Aktuální výsledky soutěže, tabulka a komentáře zápasů - jaro 2013

- viz níže

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka se aktualizuje vždy po odehrání celého kola soutěže - a to vždy v neděli cca 19:00 - 20:30 hod. Klikněte zde: nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde:    https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5238

 
 
Komentáře zápasů:
Mistrovský zápas 22.6.2013 - 15. kolo - dohrávka
Javorník - Nový Malín  4:0 (2:0)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Greif, Diviš, Bauer, Kropek, Vicenec, Valenta, Novák (75 min. Lužný), Vohralík, Indra, Číž.
ŽK:  Diviš
 
Cíl, který jsme si dali před začátkem jarní části jsme nesplnili. Chtěli jsme být nejlepší mužstvo jara, nakonec skončíme třetí bod za nejlepším.
V posledním kole nás čekal těžký úkol. Odjížděli jsme na hřiště Javorníka, který nám v domácím prostředí vždy nastřílí plno branek a stalo se to i letos. Než jsme se rozkoukali prohrávali jsme 2:0 a obě branky patřily do kategorie laciných. Bránící hráši si nepokryli nabíhající javornické útočníky, kteří bez problémů z prostoru malého vápna skórovali. Také v dalších minutách se hosté jen bránili, naštěstí domácí již další  branku v prvním poločase nepřidali a Malín do kabin odcházel s přijatelným dvougólovým mankem. Druhá půle z pohledu hostů, již snesla přísnější měřítko, ale pryč bylo nasazení, rychlost, kombinace na pár doteků. Nic z toho k vidění až na několik světlých okamžiků však nebylo. Malín působil jako bezzubé mužstvo - vždyť si za celý zápas nevypracoval jedinou šanci o které bychom mohli říci, že byla stoprocentní. Za zmínku stojí jen pěkná střela Bauera, kterou Jaroš v domácí bráně vytáhl na roh, v nadějné pozici byl i Vicenec, ale také jeho přízemní střelu na přední tyč Jaroš bez problémů chytil. V poli se byla hra již vyrovnaná, ale góly i ve druhé puli dávali jen domácí. Na 3:0 zvyšovali domácí z nenápadné akce a pěkné střele z úhlu, další gól padl z přihrávky domácího útočníka, který se k vyraženému míči Laščákem dostal dříve než malínský brankář a jeho přihrávku před prázdnou branku nebyl pro jeho osamoceného spoluhráče problém usměrnit za brankovou čáru. 
 
Názor trenéra:
Dnes nás soupeř přejel a my neměli žádnou šanci na zvrat. V Sudkově, kde jsme prohráli podobným výsledkem jsme se o body rvali a padli čestně s produktivnějším soupeřem. Dnes to byl zájezd s herním výkonem na úrovni odborářské soutěže, který nás srazil z oblak zpět na zem. Chtěli jsme být na jaře nejlepší, poslední krok jsme však nedokázali udělat. Soupeři gratuluji k vítězství i předvedené hře, jen mě mrzí, že nemá zájem o případný postup z druhého místa - cesta je sem daleká a ještě vždy dostaneme nadílku o kterou nestojíme.
 
 
Mistrovský zápas 15.6.2013 - 26. kolo 
Nový Malín - Hrabišín  5:0 (2:0)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Bílek, Diviš, Krušínský, Vohralík, Indra, Málko, Bauer (82 min. Kropek), Číž (71 min. Novák), Vicenec, Holík.
gól:  2, 64,  75 min. Indra, 64 min. Málko, 1x vlastní 
ŽK:  Diviš, Bauer
 
Na nerovné malínské hřiště nastoupila obě mužstva v sestavách, které by za optimálních okolností mohly být i podstatně silnější. Malín nechal jen na lavičce Valentu, který nebyl po minulém zápase zdravotně zcela v pořádku, jen v hledišti byli Čontoš, Janda a Halouzka. Domácí si lepší úvod zápasu nemohli přát. V probíhající 2 minutě totiž Číž svým presinkem donutil hostujícího obránce chybovat, dostal se do vápna a přihrávka pod sebe našla Indru, který uklidil míč pod břevno Bubeníkovi branky. Hosté se i díky tomuto gólu jen těžko dostávali do hry. Domácí trpělivě drželi míč a hru přesouvali z jedné strany na druhou. K dvougólovému vedení mu navíc Hrabišín pomohl a to výrazným způsobem. Bílek potáhl h na pravé straně míč, odcentroval jej do velkého vápna, kde Holík se snaží hlavičkovat Holík. "Úspěšnější" byl hostující obránce, který míč líznul do protipohybu Bubeníka, ten se snaží reagovat, ale nejde to, padá a míč doskáká za brankovou čáru. Po této brance se na hřišti nic podstatného nezměnilo, Malín hledá cestu k další brance, Hrabišín se objevuje snad jen v jednom vážnější náznaku šance. Dlouhé míče za obranu Malína dnes nejsou účinnou zbraní.
Druhý poločas se postupně proměnil v exibici domácího mužstva. Čím více narůstalo skóre, tím více byla hra několika flustrovaných jedinců hostujících hráčů posunuta až za hranici regulérnosti a za rozhodnutého stavu byl problém udržet hráče zdravé a navíc to v jednu chvíli vypadalo, že mužstva nedohrají v plném počtu. Střelecky se ve druhé půlce prosadil Indra a Málko. Indra oba góly vytěžil z kolných  přihrávek za pomalou hostující obranu, když ve druhém případě obešel i brankáře. Málko Hrabišín potrestal z volného přímého kopu.  
 
Názor trenéra:
Fotbal je o pohybu a náš dnešní soupeř byl hodně statický. Naše rozehrávka s rychlým přenesením hry s neustálou snahou jít do koncovky, stejně jako naše kompaktní obrana, dělala Hrabišínu velké problémy. Mrzí mě, že se zápas i za rozhodnutého stavu postupně vyhrocoval a na hřišti se hodně jiskřilo. Rozhodčí měl být přísnější i za cenu, že by jedno nebo druhé mužstvo nedohrálo kompletní. Díky výsledku jsme se při večerní "závěrečné" skvěle bavili. 
 
 
Mistrovský zápas 8.6.2013 - 25. kolo 
Bohdíkov - Nový Malín  1:2 (1:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Kropek, Diviš, Krušínský, Vohralík, Valenta, Indra (82 min. Janek), Málko, Bauer, Číž, Vicenec.
gól:  17 min. Indra 0:1, 64 min. Číž 1:2 
ŽK:  Vohralík, Krušínský, Diviš
 
Za dusného teplého počasí s očekáváním deště, který nakonec nepřišel, se hrál v Bohdíkově zápas slušné úrovně. Obě mužstva se představila kombinačně na dobré výši a přítomní diváci viděli zajímavý zápas, kde o konečném výsledku nebylo do poslední minuty rozhodnuto. V úvodu prvního poločasu byl Malín aktivnější a nebezpečnější, ale jako první dostali do sítě míč domácí - bohužel gól dali z ofsajdu, který rozhodčí viděli, odmávali, odpískali a branku neuznali. Tato situace se v prvním poločase stala ještě jednou. Regulérní branku, tak jako první vstřelil Malín. Indra si počkal na přihrávku za obranu a sám před Kaňákem nezaváhal. V 17 minutě se Malín ujal vedení 0:1. I v dalším průběhu to byli hosté, kteří se dostávali lehce do šancí, které pak trestuhodně zahazovali. V největší se objevil Číž, který špatně trefil přihrávku Vicence pod sebe a míč šel mimo branku. Bohdíkov vyrovnal po chybě Krušínského na půlící čáře. Místo pomocné přihrávky zpět volil mezi dvěma hráči kličku, o míč přišel a rychlou akci domácí útočník zakončil s velkým přehledem - 31 minuta 1:1. Hra se vyrovnala a zajímavé situace byly k vidění na obou stranách. Z Malínských šancí by bylo škoda zapomenout na tu Vohralíkovu. Po kombinaci na levé straně  Vohralík u brankové čáry přechází přes obránce, vbíhá do vápna, další kličkou na malém vápně se zbavuje dalšího hráče - stojí tváří v tvář proti domácímu brankáři, ale místo střely levou nohou si míč dává na svoji silnější pravačku. To už je u něj byl další bránící hráč Bohdíkova a Vohralík končí na trávníku. Rozhodčí zákrok neposoudil jako faul a penalta se nekopala. Druhý poločas nabídl stejnou hru jako poločas první. Obě strany chtěly vyhrát a diváci se nenudili. Za Malín 2x selhal v tutovkách Číž, na druhé straně předvedl výborný zákrok Laščák, kerý zneškodnil zakončení bohdíkovského hráče z malého vápna. O výsledku nakonec rozhodl důraz Číže. Ve sprinterském souboji měl k míči sice dál než domácí obránce a brankář. Ti však situaci nevyřešili ideálně a jejich zaváhání potrestal skluzem Číž, který špičkou kopačky míč zasáhl a podél překvapené dvojice jej poslal do sítě - 64 minuta 1:2. Bohdíkov se snažil v dalším průběhu vyrovnat. Po faulu 2 metry za velkým vápnem k tomu měl ideální příležitost, ale volný přímý kop skončil na zdi, kterou malínští postavili. Malín se teď více věnoval bránění a vyrážel do brejků. Ty však nezakončoval přesně. Vohralík i Vicenec branku vůbec netrefili. Když zápas v 92 minutě skončil mohli se hosté radovat z již třetího jarního vítězství na hřišti soupeře.
 
Názor trenéra:
Dnešní soupeř byl prozatím nejlepší se kterým jsme se na jaře potkali. Byl neustále v pohybu a chtěl hrát fotbal. Byli jsme však o něco silnější a důraznější v osobních soubojích a jedna taková situace nakonec rozhodla o konečném výsledku. V závěru zápasu jsme se již více soustředili na bránění jednogólového náskoku, bohužel naše brejky jsme nedokázali efektivněji zakončit. 
 
 
 
Mistrovský zápas 1.6.2013 - 24. kolo 
Nový Malín - Ruda  4:0 (2:0)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Bílek, Diviš, Krušínský, Vohralík (74 min. Podhajský) Valenta, Indra, Málko, Bauer, Holík (83. min. Palatka), Halouzka (46. min Číž).
gól: 27 a 31 min. Holík 2:0, 61 min. Číž 3:0, 79 min. Indra 4:0 
ŽK:  bez karet
 
Vytrvalý déšť a chladné počasí přivítalo všechny aktéry včetně hrstky skalních fanoušků v sobotu odpoledne na malínském hřišti. Přestože terén byl podmáčený, hrát se na něm dalo a po celou dobu zápasu byl v relativně slušném stavu. Mužstva začala opatrně, Malín měl míč častěji na svýchkopačkách, ale v první gólové šanci se objevil v 8. minutě hostující Prachař, který sám pelášil na Laščáka. Rozměry fotbalové branky mu však byly malé a domácí brankář nemusel zasahovat. V dalším průběhu prvního poločasu se potom již nudil a k míči se dostal jen sbíráním dlouhých míčů či několika centrů. Ruda směrem dopředu nebyla vůbec nebezpečná, ale Malín se dlouhý čas o góly připravoval špatným řešením ofsajdových pastí, které pro ně obrana Rudy připravovala. V nejnebezpečnější pozici se tak 2x objevil Indra, který v obou případech sám zakončoval, přestože jeho spoluhráči - jednou Holík, jednou Bílek byli ve výtečných pozicíc. Stejně naložil se svoji šancí i Halouzka, který místo přihrávky volil také nepřesné zakončení. To Krušínský svoji přihrávkou hledal břed bránou svoje spoluhráče, ale byl nepřesný a Kobza v bráně jeho polovysokou přihrávku do vápna vystihl. Dal o sobě vědět i Málko, který se před vápnem uvolnil a jeho střela rozezvonila pravou tyč hostující branky. Gólu se malínští dočkali ve 27 minutě. Ktušínský vystihl špatnou rozehrávku, vletěl do rozevřené obrany, ta vystoupila a vystavila malínské útočníky do ofsajdu, ale Krušínský zvolil kličku, obešel hráče Rudy, který se jej ještě marně snažil chytit alespoň za dres - přečíslení 2 x1 Krušínský s Holíkem vyřešili velmi dobře - Holík obchází i gólmana a střílí do prázdné branky vedoucí gól Malína. Za pár minut později si Holík naběhl na kolmou přihrávku a zvyšuje domácí vedení. Do konce poločasu Malín kontroluje vývoj zápasu a těší se do teplé kabiny.
Jestliže byla Ruda v prvním poločase úplně neškodná, tak začátek druhého poločasu začala aktivněji, se snahou změnit stav zápasu. Malínští se málo pohybovali, dlouho drželi míč a místo rychlé přihrávky jej vodili. Naštěstí Ruda není právě v ideální formě, takže si žádné šance nevypracovala, vyjma hlavičky Kreifa po rohovém kopu, která však šla nad břevno. S přibývajícími minutami se hra domácích přece jen zlepšila a Číž zvýšil náskok na 3:0, když proměnil prostrčení mezi stopery - tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal. Za tohoto stavu se v dobré šanci Rudy objevil střídající hráč, který sám běžel na Laščáka, ale ukvapeně vystřelil z velké vzdálenosti. S jeho špatnou, slabou střelou neměl domácí brankář problémy. Na druhé straně se do velké šance dostal Podhajský, ale míč z několika metrů před bránou špatně trefil a také Indra, který ke střele potřeboval mnoho času a obránce Rudy mu ji stačil skluzem zblokovat. Malínský hráč si vše vynahradil pár minut před koncem. Naběhl si na přihrávku do vápna a přízemní střelou na zadní tyč stanovil konečné skóre zápasu 4:0.
 
Názor trenéra:
Zápas byl bezproblémový i díky neproměněné šanci Rudy z úvodu střetnutí. Hrálo by se nám hůře, soupeř by ještě více "zalezl" a hru by kouskoval. Podobný zápas jsme s nimi již hráli a těžko jsme výsledek otáčeli. Dnes i přes dvoubrankové poločasové vedení jsme nechtěli připustit podobné komplikace jako proti Bělé. Přestože jsme do druhé půle vstoupili vlažně a úvodních 10-15 minut odchodili, dokázali jsme být opět aktivní, držet míč na svých kopačkách a nakonec být i efektivní v koncovce. Ke spokojenosti mně chyběl disciplinovanější přístup při bránění.  
 
 
 
Mistrovský zápas 25.5.2013 - 23. kolo 
Vidnava - Nový Malín  3:2 (1:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Janek, Diviš, Krušínský, Kropek Valenta, Indra, Málko, Vicenec, Bauer, Greif L..
gól: 5 min. Vicenec 0:1, 51 min. - Vicenec 1:2 
ŽK: Diviš, Málko, Laščák
 
Obě mužstva nastoupila nekompletní, především hosté do Vidnavy dorazili v hodně improvizované sestavě a v základní jedenáctce vyběhla na hřiště hned trojice hráčů "B" mužstva. Z důvodů pracovních povinností chyběl Janda, Holík, Bílek a Kulhánek, k maturitě se připravoval Číž, Novák se zase učil ke zkoušce, Čontoš se zranil při zápase "B" týmu. Navíc Halouzka slavil v pátek narozeniny, které nedovolili Vohralíkovi v sobotu k zápasu s mužstvem odcestovat. Ale hosté byli v prvním poločase domácím více jak vyrovnaným soupeřem. Navíc se Vicencovi podařilo skórovat v samotném začátku zápasu a pečlivá obrana domácí dlouho k ničemu nepustila. Naopak Malín neproměnil dvě tutovky a tak tlak domácích se ke konci poločasu zvyšoval - hlavně zásluhou rohových kopů a standartních situací, pro které si zkušené vidnavské mužstvo cíleně chodilo. V posledních 5 minutách ještě první šanci domácích hosté přežili, o chvíli později na roh nereagovali hráči Malína na nabíhající hráče Vidnavy včas a důrazně a Vidnava se dočkala srovnání skóre gólem do šatny.
Jestli chtěla Vidnava bodovat musela do druhé půle nasadit svého "top" útočníka a trenéra Šebestu. Jenže Šebesta se na hřišti nestačil pořádně rozkoukat a jeho mužstvo opět prohrávalo. Bauerovu krásnou přihrávku na nabíhajícího Vicence, dokázal malínský hráč využít ke vstřelení vedoucího gólu. Vidnava se do zápasu vrátila dlouhými nákopy na Šebestu, který malínské zadáky zlobil, jako za sterých časů. Z jednoho náběhu se ve 16 minutě pískala za jeho podražení ve vápně penalta, ale sám postižený trefil pouze břevno Laščákovi branky. Vyrovnání přišlo o 7 minut později a patřilo do kategorie šťastných. Onciul na zadní tyči chtěl vracet přetažený míč do malého vápna, ale trefil břevno, brankovou čáru a od zadní tyče skončil míč v síti. Vidnava vycítila šanci a chtěla doma opět naplno bodovat. Malín se již více zaměřil na obranu, navíc v těchto důležitých a zlomových okamžicích na hostující straně chyběla větší hráčská kvalita. Rozhodnutí padlo po chybě. Dobře hrající Málko chtěl situaci u pomezní čáry řešit fotbalově, přišel o míč a rychlý brejk dokázali domácí proměnit ve vítězný gól. Zbývající minuty se již více nehrálo než hrálo. Vidnavští hráči padali po každém kontaktu s křikem k zemi, kde zůstávali dlouho ležet a dožadovali se ošetření. Ale účel světí prostředky a vítězství udrželi.
 
Názor trenéra:
Vedoucí tým soutěže měl dnes na domácím hřišti hodně problémů vyhrát. Sestava kterou jsem do Vidnavy přivezl hrála na hranici svých možností a rozhodně donutila domácí využít všech fotbalově běžných prostředků (např.padání při sebemenším kontaktu - většinou s hlasitým výkřikem, polehávání na trávníku, ošetřování na hřišti, nedodržování vzdálenosti od míče, zdlouhavé rozehrávání, atd.), aby body zůstaly ve Vidnavě. V tom je velký rozdíl mezi Vidnavou a námi. Až si naši mladí hráči zvyknou, že i toto je způsob, jak dojít k vítězství, budeme mít o pár bodů více.
 
 
Mistrovský zápas 18.5.2013 - 22. kolo 
Nový Malín - Bělá  2:2 (1:0)
Sestava Nového Malína:
Kulhánek,  Čontoš, Bílek, Valenta, Janda (46 min. Číž), Indra, Málko, Holík (82 min. Laščák), Vicenec, Bauer, Novák.
gól: 12 min. Janda 1:0, 53 min. - Holík 2:0 
ŽK: Valenta
 
Zápas měl jasného favorita a podle předem stanoveného scénáře se celý první poločas i hrálo. Domácí dobře kombinovali,nikam nespěchali, ale každou svoji šanci si pečlivě připravili. Ovšem dát gól je pro Malín velký problé. První šanci ve 2 minutě ještě skončila na pravé tyči hostující branky, o deset minut později "vymotal" Valenta s Indrou ve velkém vápně obranu Bělé a Janda se ze 2 metrů do prázdné branky trefuje. Domácí však další šance nedávali. Výčet těch největších: Holík sám před branařem - netrefuje branku, Holík dělá kličku i brankáři, ale sám před prázdnou brankou střílí mino, Janda při přečíslení 2x1 dostává od Holíka přihrávku po zemi na malé vápno - střela z první opět mimo branku! Kulhánek se v domácí brabce nudil. Do hry se zapojuje jen při rozehrávce obrany, když mu spoluhráči míč přihrají, aby se taky dostal do hry. 
Druhý poločas nejdříve Malín zvýšil v 53. minutě po přihrávce Číže Holíkem na 2:0 a bezradný soupeř i diváci čekali další zvýšení skóre. Domácí však přestali dodržovat stanovenou taktiku, nesmyslně se hnali dopředu, ale zpět se jim běžet nechtělo. Patrně v domnění, že žádné nebezpečí nehrozí. Opak byl pravdou. Bělé k vyrovnání stačil časový úsek mezi 62-65 minutou a po dvou brejcích srovnali skóre. Další minuty už to bylo z pohledu domácí strany jen trápení bez nápadu se stereotypní hrou středem, Bělá zase míče jen odkopávala a zdržovala. Nuda. Spokojeni s bodem byla určitě Bělá.
 
Názor trenéra:
Jsem velmi zklamán. Ne snad z toho, že jsme doma remizovali, spíše z toho jakým způsobem soupeřovi body darujeme. Bylo to nejslabší mužstvo, které jsme na jaře potkali. Za první poločas to mělo být 5:0. Největší trapas je to, že ve druhém poločase jsme hráli úplně stejné h...o, jako oni.  Asi si podám inzerát, že hledáme spolehlivého střelce.
 
Názorů domácích hráčů:
Nevyhráli jsme, protože byla vysoká tráva :-).  
 
 
Mistrovský zápas 12.5.2013 - 21. kolo 
Sudkov - Nový Malín  4:1 (1:0)
Sestava Nového Malína:
Laščák,  Čontoš, Bílek, Valenta, Janda (74 in. Krušínský), Diviš (66 min. Vohralík), Indra, Málko, Číž, Holík (88 min. Podhajský M.).
gól: 53 min. - Číž 1:1, 
ŽK: Diviš, Janda, Indra
 
Přestože pršelo 2 dny, bylo sudkovské hřiště až v překvapivě dobrém stavu. Do zápasu vstoupil Sudkov útočně naladěn s velkou aktivitou a dlouhými míči se snažil Malín zatlačit před jeho pokutové území. Šance si však nepřipravil žádné, přesto úvodních 15 minut museli být hosté neustále ve střehu. V dalších minutách se sudkovský elán a nadšení začalo vytrácet a Malín stále častěji dokázal udržet míč na svých kopačkách a jeho kombinace s rychlou kolmou přihrávkou začaly nacházet útočné hroty. Najednou to byl Sudkov, který měl problémy s bráněním a některé šance neskončily gólem, jen díky vychýlené mušce malínských hráčů. Střelecký prach v tomto zápase zvlhnul Holíkovi, který byl v prvním poločase v několika gólových šancích, ale gól nedal. V největší z nich si naběhl na centr na malé vápno a i když byl úplně sám - střílel hned z voleje, bohužel míč mu sjel po nártu a jeho oblouček dopadl pouze na horní síť Kulíškovi branky. Za chvíli opět Holík - tentokrát po rohu nepřesně trefuje svoji slabší nohou odražený míč, který končí nad bránou. V době kdy Malín dominoval však přichází centr do vápna Nového alína a Málko - ač "hlídán" dvojicí hráčů, dává hlavou gól. V závěru poločasu ještě střílí z 15 metrů malínský Bílek, ale sudkovský brankář mu zmenšil vyběhnutím úhel a míč vyboxoval.
Druhý poločas začal očekávaným náporem prohrávajícího hostujícího mužstva, který svoji aktivitu korunoval v 53 minutě vyrovnávací brankou, kterou vstřelil z hranice velkého vápna, velmi dobře hrající Číž, který trefil pravý růžek domácí branky. Od této chvíle přišla čtvrthodina, kdy se Sudkov téměř nedostal za půlící čáru. Jako lavina se valil útok za útokem na domácí branku a snad každý z útočných ataků mohl - nebo spíše měl - skončit brankou. Jen výčet těch největších stojí za to. Dobře zahrané přečíslení s rychlou kombinací a přesnou přihrávkou na volného Vicence, který přehazuje vybíhajícího a pod nohy se mu vrhajícího brankáře - ten však stačí reagovat a pohybem ruky míč vyráží na roh. Potom Vicenec vybojoval presinkem míč, zatáhl jej do vápna - chce střílet, ale na malém vápně vidí úplně volného Valentu, posílá mu přihrávku, Valenta si míč zracoval, před ním je celá brána, ale on místo střely PŘIHRÁVÁ doleva svému spoluhráči - ofsajd! Za chvíli se do vápna s míčem na kopačce dostal Číž, spolu s ním jsou okolo malého vápna jeho další tři spoluhráči, jeho přihrávka však trefuje jediného domácího hráče ... a je po šanci. Největší zmařená šance však teprve přichází. Po kombinaci s narážečkou se za domácí obranou objevuje s míčem na kopačce Holík, ale ve velkém vápně není sám, společnost mu dělá jeho spoluhráč Číž. Holík je 7-8 metrů od branky v jejím středu, Kulíšek mu zmenšuje úhel, ale hostující kanonýr místo střely volí přihrávku na Číže. Ten míč dobíhá a ve skluzu se jej snaží u tyčky domácí branky doklepnout do sítě. Míč však k všeobecnému údivu i překvapení nekončí v brance, ale pár centimetrů vedle tyčky v zámezí. Čížovi chyběli centimetry. Ti, kteří jste hrávali fotbal jistě chápete, že hosté prostě nemohli tento zápas vyhrát. Neproměnit tolik šancí je téměř trestné a trest se dostavil. Brejk, centr, gól. Za chvíli podobná situace. Malín otvírá hru, ale už je z příliš otřesen, než aby měl sílu změnit skóre. Nakonec v závěru inkasuje ještě jednou. 
 
Názor trenéra:
Byl to podobný zápas, jako naše všechny předcházející, které jsme doposud na jaře hráli. Tentokrát nám to tam však vůbec nepadalo. Jindy se z toho obrovského množství šancí obvykle 3-4 trefíme, dnes ne a ne. Sudkov nám dal školení. Jeho zkušené mužstvo vytěžilo z minima maximum. Nezbývá mi než mu blahopřát k zisku bodů, jeho efektivita byla úžasná, branek dal více než my a zaslouženě vyhrál. S mužstvem probereme, jak v podobných zápasech reagovat, upozorníme na některé nedostatky a budeme se těšit na další zápas.  
 
 
Mistrovský zápas 8.5.2013 - 19. kolo 
Česká Ves - Nový Malín  0:2 (0:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák,  Čontoš, Bauer, Valenta, Vohralík (88 min. Krušínský), Diviš, Indra, Málko, Číž, Novák, Podhajský M..
góly: Číž, Vohralík
ŽK: Podhajský, Novák, Bauer
 
Termín ve státní svátek uprostřed týdne Novému Malínu příliš nevyhovoval. Několik hráčů, kteří by patrně nastoupili, tentokrát z důvodů pracovních či školních, v sestavě chybělo. Na lavičce tentokrát neseděla trojice hráčů, ale pouze jeden. Česká Ves se hned od úvodu snažila znepříjemnit rozehrávku hostů nepříjemným presingem. Mladí malínští hráči se však již v mužském kategorii pořádně rozkoukali a jejich akce byli pro Českou Ves velmi nebezpečné. Domácí nemohli otevřít hru tak jak by si patrně představovali a běhaví hosté jim svým pohybem činili velké problémy. Byli to hosté z Malína, kteří se objevili v obrovských šancích, ale Číž i Indra gól nedali. Číž nakonec však gól dal. Dostal míč do běhu, zpomalil a na jeho zrychlení obránce domácích nestačil reagovat, šel do skluzu a tečoval Čížovu střelu mimo dosah vlastního brankáře a Malín vedl ve 24 minutě 1:0. Do konce poločasu byli hosté mírně lepší, na obou stranách byly ještě šance. Na malínské straně nedal tváří v tvář gólmanovi Indra, domácí naopak svoji největší šanci v úvodní polovině zápasu nedali v poslední minutě této části hry, když z malého vápna nepřesně střílel domácí útočník. Patrně se jednalo o postavení mimo hru, ale praporek asistenta rozhodčího zůstal dole.
Druhá půle byla z pohledu stavu zápasu jasně daná. Malín, jak je jeho zvykem se zatáhl na svoji polovinu a dnes odpovědně odolával útočným atakům soupeře. Ti si vypracovali spoustu rohů i standartních situací, ale všechno bylo bez nápadu a pomalé. Dva malínské hroty nenechávali domácí mužstvo v obranné činnosti vůbec vydechnout, gól na 2:0 však dal v 66 minutě záložník Vohralík, který si z druhé vlny naběhl na kolmý pas a stejně jako proti Rapotínu svoji šanci bezpečně proměnil a hostující mužstvo mohlo v dalším průběhu hrát klidněji. Domácí hráči v dalších minutách neproměnili šanci po dvounásobné minele malínských obránců, ale hostující Laščák, Malín od pohromy, svým zákrokem zachránil. Česká Ves gól vstřelila. Václavský prošel do vápna a tam i když byl sám ve velmi výhodné pozici přihrává do metrového ofsajdu svému spoluhráčovi, který míč střílí do branky podél hostujícího brankáře, který již na střelu po odpískání nereaguje. Změnit stav mohl také hostující Indra, ten však z hranice malého vápna rozvlnil svoji střelou pouze boční síť. Do konce zápasu se potom přes snahu obou mužstev stav na ukazateli nezměnil.
 
Názor trenéra:
Výborný výkon, dnes navíc s dobrou hrou v defenzívě. Soupeř se snažil, ale jeho hra byla bez překvapení a nápadu a když se již do nějaké šance dostal, tak ji sám zahodil, nebo zasáhl Laščák. Výhodou je náš relativně široký a vyrovnaný kádr. Každý kdo nastoupí, odevzdá na hřišti maximum a není poznat, že hrajeme se čtyřmi jinými hráči než v předcházejím zápase. 
 
 
Mistrovský zápas 4.5.2013 - 20. kolo 
Nový Malín - Rapotín 3:2 (2:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák,  Čontoš, Janda,  Bauer, Valenta, Holík, Krušínský (90 min. Kropek) , Diviš (76 min. Unzeitig), Indra, Málko, Vohralík.
góly:  Holík, Janda, Vohralík
ŽK: Janda 
 
Kdo by chtěl vsadit na jistotu a vidět divokou brankovou přestřelku, nebo festival zahozených šancí, ten by se měl vypravit do Nového Malína. Běžela 1 minuta a hostující Hudec běží sám na domácího brankáře Laščáka. Gól nedává a od této chvíle se Nový Malín snadno dostává do gólových šancí, zejména Holík je velmi nebezpečný a až svoji třetí tutovku konečně proměňuje. Křižný centr jej na pravé straně našel zcela volného a jeho střela, přestože mu nesedla podle jeho přání, přece jen skončila v síti. Za chvíli běží sám na brankáře Krušínský - nedává, bomba Bauera po zpětné přihrávce byla na poslední chvíli zblokovaná a tak gól na 2:0 dává  až Janda, který hlavou doklepává míč do branky po závaru ve vápně Rapotína. V těchto momentech by si na Rapotín a na zdramatizování zápasu asi nevsadil nikdo. Malínští hráči však patrně mají smysl pro drama a tak v 37 minutě nejdříve dojde ke korekci výsledku. Rychlou akci ještě na hranici regulérnosti ve vápně zastavil Diviš, ale pokračování šance a hned další následující chyba znamenala gól a snížení na 2:1 o který se postaral velmi dobře hrající Štěpán Hudec. Zbývající minuty odehráli domácí hráči jako ve špatném snu a koledovali si o další branku. Přestávkový hvizd byl pro ně vysvobozením.
Druhý poločas začal opět superšancí. Tentokrát se v ní objevil domácí hráč Holík. Ač sám na malém vápně, nenaložil s přihrávkou Krušínského vůbec dobře a jeho střela netrefila branku. Za chvíli byl Malín v další šanci, jenže selhal i Janda a o pár minut později nedává gól opět Holík. S přibývajícími minutami se Rapotín stále častěji tlačí do malínského velkého vápna a z jednoho ze svých rohových kopů hlavou srovnává skóre. Do konce zápasu v tuto chvíli zbývá ještě dostatek času a jak se ukazuje, obě mužstva zapomínají na disciplínu a začíná den otevřených obran. Tolik samostatných úprků na gólmany, tolik přečíslení 2-3 na 1 se jen tak nevidí. Do otevřených obran, kam se záložníci nestačili vracet se podnikaly rychlé ofenzivní ataky. Diváci viděli jednu zahozenou šanci za druhou. Nakonec se přece jen našel hráč, který se samostatným brejkem uměl naložit. Malínský Vohralík se vyhnul ofsajdové pasti náběhem z druhé vlny a pěkným technickým přehozením dal gól. Domácí se  v 73 minutě ujímají vedení 3:2. Rapotín začína od tohoto momentu hrát ještě více na riziko, domácí útok však přečíslení řeší velmi špatně a tak se největším hrdinou závěrečních minut stává domácí brankář Laščák, který spolehlivě chytá vysoké centry do vápna, stejně jako samostatný brejk Hudce v 86 minutě, když jeho přízemní střelu vyráží na roh. V 93 minutě potom Laščák ještě kontroloval poslední rapotínskou střelu, která skončila na břevně a dále už nic. 
 
Názor trenéra:
Po většinu prvního poločasu jsme ještě dokázali dodržet stanovenou taktiku, druhý poločas byl zbrklý, plný nepřesností a zbytečných ztrát míčů. Tolik šancí na obou stranách snad nepamatuji a i když měli střelci zvlhlý prach, přesto diváci viděli 5 branek. Obrany dnes patrně pořádaly den otevřených dveří. Já i můj kolega z rapotínské lavičky budeme mít k hráčům hodně  připomínek, ale zápas byl určitě zajímavý, měl jiskru i nasazení a diváci se nenudili, což je podstatné. Zejména hostující část fanoušků, kteří k nám dorazili ve velkém počtu a vytvořili svému mužstvu bouřlivou domácí kulisu, si zaslouží pochvalu. 
 
 
 
Mistrovský zápas 1.5.2013 - dohrávka 15. kolo 
Nový Malín - Žulová 1:1 (1:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák,  Čontoš, Janda (46 min. Bauer), Valenta, Novák, Holík (71 min. Číž), Krušínský  (83 min. Diviš) ), Indra, Bílek, Málko, Vohralík.
gól:  Holík,
ŽK: Málko
 
Výborný výkon - zejména v 1. poločase - nepřinesl plnný bodový zisk. Malín si v úvodních 45-ti minutách vytvářel gólové šance velmi lehce, ale také je velmi trestuhodně neproměňoval. Tentokrát totiž proti nim stál velmi těžký protivník a tím byl hostující brankář Červenka, který podal vynikající výkon a chytil i nemožné. Tento muž nedovolil malínským hráčům dát více, jak jednu branku a to dnes na vítězsví nestačilo. V první gólové tutovce však ještě své nesporné kvality prokázat nemusel. Svým včasným vyběhnutím ovšem dostal Krušínského do tísně a ten neměl čas soji gólovku kvalitně zakončit a jeho koncovka tváří v tvář žulovskému brankáři byla žalostná. Hostující brankář se v dalších minutách vyznamenal při šanci Holíka, hlavičce Nováka, střele Málka, výborně zakročil ve zmatku po rohovém kopu, navíc mu pomohla tyč po přímém kopu Valenty. Na míč nedosáhl jen jednou. Rychlý útok s přesným centrem zakončil hlavou přesně Holík 1:0. Dlouhých 25 minut trvalo, než padl z té obrovské spousty šancí vedoucí gól. Domácí i nadále zaměstnávali Červenku v brance, ale po zaváhání ve 30 minutě ve středu hřiště, přišlo vyrovnání. Žulová využila přečíslení a Kahánek sám před Laščákem nezaváhal. V největší šanci v závěru poločasu se objevil Krušínský. Holík obešel dva obránce Žulové a protože na hostujícího gólmana postupoval sice sám, ale hodně v úhlu, zvolil přihrávku na malé vápno, kde úplně volný Krušínský 100% tutovku v gól nepřetavil.
Druhý poločas se hostující hráči zatáhli více na svoji polovinu, systematicky od první minuty zdržovali a spoléhali na dlouhé nákopy do malínské obrany. Zejména úvod první půle byl spíše taktickým bojem než rychlým fotbalem z první půle, ale obě mužstva nechtěla udělat chybu, která by rozhodla zápas. Za zmínku z pohledu domácích stojí střela Vohralíka z 18-ti metrů, kterou Červanka vytěsnil na roh, na druhé straně se v nadějné pozici objevil Kahánek, kterénu šanci pokazil Bauer.
Až posledních 20 minut se začalo hrát svižněji a rodili se i šance. Červenka v žulovské brance se vyznamenal při další hlavičce Nováka a jeho zákrok při přímém kopu Bauera byl rovněž výtečný. Na druhé straně zlobili hosté vysokými nákopy na Kahánka, který se snažil díky své výšce připravovat pro své nabíhající spoluhráče nadějné příležitosti. Gól však již diváci neviděli. 
 
Názor trenéra:
Za svůj výkon se nemusíme stydět. Většinu zápasu jsme odehráli ve slušném tempu, takže přítomní diváci viděli zajímavé a pěkné utkání. Dnes jsme však nedokázali kvalitněji naložit s koncovkou a především hostující brankář Červenka byl pro nás velkou překážkou. Zkušené mužstvo Žulové na začátku druhého poločasu hru rozkouskovalo, zahustilo ještě více střed hřiště a i když zdržovalo a zdálo se být spokojeno z bodem, tak jeho dlouhé nákopy na vysokého hráče na hrotu byly nebezpečné a nedovolovali nám hru bezhlavě otevřít. Fotbal má hráče i diváky bavit a dnes určitě bavil.
 
 
Mistrovský zápas 27.4.2013 - 18. kolo 
Víkýřovice - Nový Malín 1:3 (0:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Vicenec, Čontoš, Janda, Valenta (67 min. Novák), Holík (71 min. Krušínský), Indra, Bílek, Málko, Bauer (83 min. Diviš) ), Vohralík.
Nehrál: Číž
góly:  Holík, Novák, Vicenec
karty: ŽK - Holík, Janda, Valenta
 
Výborný výkon, krásný výsledek. To je z pohledu Malína obraz sobotního odpoledního zápasu ve Vikýřovicích. Malínští hráči měli hned od počátku zápasu více ze hry a působili fotbalovějším dojmem. V první tutovce se se však objevili domácí, kteří z brejku trefili jen boční síť prázdné branky. Malín trpělivě kombinoval a využíval každou příležitost k ohrožení branky domácích. Hostující útočník Holík svoji první velkou šanci ještě neproměnil - míč měl na svoji slabší nohu a jeho nepříliš prudkou střelu Bartoš v bráně bezproblému zlikvidoval. Podruhé se již Holik nemýlil, dobře si zpracoval přihrávku od Jandy a jeho nepříjemná střele se zastavila až v síti, to běžela 28 minuta a hosté vedli 0:1. Za chvíli se domácí gólman zapotil při přímém kopu Valenty. Jeho střelu jen s námahou vytáhl na roh. O chvíli později jen z námahou zachraňoval po standartce zzahrávané z křídla, kde hosté nedokázali míč po zmatcích ve vápně dotlačit do branky. Domácí měli v první půlijiž jen jednu šanci. Rychlý brejk však zastavil vracející se Vicenec, který na poslední chvíli uhasil požár. Malín měl do konce poločasu ještě jednu super šanci. Ve středu hřiště vybojovali míč a bleskově vyrazili do protiútoku. Janda však přečíslení 5 na 2 vyřešil velmi špatně. Místo přihrávky ztratil při kličce míč a bylo po šanci.
Druhý poločas začaly náporem Vikýřovice a vypracovali se během úvodní desetiminutovky 2 nadějné příležitosti. Dostali se rovněž k zahrávání rohových kopů, což se jim v prvním poločace vůbec nepodařilo. Po jednom takto zahraném rohu se do odraženého míče opřel asi 20 metrů od branky domácí hráč a jeho přízemní střela skončila v síti hostů. Jestliže někdo čekal, že domácím narostou křídla a malínští hráči nebudou vědět kam dřív skočit, musel být zklamán. Malín vystřídal a jeho dva noví hráči během krátké doby zápas rozhodli. Neldříve Krušínský obešel svého strážce a svůj centr posadil přesně na hlavu nabíhajícího Nováka, který s přehledem skóroval. O pár minut později opět Krušínský unikl bránícím hráčům a jeho křížná přihrávka přes celé vápno našla na zadní tyči sprintujícího Vicence, který míč uklidil do sítě. Do konce zápasu chybělo16 minut a hosté si postupně vypracovali další tutovky - Indra, Janda, ale v koncovce jim chybělo více klidu. Zápas se mohl zdramatizovat 12 minut před koncem. Vicenec ve vápně zahrál rukou, ale malínský Laščák potvrdil svůj dobrý výkon chycenou penaltou. V daších minutách již hosté hru kontrolovali a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce.
 
Názor trenéra:
Ne vždy vyhraje lepší, dnes však moje mužstvo podalo dobrý výkon a zaslouženě zvítězilo. Domácí mužstvo nás přehrávalo pouze v úvodu druhé půle, kdy dohánělo naše jednogólové vedení, jinak nám v ničem nestačilo.V momentě, kdy domácí vyrovnali z nás paradoxně spadl strach, že dobře rozehrané střetnutí ztratíme a rychle jsme si vedení vzali zpět. Zápas mohli domácí ještě zdramatizovat proměněním penalty, ale náš gólman nás podržel a my utkání v klidu dohráli. 
 
 
Mistrovský zápas 20.4.2013 - 16. kolo 
Nový Malín - Lesnice 5:3 (3:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Vicenec, Čontoš, Janda, Valenta, Holík (73 min. Halouzka), Indra, Bílek, Málko, Diviš (77 min. Novák), Vohralík (46 min. Krušínský)
Nehrál: Číž.
góly: 2x Vicenec, Indra, Holík, Bílek p.k.
 
Zápas na špatném, podmáčeném terénu začal minutou ticha, kterou si domácí hráči připomněli umrtí svého velkého fanouška, kamaráda a vedoucího A mužstva Rostislava Navrátila, který nás před časem navždy opustil. Vstup do zápasu vyšel lépe Lesnici. V sedmé minutě domácí obrana nezachytila náběh hostujícího záložníka a ten otevřel skóre. Než se však hosté stačili přestat radovat - bylo vyrovnáno. To Vicenec využil nedorozumění gólmana Glozygy s obráncem a pohodlně ze 30 metrů dává do prázdné branky! A za další 3 minuty již Nový Malín vede 2:1. Přihrávku na hranici velkého vápna využil Vicenec ke střele, která i přes hradbu těl na vápně, skončila v síti hostující branky. Lesnice byla v tuto chvíli těžkopádnější, bez nápadu a domácí se jednoduchou hrou, s rychlým přechodem dopředu, dostávali snadno do gólových šancí. Hlavou se netrefil Indra, krok chyběl Holíkovi, přesto do poločasu náskok domácích narostl. Na 3:1 zvýšil po standartní situaci Indra, když se na zadní tyči objevil úplně sám. Těsně před koncem poločasu po velmi pěkné akci a nádherném přenesení hry na druhou stranu od Holíka, neproměňuje tutovku Vicenec, ale domácí jdou do kabin stejně spokojeně.
Druhý poločas Nový Malín začal velmi dobře. V klidu kombinoval a v 53 minutě přidal Holíkem čtvrtý gól, když domácí útočník chladnokrevně zakončil svůj brejk. Postupně se však aktivita Malína začala vytrácet. Lesnice i za nepříznivého stavu bojovala a snažila se skóre alespoň upravit. A to jim povedlo dokonale. Nejdříve po chybě obrany hosté snižují na 4:2, domácí mužstvo navíc za chvíli předvádí stejný kousek při bránění a Dvořák dává kontaktní gól - 4:3!  A zápas, který se měl dohrávat pouze z povinnosti, má najednou nový náboj. Nový Malín se jen pomalu vrací do zápasu, přesto se jeho stroj na góly rozjíždí a před brankou Lesnice již opět není mrtvo a klid, ale valí se na ně útok za útokem. Gólovou střelu z 8-9 metrů má na noze po přihrávce od Krušínského pod sebe Novák. Jeho bomba trefuje jen obránce do hrudi. O pár minut později v podobné situaci zahrál hostující obránce ve vápně rukou. Nařízenou penaltu Bílek proměnuje a dvougólové vedení Malín dotáhl do konce zápasu bez větších problémů, i když dohrává jen v deseti, protože s nataženým svalem opouští hřiště Halouzka.
 
Názor trenéra:
Těším se až  jednou zápas, který si výborně rozehrajeme, dohrajeme bez dramatické zápletky . Místo abychom poctivě bránili a soupeře trestali brejky, připustíme komplikace. Smekám před soupeřem, který nepřestal hrát a bojoval i za velmi nepříznivého stavu a ve druhém poločase nás hodně zlobil.  
 
 
 
 
Přátelský zápas 13.4.2013 - tréninkové hřiště Nový Malín
Nový Malín - Dubicko 3:3 (0:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Bauer, Vicenec, Halouzka, Čontoš, Janda, Krušínský, Číž, Valenta, Holík, Indra, Bílek, Málko, Diviš, Unzeitig, Vohralík.
góly: Krušínský 3x
 
Téměř měsíc nehrál Nový Malín zápas. Neustálé odkládání mistrovských zápasů a nutnost, že by musel hrát další přípravní zápasy  na umělé trávě narušila plánovanou přípravu, kterou Malín využil k sobotním tréninkům, či turnaji čtyhřher ve stolním tenise. Úvod proti favoritovi na postup do I.B třídy z okresního přeboru, proto nebyl ideální. Také sestava pro úvodní poločas byla obětována - hráči hráli na místech kde nehrají, nebo někteří zahřívali lavičku náhradníků - domácí trenér ještě hledal hráče na posty, kde nemá jasno. Dubicko se na úzkém hřišti lépe pohybovalo, slušně ve středu hřiště kombinovalo a nerozpakovalo se také dávat dlouhé míče na své útočníky. Malín byl nepřený a pomalý. Vázla rozehrávka i plnění si obranných povinností. Když k tomu přidáme trestuhodné zahození 2-3 tutovek, (např. Holík šel sám na gólmana, Indra prošel až do vápna, kde jeho přihrávka nenašla žádného ze tří nabíhajících spoluhráčů v blízkosti malého vápna, ale jediného bránícího hráče Dubicka), byl poločasový stav 0:1 pro Malín celkem přijatelný. Do druhého pločasu již domácí vstoupili bez experimentování, hráči se vrátili na svoje posty a hra vypadala jinak. Přesto Dubicko svůj náskok zvýšilo, využilo totiž podklouznutí domácého stopera a vedlo již 0:2. Malín však během 20 minut zápas otočil. Nejdříve využil chyby v rozehrávce a přestože stačil zahodit několik velmi dobrých šancí - stihnul i další dvě branky vstřelit. V závěru Dubicko ještě vyrovnalo, když využilo nedorozumění mezi obráncem a gólmanem domácích.  
 
 
Přátelský zápas 16.3.2013 - umělá tráva Šumperk
Nový Malín - Bludov 2:3 (0:2)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Bauer, Vicenec, Halouzka, Čontoš, Janda, Krušínský, Číž, Valenta, Kropek, Greif L., Novák.
góly: Janda, Krušínský
 
Bludov byl v úvodní půlhodině rychlejší a fotbalovější. Nekopletní Malín, kterému z pracovních důvodů a důsledkem jarních prázdnin chyběl Kulhánek, Diviš, Indra, Bílek, Málko, Jakoubek, Unzeitig se nemohl dostat do zápasu. Také bludovská lavička neoplývala náhrádníky - mrzli zde pouze dva. Problém řešil Malín  hlavně v obraně, která nastoupila v dosti kombinované sestavě a tak ve 23 minutě vedl Bludov o dvě branky. Hráči Malína postupně hru vyrovnávali, ale šance, které si ještě v prvním poločase vypracovali trestuhodně zahazovali. 2x byli v přečíslení 2 na 1 Krušínský s Čížem, sám na branku šel Krušínský - vždy bez gólového efektu.  Trestný kop Valenty jen těsně minul tyč bludovské branky. Ve druhém poločase se úroveň zápasu snížila. Bludov byl nepřesný, Malín rovněž. S přibývajícími minutami se do několika šancí dostali hráči na obou stranách. Především ta Krušínského, kdy si malínský útočník naběhl na nákop obránce a byl u míče dříve než bludovký brankář a stačil jej i překonat, přímo po gólu volala. Míč směřující do prázdné branky, však obránce Bludova z brankové čáry odkopl a nedovolil Malínu dát kontaktní gól. Asi 20 minut před koncem zvýšil Bludov vedení střelou zpoza velkého vápna, když bludovský hráč využil nedůsledného bránění a křížnou střelou dal třetí gól. Malín na tuto situaci reagoval změnu v rozestavení  a vysokým napadáním nutil soupeře k chybám, z nichž dvě využil a výsledek upravil do přijatelné podoby.
Poučení: i přípravných zápasech je potřeba plnit si stanovené úkoly! 
 
 
Přátelský zápas 9.3.2013 - umělá tráva Šumperk
Nový Malín - Staré Město 7:2 (4:0)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Bauer, Vicenec, Jakoubek, Čontoš, Diviš, Janda, Krušínský, Číž, Halouzka, Valenta, Vohralík, Bílek, Unzeitig, Lužný, Kropek.
góly:  Bílek 3x, Číž, Vicenec, Valenta,  Krušínský
 
Za 15 minut bylo po zápase. Staré Město, které přijelo ze soustředění a navíc jeho sestava byla oslabena o několik zraněných hráčů, nezachytilo úvod zápasu a za své chyby bylo hned 4x potrestané. Herní projev Malína nebyl stále ještě ideální, ale diváci mohli vidět v jejich podání zajímavé úseky hry, které se musely líbit. Staré Město v poli nebylo o tolik horší, tentokrát ale nepraktikovalo styl hry, který je  jim vlastní, tj. nekompromisní obranu a rychlý brejk s dobrou koncovkou, což určilo vývoj zápasu a nakonec i konečný výsledek. Úvod druhé půle - snad v důsledku velkých změn v sestavě, začal Malín špatně a Staré Město výsledek upravilo a zápas zdramatizovalo. Jejich naděje však vydržela pouze do doby, kdy se na závěr zápasu sestava vrátila do podoby z úvodu utkání. Během krátké doby Malín přidal další tři branky a komplikace nepřipustil. 
 
 
Přátelský zápas 2.3.2013 - umělá tráva Šumperk
Nový Malín - Velké Losiny 1:5 (1:1)
Sestava Nového Malína:
Laščák, Bauer, Indra, Podhajský M., Jakoubek, Čontoš, Diviš, Janda, Krušínský, Číž, Halouzka, Valenta, Vohralík, Rossi, Málko, Schön.
Nenastoupili: Lužný, Greif, Kropek.
gól: Jakoubek
 
Malín překvapivě dlouho držel výsledkově i herně krok s favoritem. Obranný blok úspěšně zachytával většinu útočných aktivit soupeře a rychlé brejky byly nebezpečné. I kombinačně byla hra malínských hráčů přesnější než před týdnem a tak fanoušci Malína, kteří se přišli podívat na své hráče, se za jejich hru nemuseli vůbec stydět. Samozřejmě, že obě mužstva poznamenala skutečnost, že se s míčem letos ještě příliš nepotkala, ale k vidění byly vidět i pěkné akce. Malínský Laščák odchytal zápas velmi slušně a své spoluhráče několikrát podržel. Herně i výsledkově se zápas zlomil asi 20 minut před koncem. 3-4 malínští hráči "odešli" fyzicky a Velké Losiny měly náhle více prostoru ve středu hřiště a současně s tím i čas a klid pro přesnou přihrávku za obranu Nového Malína. Ke konci zápasu se kolektivní, sympatický výkon Malína rozpadl do individualistických akcí, které vedly k hrubým individuálním chybám. Škoda.
 
 
Přátelský zápas 23.2.2013 - umělá tráva Šumperk
Nový Malín - Sobotín 2:2 (0:2)
 
Sestava Nového Malína:
Laščák, Lužný, Bauer, Indra, Podhajský M., Novák, Palatka, Diviš, Janda, Unzeitig, Kropek, Valenta.
góly: Janda, Indra
 
Za mírného sněžení, které se postupně měnilo v déšt se sněhem odehrála obě mužstva zápas, který ukázal oběma trenérům, kde momentálně jejich mužstva mají největší problém. Sobotín začal rychle a jednoduchým způsobem se dostával za malínskou obranu. Začátek zápasu byl plně v jeho režii a poprvé skóroval v 7 minutě zápasu a když v 16 minutě zvýšil svoje vedení vypadalo to na rodící se překvapení. Nekompletní Malín s hráči B mužstva navíc zkoušel hráče stabilní sestavy na postech, kde nehrávají a tak Sobotín byl zpočátku aktivnější. Malínská kombinace byla nepřesná, dlouhé míče nebyly a tak soupeř využíval chyb a snažil se náskok ještě zvýšit. Jak přibývaly minuty, tak se malínští stále častěji dostávali před branku Sobotína, ale zde jeho kombinace díky nepřesnostem končili.
Druhý poločas už byl o něčem jiném. Sobotín vyklidil pole a na malínskou polovinu se téměř nedostával. Hra Nového Malína se postupně lepšila, ale naplno se začala projevovat další jeho slabina - kvalitní zakončení. Pod tlakem Sobotín stále častěji chyboval a tak Malín vyrovnal, ale další šance nedal. Vrcholem zmaru byla akce, kde se dva malínští hráči objevili sami tváří v tvář sobotínskému brankáři. Zprava postupující hráč místo zakončení poslal přihrávku před bránu na svého volného spoluhráče, ten ji ale již nečekal a míč skončil vedle branky! 
 
 
Přátelský zápas 15.2.2013 - umělá tráva Šumperk
Nový Malín - Hnojice 7:1
 
Sestava Nového Malína:
Šafář, Lužný, Greif, Bauer, Indra, Krušínský, Novák, Číž, Palatka, Diviš, Halouzka, Čontoš, Janda, Unzeitig.
góly: Palatka 2x, Číž, Krušínský, Bauer, Indra, Čontoš
 
V rámci společného soustředění odehrála obě mužstva, zápas ve více jak přátelské atmosféře a tak faulů bylo vidět opravdu jen minimum. Snaživý soupeř dohrával z důvodu zranění utkání jen v deseti hráčích a i to se podepsalo na konečném výsledku. Více než o góly šlo tentokrát o pohyb a nasazení. Bylo znát, že se jedná o první letošní zápas, jelikož byla vidět radost z míče, stejně jako spousta nepřesností. Svému soupeři a nyní i kamarádům, přejeme do nastávající jarní části hodně důvodů k radosti a mnoho cenných vítězství.