Výsledky, komentáře zápasů a tabulka - podzim 2011

 

Závěr podzimní části sezóny: 

9.12.2011 Tyršův stadion - kuželkárna -18:00 - 1:30 hod.

Celkem 18 hráčů a 5 členů realizačního týmu A mužstva mužů přišlo, aby se důstojně a s patřičnou pietou rozloučilo s rozpačitou podzimní části sezóny. Ze stálého kádru chyběl pouze Matin Málko, který ve stejnou dobu hrál s Deltou Real zápas futsalové ligy v Brně proti Tangu, pracovní povinnosti zabránily přijít Rosťovi Bílkovi a z rodiných důvodů nedorazil Papadopulos. Guláš, tlačenka, pivo, Jameson a kalvádos nám umožnili "přežít" celé to utrpení, kdy jsme se snažili shodit v týmové soutěži více kuželek, než další náhodně vylosované týmy. Motivace byla obrovská. To družstvo, které se umístilo jako poslední ze čtyř družstev (vždy se hrálo na 50 hodů/družstvo) totiž muselo vítězům koupit po panáku "životabudiče". S přibývajícím časem se týmy rozhodly zůstat ve stejném složení - s touhou napravit předcházející neúspěch a teprve teď se rozpoutaly ty pravé bitvy a sebevědomé výzvy. V každé další hře o vítězi - tak jak to ve sportu bývá - rozhodovala "momentální forma" jednotlivých hráčů družstva, to podle toho, jak velké bylo týmové soustředění u baru.

Kuželky!? Co tomuto sportu můžeme závidět nejvíce je skutečnost, že každá výhra i prohra je jen a jen zásluha jednotlivých hráčů v týmu. Na každého hráče je vidět a bez alibismu a výmluv se projeví jeho podíl na konečném výsledku. A rozhodčí? Pan rozhodčí, který ve fotbale bývá nejdůležitější postavou na hrací ploše, je zde neviditelný statistik bez vlivu na výsledek.

Až po půlnoci jsme se začali rozcházet. Někteří domů, někteří se rozhodli pokračovat v "pařbě" a zamířili na Disco 1 do víru diskotékových rytmů.

Děkujeme a vzpomínáme na vzornou obsluhu baru, kde se o nás staraly hráčky šumperského ženského kuželkářského týmu a juniorská mistryně světa. Přejeme holkám hodně shozených kolků a postup  tabulkou vzhůru - blíže k medailovým příčkám.

 

Tabulka po odehrání podzimní části, tj. 15. kole:

1. Jindřichov 15 10 1 4 49:26 31
2. Sudkov 15 7 5 3 31:18 26
3. St.Město 15 8 2 5 35:31 26
4. Bohdíkov 15 6 5 4 32:20 23
5. Česká Ves 15 7 2 6 34:29 23
6. Hrabišín 15 7 2 6 24:21 23
7. Javorník 15 7 2 6 29:26 23
8. Lesnice 15 7 2 6 33:33 23
9. Maletín 15 6 4 5 35:31 22
10. Nový Malín 15 5 4 6 24:32 19
11. Vidnava 15 4 3 8 27:40 15
12. Ruda n.M 15 4 3 8 25:36 15
13. Sobotín - Petrov 15 3 4 8 25:43 13
14. Žulová 15 3 3 9 26:43 12

 

Komentáře zápasů: 

Mistrovský zápas 12.11.2011 - 15. kolo
Nový Malín – Lesnice  2:3 (1:0)

Sestava N. Malín:

Laščák – Papadopulos, Janda, Greif M., Dolínek, Novák, Běhunek, Málko, Axman,  Čontoš, Gruntorád (66 Bauer).

Góly: 29 min.  – Novák 1:0

          83 min.  – Čontoš 2:3

Karty: ŽK - Greif M., Papadopulos

Můj dům, můj hrad v Novém Malíně v průběhu podzimní části neplatilo. Domácí mužstvo rozdávalo v průběhu podzimu na domácím hřišti plnými hrstmi a soupeři si do Malína jezdili pro body častěji než zde bývá zvykem.

V posledním kole první části soutěže mělo domácí mužstvo šanci alespoň částečně napravit nízký stav  bodového konta a posunout se do klidného středu tabulky. Kdo čekal, že od kopaček domácích hráčů budou létat jiskry, že budou jezdit po zadku a rvát se o každý míč, musel být zklamán. Fotbal v Malíně plakal. Lesnice určitě nepředváděla hru, ze které by měl jít strach a domácí v poklidné hře bez nápadu dokráčeli v prvním poločase k jednogólovému vedení, když proměnili jednu ze svých tří gólových šancí. Novák s Gruntorádem si v první šanci ještě navzájem překáželi, ve 30 min. dostal Axman míč za obranu přihrál pod sebe, Gruntorád míč posunul míč lépe postavenému Novákovi, který přízemní střelou k tyči z hranice velkého vápna dostal N.Malín do vedení. V obrovské šanci se pár minut před koncem objevil Čontoš, který včas reagoval na špatnou malou domů hostů a donutil Glozygu v brance ke skvělému zákroku, kterým míč vytěsnil na roh.

Druhý poločas se z počátku odvíjel ve stejném tempu i herním projevu jako první, ale hosté postupně vysunuli napadání blíže k domácí šestnáctce a zjednodušili hru. Špatně pracující obrana Nového Malína měla s dlouhými míči do volných prostorů velké problémy a když k tomu přidáme špatný pohyb záložníků dozadu musel zápas dopadnout tak jak dopadl.

Na 1:1 vyrovnávala Lesnice z penalty, kdy přes volný střed hřiště postupujícího útočníka hostů fauloval ve vápně Papadopulos . Za pár minut nezvládl svůj souboj u postraní čáry stoper Janda, který místo jednoduchého přerušení hry, chtěl zvolit fotbalovější řešení situace, ale výsledkem toho byl samostatný postup útočníka na domácího Laščáka v brance a následný gól na 1:2. A aby o vítězi nebylo pochyb o několik dalších minut se domácím opět nechtělo zpět a tak na 1:3 mohli hráči  Lesnice pohodlně skórovat. Do konce zápasu chybělo 20 minut.  Špatně hrající domácí snížili po centru Málka až v 83 minutě hlavičkou Čontoše. Na vyrovnání však bylo jednak málo času, jednak domácím chybělo nasazení a vůle vyrovnat a proto se body z Nového Malína opět exportovali.

Názor trenéra:

Obě mužstva předvedla v prvním poločase hru, která neměla krajskou úroveň. Moji hráči se dostali do vedení a domnívali se patrně, že tímto způsobem hry Lesnici porazíme. Hosté se však ve druhé části probudili, zjistili, že proti nim dnes nehraje soupeř, kterého je potřeba se bát a díky zjednodušení hry a pohybu nás bez problému přehráli. Nevím jak moji hráči, ale já se za jejich předvedený výkon, zejména ve druhém poločase velmi stydím. Dnes nám chybělo úplně všechno.  Bez pohybu, nasazení, touhy po vítězství nebo důrazu nemůžeme bodovat. Když k tomu přidáme nedisciplinovanost, nedodržení životosprávy, totální absence týmového výkonu a náš profesorský projev fotbalu bez kvalitní koncovky, tak máme všichni důvod k zamyšlení, vyhodnocení  průběhu sezóny a následnému návrhu opatření pro jarní část sezóny.

 

Mistrovský zápas 5.11.2011 - 14. kolo

Sudkov - Nový Malín 1:1 (1:0)

Sestava N.Malín:

Laščák - Dolínek, Janda, Greif M., Bauer, Novák, Podhajský M. (59 min. Klímek), Málko, Čontoš, Axman, Gruntorád

Gól: 76 min. Novák 1:1

Karty: nikdo

Sudkov pyšnící se na druhém místě tabulky přivítal na svém hřišti hráče Nového Malína a tak se v derby zápase očekávala spousta bojovnosti, emocí, nasazení i potřebná divácká kulisa. Malín do Sudkova přijel s pověstí fotbalově i kombinačně zdatného mužstva se špatnou koncovkou, což bezebytku potvrdil, domácí Sudkov se v soutěži zase prezentuje jako bojovný tým s rychlým přechodem do útoku s dobrou efektivitou, což tak úplně neplatilo. Na obou stranách chyběli některé opory - u Sudkova např. Sitta, ale na malínské straně jich bylo přece jen více. V brance se tentokrát představil - již podruhé v sezóně dorostenec Laščák - který nahradil absentujícího Číže, hrát ze zdravotních důvodů nemohl Papadopulos, Bílek, Novotný, Kůřil a dlouhodobě zraněný Vohralík,  z osobních důvodů chyběl Běhunek a mladý Diviš si pro změnu odpykával trest za vyloučení v zápase "B" mužstva. Na střídačce byl proto připraven zasáhnout do hry pouze jeden náhradník.

Po chvilkovém oťukávání nestačila v 7 min. pravá strana obrany Nového Malína na rozběhnutého Jílka, který se vřítil do velkého vápna, stačil dát míč pod sebe a volný Ondřej Málko z hranice velkého vápna přízemní skákavou střelou otevřel skóre. Jestliže někdo očekával kanonádu musel být zklamán. Na dlouhé minuty vzal vývoj zápasu na své kopačky hostující Malín, který se na sudkovském hřišti choval jako doma. Domácí se nedostávali do hry a hosté za chvíli vyrovnali. Jejich radost byla předčasná. Zvednutý praporek zvedl vlnu emocí, ke které přispíval i na obě strany nepřesně pískající hlavní arbitr. Útok za útokem se valil na Kulíškovu branku, koncovka hostů však byla žalostná. Střely Gruntoráda, Málka, Axmana z nadějných pozic většinou skončili mimo branku, hlavičku Čontoše bravúrně Kulíšek u své tyče chytil. Když již byl domácí brankář překonán pomohlo mu břevno jeho branky. Přestávka měla domácím pomoci, ale hosté pokračovali v dobré hře. Hned ve 48 min. si na hlavičku naběhl zcela volný Dolínek, bohužel pro hosty, balón ze čtyř metrů do opuštěné části branky u zadní tyče nenasměroval. Zápas však touto šancí jasně ukázal, kdo bude i ve druhém poločase na hřišti pánem. Sudkov se nechal nechtěně zatlačit před svoje velké vápno a na velké útočení neměl čas, chuť ani příležitost. Bohužel pro hosty opět vázla koncovka. Nakonec se vyrovnávací branky přece jen dočkali. Domácí propadli ve středu obrany, Novák si s přihrávkou do nohy na hranici velkého vápna poradil na výbornou, obtočil se kolem svého strážce a tváří v tvář domácímu stražci branky Kulíškovi nedal šanci. Do konce zápasu zbývalo ještě dostatek času, běžela 76 minuta zápasu a hosté chtěli svého soupeře knokautovat úplně. Nespokojili se s vyrovnáním a hnali se za třemi body. Největší možnost skórovat měli po skvěle zahrané standartce Bauera. Nabíhající Martin Málko nechal míč ve vápně lišacky propadnout, Kulíšek zázračně skákající míč vytěsnil mimo branku a pak se již jen doráželo, blokovalo, opět sřílelo, zase vykopávalo, atd. Dlouhé vteřiny Malín doufal, že míč do branky dostane, dlouhé sekundy se domácí snažili míč dostat ze svého malého vápna. Nakonec byli úspěšnejší. Konec zápasu byl však ještě dramatický i na druhé straně hřiště. Stoper Janda s Dolínkem zaváhali s rozehrávkou a stejný závar se odehrál před malínským Laščáke. Kapitán Matura však se svoji tutovkou nenaložil nejlépe a branku o pár centimetrů vůbec netrefil, střela Ondry Málka skončila na břevně, další šanci zmařil skluzem Dolínek. Nakonec se body dělily a početná divácká kulisa mohla cestou domů přemýšlet jak by, kdyby, atd.

Názor trenéra:

Opět náš typický zápas. Herně i přes spoustu kombinačních nepřesností jsme soupeře přehrávali. Limituje nás však tragická koncovka. Chtěl bych poděkovat všem, kteří v zápase nastoupili. Někteří naši hráči nebyli zdravotně v pořádku a zápas odehráli se sebezapřením. Museli však hrát, protože byli zdravější než hráči, kteří chyběli. V sestavě byli tři dorostenci a po dlouhé době se v dresu "A" mužstva objevil také matador Martin Greif, který odehrál velmi dobrý zápas. Ještě 5-7 minut před koncem jsem si myslel, že zde 2 body v případě remízi ztratíme, ale po školácké chybě Jandy s Dolínkem, která odstartovala náš kolaps, kdy jsme v závěrečných minutách totálně propadli, jsem s bodem spokojený.

 
Mistrovský zápas 29.10.2011 - 13. kolo

Bohdíkov - Nový Malín  1:0 (0:0)

Sestava N. Malín:

Číž - Papadopulos, Janda, Běhunek, Diviš, Gruntorád, Podhajský, Málko, Novák (58 min. Bauer), Klimek, Novotný (39 min. Čontoš).

Karty: ŽK – Gruntorád - mluvení, Běhunek- mluvení, Diviš - faul, Papadopulos - faul, Janda- faul, Čontoš – faul.

Bohdíkov se mohl na vlastní oči přesvědčit, jak „snadné“ je porazit Nový Malín. Bídná koncovka hostujících hráčů byla příčinou toho, že si  Malín z Bohdíkova neodvezl ani bod. Hned od prvních minut si hosté přivlastnili míč a i přes nepřesnosti v kombinaci domácí mužstvo přehrávali. Bohdíkov měl s přihrávkou daleko větší problémy než hosté a tak se do šancí dostávali především hráči Nového Malína. Hned ve druhé minutě si domácí obrana a brankář špatně přihráli a malínský Klímek jejich chyby málem využil. Na poslední chvíli uhasil začínající požár  bohdíkovský  brankář  V největší šanci první půle ze strany Malína se objevil Gruntorád, kterého našla přihrávka mezi obránce a malínský hráč byl ve vápně sám proti Kaňákovi – střela vnějším nártem o pár centimetrů minula branku. Za chvíli se v podobné situaci objevil Klimek, včasné vyběhnutí domácího brankáře opět zabránilo, aby se měnilo skóre. Domácí se snažili hrozit z rychlých kontrů do otevřené obrany, ale obrana Malína fungovala spolehlivě. Jen jednou zaspala, domácí útočník však tváří v tvář brankáři Čížovi nedokázal svoji příležitost využít.

Druhý poločas Malín svůj tlak opět zvýšil. Zatlačil Bohdíkov před jeho velké vápno, ale opět – stejně jako před týdnem – doplácel na kombinaci bez nápadu středem hřiště. Když už Malín využil křídelních prostorů, byly jeho centry nepřesné a nenacházeli malínské hráče. Jen Gruntorádova hlavička měla potřebnou razanci, bohužel pro Malín, přeletěla břevno. Když už se pomalu zdálo, že zápas skončí remízou, prošel po pravé straně hřiště domácí hráč přes tři malínské a jeho podařený centr na zadní tyč Kvapilík hlavou ze šesti metrů trefil přesně tam, kde jej chtěl vidět nejvíce. Běžela 81 minuta zápasu a domácí se ujali vedení. V dalších minutách se na hřišti nic mimořádného nestalo a tři body zůstali v Bohdíkově.

Názor trenéra:

Fotbal se hraje na branky a ty mi nyní nedáváme. Scénář zápasu byl velmi podobný tomu z minulého týdne. Také Bohdíkov, i když byl přece jen fotbalovější než Staré Město, jsme zatlačili před vápno a i na jeho hřišti jme byli po celý zápas aktivnější s velkou touhou po bodech. Opět jsme se však zbytečně tlačili středem bez zakončení a když jsme hru  přenesli do křídel, tak centry před branku nenacházely naše hráče. Domácí až na pár minut ke konci prvního poločasu neměli střed hřiště, museli spoléhat na brejky a jeden z nich vyřešili k naší smůle s gólovou koncovkou.

Domů jsme odjeli zklamaní, bez bodů, ale také bez pocitu křivdy. Gratuluji soupeři k získaným bodům.

 

Mistrovský zápas 22.10.2011 - 12. kolo
Nový Malín – Staré Město  0:2 (0:0)

Sestava N. Malín:

Číž – Diviš (78 Papadopulos), Janda, Běhunek, Dolínek, Novák,  Málko, Podhajský (46 Axman), Bauer,  Čontoš, Gruntorád (46 Novotný).

Karty: ŽK – Diviš, Dolínek

Domácí začali náporem a hned v úvodu si vypracoval několik standardních situací s jednou nepříjemnou střelou Bauera ze střední vzdálenosti, kterou však hostující brankář skvělým zákrokem vytlačil na roh. Hosté zlobili brejky, které domácí obrana 2x zpacifikovala pouze za cenu žluté karty. V největších šancí se domácí objevili v rozmezí 15 – 35 minuty, kdy nejdříve závar po rohovém kopu zakončoval střelou ze 7-8 metrů Dolínek, trefil však jen hostujícího obránce, stejně se v podobné situaci o pár minut později vedlo i Čontošovi. Ten také 2x sám postupoval na hostujícího brankáře, ale ani jednou se nedostal do koncovky - pozičně dobře hrající stoper Starého Města jej o míč vždy připravil. Také  Gruntorád se mohl dostat do nadějné pozice, špatné zpracování míče na hranici velkého vápna jej však o  zakončení připravilo. Staré Město v první půli vážnější situaci před domácí brankou nemělo.

Začátek druhé půle byl ve znamení zvýšeného úsilí o skórování ze strany domácího mužstva. Hosté se bránili odkopy a obranou ulitu téměř neopouštěli. Jestliže se však k míči dostal jediný jejich vysunutý hráč, ihned se snažili útočníka doplnit a akci zakončit. Jednu takovou situaci ještě v 54 min domácí strážce branky Číž zneškodnil. Hosté se nikam nehrnuli, trpělivě bránili a čekali na chybu domácí obrany. Ta přišla v 63 minutě zápasu. Zbytečná malá domů, nepříliš vhodně zvolená rozehrávka domácího gólmana na obsazeného hráče, následná ztráta míče a gól, 0:1. Pokračování zápasu mělo i nadále stejný scénář. Drtivý neúčelný tlak domácího mužstva středem hřiště bez nápadu, spousta osvobozujících odkopů hostů s čekáním na další chybu domácích. Přestože měl Nový Malín  v průběhu druhého poločasu míč téměř neustále na svých kopačkách, do vážnější gólové šance se nedostal. Oproti tomu Staré Město skórovalo ještě jednou. Michal Klemza potrestal faul na svého spoluhráče a krásnou střelou ze 17 metrů stanovil konečný výsledek zápasu.        

Názor trenéra:

V první půli jsme neproměnili nadějné šance, nepodařilo se nám jít do vedení a soupeř neměl důvod otevřít obranu. Ve druhé půli jsme svůj tlak ještě vystupňovali, ale hráli  jsme složitě,  bez nápadu a gólových šancí. Hosté byli naším opakem. Jejich hra byla jednoduchá, účelná a efektivní.  A protože byli důraznější i v osobních soubojích, donutili nás k chybám, které s přehledem potrestali.

 
Mistrovský zápas 15.10.2011 - 11. kolo

Javorník - Nový Malín  4:0 (2:0)

Sestava N. Malín:

Číž - Papadopulos, Janda (85 min. Diviš), Běhunek, Bauer, Axman, Podhajský, Bílek, Dolínek (48 min. Novák), Gruntorád, Novotný (58 min. Čontoš).

Karty: ŽK – Gruntorád, Běhunek – oba za faul          

Jeden z nejméně oblíbených soupeřů čekal v sobotu v příjemném podzimním počasí na Nový Malín, který nastoupil ve stejné sestavě jako proti Hrabišínu, ale ukázalo se, že fotbalové rčení o neměnění vítězné sestavy není vždy pravdivé. To co stačilo před týdnem proti Hrabišímu, bylo na Javorník málo.

Dobře se pohybující a s chutí hrající domácí byli po celý zápas lepší, ale především jejich jednoduchá hra po krajích s centry do vápna, nebo s prostrčením na sbíhajícího útočníka slavila úspěch. Malín se snažil míč podržet, přihrát si, ale kombinace vázla a hostující útočníci v podstatě nedostávali od spoluhráčů míče. Javorník si nevytvořil žádný tlak, využíval brejkových situací po ztrátě míče hostů ve středu pole, nebo špatně hraného ofsajd systému. Na tom, že se ve 20 min. poprvé měnil stav a domácí šli do vedení, měl velkou „zásluhu“ malínský Janda. Zbytečná ztráta míče pustila dva domácí útočníky proti gólmanovi Malína, který byl bezmocný. Javorník se ještě více snažil o vstřelení dalšího gólu, ale šance do kterých se dostal spolehlivý Číž zneškodnil. Nejednalo se o šance stoprocentní, přesto to byli situace, ze kterých se skórovat dalo. To hosté, kromě nepodařeného trestného kopu Bauera, domácí branku vůbec neohrozili. Ve 35 minutě po chybě dalšího malínského obránce a následné přihrávce z křídla do malého vápna, mohl jediný nabíhající útočník mezi 3 malínskými hráči míč ze dvou metrů doklepnout do brány a  podruhé rozvlnit síť hostující branky. Malín se mohl vrátit do zápasu ve 45 min. Axman dostal krásný kolmý míč mezi obránce, zatáhl jej do šestnáctky, ale jeho přihrávka před branku skončila v rukavicích domácího brankáře. Nabíhající  Novotný a  úplně volný Gruntorád byli před brankou úplně zbytečně.

Druhý poločas Malín vysunul napadání až před velké vápno. Domácí neměli najednou tolik času k založení útoku. Dlouhé míče zahrávané v tísni již nenacházeli nabíhající útočníky, ale hosté se do žádných šancí nedostávali. Částečně se sice zlepšila kombinace, ale bylo to bez nápadu a překvapení. S přibývajícím časem se  Javorník opět dostal do dvou šancí a druhou z nich proměnil. Zápas se pro hosty dále dohrával již jen z povinnosti, zato s chutí hrající domácí se snažili vstřelit další branky, což se jim po další brejkové situaci podařilo. Výsledkem malínského ofenzivního snažení za celý druhý poločas byly v podstatě jen střely Čontoše a Podhájského, z nichž jedna proletěla těsně vedle tyče a druhá lízla břevno.  

Názor trenéra:

Dlouhodobě v Javorníku nebodujeme a stalo se tak i letos. Hra byla bez nápadu, těžkopádná a profesorská. Nedá se říci, že bychom nebojovali a zápas odchodili, tentokrát jsme však neměli kvalitu a hlad po bodech jako soupeř. Mrzí mě, že v některých fázích zápasu někteří jedinci vypustí souboj či nedůsledně brání svého hráče, případně nechají bez povšimnutí nabíhajícího hráče, atd. Z těchto střípků se potom skládá výsledková mozaika zápasu, která pro nás z těchto důvodů nemůže být příznivá.

 

Mistrovský zápas 8.10.2011 - 10. kolo

Nový Malín - Hrabišín 2:1 (2:0)

Sestava N.Malín:

Číž - Papadopulos, Janda, Běhunek, Bauer, Podhajský (20 min. Čontoš), Bílek, Dolinek, Axman, Gruntorád, Novotný (73 min. Michalička).

Góly: 17 min. Bauer 1:0

         30 min. Dolínek 2:0

ŽK: nikdo

Jak si Malín povede bez, v minulém kole vykartovaného, Málka?  To byla otázka, která zajímala malínskou a hrabišínskou fotbalovou veřejnost v posledním týdnu. Velmi špatné počasí nepřilákalo do Nového Malína tentokrát mnoho diváků. Zápas začal za vytrvalého deště, navíc hráče zlobil nepříjemný studený vítr. Počasí se ale v průběhu utkání změnilo k lepšímu. Obě mužstva hrála od začátku bojovně, na fotbalovost vzhledem k počasí a terénu nebylo místo. Hrabišín měl v úvodních minutách tři nadějné možnosti, jak se dostat do vedení.  Hosté v úvodu zápasu vsadili na přesné pasy za obranu domácích, kde především Vařeka – pohybující se na hranici ofsajdu - hodně „zlobil“.  Největší šanci hosté, kteří se v koncovce dlouhodobě trápí, zahodili v 15. minutě. Číž dostal malou domů a svou přihrávku nasměřoval přesně na nohu hrabišínského hráče, který ovšem ve stoprocentní šanci nedokázal vůbec trefit branku. Z následného protiútoku se balón, po závaru v šestnáctce Hrabišína, odrazil k Bauerovi, který z velké dálky, ostrou ranou do šibenice, nedal hostujícímu brankáři šanci. Hra se vyrovnala a domácí si postupně zvykali na hru bez Málka, a jejich nově utvořený střed zálohy si na sebe pomalu zvykal. Ve 30. minutě se domácí radovali podruhé, po centru z levé strany hlavičkoval Dolínek a brankář hostí si s touto střelou hlavou nedokázal poradit. Další nadějné příležitosti prvního poločasu již ani jedno mužstvo nedokázalo využít.

Tradičně špatný druhý poločas domácích odstartoval zhruba po čtyřech minutách hry vstřelený gól hostí. Před šestnáctkou se Axman nedomluvil s Papadopulosem a hostující útočník zpoza vápna z otočky zamířil k tyči 2:1. Průběh dalších minut zápasu měl očekávaný scénář. O gól prohrávající Hrabišín  měl opticky více ze hry, Malín hrozil z nebezpečných brejků. Protože však v chladném a deštivém počasí oběma soupeřům patrně zvlhnul prach, nedočkali se diváci žádné další divoké přestřelky, které si zejména domácí mužstvo v poslední době oblíbilo. Po závěrečném hvizdu zavládla na malínské straně radost z vítězství a získaných bodů.

Názor trenéra:

Protože jsem si v době zápasu plnil „rodinné povinnosti“ a mám informace pouze z „druhé ruky“ nemohu tento zápas objektivně hodnotit. Mohu pouze poděkovat hráčům, kteří nastoupili za to, že těžký duel - kterým je každé derby s naší sousední vesnicí – zvládli.   

P.S.

Nový Malín opět nenastoupil v sestavě, která byla v minulém zápase. Tentokrát pro zranění z České Vsi nehráli Novák a Klímek, dále potom dlouhodobě zranění Vohralík a Krušínský, nebo v České Vsi vyloučený Málko. Jen 20 min. hrál v derby  Podhajský, který se zranil při zápase celorepublikového turnaje středních škol. Naštěstí je hráčský kádr A mužstva poměrně vyrovnaný a jsme schopni jednotlivé absence úspěšně nahrazovat. Navíc výborně funguje spolupráce s B týmem, kde oslovení hráči bez problému doplňují kádr áčka a pomáhají mu bodovat.

 

Mistrovský zápas 1.10.2011 - 9. kolo

Česká Ves - Nový Malín  5:2 (2:2)

Sestava N. Malín:

Číž - Diviš, Bílek, Běhunek, Dolínek (75 min. Minář), Novák,  Málko, Podhajský,  Čontoš, Klímek (61 min. Podhorný), Axman.

Nehrál: Laščák

Góly:  9 min. Málko 1:1

          23 min. Novák 2:1

Karty: ŽK – Dolínek, Málko

           ČK – Málko           

 

Česká Ves v týdnu prohrála svůj odložený zápas se Starým Městem a nutně potřebovala bodovat. Utkání začala náporem a hned v úvodu se dostala, po chybné rozehrávce, a následném přečíslení 3 na 1 do snadného vedení. Jenže Nový Malín nehrál vůbec špatně. Útočná vozba doplněná o šikovného dorostence Klimka a běhavá záloha způsobovala obraně domácích velké problémy. Malín vyrovnal již v 9 minutě z přímého kopu Málkem, který tak nejlepším způsobem potrestal faul na svoji osobu. Mimochodem to byl snad jediný faul, který rozhodčí na tohoto hráče v zápase písknul. Přestože byl tvořivý záložník okopáván jako řepa, dle rozhodčího se jednalo o čisté zákroky a pískal se až následný zákrok na domácí hráče, kteří s křikem padali na trávník. Do šancí se postupně dostal Čontoš, jehož přelobování gólmana skončilo pár decimetrů mimo branku, z dobré pozice střílel Podhajský a také škoda Běhunkovi střely po rychlém kontru a přihrávce od Klímka, kdy brankáře musel zastoupit hráč, který střelu zblokoval. Malín se dostal do vedení ve 25 min. opět ze standartky. Málko našel na přední tyči hlavu Nováka a mohla propuknout hostující radost. Domácí zatlačili Malín na jeho polovinu a snažili se o vyrovnání, ovšem hosté do jejich otevřené obrany velmi lehce pronikali, bohužel bez gólového efektu. Blížil se konec poločasu, když přišel první zlomový moment. Pomezní rozhodčí zastavil samostatný postup Čontoše zdviženým praporkem, ale i přítomní diváci potvrdili, že se o ofsajd v žádném případě nejednalo. Navíc hned z následné akce krásně vystřelil z 25 metrů domácí záložník a vymetl šibenici Čížovy branky.

Druhý poločas začal stejně jako první. Hned v úvodu dostal Malín gól. Špatně pokrytý domácí hráč mohl v klidu z hranice velkého vápna vystřelit, Číž přízemní křížnou střelu neudržel a pro dobíhajícího útočníka nebyl problém míč nacházející se před prázdnou brankou mimo dosah ležícího Číže doklepnout do sítě. Malín mohl vyrovnat, jak jinak než ze standartky a hlavou, překonaného brankáře na brankové čáře však zastoupil u tyčky stojící domácí hráč, který nebezpečí zažehnal. Pro hosty se možnost bodovat snížila během 60-65 minutě. Nejdříve se zranil do té doby výtečně hrající Klimek a za pár dalších minut musel hřiště rovněž nedobrovolně opustit Málko. Důvodem byla červená karta, kterou mu před očima zamával hlavní rozhodčí. Proč k tomu došlo? Důvod byl prostý. Brutální zákrok na Málka rozhodčí neuznal jako důvod, aby píšťalku vůbec vložil do úst, ovšem zákrok o tři metry dále, kterého se dopustil Běhunek, byl jako faul posouzen. V následné slovní přestřelce potom rozhodčí ukázal, že na hřišti vládne on a červená karta pro Málka byla na světě.

Hosté v deseti přeskupili řady a chtěli zápas ještě zdramatizovat. Bohužel hned po pár minutách nezaklapla ofsajdová past – Dolínek se zapomenul vzadu a neštěstí bylo dokonáno - 4:2. Rozhození  hosté potom z brejku inkasovali ještě jednou.  

Názor trenéra:

Zápas jsme ztratili již v prvním poločase, kdy jsme měli být daleko efektivnější. Navíc obdržené góly v úvodu obou poločasů byly velmi laciné. A protože domácí šli tentokrát  štěstíčku naproti, je úplně zbytečné průběh, zejména druhé části, komentovat. Je potřeba se soustředit a připravit na následující zápas, což je derby s Hrabišínem. Červená karta, kterou v České Vsi Málko obdržel, dělá z tohoto zápasu úplně jiné utkání. Bude zajímavé, jak se my i soupeř vyrovnáme s Martinovou absencí na hřišti. Naše hra nebude tolik čitelná, což může být pro soupeře problém. Rozhodně je však potřeba přiznat, že nahradit takovou osobnost nelze a do zápasu tentokrát, jako favorit v žádném případě nenastupujeme.  

 

Mistrovský zápas 24.9.2011 - 8. kolo

Nový Malín – Žulová  5:4 (3:1)

Sestava N. Malín:

Číž - Padadopulos, Janda, Běhunek, Dolínek (67 min. Podhorný), Novák,  Málko, Podhajský,  Čontoš (77 min Lána), Gruntorád, Novotný.

Góly: 20 min. Čontoš 1:1

          35 min. Čontoš 2:1

          39 min. Málko  3:1

          74 min  Čontoš 4:4

           84 min Lána    5:4

Karty: ŽK – Papadopulos, Běhunek, Málko, Novotný, Janda         

Přestože se Žulová krčila se dvěma vítězstvími a pouhými šesti body na konci tabulky nenechala v Malíně tři body bez boje. I když její poslední výsledek a především návrat motoru Mravce ze zahraničí vzbuzoval v Malíně mírné obavy, dle postavení v tabulce se mělo jednat o jednoznačný zápas. Malín na trávník vyběhl opět v úplně jiné sestavě než v minulém kole (chyběl Bauer, Bílek, Axman, Krušínský) a od první minuty Žulovou zatlačil před její branku. Vytěžil z toho však pouze neproměněnou šanci Dolínka, který svoji hlavičku z malého vápna nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. A jak bývá v Malíně zvykem, domácí hned z prvního závaru před svoji brankou – to běžela 7 minuta zápasu - inkasovali. Žulová hodila dlouhý aut až do vápna, tam její nabíhající  hráč  míč lehce tečoval a neštěstí pro domácí bylo hotové. Míč se od tyče odrazil do branky 0:1.

Další minuty měli stejný scénář. Žulová se bránila, některé její zákroky byly velmi ostré což benevolentní rozhodčí pouštěl a domácí se snažili překonat její obranný val před velkým vápnem ale současně si museli  dávat pozor na nebezpečné žulovské kontry do otevřené obrany. Domácí své první dva nadějné pokusy ještě neproměnili, až napotřetí se Čontoš objevil po pěkném Gruntošově prostrčení míče mezi stopery sám před brankářem a nekompromisně vyrovnal. O pár minut později si připravil míč na pravačku a přízemní střelou k tyči překvapil hostujícího Salvu v brance – 2:1. Žulová stačila dát i vyrovnávací branku, která však pro postavení mimo hru nemohla být uznaná. Do poločasu však dal gól ještě Málko a do šaten šli domácí přece jen spokojeni, vždyť vedli 3:1.

Za 20 minut druhého poločasu bylo po náskoku. Malín prohrával 3:4! Začátek druhé půle  domácí zase prospali. Žulovští hráči se snadno dostávali před branku, kde jim domácí míč ke skórování málem připravovali. Na hřišti místo hráčů běhala parta řečníků, kteří viděli chyby  u spoluhráčů, ale ne svoje. Paradoxně je probudila až čtvrtá branka v jejich síti. Najednou se debatní kroužek rozpustil a na hřišti byla opět parta hráčů, která chce bodovat. Domácí začali hrát vzadu na riziko, a Žulovou zatlačili před velké vápno. Nejnadějněji vypadala situace po signálu z trestného kopu.  Novák z malého vápna po zpětné přihrávce střílel nepřesně a v následném závaru ve vápně pak pouze ruka hostujícího hráče na brankové čáře způsobila, že se domácí neradovali z gólu. K všeobecnému překvapení zůstala píšťalka rozhodčího němá. Hosté měli plno práce s odvracením malínských útoků, ve hře je držel v tuto chvíli brankář Salva, který vytáhl dvě střely pod břevno. Dopředu se hosté větším množství nepouštěli, přesto některé brejky byli nebezpečné a mohli zápas definitivně rozhodnout. Naštěstí pro domácí dal o sobě opět vědět střelecky dobře naladěný Čontoš. V 74 minutě si  zaběhl za obranu a špičkou kopačky míč směřující k němu posunul podél hostujícího gólmana k tyči. O to že všechny body zůstali v Novém Malíně rozhodl střídající Lána, který si 7 minut před koncem zápasu naběhl do vápna a jeho oblouček, který zapadl k levé tyči hostující branky dal zápasu konečný stav 5:4! V nastaveném čase se domácí ještě bránili žulovským nákopům a dlouhým autům do vápna a když rozhodčí neposoudil míč na domácí hrudi jako ruku a následně odpískal konec, mohli si přítomní fanoušci i hráči oddechnout a radovat se ze tří bodů, které již vlastně téměř drželi, pak o ně v podstatě přišli, aby je na poslední chvíli definitivně získali.

Názor trenéra:

Věděli jsme, že postavení v tabulce a počet bodů neodpovídá síle soupeře, zvláště když se jeho sestava návratem záložníka Mravce ze zahraničí ještě zkvalitnila. Dnes to však byl především souboj gólmanů, kteří se navzájem předháněli v tom, kdo pustí lacinější gól. Děkuji hráčům za bojovnost a nasazení za nepříznivého stavu. Tradičně si v druhém poločasu bereme oddechový čas a myslíme si, že zápas dohrajeme na půl plynu a hlavu zvedneme až když nám teče do bot. Máme potom velké problémy a honičku utkání dotáhnout do plného bodového zisku. Pro diváky je zápas určitě o to zajímavější, já osobně bych dal přednost klidnější tříbodové variantě.

 

Mistrovský zápas 17.9.2011 - 7. kolo

Nový Malín – Maletín 1:1 (1:0) 

Gól: 15 min. Bílek 1:0

Karty:

Sestava N. Malín:

Laščák-Bauer, Janda, Běhunek, Dolínek, Krušínský (7 min Novák, 66 min. Čontoš), Málko, Podhajský M, Bílek,  Axman 7, Gruntorád (75 min. Novotný).

         

Maletín na hřišti druhého týmu tabulky začal velmi dobře a vůbec se nechoval jako ustrašený nováček. Ke slušné individuální technice některých hráčů, přidal pohyb a rychlou přihrávku a domácí měli problémy. Přesto mohli jako první skórovat právě oni. Ve druhé minutě vystihl špatnou přihrávku maletínských hráčů Gruntorád, vnikl do vápna, s jeho zpětnou přihrávku pod sebe však Krušínský nenaložil podle svých představ. Slabá střela mimo tyče brankáře hostů nemohla  vystrašit. Teprve po úvodní desetiminutovce se karta začala obracet. Malín stále častěji držel míč na svých kopačkách a soupeře ve zbytku poločasu herně i na šance přehrál. Uhodilo však pouze jednou. To si Bílek naběhl ze zálohy až na hrot útoku,  krásný padáček za obránce si zpracoval na prsách a za přispění obránce dostal míč do hostující sítě. Za pár minut mohlo být u domácích ještě veseleji. Trestný kop zahrávaný Bauerem však stačil konečky prstu vytlačit na břevno dobře chytající brankář Maletína. Ten nemusel naopak nemusel zasahovat při střele Gruntoráda. Míč letící do branky trefil pouze spoluhráče  Podhajského a tak se skóre neměnilo.

Druhý poločas byl téměř celý v režii aktivního Maletína. Jeden útok za druhým se „valil“ k šestnáctce Malína. Domácí záložní řada na stejnou formaci soupeře nestačila a tak hostující ataky zastavovala až obrana domácích, nebo hostující nepřesnost. Nový Malín si koledoval o potrestání a stalo se tak v 65 min. zápasu. Závar na hranici malého vápna nedůslednost domácích hráčů způsobila pohromu pro domácí a radost pro hosty. Gallo střelou k tyči vyrovnal. Mohlo být i hůře. Malínští nechali Galla projít přes 4 hráče do vápna, kde však hostující hráč nepochopitelně v gólové pozici  nevystřelil a při další kličce na malém vápně o míč přišel. Malín nehrál dobře. Až poslední desetiminutovka mohla vše změnit. V této fázi dokázali domácí 3x rychle vniknout tváří v tvář až před hostujícího brankáře, ale nejdříve Čontoš trefil vnější část levé tyče, v druhé své šanci vyprášil brankářovy rukavice a v poslední minutě se to samé podařilo Jandovi, který střílel z osmi metrů.   

Názor trenéra:

Byl to zápas dvou poločasů a protože jsme celý druhý poločas výsledek bránili, musíme být s bodem spokojeni. Dnes jsme nebyli mužstvem, které by si zasloužilo vyhrát. Přesto naše šance v poslední desetiminutovce mohli celý obraz hry zkreslit a mohli jsme slavit. Poprvé v této sezóně jsme byli horším týmem. Soupeř nás přehrál tím, co je naše přednost, tj. kombinací. Naše záložní řada za stejnou řadou soupeře zaostávala, útočníci neměli dostatek míčů, navíc jsme i naivně bránili. Tam, kde soupeř svým důrazem za cenu faulů zastavoval naši nadějně se rozvíjející akci, tam jsme my, místo taktického přerušení, s protivníkem o míč bojovali a velmi často neúspěšně.   

 

 

Mistrovský zápas 10.9.2011 - 6. kolo

Ruda - Nový Malín 1:2 (1:1)

Sestava N. Malín:

Číž-Bauer, Janda, Běhunek, Papadopulos, Vohralík (27 min Novák), Málko, Podhajský M (46 min. Novotný), Dilínek,  Axman, Gruntorád (82 min. Krušínský).

Góly: 36 min. Novák 1:1

          66 min. Novotný 1:2

Karty: ŽK - Janda

           ČK - Číž - faul, Papadopulos - mluvení         

V minulém kole na domácím hřišti Ruda naplno bodovala a nějaký bodík chtěla získat i proti Novému Malínu. Hned od prvních minut vysunula napadání a aktivní hrou se snažila donutit hostující hráče k chybám. Malín se však hned ve 2 min zápasu dostal do své první tutovky, když Podhajský poslal Gruntoráda samotného na brankáře Popracha. Jak je však malínským zvykem, šance zůstala nevyužita. Poprach si s pokusem o přehození poradil. I nadále se do šancí dostával především Malín. Po signálu z rohu střílel z nadějné pozice Málko, ale netrefil branku. V 15 min. využil zaváhání stoperů Axman, naběhl si na kolmou přihrávku ale svůj 30-ti metrový brejk také gólem nezakončil. To Ruda byla efektivnější, v začínající 20 minutě obešel v rohu šestnáctky Hnátek Běhunka a jeho podélnou přihrávku do malého vápna z jednoho metru doklepával jeho spoluhráč bez problémů do branky. Hosté se domácí zatlačili ještě více, jejich ofenzivní v největší příležitosti se po centru Bauera objevil Vohralík, ale jeho střela ze 7 metrů neměla gólovou razanci a skončila v Poplachově náruči. Vohralík se do děje zápasu zapsal o pár chvi ještě jednou a naposledy. Jeho nepříjemný střet s domácím hráčem donutil hostujícího hráče k vystřídání Novákem. Nový hráč na hřišti dal o sobě vědět hned za chvíli, kdy si přihrávku v gólové pozici špatně zpracoval a bylo po nebezpečí.Za pár minut byl již hostujícím týmem oslavován. Průnik z pravé strany do vápna se obráncům Rudy nepodařilo zastavit a pro Nováka, po následné přihrávce před prázdnou branku, nebyl problém vstřelit gól. Za 3 minuty z podobné situace Novák opět skóroval, ale signalizovaný ofsajd radost hostů zastavil. Na konci poločasu se ve své druhé velké šanci objevila Ruda. Domácí útočník však tváří v tvář hostujícímu brankáři míč mezi tři tyče nenasměroval.

Druhý poločas domácí pokračovali v jednoduchém nakopávání míčů, kde na hraně ofsajdu číhali jeho rychlí útočníci, kteří sváděli běžecké souboje především s hostujícím stoperem Jandou. Oproti tomu se Nový  Malín snažil míč podržet, kombinací hru zpomalit a využít některé kolmé přihrávky mezi obránce. Ovšem stejně jako v prvním poločase se jeho hráči až příliš často objevovali v postavení mimo hru. Přesto se Novotný do šance dostal. Zakončit však nedokázal. Ve výborné pozici se objevil také neúnavný Gruntorád, jeho hlavičku z malého vápna dokázal skvělý Poprach zlikvidoval i když měla gólové parametry. Nakonec Malín hlavou zápas rozhodl. Bauer využil volného prostoru na levé straně, uvolnil se a míč po jeho  přesném centru před branku Novotný hlavou umístil do sítě.

Ruda se s nepříznivým stavem nemínila smířit a její útočníci dostávali do běhu jeden míč za druhým. Jednu brejkovou situaci obránci nezachytili, z branky musel vyrazit až za velké vápno gólman Číž, zde se však v souboji o míč střetl s útočníkem a byl vyloučen. Běžela 73 min. zápasu. Do branky se postavil hostující útočník Novotný, který jen přihlížel tomu, jak domácí trestný kop ze 17 metrů poslali jen do zdi. Novotný v brance neměl téměř žádnou práci, přesto se zápas ještě zdramatizoval. Domácí útočník po zpracování si míče obráncem zavolal ruka a k všeobecnému překvapení se pískalo. Protože se toto rozhodnutí hostujícím hráčů nelíbilo a poměrně hlasitě u rozhodčího protestovali, pakoval se z hřiště v 81 min. po červené kartě i Papadopulos. Hosté tak v devíti lidech a s „brankářem hráčem“ čelili dalšímu trestnému kopu ze 17 metrů, který k jejich radosti opět skončil na zdi. Domácí se snažili využít výhody dvou hráčů v poli, ale zkušení malínští hráči Málko s Axmanem, dokázali strávit dlouhé chvíle v rohu hřiště, s míčem u svých kopaček a tak se pomalu přibližovat koncezápasu včetně jeho čtyřminutového nastavení.

Názor trenéra:

Po dlouhé době jsem dnes viděl naše mužstvo bojovat a rvát se o každý míč. Náš profesorský a místy strojový fotbal jsme postupně, s ubývajícími hráči na hřišti, nahrazovali bojovností a  mimořádnou individuelní herní činností některých hráčů, kteří v této situaci prokázali svoje kvality. Obě vyloučení byla oprávněná, ovšem to druhé bylo jako následná reakce po chybném rozhodnutí. Hráči ovšem musí umět svoje emoce a reakce k rozhodčímu udržet v určitých hranicích a mezích. Soupeře musím pochválit za snahu a nasazení a přeji mu v dalších zápasech hodně bodů.

 

Mistrovský zápas 3.9.2011 - 5. kolo

Nový Malín – Sobotín/Petrov 3:2 (3:1)

góly: 11 min. Vohralík 1:0

        40 min. Gruntorád 2:1

        45 min Málko 3:1

Karty: ŽK Papadopulos - faul 

Sestava N. Malín:

Číž - Papadopulos, Janda, Běhunek, Bauer , Vohralík, Málko, Podhajský M,  Axman (86 min. Diviš), Gruntorád, Novotný (72 min. Kůřil).

Do Nového Malína přijel nováček z blízkého Sobotína, který začal sezónu velmi dobře a v tabulce okupoval vyšší příčky než domácí. V první půli však působil hodně zakřiknutým dojmem, soustředil se na obranu, snažil se zahustit prostor před vlastním velkým vápnem a do útočení se moc nepouštěl. Oproti tomu domácí – jak je jejich zvykem – se hned od první minuty rychlou kombinací a pohybem dostávali do šancí a tentokrát se i brzy ujali vedení. Běžela  11 min. kdy se již podruhé před brankářem hostů, po výborné přihrávce od Gruntoráda objevil Vohralík a tentokrát byl v koncovce neomylný a poslal Malín do vedení. Následující minuty byly pro hosty těžké, byli zatlačeni do hluboké defenzívy a se štěstím zabránili domácím ve skórování – to když z brankové čáry vykopávali míč po sražené Axmanově střele, který již všichni viděli v brance. Dobře kombinující domácí hráči dělali hostům velké problémy a namlsaní diváci čekali další góly. Dočkali se ve 23 minutě. Bohužel z ojedinělé akce uhodilo do branky Nového Malína. Dobře zahranou standartku hostů domácí obrana ještě odhlavičkovala z vápna pryč, ale jen k volnému hostujícímu hráči. Jeho přízemní střela proletěla houštinou těl a skončila v síti. Domácí byli touto brankou otřeseni, najednou nebyli v útoku nebezpeční a hra se na vyrovnala. Naštěstí se ke konci poločasu v šestnáctce skvěle uvolnil Gruntorád a levou nohou mířil přesně k tyči. Za pár minut to bylo pro hosty ještě horší. V 45 min. prošel Málko přes tři hráče a z hranice velkého vápna střelou pod břevno náskok domácích zvýšil na 3:1.

Druhý poločas již nenabídl pohledný fotbal. Domácí pod dojmem náskoku totiž hráli příliš profesorsky. A že se fotbal nedá hrát bez pohybu o tom je přesvědčovali hosté, kteří se ze všech sil snažili nepříznivý stav změnit. K tomu jim nahrávali chyby v rozehrávce Malína, menší důraz v osobních soubojích, ale hlavně úplná nasazení a bojovnost, kterou domácí patrně nechali o poločase v šatně. Hosté hrozili brejky, ale do čistých šancí se nedostávali. V obrané řadě Malína byl totiž Dan Janda,  u kterého všechny nadějné pokusy hostů končili. Za zmínku stojí situace z 58 minuty, kdy hlavní rozhodčí odpískal volný přímý kop, domácí postavili zeď a hosté se chystají standartku na hranici velkého vápna zahrát, když v tom si lajnový rozhodčí, který byl od faulu vzdálen 50 metrů, volá hlavního a vše je jinak. Kope se k překvapení všech aktérů penalta. Tu hosté s přehledem proměnili. O deset minut později proniká do vápna sobotínský útočník, je atakován malínským Jandou, hráč Sobotína v souboji padá, ale píšťalka je tentokrát tichá. Malín měl ve druhém poločase 3 velké šance. Hlavičku Kůřila, kterou gólman hostů skvěle chytil a dvě střely po rychlých útocích k tyčkám, které jednou z brankové čáry špičkou kopačky rozštěpem vykopl obránce a podruhé se to podařilo hostujícímu strážci branky, který tímto způsobem rozesmutnil Axmana. Jinak nic, jen plno nepřesností.    

Názor trenéra:

Věděli jsme, že hosté nebudou kompletní, ale nečekali jsme kolik komplikací se sestavou budeme mít my. Oproti Jindřichovu nám chyběli 4 hráči ze základní sestavy. Zranění neumožnilo nastoupit do branky Gruntorádovi, mimo hru Novák, Čontoš, Bílek, Krušínský. Někteří museli nastoupit nedoléčení. Z tohoto důvodu jsme navíc museli zvolit jiné rozestavění, než ve kterém obvykle hrajeme.

Dobře jsme odehráli první poločas. Gruntorád v útoku prokázal hlad po gólech a navíc z nás měli hosté velký respekt. Druhý poločas jsme soupeře pod dojmem náskoku podcenili. Problém byl i v tom, že nám skladba hráčské lavičky neumožňovala změnit rozestavení hráčů v poli a reagovat tak na jiný herní styl, který soupeř ve druhé půli praktikoval, protože již neměl co ztratit.

Co se týká sporných okamžiků, zase musím konstatovat, že penalta je tehdy – když ji rozhodčí pískne. A v tomto zápase písknul tu která nebyla a nepísknul tu která byla.

 

Mistrovský  zápas 27.8.2011 - 4.kolo

Jindřichov - Nový Malín 1:1 (1:0)

Gól: 67 min. - Bílek z penalty 1:1

Karty: Janda, Běhunek, Podhajský, Axman, Bílek - všichni faul

Sestava N.Malína:

Gruntorád – Papadopulos, Janda, Běhunek, Bílek, Dolínek (46 min-Vohralík), Málko, Podhajský, Novák (46 min Novotný), Krušínský (86 min Číž), Axman.

Jestliže by se mohl hrát fotbal bez branek, byl by výkon Nového Malína v Jindřichově velmi dobrý. Jestliže se podíváme na fotbal jako celek a budeme chtít i jeho koření tj.branky, pak jeho předvedený výkon musíme podstatně snížit. Fotbal se totiž hraje na góly a ty Nový Malín v Jindřichově nedával.  Domácí hráči si hned od výkopu i když hráli s větrem v zádech museli připadat, jako by hráli venku a jejich soupeř tabulku vedl.  V záloze jim chyběl Tezner a jejich kombinace v podstatě neexistovala. Hosté skvěle drželi míč a lehce se po krátkých rychlých narážečkách dostávali do šancí. Hlavním spalovačem byl Krušínský, který svúj brejk v 5 minutě zápasu nezakončil gólově. Mladý jindřichovský brankář se nepodařeným přehozením překvapit nenechal. Za dalších pět minut domácí brankář skvěle vyrazil Málkovu přízemní střelu, ale Krušínský dorážkou z jedné  svoji slabší nohou, ležícího brankáře jen nastřelil. Jako lavina se valil jeden atak za druhým na domácí branku, ale jindřichovský brankář svůj tým držel ve hře. Gruntorád na druhé straně byl dlouhé období téměř bez práce a likvidoval pouze dlouhé míče za hostující obranu.  Přesto inkasoval jako první! Na skvěle zahranou standartku si naběhli tři neobsazení hráči Jindřichova a snadno skórovali. Běžela 37 minuta zápasu a domácí celek vedl 1:0. Kdo čekal, že se dění na hřišti změní, ten se mýlil. Malín i nadále předváděl svůj typický fotbal a míč soupeři moc nepůjčoval, Jindřichov se i nadále hlavně bránil a snažil se neinkasovat. Přesto se hosté do šancí opět snadno dostávali. Tu největší v poslední minutě prvního poločasu zahodil Novák, který ač atakován obráncem postupoval sám na brankáře, ale jeho pokus o přehození mu sklouzl a míč skončil mimo branku.

Jestliže domácí fanoušci čekali, že se dění na hřišti změní museli být zklamáni. Jejich hráči v sobotu museli jen a jen bránit a spoléhat na šanci z brejku. Hned v úvodu spálil tutovku Novotný, který pár kroků před brankou míč mezi tyče netrefil. Zaslouženého gólu se však hosté přece jen dočkali. Na kolmou přihrávku mezi stopery si naběhl Vohralík, jeho střelu ještě vybíhající domácí brankář Marek vyrazil, ale následnou dělovku Papadopulose do prázdné branky zastavil rukou domácí hráč. Následná červená karta pro něj znamenala konec zápasu, pro Nový Malín navíc výhodu pokutového kopu, který Bílek proměnil. Od této chvíle se obraz hry změnil. Hosté ve snaze využít o jednoho hráče v poli více zjednodušili a zrychlili hru, domácí i v deseti využívali otevřené obrany k rychlým kontrům. Více šancí bylo opět na hostující straně. Krušínský i Novotný si s koncovkou neporadili, stejně jako Axman. Rovněž přečíslení 5 na 3 po rychlém vyvezení míče Jandou hosté v gól neproměnili, i když šance byla více jak stoprocentní. Domácí hrozili z volných přímých kopů a standartek, ale hosté se překvapit nenechali. A tak nakonec zápas skončil dělbou bodů.

Názor trenéra:

Zatímco jiná mužstva by po remíze v Jindřichově jásala, my byli nespokojeni a šatna byla plná emocí. Náš herní výkon byl velmi dobrý, zatímco naše střelecká produktivita více než mizerná. A protože fotbal se hraje na branky, nemůžeme být spokojeni. Dnes jsme v Jindřichově nechali dva body díky naší neschopnosti proměňovat šance. Moc nám chybí Aleš Holík, který dokázal hru celého mužstva zužitkovat v branky a především svými góly v úvodu zápasu celé mužstvo uklidnit.

 

Mistrovský  zápas 20.8.2011 - 3. kolo

Nový Malín – Vidnava 4:2 (3:1)

Sestava N.Malína:

Gruntorád – Papadopulos, Běhunek, Janda, Bauer (76 min. Podhorný), Dolínek, Podhajský, Málko (46 min.Novotný), Čontoš, Axman, Krušínský (86 min. Číž),

Karty: ŽK -  Gruntorád – faul, Dolínek – faul, Papadopulos – úmyslná ruka

Branky: 12 min. Axman 1:0

              25 min. Čontoš 2:0

              31 min Axman 3:0

              86 min. Papadopulos 4:2

Soupeř s Vidnavy se nestačil na hřišti v Novém Malíně ani pořádně rozkoukat a o zápase bylo v podstatě rozhodnuto. Za první půlhodinu dostali tři góly a koledovali si o daleko větší příděl. Ale začněme popořádku.

Počáteční tlak a střela Podhajského po přihrávce Dolínka pod sebe ještě gónový efek neměla, zato volný přímý kop Málka ve 12 min., vyústil ve vedoucí branku.  Hostující brankář totiž prudkou střelu jen vyrazil před dobíhajícího Axmana, který v těžké pozici z úhlu našel snad jediné místo kudy míč mohl do sítě dostat a tak brankář dostal housle. V dalších minutách byli několikrát domácí útočníci vystaveni do ofsajdu, ale ve 25 min. na kolmou přihrávku naběhl ze zálohy Čontoš a podél brankáře dal druhou branku Malína. Hosté z Vidnavy se nepoučili a po dalším pokusu vystavit domácí hráče do ofsajdu byli opět potrestáni brankou. Do  prázdné branky skóroval Axman po nezištné přihrávce Krušínského, který brejk s přečíslením ideálně vyřešil.

Další branky z podobných situací již domácí nedali. Přitom Čontoš měl příležitosti dvě a také šance  Dolínka byla stoprocentní - svoji hlavičku však mezi tři tyče také nenasměroval a tak z ničeho nic přišel trest. Tentokrát nezaklapla ofsajdová past na straně domácího mužstva. Jeden z obránců se zapomenul vzadu, Gruntorád se s útočníkem srazil a kromě žluté karty se pískala ještě penalta a gól, který zápas zdramatizoval.

Do druhého poločasu přišli hosté s tím, že je ještě o co hrát a tak bojovali. Přestože domácí defenzíva nepracovala ideálně, hosté se do šancí nedostávali. Ofenzíva Nového Malína byla lepší, ovšem bez gólového efektu, který by zápas definitivně rozhodl. V dobré příležitosti se objevil Axman – ale brankáře jen nastřelil. Potom za faul na hranici velkého vápna při sólu Novotného dostal hostující hráč druhou žlutou a musel předčasně do sprch. Volný přímý kop skončil pouze v ochranné síti za brankou. Když už se zdálo, že zápas v klidu uplyne, dala Vidnava i v deseti po závaru v malém vápně kontaktní gól. Naštěstí se za chvíli do sítě z půlky hřiště trefil dlouhým vysokým lobem Papadopulos, který překvapil nejen sebe a všechny přítomné, ale hlavně vysunutého hostujícího brankáře, který na míč nedosáhl. Za pár minut nepřesný hlavní rozhodčí zápas ukončil.

Názor trenéra:

Vyhráli jsme, ale paradoxně jsme dnes předvedli asi nejslabší herní projev v této sezóně. Tentokrát jsme však dávali góly a je jen škoda, že jsme ve střelecké půlhodince nedokázali pokračovat.. Pozitivní ovšem je, že jsme přesvědčili sebe i diváky, že branky ještě dávat umíme.

 

Mistrovský  zápas 14.8.2011 - 2. kolo

Lesnice - Nový Malín 0:0

ŽK - Podhajský - faul

Sestava N. Malína:

Gruntorád - Dolínek, Běhunek, Janda, Papadopulos (82 min. Číž) , Vohralík (22 min. Čontoš), Podhajský M., Málko, Bílek (72 min. Novotný), Axman, Krušínský

Do zápasu jsme vstoupili lépe a vypracovali si díky dobré kombinaci a pohybu několik šancí, které však např. Krušínský - jenž se objevil 2x sám před brankářem - neproměnil. Také domácí měli dobré příležitosti ke skórování, zejména z pravé strany, ale Gruntorád všas zasáhl.

Druhý poločas jsme pomalu odcházeli. Sice jsme opticky díky kombinaci více drželi míč a domácím ho nepůjčovali, ale bez náznaku šance či případného gólu. To domácí po získání míče volili hned dlouhý nákop za obranu se snahou o rychlý útok. Prohospodařili minimálně 2 velké šance, když zejména ta v 88 minutě zápasu - kdy běželi tři domácí hráči na Gruntoráda - byla obrovská a nedat ji byl spíše trestní čin, než neumění tak zkušeného hráče.

Názor trenéra:

V obraně máme stále moc okének, které se v některých úsecích proměňují ve výkladní skříně. Opticky naše hra vypadá sympaticky, ale teprve až začneme dávat góly budou naši fanoušci, funkcionáři, ale především hráči spokojeni. Fotbal nás musí všechny bavit.

 

Mistrovský  zápas 6.8.2011 - 1. kolo

Nový Malín - Sudkov 1:4 (0:2)

Branka: 65 min - Čontoš 1:3

ŽK - Axman - mluvení

Sestava N. Malín:

Gruntorád-Podhajský M., Janda, Běhunek, Papadopulos, Vohralík, Novák (60 min. Čontoš), Málko, Kulich, Dolínek, Axman

Vypadalo, že derby proběhne v teplém, ale deštivém počasí. Nakonec nepršelo a společně se sluníčkem se během zápasu mohli usmívat hostující fanoušci. Ti nemohli být spokojeni s výkonem svého týmu pouze v prvních 30-ti minutách. V této části se domácí dostali do několika slibných příležitostí, když minimálně dvě z nich by se daly nazvat stoprocentní. Bohužel domácí útočník Axman – tváří v tvář gólmanovi - v obou případech vůbec netrefil branku, kterou vždy těsně minul. Sudkov v těchto chvílích hrozil hlavně z dálky a z rychlých brejků. Góly do domácí sítě však padaly hlavně po obrovských hrubkách. V 36 minutě sudkovský Jílek u rohového praporku obešel Podhajského a jeho centr do malého vápna usměrnil do sítě hostující hráč, který měl pro zakončení dost prostoru. Gruntorád totiž zůstal na brankové čáře, Jandu na přední tyči míč přeletěl, Běhunek a Papadopulos ve vápně chyběli úplně a tak pouze vracející se Kulich se dvěma nabíhajícím hráčů snažil situaci marně znepříjemnit. Když se již zdálo, že se do kabin odejde Sudkov s jednobrankovým vedením, dostali hosté možnost zahrávat volný přímý kop z výborného prostoru asi dvacet metrů od branky. Domácí postavili zeď, ale také Málka k brankové tyči, kde hrozilo nebezpečí. Tohoto jeho postavení využil Sudkov a za zeď do vápna naběhli hned dva jejich hráči. Následnou střelu stačil ještě Gruntorád vyrazit, ale pouze do břevna a před sebe a na dorážku jednoho ze dvou hostujících hráčů, kteří číhali na malém vápně byl již krátký.  

Druhý poločas se odehrál podle předpokladu. Malín hrál vzadu pouze na tři obránce – v některých chvílích se bránění věnovali třeba jen dva hráči, Sudkov byl zatlačen do hluboké defenzívy, začal výsledek bránit, ale těžkopádná a složitá kombinace bez zakončení jej nemohla příliš znepokojit. Spokojil se s jednoduchými a v tuto chvíli účelnými odkopy, z nichž se hostů někdy podařilo jít do brejku, ale k zakončení většinou vůbec nedošlo. A tak uklidňující gól na nula tři padl po standartce. Přetažený na zadní tyč zahraný roh našel úplně volného hráče Sudkova, který měl tolik času a místa, že si míč mohl zpracovat a přesně vystřelit.

V křeči hrající domácí sice 15 minut před koncem snížili Čontošem, ale to ze stany domácích byla holubičí píseň. Následné minuty nedokázali domácí využít k dalšímu skórování, v podstatě se vůbec do šance nedostali. Naopak v poslední minutě v chumlu uprostře hřiště zasáhl do hry hlavní rozhodčí tak nešťastně, že odkopnutý míč, který jej trefil, usměrnil přímo do náběhu hostujícího hráče, který skóroval a dal výsledku konečnou podobu. 

Názor trenéra:

Odehráli jsme dnes podobný zápas, jako minulou sezónu také doma s Bohdíkovem. Soupeř nás přehrál nasazením, důrazem, přímočarým tahem na branku a efektivitou v zakončení. Nemyslím si, že bychom dnes zápas odchodili, ale hrubé individuální chyby a naše složitá kombinace rozhodli zápas. Řeči o tom, že kdybychom dali v úvodu jednu, dvě branky, tak by … atd., jsou zbytečné. Góly jsme nedali, navíc si doma musíme vytvořit daleko více šancí než jsme měli. Svůj podíl na porážce musím vzít i na sebe. V prvním poločase jsem zamíchal se sestavou, ale změny mužstvu neprospěly.       

 

Přátelský zápas 31.7.2011

Šumvald - Nový Malín 8:0 (3:0)

Sestava N.Malína:

Gruntorád-Swiatek, Janda, Dolínek, Greif L., Krušínský, Kulich, Podhajský M, Vohralík, Axman, Novák D.

V 35 min. si natáhl sval Krušínský a zbytek zápasu jsme hráli o deseti hráčích. Přístup a nasazení hráčů bylo katastrofální. Více než ti kteří hráli, by měli dostat vynadáno ti, kteří nedorazili.

 
 
Přátelský zápas 27.7.2011
Bludov - Nový Malín 3:2 (1:0)

Sestava N.Malína:

Číž - Greif, Janda, Dolínek, Bauer, Kulich, Málko, Podhajský M, Krušínský, Vohralík, Axman,  - Čontoš, Lužný

Účastník I.A třídy byl pro nás určitě příjemnější soupeř než Oskava z krajského přeboru. Mužstva se sešla v poměrně slušných sestavách, ale na hřišti bylo přesto vidět spoustu nepřesností při zpracování míče, při přihrávkách, atd. Prostě klasický začátek sezóny. Inkasovali jsme jako první, ale zápas byl vyrovnaný. Ve druhé půli jsme v úvodních 15 minutách zápas otočili, když 2x skóroval Krušínský. Vítězství jsme neudrželi. Stejně jako na jaře jsme v posledních 6 minutách dostali dvě branky. V poslední minutě sice Axman ještě stačil nastřelit tyč, ale nakonec jsme prohráli. Celý druhý poločas chytal Dolínek, protože domácí našeho brankáře kopli tak, že nemohl v zápase pokračovat.

Slovo trenéra: Zápas splnil co jsem od něj očekával, tj. "běhání s míčem a za míčem". Doposud jsme nabírali obecnou vytrvalost a rychlostní vytrvalost. A míče jsme si moc neužili. Do prvního zápasu sice již moc času nezbývá, ale fotbal jsme určitě hrát nezapomněli.

  

Přátelský zápas 24.7.2011
Oskava - Nový Malín 7:0 (2:0)

Sestava N.Malína:

Gruntorád - Podhajský M, Janda, Bílek, Greif L, Krušinský, Smejkal, Kulich, Axman, Vohralík, Kůřil.

Přátelský zápas nás nezastihl početně v nejlepším stavu. Doba dovolených a nedisciplinovanost hráčů způsobily, že jsme nemohli střídat. Soupeř zkoušel nové hráče a i když neproměňoval šance, přesto jsme si odvezli slušný příděl. Dokud jsme stačili běhat, byl zápas zajímavější, ale obdržená branka hned v úvodu 2.poločasu nás rozložila a zápas jsme jen z povinnosti dohráli. Kombinačně jsme v některých fázích zápasu hráli slušně, ale snaha přejít do rychlého útoku, nebo vystřelit byla velmi malá. V jediné naší šanci se neprosadil Krušínský, který míč netrefil do poloprázdné branky, ale ze 7 metrů orazítkoval pouze tyč.