovat nemůže. Protože však dnes byli domácí hráči gólově hladoví, přidává v samém závěru po pěkné přihrávce a krásném prodloužení Vařeka poslední gól zápasu.
Názor trenéra:
Bylo povinností dnes vyhrát. Podle postavení v tabulce jsme měli být lepším mužstvem a jsem rád, že jsme papírové předpoklady naplnili. I bez dvou "červeňáčků", dvou hráčů na dovolené a dvou zraněných jsme odehráli slušný zápas. Některé pasáže - hlavně v době kdy jsme se dostávali do gólového náskoku - byly fotbalové. Za rozhodnutého stavu jsme tempo zápasu snížili, přesto jsme potěšili naše diváky brankovou kanonádou. 
 
 
 
Mistrovský  zápas  7.9.2013 - 5 kolo
Vidnava - Nový Malín  2:2 (2:1)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Bílek, Bauer, Valenta, Vohralík (46 min Dolínek), Vicenec, Plachý, Krušínský, Číž, Indra, Diviš.
Góly:  18 min. - Číž 1:1, 75 min. - vlastní  2:2 
ČK - Bauer (2 ŽK), Číž (2 ŽK)
 
Zápas byl zahájen se zpožděním, protože mužstvo Nového Malína nezaregistrovalo závody motocyklových veterénů a právě v době jejich příjezdu byla trať uzavřena a vše se chystalo k vrcholu dne tj. závodu sidecar. Diváci, kteří přišli do Vidnavy se nemohli nudit. K všeobecnému překvapení však diváky nepřiváděl k údivu výkon a nasazení hráčů, ale výkon hlavního rozhodčího. Málokdy se totiž vidí, aby rozhodčí rozdal více červených karet, než padlo v zápase branek. A protože v tomto utkání se hráči mezi tři tyče trefili celkově 4 x, je počet ČK jednoznačně nadstandartní.
Vraťme se však k zápasu. Malín byl techničtějším mužstvem, Indra i Číž na hrotu útoku se dostali do gólových šancí, ale Malínu vázla podpora zálohy, která nedoplňovala útočné ataky. A protože se oba jmenovaní v úvodu zápasu gólově neprosadili, udeřila Vidnava. Nenápadný přetažený centr našel na zadní tyči vidnavský hráč a neomylně trefil v 8 minutě prostor mezi bližší tyčkou a hostujícím gólmanem. Malín v této sezóně již manko několikrát doháněl a úspěšný byl i ve Vidnavě.  Za deset minut bylo vyrovnáno. Vohralík centrem našel ve vápně Číže, který svoji hlavičku poslal k tyči. V této fázi byli hosté jednoznačně lepší. Přicházely další šance, ale hostům vázla finální přihrávka. Ve 27  minutě se ve vápně dobře uvolnil Číž, než stačil vystřelit byl obráncem sražen a Malín měl výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Valenta a udělal z domácího brankáře Bašného hrdinu. Ve 35. minutě se poprvé projevuje výrazněji hlavní rozhodčí. Dává totiž druhou žlutou obránci Vidnavy a posílá Malín do přesilovky. Paradoxně je to však Vidnava, kterou tento moment nastartoval k lepšímu výkonu. Odměnou za to jim byla krásná střela, která ve vzduchu zaplavala a Laščák jen s velkými obtížemi stačil na změnu směru reagovat, o chvíli později na další pěkný projektil do šibenice již nedosáhl. Střílející hráč protlačil míč přes dva malínské hráče a míč trefil z hranice vápna ideálně. V těchto chílích se na hřišti hodně mluvilo a diskutovalo a pro malín přestože hrál o jrdnoho hráče v poli více přišla poločasová přestávka vhod.
Druhý poločas se hosté usadili na polovině domácích, ale jejich útočná aktivita končila před vápnem, nebo centrem, který domácí gólman v klidu sbíral. Vidnava podnikala rychlé kontry, ale k zakončení se rovněž nedostávala. Nový náboj dostal zápas po vyloučení malínského Bauera. Rozhodčí označil jeho střet s domácím hráčem jako faul a vytáhl pro hostujícího hráče druhou žlutou kartu a srovnal počet hráčů na hřišti. Bohužel jen na několik minut. Plachý vyvezl totiž míč a založil nadějné přečíslení. Dokázel se ještě vytrhnout vidnavskému hráči, který jej chytal za dres, ten však neváhá a zezadu jej posílá na zem. Malín hraje opět přesilovku - tentokrát 10:9. Hosté otevírají hru a snaží se vyrovnat brankové skóre zápasu. Cesta k vyrovnání vedla nejdříve přes šanci Vicence, který neusměrnil hlavou odražený míč a ze dvou metrů poslal svoji hlavičku těsně mimo. O chvíli později si naběhl pro změnu na přízemní střílený centr Krušínský, vrhá se rybičkou na míč, jeho hlavička končí na tyči a odražený míč usměrňuje do sítě Číž - ovšem domácí gólman ležící v tuto chvíli u tyče předvádí fantastický zákrok a špičkou kopačky nedovoluje, aby míč přešel přes brankovou čáru. Spravedlnost však nebyla slepá. Když viděla, jak jsou malínští hráči v koncovce bezradní, pomohla malínskému týmu v 76 minutě prostřednictvím vidnavského hráče. Ten totiž vložil svoji nohu do jednoho z dalších prudkých centrů na hranici malého vápna tak nešťastně, že míč poslal za záda svého brankáře. Vidnava podniká dál brejky, ty končí na hranici malínského vápna a tak největší šanci měla po rohovém kopu. Na míč si naběhl vidnavský hráč, ale jeho prudká hlavička skončila těsně vedla tyče. Počet hráčů na hřišti se srovnává v 88 minutě - po jednom z centrů na malém vápně zůstává ležet Číž, malínská akce pokračuje, ale hostující útočník reaguje na slova spoluhráče ať neleží, ale hraje, hlasitým projevem, že byl faulovaný a rozhodčí neviděl loket Vidnavského hráče v jeho obličeji. Nedaleko stojící hlavní hru přerušuje a trestá hostujícího hráče žlutou kartou. A protože jde o druhou kterou ten den vidí, musí malínský Číž pod sprchy. Na hřišti v tuto chvíli běhá 9:9 hráčů. Konec zápasu chtějí rozhodnou ve svůj prospěch oba týmy. Ovšem po dalším faulu je Vidnavě vyloučen (opět 2 ŽK) v nastavení další hráč. Poslední šanci měla Vidnava. Brejk v posledních vteřinách zápasu - vidnavský hráč vidí Laščáka venku z branky a snaží se jej ze 30 metrů přelobovat. Malínský brankář se vrací do brány a míč jistí pohledem. K všeobecnému překvapení, však míč padá na horní břevno a následeně hostujícímu brankáři do rukou. Rozhodčí píská konec. Konec? Vlastně ještě ne. V tuto chvíli z branky vybíhá najednou nepříčetný gólman domácích a zasypává hlavního rozhodčího sprškou nepublikovaných výroku a v ruce hlavního sudího se objevuje ČK, kterou brankář vidí hodně z blízka. Výsledek na branky 2:2, na ČK 4:2 pro Vidnavu.
Názor trenéra:
Nejednalo se v žádném případě o nadstandartně tvrdý nebo záludný zápas. Hráči hráli důrazně, ale v žádném případě zákeřně. Rozhodčí na začátku nasadil přísný metr, který držel až do konce, ale to měl již s vedením zápasu velké problémy. Hráči se totiž jeho pravidlům nepřizpůsobuli, navíc některá rozhodnutí ať již odpískaná, nebo nepísknutá byla mylná.
 
 
Mistrovský  zápas  31.8.2013 - 4. kolo
Nový Malín - Javorník 3:2 (2:0)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek (79 min Čontoš), Bauer, Valenta, Vohralík, Janda, Plachý, Málko, Krušínský (63 min. Číž), Indra,Vařeka .
Góly:  2 min. - Valenta 1:0, 9 min. - Plachý 2:0, 71 min. - Vařeka 3:1 
ŽK - Janda, Vařeka
 
Tentokrát začneme netradičně. V neoficiálním hodnocení, bylo naše hřiště, javornickými hráči vyhlášeno nejhorším hřištěm v naší céčkové skupině. Až za námi se umístila hrací plocha v Bělé. Rozhodně nejsme na tento titul hrdi, určité kroky k nápravě se již zahájily, bojíme se však, že vše bude v horizontu "výhledově a do nazimy".
Než se Javorník v Malíně stačil pořádně rozkoukat - už prohrával o dvě branky. Hned v úvodu zápasu domácí totiž kopali dva trestné kopy a oba skončili v síti javornického brankáře! Úvodní branku vstřelil Valenta, který se kousek za velkým vápnem rozhodl k technické střele přes zeď a svůj záměr realizoval velmi přesně. Druhý volný přímý kop byl z větší vzdálenosti cca 25 metrů a rozhodnutí rozhodčího se javornické straně nelíbilo. Malínský hráč se však ocitl na zemi a rozhodčí písknul. Tentokrát se k míči postavil Plachý a prostřelil nekompaktní zeď, kde navíc ještě jeden z hostujících hráčů míč tečoval do protipohybu svého gólmana. Těžko se Javorník zvedal z této pohromy, Malín pro změnu kombinoval jen těžce a staticky. A tak se oba týmy protrápily až k přestávce, když k vidění byl vidět fotbal, který za mnoho nestál.
Druhý poločas již přinesl i gólové šance a hra Javorníku se zlepšila. Hned v úvodu vystihl javornický hráč chybné rozehrávky Malína a řítil se sám na Laščáka. Místo střely zvolil kličku, dostal se však do nevýhodného úhlu, navíc míč netrefil a tak domácí požár stačili ještě uhasit. Za pár dalších minut již tak úspěšní nebyli. Ztráta míče ve středu hřiště. Hostující hráč proběhl okolo tří malínských záložníků, kteří místo bránění jen "stínovali" a Javorník tuto svoji rychlou akci dokázal zakončit brankou. Javorník byl najednou živější a jeho snaha vyrovnat byla veliká. Bohužel pro něj nedokázal domácího Laščáka zaměstnat. Nejvíce nebezpečí hrozilo z rohů, ale Malínská obrana odolávala. Malín směrem dopředu nic nepředvedl a přesto své vedení dokázal navýšit. Jeho třetí branka byla kuriózní. Míč se kutálel ke stoperovi hostí, který před velkým vápnem poslech zvolání "pusť" od vlastního gólmana. Rychleji u míče než javornický brankář byl však Vařeka, pohybující se na hraně ofsajdu a špičkou kopačky posunul míč podél vybíhajícího brankáře. Javorník se i nadále snažil, ale hrálo se od vápna k vápnu - bez šancí. Kontaktní gól dal javornický kapitán hlavou po rohovém kopu zahraném na přední tyč vše 85 minutě.  Následující chvíle před koncem hrací doby nudné nebyly. Nejdříve po chybě domácích byli v  šanci hosté, naštěstí Plachý stačil byl dostatečně rychlý a nedovolil komplikace, potom běžel Vařeka sám na hostujícího stražce branky. Vybíhajícího brankáře chtěl pěkným obloučkem přelobovat, ten však stačil míč konečky prstů nadzvednout a balón skončil na horní síti branky. Hosté v úplném závěru potom kopali ještě dva rohové kopy, které domácí ubránili a udrželi vydřené vítězství.
Názor trenéra:
Z naší strany to byl špatný zápas. Bez pohybu a patřičného nasazení. Určitě umíme hrát lépe. Naštěstí Javorník směrem dopředu také nebyl příliš nebezpečný. Když padla pět minut před koncem do naší sítě kontaktní branka, hned si vzpomenul na Bohdíkov minulý týden. Říká se však, že blesk 2x do jednoho místa nikdy neuhodí, navíc jsme se snad i trochu poučili a tak jsme koncovku zvládli.  
 
 
Mistrovský  zápas  24.8.2013 - 3. kolo
Bohdíkov - Nový Malín 4:4 (0:1)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Vicenec, Valenta, Bílek, Diviš (71min. Novák), Janda (88min. Čontoš), Plachý, Málko, Krušínský, Indra,Vařeka (90min. Vohralík).
Góly:  25min. - Vicenec 0:1, 47min. - Janda 0:2, 55 min. Valenta 0:3, 65 min. Vařeka 1:4 
ŽK - Diviš, Plachý, Vařeka, Laščák
 
Překvapivě málo diváku přišlo na tento zápas. Domácí byli v úvodních minutách lepším týmem, hosty neposlouchal míč a špatných přihrávek či zpracování bylo nezvykle mnoho. Bohdíkov se však do velkých šancí nedostával, a když se to již vyjímečně podařilo byl v brance Malína výborně chytající Laščák, nebo v případě Hatoně byly malé rozměry branky, kterou překopl lobujíc gólmana hostí. Nový Malín své akce řešil složitě a bez zakončení. Změna stavu přišla ve 25 minutě. Přetažený rohový kop vrátil do ohně Janda, Vařeka vyhrál vzdušný souboj s domácím brankářem a Vicenec přes hradbu těl posílá z hranice velkého vápna míč, který jde proti noze, s tečí obránce do domácí sítě. V těchto momentech se hra vyrovnala, gól však divácí již neviděli.
Začátek druhého poločasu byl jiný. Malín zrychlil a jeho útoky byly i patřičně gólově zakončeny. Ve 47 minutě dává hlavou gól Janda po pěknén křížném centru do vápna - kde měl hostující hráč příliš volného prostoru, v 55 minutě si domácí nepohlídali rohový kop. Valentovi stačilo jen nastavit nohu a míč usměrnit do branky. Domácí popravu navíc mohl dokončit malínský Bílek, Ten si v 60 minutě postavil  míč na značku pokutového kopu, ale svojí nedůraznou neumístěnou střelou nechal vyniknout domácího strážce branky. Neproměněná penalta pokropila Bohdíkov živou vodou, navíc se jim podařilo dát branku na 1:3. Malín nechtěl připustit komplikace a rychle zvyšuje na 4:1 Vařekou. V tomto okamžiku by na Bohdíkov nevsadil nikdo. Laščák navíc chytá pokutový kop a zápas spěje pomalu ke svému konci. Naštěstí pro domácí byl malínský hlad po zvýšení naskoku a po vstřelení dalších branek větší, než smysl pro disciplínu. Malín do otevřené obrany podniká rychlé kontry, ale ani Indra, ani Vicenec sami před brankářem svoje šance neproměňují, navíc většina nebezpečných přečíslení je řešena zbrkle a nepřesně, a domácí se potom mohou sami dostávat do brejků. Nedisciplinovanost na straně hostů je tak veliká, že v 75 minutě dochází ke korekci na 2:4. Ale hosté se nepoučili. Nadále se vrhají do útoku, který jen zřídka zakončí a potom se musí bránitrychlému útoku domácích. Zálohy se nestíhají vracet a hraje se nahoru dolů. Více příležitostí ke skórování má Bohdíkov, ale hostující brankář Laščák je vynikající. Chytá dvě tutovky, při kterých už domácí diváci volali gól, které fantastickými zakroky likviduje. Bohdíkov snižuje až v nastaveném čase a po rozehrání získává míč, který nakopavá domácí mužstvo do vápna Malína, k odraženénu míči běží bohdíkovský hráč, který u kterého je malínský záložník. Před rohem velkého vápna bohdíkovský hráč padá a rozhodčí překvapivě píská penaltu. Skvěle chytající Laščák míč vyráží, avšak dobíhající exekutor Hatoň, další střelou dostává míč do branky a vyrovnává na 4:4!
Názor trenéra:
Po bitvě je každý generál. Od závěrečném hvizdu slyšíme od fanoušků a dokonce i lidí, kteří na zápase nebyli, co jsme udělali špatně. Mohu všechny ubezpečit, že já i hráči teď po zápase také víme, co jsme měli udělat jinak, abychom si tři body, které jsme již vlastně měli, mohli zapsat do tabulky. Vlastní nedisciplinovatostí jsme dva body ztratili. Přitom jsme v zápase po většinu času nebyli lepším týme, ale snadno vypracované vedení nás ukolébalo a všichni jsme si mysleli, že je hotovo. Domácí si bod zasloužili. Závěr zápasu a pokutový kop je zbytečné komentovat. Soupeři jsme nabídli příležitost, tak ji využil. Vše si vyříkáme bez emocí a s chladnou hlavou. 
 
 
 
Mistrovský  zápas  17.8.2013 - 2. kolo
Nový Malín - Vikýřovice 4:0 (1:0)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Vicenec (68 min. Kropek), Valenta, Bílek, Bauer, Janda (71min. Čontoš), Plachý, Málko, Krušínský, Indra, Číž (71min. Jurka).
Góly:  30, 52, 56, 87 min. Indra 
Karty - nikdo
 
Hrací plocha rozhodně v Malíně není ideální. Paradoxem je, že nejvíce většinou limituje domácí hráče, kteří si s míčem rádi hrají, strčí si jej po zemi, ale nerovnosti hřiště kombinujícímu mužstvu připravují nečekané překvapení a záludnosti. I tentokrát po dlouhých vedrech domácí přivítali své soupeře na tvrdém a nerovném povrchu. Vikýřovice se v úvodu zápasu snažili zónově bránit a směrem dopředu se moc nehnaly. Malín se rozjížděl pomalu, vázl pohyb s nabídkou, přesto postupně domácí s vysokým napadáním svého soupeře zatlačili před vlastní velké vápno a bylo otázkou, kdy příjde úvodní gól. S přibývajícími minutami se dostavily i šance, ale ty domácí hráči spalovali jako na běžícím páse. Jen Číž zahodil tři tutovky, Janda měl na kopačce také jednu, Málko si v šestnáctce Vikýřovic zakličkoval a na malém prostoru se dokázal vymotat okolo čtyř obránců, ale bez zakončení. Když své adresáty nenašli i přízemní střílené centry, začalo se zdát, že dát gól asi bude velký problém. Naštěstí byl na hřišti v malínském dresu Tomáš Indra, který hned svoji první šanci s přehledem zakončuje brankou - 30 minuta 1:0.
Jestliže se domácí v průběhu první půle nemohli trefit, tak úvodních deset minut druhého poločasu bylo efektivnějších. Nejdříve se do šance dostal Indra, Bartoš ve vikýřovické brance balón chytá, ale neudrží jej a Indra pohodlně doráží a zvyšuje na 2:0. Za chvíli si na dlouhý míč vyběhl Bartoš až daleko mimo velké vápno, jeho mám znělo po celem hřišti, ale neměl. Míč vybojoval Číž a jeho přihrávku opět Indra uklidil do brány a v 56 minutě bylo po zápase. Ne že by se nehrálo, ale hrálo vlastně jen jedno mužstvo. Do dalších šancí se Malín lehce dostává, ale ještě lehčeji je zahazuje. Postupně nedává Číž, Vicenec, Janda, Krušínský, ale také Čontoš, který přichází na hřiště. Ten během 10 minut nedá tři tutovky, kdy je sám před vikýřovickým brankářem. Na konečných 4:0 na konci zápasu, upravuje po přihrávce dobře hrajícího Krušínského  opět Indra. Vikýřovice mohli dát gól pouze náhodou nebo po chybě domácích, ale dnes jim přáno nebylo.
Názor trenéra:
Dnešní zápas byl snadnější než jsme čekali. Vikýřovice kladli odpor pouze v úvodu zápasu. Naivita soupeře při bránění nám dovolila hru maximálně zjednodušit a přítomní diváci mohli vidět, jak by se neměl chovat hráč, když je sám před gólmanem. Naše střelecká produktivita byla po celý zápas žalostná. Naštěstí nám tam i něco spadlo a tak si náš sobotní čtyřgólový střelec Tomáš Indra mohl dát pěkný dárek k narozeninám. I přes výrazné vítězství je potřeba zůstat na zemi, protože stále je co zlepšovat.
 
 
Mistrovský  zápas  10.8.2013 - 1. kolo
Staré Město - Nový Malín  2:2 (2:1)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Vicenec, Valenta, Bílek, Bauer,  Čontoš, Plachý, Málko, Krušínský (88min. Kropek), Indra, Číž (71min. Jurka).
Góly:  15 min. vlastní - 1:1, 73 min. Vicenec - 2:2  
Karty - nikdo
 
Na vedra, která panovala v minulých týdnech, měli domácí velmi slušně připravené hřiště, které ještě před úvodním hvizdem opět pokropili. Od samotného úvodu se hrál na I.B třídu a první kolo fotbal velmi slušné úrovně ve vysokém tempu. Domácí se ujali vedení hned ve 2. minutě tápasu, když rychle rozehráli autové vhazování za malínskou obranu a přečíslení Michal Klemza s přehledem využil ke skórování. Malín na úzkém hřišti neměl mnoho prostoru, přesto odpověděl velmi rychle. Nejdříve nastřelil tyč, potom další přízemní střela jen těsně minula branku, aby do třetice uhodilo. Rychlá akce po prave straně, centr Krušínského na malé vápno, kde se dva malínští útočníci k míči sice nedostali, ale jejich tlak a důraz dezorientoval domácí obránce k chybě -  míč se odrazil od jednoho z nich do vlastní branky - 15. minuta a bylo vyrovnáno. V následujících minutách byl Malín lepší, udržel míč na svých kopačkách a domácí hrozili jen z náhodných akcí, pomalu to začínalo vypadat, že zápas bude mít očekávaný scénář a Malín přidá další branku. Bohužel pro hosty, přišla chyba, která vlila hráčům Starého Města do žil novou euforii, sílu i naději po vítězství. Co se stalo? Hosté odvrátili rohový kop, přihrávkou na útočníka se dostali k půlící čáře a sprint všech hráčů do protiútoku do otevřené obrany však nepřesnou přihrávkou zastavil sám hostující útočník. Domácí po získání míče využili rozhozené obrany a Jarda Klemza sám před Laščákem nezaváhal. Zbývajících 9 minut do konce poločasu se hra přelévala od jedné branky k druhé, ale gól nepadl.
Druhý poločas byl v úvodních minutách vyrovnaný, postupem času však Malín stupňoval své tempo, ale své nadějné akce nedokázal využít. Např. přečíslení 2 na 1, které v úvodu zápasu domácí bez největších problému využili ke vstřelení první branky, malínští hráči zkazili zbytečnou individuální chybou. Z narůstajícího tlaku Malína se urodilo břevno, gól ne a ne padnout. Když k tomu přidáme rychlé kontry domácích, které táhl převážně mladší z bratrů Klemzových, tak se diváci určitě nenudili. Hráči Starého Města s přibližujícím koncem hru stále více kouskovali, ale Malín od 60. minuty přeřadil na daleko vyšší rychlostní stupeň, k tomu přidal bojonost a hnal se za vyrovnání. Jeho snaha byla korunovaná nádhernou střelou Vicence z cca 27 metrů, který ideálně trefil těžký míč po "koníčku", ten nejdříve nabrál výšku, aby najednou začal  rychle padat, až skončil v síti u levé tyče Rohonovi branky. Domácí brankář nestačil vůbec reagovat. Do konce zápasu zbývala čtvrthodinka a opět se začínalo. Malín dřel, bojoval, ale  Staré Město nemělo zájem zůstat bez bodu a do otevřené malínské obrany při každé možné příležitosti posílali dlouhé míče o které se statečně byl Jarslav Klemza. Začalo se hrát nahoru dolů, ale obrany v této chvíli hrály dobře. Také tříminutové nastavení také nic nepřineslo.
Názor trenéra:
Zajímavý a pohledný zápas. Obě mužstva v úvodním kole předvedla po většinu střetnutí velmi dobrý fotbal. Staré Město s příchodem trenéra Klemzy a jeho syna Jardy dostalo nový impuls a kvalitu na hřiště. Žádné bezhlavé odkopávání a hra na náhodu. Bod jsme vydřeli a jsem rád, že jsme mohli tento zápas hned v úvodu sezóny odehrát. Naši hráči se přesvědčili, že k fotbalovosti musí vždy přidat nadstandart v podobě nasazení, bojovnosti a discipliny. Věřím, že se budeme ještě postupně zlepšovat.
 
 
Přátelský  zápas  4.8.2013
Hrabišín "B" - Nový Malín  2:2 (0:1)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Vicenec, Valenta, Janda, Bílek, Bauer, Lužný, Kropek, Málko, Krušínský, Vohralík.
Góly: Vohralík, Janda
 
Po pozdním sobotním oznámení o zrušení zápasu ze strany Jindřichova se podařilo sehnat blízkého soupeře a tak si mužstva "střihla" malé derby. Malín působil unaveným dojmem, těžce kombinoval a k překvapení přítomných diváků i málo běhal. Na všem se podepsalo soustředění, které již svým horkem během tří dnů malínské hráče unavilo. Když k tomu přidáme, nohejbal, malý fotbal, tenis, výběhy, tak i chvíle v bazénku nemohly únavu vyplavit.
Malín vedl, soupeř výsledek otočil, aby se nakonec soupeři v přátelském duchu rozešli smírně.
Názor trenéra:
Děkujeme klukům z Hrabišína, že se během nedělního dopoledne dali dohromady a po hřišti nás potom proháněli - chvílemi více jak jejich ačko. K utkání jsme přijeli rovnou ze soustředění a zápas mi měl tentokrát ukázat, jak a hlavně kdo je schopen hrát i když vlastně nemůže, je unavený a z tohoto pohledu jsem zjistil co jsem potřeboval.  Během zápasu i soustředění se vítězné buldočí typy hodně ukázaly, stejně jako jejich protipóly. 
 
 
Přátelský  zápas  31.7.2013
Lesnice - Nový Malín  3:3 (1:3)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Vicenec, Valenta, Janda, Dolínek, Bauer, Vohralík, Číž, Novák, Málko, Krušínský.
Góly: 2x Číž, Janda
 
Super připravené hřiště a velmi příjemné počasí s chladným větrem - to bylo příjemné přivítání v Lesnici. Domácí se navíc v prvním poločase chovali i na hřištijako pohostinní hostitelé a Malín je po celých úvodních 45 minut fotbalově přehrával. Nutno podotknout, že sestava Lasnice byla určitě méně kompletní než ta malínská. Malín se lehce dostával do šancí a postupně se ujal vedení 3:0. Lesnice snížila po chybě obránce až na konci poločasu.
2. poločas již byla hra více vyrovnaná, Lesnice po pěkné brance z rohu snížila a po dalším "fotbalovém řešení" složité situace ve velkém vápně i vyrovnala. Potom mohli dát vítěznou branku oba týmy, ale klid v koncovce jim chyběl.
Názor trenéra:
Postupně jsme začali hrát až příliš profesorsky, postupně někteří hráči fyzicky odpadli, ale zápas i díky soupeři byl stále zajímavý a chvílemi i pohledný. V neděli na hřišti bělala parta unavených těžkooděnců, tentokrát se kluci fotbalem bavili. Sami se přesvědčují, jak moc je náročné odehrát v sobotu futsalový turnaj a potom v neděli hrát velký fotbal. Je to však všechno jen příprava a i odehrané futsalové turnaje jim po fotbalové i fyzické stránce v tomto období pomohou.
 
 
 
Přátelský  zápas  28.7.2013
Libina - Nový Malín  3:2 (2:0)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Vicenec, Čontoš, Valenta, Janda, Dolínek, Bauer, Vohralík, Číž, Novák, Kropek, Lužný
Góly: Dolínek, Číž
 
Velké vedro bylo pro obě mužstva největším protivníkem. Vysoká teplota a dusno vadilo hráčům více jako balón. Hráči Nového Malína celý první poločas odchodili a podrážděně reagovali na každý - ať již oprávněný nebo neoprávněný podnět - k nadávání a hádkám se soupeřem. Libina hrála co potřebovala a dvě šance proměnila i když měla na kopačkách branek více. Malín se ke konci poločasu pomalu dostával do hry, ale také on několik  svých šancí nedal, nebo mu gól nebyl uznán.
Na záčátku druhé půle hosté snížili a hned vzápětí i vyrovnali, gól však pro ofajd uznán nebyl, ale hned z další akce mohli vyrovnat, domácí brankář však včasným vyběhnutím nenechal malínského útočníka vyniknou. Na hřišti se již tolik nejiskřilo a ke konci zápasu dala obě mužstva ještě po gólu.
Názor trenéra:
Při testu vůle a morálky jsme propadli. Fotbal se bez pohybu hrát nedá a na nás bylo příliš vidět, jak se nám nechce. Většina hráčů měla v nohách sobotní turnaje v malé kopané, nebo v nohejbalu a to se potom v tom příšerném vedru těžko hledají fyzické síly a rezervy. Neplnili jsme si svoje povinnosti, každý si na hřišti dělal co chtěl a pár jedinců si navíc ještě myslelo, že hraje dobře. 
 
 
Přátelský  zápas  21.11.2013
Oskava - Nový Malín 0:5 (0:1)
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Bauer, Dolínek, Vicenec, Valenta, Vejchoda, Vohralík, Janda, Čontoš, Lužný, Kropek.
Góly: 3x Vicenec, Dolínek, Kropek
 

Prvním soupeřem našeho mužstva byl nováček okresního přeboru, který teprve hledá svoji novou fotbalovou tvář a pomalu skládá nové mužstvo. Hosté z Malína neměli s domácím týmem velké problémy, snad jen v prvním poločase, kdy trenér zkoušel novou herní variantu v rozestavění se domácí několikrát dostali dlouhým nákopem za obranu hostů, gól však nedali. Malín přes svoji neustálou převahu dal pouze jeden gól, když si míč na malém vápně zpracoval Janda, ale nestačil míč doklepnout do brány - jeho spoluhráč byl rychlejší. 

Druhý poločas již na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Domácí se téměř nedostávali za půlku a byli pod drtivým tlakem Nového Malína. Nutno podotknout, že domácí jim to hodně usnadnili svým nasazením. A tak Nový Malín zlepšenou kombinací, kdy Oskavě nepůjčoval míč vstřelil postupně čtyři branky a další 4-5 tutovek neproměnil nebo výborně zakročil mladý gólman domácích, který v průběhu druhého poločasu nastoupil.

Názor trenéra:

V tomto zápase nešlo o výsledek, ale o nasazení a  kombinaci. Tempo zápasu mohlo být z naší strany vyšší, ale dusné počasí nás limitovalo. Uvidíme jak nás prověří soupeři v dalších přípravných utkáních. Do naší sestavy se pomalu budou připojovat nově příchozí hráči a naši kmenoví hráči, kteří přijedou z dovolené a brigád a věřím, že náš herní projev i nasazení budou podstatně lepší.