Aktuální výsledky, komentáře zápasů - jaro 2014

- viz níže

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka se aktualizuje vždy po odehrání celého kola soutěže - a to vždy v neděli cca 19:00 - 20:30 hod. Klikněte zde: nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde:    https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=7253

 

Komentáře zápasů:

Mistrovský  zápas  7.6.2014 - 25. kolo
Česká Ves - Nový Malín  4:2  (1:1)
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek ( 73 min. Krušinský), Plachý, Svoboda V., Jurka, Bílek, Janda, Málko, Novák, Vohralík, Indra,
Gól: 24 min. - Vohralík 1:1, 70 min. - Indra 3:2,
ŽK: Svoboda V. - faul

Malín v tomto zápase doplatil na neproměnování šancí. Česká Ves sice do zápasu vstoupila aktivněji a hned v úvodních minutách si vytvořila dvě šance z nichž jednu i proměnila. Ve 4 minutě hosté ve středu hřiště ztratili míč a Česká Ves přes otevřenou levou stranu dala vedoucí gól. Inkasovaná branka však povzbudila hráče Nového Malína, který v tomto ročníku neměl problémy zápasy z nepříznivého stavu otáčet (stejně jako naopak) a domácí jsou až do konce zápasu zatlačeni před svoji branku. Tlak který si hosté vytvořili v úvodním poločase byl drtivý a hráči se malínští hráči se lehce dostávali do šancí, které potom "chladnokrevně" zahazovali. Stejně si počínali i s přímými kopy - ty byly sice nebezpečné, ale gól z nich nepadl. V největší šanci se objevil Vohralík, který dostal míč mezi obránce, postupoval sám na gólmana, obešel ještě křižujícího obránce, udělal kličku gólmanovi, potom kličku dalšímu vracejícímu se obránci a dostává se do pozice odkud se již góly dávají obtížně.- Navíc již bylo malé vápno plné domácích i hostujících hráčů, Vohralík přihrává před branku, míč se dostává k Málkovi, ale jeho prudká střela letí nad břevno domácí branky. Za pár minut si na střílenou přízemní přihrávku na hranici malého vápna naběhl Novák, ale jeho střelu vytáhl brankář České Vsi na roh. Vyrovnání přišlo až ve 24 minutě. Vohralík se za hranicí velkého vápna dostává k odraženému míči a z první jej posílá vydařenou technickou střelou do sítě. V další šanci se potom objevuje Dolínek, který si naběhl na rohový kop, ale jeho střele chyběla razance, ssvé šance neproměnují rovněž oba malínští útočníci Janda s Indrou, kteří ve svých šancích selhali. Když k tomu připočteme 2 nebezpečné trestné kopy Plachého, které brankou rovněž neskončili, tak není divu, že se do kabin domácí těšili - asi jako voják základní služby na dovolenku.
Začátek druhé půle začal stejně jako první poločas a to hrubou individuální chybou střlce vyrovnávací branky. Svoji zpětnou přihrávkou, kterou chtěl adresovat svému spoluhráči ve středu obrany založil rychlý brejk, který změnil skóre ve prospěch domácích. Za chvíli již Ves vedla o dva góly, o dlouhý míč svedli souboj malínský Jurka s útočníkem domácího mužstva, Jurka v nelítostném souboji tělo na tělo na hranici šestnáctky padá a domácí útočník pohodlně upravuje na 3:1. Malín vrhá své síly do útoku a Česká Ves jen s vypětím sil odolává. Dolínek skvěle hlavičkuje, naštěstí pro domácí trefuje obránce, který míč vytěsňuje mimo branku, další šanci nedává Novák, který sice z úhlu, ale v dobré pozici nepřekonává domácího brankáře, Indra zase po rohovém kopu střílí nebezpečně nůžkami - nad bránu. Tlak je velký, ale směrem dozadu si hráči tolik neplní své úkoly a Malín nechává oproti první půli chodit domácí do brejků. Nakonec se hosté dočkali. V 70 minutě zápasu přichází kontaktní gól. To si na Málkův roh mezi obránce naběhl Indra a hlavou dává gól naděje 3:2. Za malou chvíli se Indra dostává do dobré střelecké pozice, z pravé strany mu však nabíhají úplně volní spoluhráči, kteří si zavolali o přihrávku, kterou od spoluhráče opravdu Dolínek dostává - ten je sám před domácím brankářem, ale střílí slabou střelu přímo do středu branky do náruče mladého domácího brankáře. Omluvou pro malínského střelce může být obnovené zranění, které mu nedovolilo míč lépe trefit. Nedáš dostaneš. Uběhlo jen něco málo minut, hosté přerušili nadějný brejk, ale již velmi blízko velkého vápna. Míč z trestného kopu líznul břevno a současně vymetl pavučiny v šibenici malínské branky a Česká Ves opět vedla o dvě branky. Malín bojoval až do konce, Krušinský poslal domácímu brankáři nebezpečný pozdrav, ale jeho skvělý zákrok míči nedovolil skončit v síti. Ke konci to již byla jen snaha bez nápadu a přenesení hry do volných prostorů a tak se stav zápasu nezměnil.
Názor trenéra:
První poločas jsme odehráli velmi dobře a měli drtivou převahu se spoustou šancí, ve kterých jsme však selhali. Ve druhém jsme i nadále měli převahu, ta však byla spíše optická a vyplynula z výsledku, který díky individuálním chybám jednotlivců od 55 minutě svítil na tabuli. Diváci viděli zajímavé utkání, kde rozhodující byla produktivita domácích. V nejbližších dnech s chladnou hlavou sezónu vyhodnotíme a ... rozhodneme se jak dále.    Mistrovský  zápas  31.5.2014 - 24. kolo
Nový Malín - Písečná   6:1  (3:1)
Sestava N.Malína:
Laščák - Čontoš, Plachý, Diviš, Jurka, Bílek, Janda, Málko, Novák, Krušinský (71. Vohralík), Indra, (83 min. Lána)
Gól: 2 min. - Indra 1:0, 7 min. - vlastní 2:0, 38 min. - Indra 3:1, 56 min. - Janda, 72 min. - Indra, 81 min. - Janda 6:1.
ŽK: Bílek - faul

Písečná dorazila na zápas z různých důvodů nekompletní a tomu odpovídal i úvod zápasu. Nejdříve si Indra doběhl pro přetažený centr do vápna, uvolnil se a s jeho prudkou střelou si hostující brankář nedokázal poradit. V minutě 7 si Novak zavolal a také jeho hlavička se proměnila pro hostujícího brankáře v neřešitelný úkol. Nohou sice zabránil nejhoršímu, ale jeho dezorientovaný spoluhráč svůj nekompromisní záchranářský odkop - z blízkosti brankové čáry - nasměroval do vlastní branky. Za chvíli  Indra vbíhá do vápna, obránce hostí má velké problémy a domácího hráče drží za dres, Indra padá, ale píšťalka hlavního rozhodčího mlčí. A pak si domácí vzali oddechový čas. Navíc, snad aby se Písečná nemusela moc honit, tak ji na první gól dokonce jeden z malínských hráčů "namazal". Přesně do běhu dostal hostující hráč míč, vniknul do otevřené obrany, místo střely zvolil lehký centr na svého spoluhráče a ten hlavou vstřelil kontaktní gól. Písečná se v těchto chvílích dostávala snadno do šancí - malínská obrana hasila postupně útok za útokem, zatím co ostatní staticky hrající domácí hráči se proměňovali v diváky. Naštěstí hosté svoje šance nedokázali úspěšně zakončit, např. přelobovali domácího brankáře - naštěstí i s brankou. V této fázi zápasu to vypadalo, že část domácího mužstva nemá vůbec zájem se o výsledek zápasu porvat. S přibývajícími minutami se však karta opět začala obracet. Nejdříve Krušinský spaluje hlavou tutovku, když míč v blízkosti opuštěného prostoru branky usměrňuje mimo tyče, potom však před koncem poločasu po pěkné spolupráci - Indra, Bílek, Indra - zvyšuje Malín svoje vedení posledně jmenovaným na 3:1. Domácí střelec se v prvním poločase stihl dostal k zakončení ještě v poslední munutě. Jeho střela jen prosvištěla okolo šibenice, ale Indra po tvrdém zákroku zůstává dlouho ležet na trávníku.
Do druhého poločasu Malín vstupuje aktivněji než soupeř a snadno se dostává do šancí. Nejdříve zyšuje Janda pěknou křížnou střelou na vzdálenější tyč, od které se míč odráží do sítě, potom se Indrovi vyplatilo poctivé sledování míče, když Plachého dalekonosný projektil hostující brankář nezkrotil a Indra míč dovedl až do sítě. To se však již na trávníku hodně jiskřilo. Důvodem byla červená karta, kterou dostal na pokyn pomezního hostující obránce, který poslal k zemi domácího hráče, přestože se hrálo úplně jinde. Rozhodčí nechal dokončit akci, kdy  Krušinský šel sám na gólmana, ale svoji šanci nedává, míč je mimo hru a hlavní odchází k signalizujícímu asistentovi zjistit co se stalo. Po rozhovoru s ním vylučuje hráče Písečné a musí se bránit atakům hostí, kteří jsou  vedeni trenérem, který se vydal na 70-sáti metrovou trestnou výpravu. Byl však vlastními hráči odchycen dříve než stačil rozhodčí napadnout. Od této chvíle se více nehrálo než hrálo. Hosté mluvili, provokovali a vyhledávali kontakt s protihráčem. Malín nakonec Jandou střílí po Vohralíkově přihrávce před prázdnou branku šestý gól, další dvě šance ještě zahazuje a po konečném hvizdu se těší na pozápasové grilování.
Názor trenéra:
Některé fáze našeho herního projevu jsou díky přístupu několika hráčů tragické. Zejména proti slabším soupeřům často podlehneme uspokojení. S týmovým herní výkonem a zejména s výkonem několika hráčů, nemohu být spokojený i přes vysokou výhru.Mistrovský  zápas  13.5.2014 - 23. kolo
Rapotín - Nový Malín   2:3  (1:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Čontoš, Plachý, Diviš (72 min Číž), Svoboda V. Bílek, Janda, Málko, Svoboda D. (53 min. Krušinský), Indra, Holík (53 min. Novák)
Gól: 79 min. - Janda 2:1, 87 min - Indra 2:2, 90 min. - Plachý
ŽK: Krušínský - faul

Překvapivě malá divácká návštěva se dostavila k tomuto zápasu. Snad kolize s hokejem, způsobila, že rapotínští příznivci nedorazili ve větším počtu podpořit svůj tým. Malín měl před zápasem problémy se sestavením obrany, kde absence zejména stabilních hráčů Dolínka a Jurky byla více než nepříjemná. Zápas byl v úvodních minutách vyrovnaný, obě mužstva se v dusném počasí slušně pohybovala a kombinační hra ve středu hřiště narážela na připravené obranné postavení obou týmů. Rapotín se však dokázal dostat v 15 min do šance. Laščák však střelu na levou tyč skvělým zákrokem zneškodnil, stejně jako první souboj jeden na jednoho s rapotínským hráčem o chvíli později. Bohužel pro Malín se domácí do podobné šance dostali znovu a tentokrát již přízemní střelu na zadní tyč Laščák zneškodnit nedokázal a domácí se ujali vedení 1:0. Malín kontroval přečíslením, které však Janda nevyřešil ideálně a nepřihrál volnému spoluhráči.  Rapotín pomalu přebíral ve středu pole iniciativu a stále častěji držel míč na svých kopačkách. Malín směrem dopředu zlobil pouze svými hroty, kterým ke konci poločasu už chyběla podpora ostatních hráčů a tak jejich naděje na prosazení se, byly mizivé. Největší malínská šance přišla v úplném závěru první půle. Janda byl faulovaný pět metrů od velkého vápna a Plachý svojí přízemní střelou obstřelil zeď. Jestli by nebezpečná střela skončila v síti se nedozvíme, protože hostující kapitán Janda využil postavení obránce na brankové čáře a volejem změnil směr letu. Bohužel míč přeletěl ze tří metrů břevno domácí branky.
Druhá půle začalo opatrně. Hosté se pod dojmem pouze malé ztráty do bezhlavého útočení nepouštěli, domácí se dopředu také nehnali. Téměř deset minut vydržely tyto "šachy" na hřišti, než se začalo opět hrát. Rapotín byl kombinačně silnější, hosté zase bojovnější. Janda se objevuje sám před Andělem - nedává, Indra je sám před Andělem - nedává.  Oč více se Rapotín nechával zatlačit před vlastní velké vápno, o to více hrozil brejky. Hudec se objevuje sám před Laščákem - nedává. Na gól čekali diváci až do 67 minuty. Trunkát dostal metr před velkým vápnem více prostoru, posunul si míč na pravou nohu, podíval se a krásnou střelu poslal přesně k tyči. Laščák se natahoval marně, na míč nedosáhl:  2:0. Hostující hráči byli otřeseni. Rapotín kontroluje v těchto minutách vývoj zápasu a Malín hledá fyzické a morální síly k obratu. Začíná hrát na riziko a dalším hráčem podporuje na úkor obrany útočnou fázi. Tím se otvírá prostor pro brejky domácím hráčům, kteří však svoje přečíslení nedokáží využít ke vstřelení dalšího gólu. Zejména dva závary v malém vápně hostujícího týmu po brance přímo volaly, ale s vypětím všech sil se Laščákovi a obráncům Malína daří nebezpečí zažehnat. To se již blíží zlomový moment zápasu a tou je 79 minuta. Málko se uvolnil ve středu hřiště, vidí z křidla nabíhajícího Bílka, lehce podkopává míč, který se obloučkem přenese nad obráncem do velkého vápna, Bílek si míč posune a přízemním ostrým centrem najde v malem vápně Jandu, který střelou pod břevno dává z pohledu Malína kontaktní gól. Jestliže do té doby vypadal Malín jako boxer otřesený po tvrdém direktu, který je na konci sil, tak najednou byli jeho hráči všude. Proměnili se v pilné včeličky a po hřišti nejen lítali, ale připravili si pro Rapotín jako bonus i dvě žihadla. Rapotín totiž po obdržené brance totálně zkolaboval! Stále se hrálo na rapotínské polovině, směrem k malínské brance bylo po nebezpečí a tak Malín na konci zápasu Indrou v 87 minutě vyrovnává. Rapotínský Anděl se po jeho střele natahoval zbytečně. V tuto chvíli je na hřišti již jenom Malín. Za dvě minuty Indra dostává míč opět za obranu, rapotínský gólman vybíhá proti němu, ale Indra je u míče dříve a snaží se domácího brankáře obstřelit, ten i když je cca 8 metrů za vápnem si na míč levou rukou reflexivně sáhne ... rozhodčí píská, ale k všeobecnému překvapení vytahuje jen žlutou kartu! Běží 90 minuta a Málko s Plachým se domlouvají, kdo zahraje tento trestný kop. Malínští zdvojí domácí zeď a brankář hostů nic nevidí. Nakonec je to Plachý, který střílí. Míč letí do branky, rapotínský obránce se snaží míč vyhlavičkovat mimo tyče, ale umísťuje jej přesně k tyči vlastní branky 2:3. Malín opět přeskládává své rozestavení do defenzivnějšího postavení a nastavené tři minuty již bez problémů odehraje.
Názor trenéra:
Rapotín hrál dobře, ale dal nám šanci a my ji využili. Domácí navíc věřili svému systému natolik, že nereagovali na změnu našeho herního projevu. Bránění pouze třemi obránci nám při zjednodušení hry velmi vyhovovalo. Podobné zápasy, kdy jsme nebyli schopni soupeře "dorazit",  jsme si v posledních dvou týdnech prožili s Hrabišínem, Sudkovem a Bělou také.Mistrovský  zápas  17.5.2014 - 22. kolo
Nový Malín - Bělá  2:2  (1:1)
Sestava N.Malína:
Laščák - Janda, Málko, Čontoš (46 min. Číž), Krušinský, Jurka (73 min. Vohralík), Novák,  Bílek, Indra, Dvořák, Plachý,
Gól: 16 min. - Málko 1:0, 47 min - Indra 2:1,
ŽK: Laščák - faul,

Kdyby se na zápasy Nového Malína dalo vsadit u některé sázkové kanceláře, patrně by sázející neváhali a hojně tipovali jako výsledek zápasu remizu. Není podstatné jestli Malín hraje doma či venku, jestli je jeho soupeřem někdo z horní poloviny, nebo poslední tým tabulky. A tuto sobotu se toto pravidlo opět potvrdilo. Velký favorit přivítal na svém hřišti předposlední mužstvo tabulky a daroval svému soupeři bod, ve který již nedoufal.
V úvodu se Malín pustil do soupeře a na mokrém hřišti chtěl vyzkoušet, jak je na tom hostující gólman s formou. Nebylo to nic moc. Nejdříve jen vyrazil střelu před sebe, ale domácí nedobíhali, další střelu, která mu rovněž vypadla, stačil ještě před dobíhajícími hráči napodruhé zkrotit, ovšem třetí střela byla nad jeho síly. Aniž by se ji nějak dotkl, skončil přízemní Málkův projektil z 25 metrů u pravé tyče a domácí šli do předpokládaného vedení. Bezproblémů dál hráli na své útočné polovině, ale ve 27 minutě domácí po chybě ztratili ve středu hřiště míč a Bělá zakončila svůj rychlý brejk překvapivou vyrovnávací brankou. Malín si do konce poločasu vytvořil několik  100% tutovek, z nich zejména ta Novákova a o pár minut později i Čontošova - kdy byli z kategorie souboje v tváří v tvář. S gólmanem hostů však svůj minisouboj prohráli. Ještě hůře vyřešil svoji šanci Janda, sám před gólmanem zvolil místo střely přihrávku na nabíhajícího Indru, který by doklepával do prázdné branky. Bohužel jeho přihrávka byla nepřesná a tak ani z této šance Malín nešel do vedení. Hosté zlobili brejky, jeden z nich skončil na tyči domácí branky.
Vstup do druhého poločasu měli malínští přímo ideální. Hned z prvního útoku si na centr naběhl Indra, zpracoval si ve velkém vápně míč a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Bělá po slušně odehrané pprvní půli se již před domácí branku nedostával na 2,  a Malín v poklidu kontroloval hru, s tím že vždy nebezpečně zahrozil, aby udržel hosty v dostatečném počtu v obranném postavení. Největší šanci spálil Indra, který se ocitl sám na zadní tyči, ale nedokázal míč poslat ze tří metrů do odkryté branky. Utkání se pomalu blížilo k závěru, když přišla neočekávaná zápletka. Domácí brankář si stáhl vysoký centr ze standartky, při svém zákroku byl úmyslně naražen hostujícím hráčem do žeber, ale rozhodčí nezapískal. Snad tento atak neviděl, snad nechal výhodu, protože Laščák míč držel v rukavicích. Ten se však rozhodl, že si účty s protihráčem srovná a ve vápně do hráče strčí, ten padá k zemi, rozhodčí píská faul a kope se penalta proti domácímu mužstvu. V 81 minutě tak hráč Burkuš, který tuto situaci patrně úmyslně vyvolal vyrovnává z penalty. Do konce zápasu se ještě Malín pokouší strhnout vedení na svou stranu, ale je reakcí svého brankáře otřesen a tak zápas končí remizou.
Názor trenéra:
Přestože jsme vedli jen o gól, tak jsme měli zápas až do penalty pod kontrolou. Obětavě bojující soupeř měl ve druhém poločase plno práce s bráněním a na protiútok neměl čas. Máme týden na to, abychom si všechno vyříkali a k dalšímu zápasu přijeli pozitivně a bojovně naladěni. Mistrovský  zápas  11.5.2014 - 21. kolo
Sudkov - Nový Malín  3:3  (1:3)
Sestava N.Malína:
Laščák - Janda, Málko, Čontoš (64 min. Svoboda D, Krušinský), Dolínek (46 min. Vohralík), Novák, Svoboda V,  Bílek, Indra, Plachý
Gól:  2 min - Indra 0:1, 31 min. Indra 1:2, 37 min. - Dolínek 1:3.
ŽK: Laščák - ruka, Bílek - mluvení

Přestože ani v jedenáctém mistrovském utkání v řadě Malín neprohrál (4 z podzimu + 7 na jaře) a z horké sudkovské půdy si odvezl zasloužený bod, byli to právě hosté, kteří odcházeli z hřiště se sklopenýma hlavama. Nechat si proklouznout dva body, tak jak se to podařilo v Sudkově Malínu, to je trestuhodné. Malín mívá začátky utkání velmi dobré a i v Sudkově ve druhé minutě vedl, když Indra nekompromisně zužitkoval přihrávku z křídla. Další nadějné příležitosti Jandy a Bílka zůstaly nevyužity a tak Sudkov po dlouhém míči za obranu hostů vyrovnal Kobzou, který doklepl odražený míč od břevna do hostující branky. Malín však v těchto chvílích hrál fotbal, který se musel líbit. A když navíc případné nepřesnosti či přehmaty nedokázali domácí využít byli to hosté, kteří nejdříve opět Indrou skórovali po podobné akci, která předcházela vedoucí brance. Třetí gól hostů dal po rohvém kopu Málka hlavou  Dolínek a malínští hráči si v klidu dokráčeli do poločasové přestávky.
Jestliže se v šatně připravovali jak odehrají druhý poločas, tak mohli na všechno zapomenout minutu po úvodním hvizdu rozhodčího. Střídající Vohralík, který šel na hřiště místo zraněného Dolínka, v rohu velkého vápna nesmyslně sráží k zemi domácího hráče, který s míčem postupuje vem ze šestnáctky. Jasná penalta, ale Kobza ji nedává, jeho střela míří nad bránu. Ve druhé půli Malín poctivě brání a chodí do brejků, které však nezakončuje a Sudkov se díky dobře hrajícímu Ondrovi Málkovi vrácí do hry. Nekompromisní střelec - nikým neatakovám - se dostává k odraženému míči a cca jeho střela z 22 metrů končí v síti hostující branky. Laščák si na míč sice sáhnul, ale prudkou střelu mimo tyče vytěsnit nedokázal. Sudkov dál hrozí především nákopy za obranu hostů, standartkami, Malín odpovídá rychlými brejky Indry či Jandy, kterým však chybí podpora dalších hráčů. Ve 32 minutě běží Indra sám na brankáře Sudkova, ale trefuje jen tyč. A za pár minut je vyrovnáno. Rohový kop a Málko hlídá Málka. Úspěšnější je ten sudkovský a hlavou vyrovnává. Domácí mají obrovskou radost. Hned z rozehrávky  ze středového kruhu si však na pěknou přihrávku Málka naběho malínský Dominik Svoboda, který se protáhl mezi obránci a je najednou  sám před sudkovským Kulíškem. Souboj generací vyhrál zkušený brankář, který zabránil míči proniknout do branky. Za chvíli je konec. Domácí diváci tleskají svým hrdinům.
Zajímavost zápasu:
a) Domácí jsou před zápasem oblečeni do modrých dresů, černých trenýrek a tmavých štulpen. Malín přijel s červenočernými svisle pruhovanými dresy, černými trenkami i štulpnami. Na pokyn rozhodčích se jdou domácí převléci. Trenky i štulpny zůstávají stejné, ale oblékají si světle červené dresy. To se zase nelíbí hostům a protestují. Rozhodčí posílají domáci opět převléci. Ti se vrací ve světle červených dresech, červených trenkách a tmavých štulpnách. Hosté rezignují a jejich protestování je slabé a formální. První půle se tedy odehrála v této kombinaci. Jenže o poločasové přestávce přicházejí i domácí hráči s tím, že se skutečně dresy pletou, že si jsou trika především z čelního pohledu podobné a tak rozhodčí za souhlasu hostů povolují výměnu dresu (triček) a Sudkov obléká modrou barvu dresů (triček), tj, tu, co měl na začátku zápasu.
b) Laščák si vybíhá pro dlouhý nákop domácích hráčů mimo vápno. Protože napadající domácí hráč je ještě daleko, rozhodne se malínský brankář, že si míč pustí do velkého vápna, aby jej mohl chytit do rukou. Začíná proto couvat zpět, najednou však zakopne a půl metru před vápnem padá, navíc se rukou dotkne míče. Rozhodčí píská trestný kop a Laščák dostává žlutou kartu.
Názor trenéra:
Není bod jako bod. Jestliže vedu 3:1 a nakonec remizuji, musím být zklamán i přesto, že hraji venku. Jestli prohrávám a za takového stavu se zvednu a neprohraji, měl bych z takového bodu radost. Absence výborně hrajícího a obětavého Dolínka ve druhém poločase, byla v tomto zápase pro nás větší ztrátou, než bychom čekali.


Mistrovský  zápas  8.5.2014 - 26. kolo
Nový Malín - Hrabišín 1:1  (1:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Janda, Málko, Svoboda D ( 56 min. Krušinský), Dolínek, Novák, Svoboda V, Vohralík (76 min. Klímek), Bílek, Indra, Plachý
Gól:  26 min - Indra 1:0.
ŽK: Plachý - ruka, Dolínek - faul

Celý první poločas bylo na hřišti jen jedno mužstvo - a to domácí. Početná divácká kulisa sledovala, jak hosté nevěděli kam dříve skočit, kde hasit požár. Domácí byli u každého míče dříve a k všeobecnému překvapení byli nebezpeční především ze standartníh situací. Vedoucí gól dal Indra, který opakovanou střelou prostřelil hostujícího Netopila v brance, jenž první střelu neudržel. Další gól měl na hlavě Dolínek, ale s jeho koníčkem si Netopil poradil. To Novákova hlavička jen těsně proletěla kolem pravé tyče. Skóre mohli domácí navýšit ve zmatku před brankou, ale na brankové čáře byl důraznější obránce hostů, který míč poslal do bezpečí. Hrabišín se na domácí obranou půlku vůbec nedostával.
Druhý poločas však hrabišínské mužstvo vsadilo na lepší pohyb a domácí najednou neměli tolik prostoru pro svoji rozehrávku. To však z pohledu Malína nebyl největší problém, ten hrozil z rychlých brejků hostů po zahrávání domácích standartních situací. Ty i když byly velmi nebezpečné, gólem neskončily, navíc když Malín akci nedokázal zakončit, vrhali se hrabišínští hráči na rychlou zteč, zatímco domácí hráči zpět jen vyklusávali. A to nakonec zápas rozhodlo. Hrabišínské gólové situaci však předcházela tutovka Vohralíka, který nedokázal svoji šanci - když postupoval sám na brankáře - proměnit. Netopil střelu vytáhl na roh, ten Hrabišín odvrátil, šel do brejku, hrabišínský  útočník se nenechal chytit do ofsajdové pasti, přeloboval domácího brankáře a míč skončil v síti. Běžela cca 68 minuta, bylo vyrovnáno a zápas dostal nový náboj. Teprve po vyrovnání se malínská mašina opět  pozvolna a těžkopádně rozjížděla. V žádném případě si již jeho hráči nedokázali vypracovat takový tlak, jako v prvním poločase a hru již neměli pod kontrolou, jelikož Hrabišín byl směrem dopředu daleko odvážnější než v úvodním poločase. Do šancí se však v dalších minutách zápasu dostával jen Malín. Nejdříve Dolínek nedosáhl na pěkný centr Plachého, aby v 80 minutě mohl zápas rozhodnout Indra. Malínský hráč dostal nádhernou křížnou přihrávku,  míč si posunul a objevil se sám nikým neatakovaný před Netopilem. Jeho umístěnou, ale málo razantmí střelu stačil hrabišínský brankách vyrazit na roh a stal se hrdinou zápasu.  Malín se s remízou nechtěl smířit, ale lehkost s jakou dominoval v první půli byla pryč. Vrcholem zmaru byl trestný kop z nebezpečné vzdálenosti poslední minutě, který je většinou v provedení Plachého velmi nebezpečnou záležitostí  - malínský hráč však dnes trefil jen hráče ve zdi. Za chvíli se pískal konec zápasu a hosté odcházeli z hřiště radostněji a veseleji než skleslí domácí hráči.
Názor trenéra:
Hrabišín dokázal, že jeho bodový zisk s Českou Vsí a se Starým Městem nebyl náhodný. Diváci dnes viděli nejdříve poločas, kdy jsme hru plně kontrolovali, ale nedokázali jsme soupeře dorazit a své vedení navýšit. Ve druhé půli to z naší strany byla tragédie a křeč. Hosté sice zlepšili pohyb a směrem dopředu byli odvážnější, ale současně hru otevřeli, čehož jsme nedokázali využít a zahodili jsme několik velmi dobrých příležitostí. Nakonec platilo: nedáš - dostaneš. My jsme svoji tutovku nedali, hosté z protiútoku ano.
 


Mistrovský  zápas  3.5.2014 - 20. kolo
Nový Malín - Žulová 3:0  (2:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Janda (86 min. Čontoš), Málko, Svoboda D, Dolínek, Novák, Svoboda V, Jurka (34 min. Vohralík), Bílek, Indra, Plachý
Gól:  2 min - Janda, 7 min - Indra, 88 min. Plachý p.k.
ŽK: Bílek - faul

Souboj čtvrtého Nového Malína a vedoucího mužstva soutěže, který přijel ze Žulové byl rozhodnutý během 7 úvodních minut. Hosté nezachytili nástup domácích hráčů, kteří se v mrazivém počasí patrně báli nachlazení a hned od prvního hvizdu se ve slušném tempu rozhodli napravit střeleckou neproduktivitu z minulého zápasu ve Staré Červené Vodě. Než stačili někteří fanoušci přijít od okénka s občerstvením vedli malínští hráči 2:0. Nejdříve ve 2 minutě dorazil Indrovu střelu, kterou gólman hostů neudržel v rukavicích pohodlně do sítě Janda. Indrovi bylo patrně líto, že jeho první střela byla pouze asistencí a rozhodl se v 7 minutě, že si dá gól také. Míč si navedl na velké vápno a přízemní střelou k tyči dal gól, který přinesl na hřiště klid a pohodu. Žulová se sice v dalších munutách snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale pozorná obrama Malína je za celý poločas nepustila do jediné gólové šance! A protože domácí mužstvo již dávno není parta rozklepaných mladíků, zkušeně kontrolovali vývoj zápasu a nepřipustili v první půli žádné komplikace. Naopak po cybě mohli skóre navýšit, ale souboj s vybíhajícím gólmanem hostů Indra sice vyhrál, ale jeho lob skončil mimo branku.
Do ruhého poločasu šli domácí s větem v zádech a bylo vidět, že chtějí zápas co nejdříve rozhodnout ve svůj prospěch daší brankou. Hosté se bránili, ale domácí zahazovali i ty nejvyloženější šance. Třetí gól měl na kopečce Dominik Svoboda, který po nejkrásnější akci od půlky hřiště, do které se zapojilo pět hráčů na jeden dotek, s prostrčením Vohralíka do velkého vápna ... Dominik však gólmana hostů v souboji jeden na jednoho nepřekonal. V další obrovské šanci byl Indra, snad metr břed prázdnou brankou nedotlačil do branky vypadnutý míč, který se před ním objevil po chybě hostujícího brankáře, své tutovky nedali rovněž Novák, nebo Bílek, kteří volili razanci místo technického zakončení a oba branku těsně přestřelili.  A protože také trestné kopy Plachého a Málka změnu skóre nepřinesly, museli zrzlí fanoušci čekat na další změnu výsledku až do 88 minuty. V tento moment totiž střelu Čontoše zastavila ruka hostujícího hráče ve vápně a rozhodčí odpískal nic neřešící pokutový kop, který Plachý proměnil a stanovil konečné skóre 3:0.
Hosté ve druhé půli stejně jako v úvodní části neměli žádnou šanci, jen volný přímý kop - s tím si však Laščák v domácí brance bez problému poradil.
Názor trenéra:
Odehráli jsme zápas v dobrém tempu a i za rozhodnutého stavu, jsme to byli my, kdo chtěl měnit skóre. Promrzlí diváci viděli fotbal na který se dalo koukat a my jsme rádi, že jsme tímto výsledkem dokázali zdramatizovat boj o čelo naší skupinu i pro další kola.


Mistrovský  zápas  26.4.2014 - 19. kolo
Stará Červená Voda - Nový Malín 1:1  (1:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Diviš, Málko, Svoboda D, Dolínek, Novák, Svoboda V, Jurka, Krušinský, Indra, Číž
Gól:  74 min - vlastní 1:1
ŽK: Svoboda D. - mluvení

Zachraňující se Stará Červená Voda byla v domácím prostředí pro malínské hráče nepříjemným soupeřem. Důvodem toho byla především žalostná koncovka hostujícího mužstva v prvním poločase, kdy dokázali hráči Malína zahodit téměř nemožné. Po úvodním oťukávání převzalo  malínské mužstvo iniciativu a "červenka" se v obraně musela hodně otáčet, aby udržela čisté konto. Blízko branky byl hostující Svoboda, který z velmi dobré pozice hlavičkoval nad branku, podobně mizerně naložil se svoji šancí na malém vápně osamoceně hlavičkující Číž. Bez ztráty kytičky přežili domácí i přetažený rohový kop, který hosté hned vrátili před branku, následnou střelu Indry ztlumil domácí brankář, skákající míč se ležící Indra ještě snaží v leže poslat hlavou za brankovou čáru, domácí míč odkopávají, ale protože  v malém vápně je hromada hráčů, míč stále zůstává v ohni, malínský hráč střílí, do obránce, další malínský hráč se snaží prostřelit hromadu těl, opět trefuje tělo jednoho z obětavě bránících domácích hráčů, míč se objevuje nad hlavami - hlavičkový souboj vyhrávají malínští, ale míč se odráží od břevna na brankovou čáru a .. až teď se domácí dočkali osvobozujícího odkopu. V následujících minutách, jako by na Malín dolehly neproměněné šance a nedůsledně brání na hranici velkého vápna domácího útočníka. A jak to již bývá - čím více hráčů má bránit jednoho, tím hůře. Malínští si dávají přednost, jeden spoléhá na druhého a tak hráč Červené Vody dostává možnost akci ze 13-14 metrů zakončit. Jeho přízemní střela posílá domácí ve 28 min do vedení 1:0. Malín nadále tlačí domácí do defenzívy, z hranice velkého vápna střílí Indra a Novák, jejich prudké střely jdou však přímo do středu brány, kde stojí brankář "červenky". Největší šanci vyrovnat má Nový Malín na konci úvodního poločasu. To Málko střílí nebezpečně z trestnného kopu z cca 25-27 metrů. Domácí brankář střelu neudržel, ale vypadnutý míč nejdříve dobíhající osamocený Novák z osmi metrů posílá bombu na domácího brankáře, kterého trefuje, míč se objevuje před Čížem, který však netrefuje prázdnou polovinu branky a jeho prudkou střela prosvištěla kousek vedle šibenice.
Vstup do 2. poločasu měl Malín dobrý. Hned v 50 minutě centroval Viktor Svoboda, míč si na zadní tyči našel úplně volný Dominik Svoboda, ale jeho hlavička se jen otřela o horní část břevna. A tím šance hostů skončily. Domácí se sice jen brání, ale hosté nejsou v takové herní pohodě, aby dokázali obraný val před velkým vápnem překonat nějakou překvapivou a nápaditou akcí. Stále více se snáží zápas zvrátit individuální akcí, ale tudy cesta nevedla. Laščák v malínské brance si na míč mnohokrát nesáhl, hostující obrana zastavuje brejkové akce domácích spolehlivě s jedním zaváháním 67. minutě zápasu. Malínský stoper  podklouzne u půlící čáry a útočník domácích postupuje v třicetimetrovém sólu sám na brankáře. V monentě, kdy se chystá zakončovat se však k jeho překvapení za ním objevuje sprintující Dolínek, který mu míč skluzem vypichuje a tak je Laščák i nadále bez práce. Stále častěji zdržující a na trávníku polehávající domácí se však tříbodového zisku nedočkali. V 77 minutě byl v malém vápně Staré Červené Vody opět zmatek, domácí obrana je však důraznější než hostující útočníci, ale osvobozující odkop trefuje do nohy vlastního spoluhráče od kterého se odráží a pomalu doskáká k tyči a skončí k všeobecnému zděšení hráčů "červenky" a nadšení hráčů Malína za brankovou čarou. Je vyrovnáno. Povzbuzeni hosté se i nadále snaží vstřelit vítěznou branku, domácí se statečně brání a nakonec se body dělí.
Názor trenéra:
Při pohledu na tabulku by se zdálo, že jsme zde dva body ztratili, což není úplně pravda. Domácí dnes příkladně bojovali a konečný výsledek je spravedlivý. Je paradoxní, že i přesto, že si téměř žádné šance nevytvořili, dokázali vstřelit dvě branky! My jsme ve slušně zvládnutém úvodním poločase zahodili i nemožné, ve druhém jsme již nic překvapivého nevymysleli. Sami bychom dnes branku asi nevstřelili a tak se za bod sluší poděkovat.  Mistrovský  zápas  19.4.2014 - 18. kolo
Nový Malín - Vidnava 8:1  (4:1)
Sestava N.Malína:
Laščák - Plachý, Málko, Dolínek, Novák, Svoboda V, Jurka, Krušinský, Bílek, Janda, Indra
Gól:  17 - Janda 1:1, 21 min. - Krušinský, 25 min. - Indra, 36 min. - Krušínský, 51 min. - Novák, 63 min. - Indra, 70min. - Krušinsky, 73 min - Holík
ŽK: bez karty

Velký bodový rozdíl a zcela odlišné postavení v tabulce to byly předem stanovené parametry zápasu. Domácí byly velkým favoritem, navíc po tříbodovém exportu z Javorníka se očekávala další tříbodová nadílka. Malín ovšem do zápasu vstoupil vlažně a bez patřičného nasazení. Vidnava toho využila v 15 minutě ke skórování z dobře kopnuté standartky, kdy míč zatočený do branky tečoval v houštině hráčů do sítě hlavou nabíhající stoper hostů. Kdyby hosté tušili co tento gól způsobí, patrně by si jej rozmysleli vstřelit. Domácí hráči totiž hned za dvě minuty vyrovnali a ve střeleckém koncertu i pokračovali. Za dvacet minut soupeři nastříleli čtyři branky a splnili roli favorita a dali hře očekávaný scénář. Nejdříve však k brankám. V 17 minutě Indra před velkým vápnem nachází na levé straně uličkou Jandu, který podél brankáře vyrovnává, za pár minut podobná situace, s tím rozdílem, že přihrává Bílek a na levé straně se objevuje volný Krušinský, který přízemní střelou skóre otáčí. Než se hosté stačli vzpamatovat dostali další gól - Janda prošel do vápna a od brankové čáry dává míč pod sebe na nabíhajícího Krušinského, který chladnokrevně střelou z první na zadní tyč zvyšuje náskok domácích. Domácí v těchto minutách na hřišti dominovali a soupeř obdržel ve 36 minutě ještě čtvrtý gól. Krušinský si před vápnem narazil míč s Málkem, ale sám před gólmanem při zpracování přihrávky padá, toho využívá za ním běžící Indra, který brankáře hostí prudkou střelou prostřeluje. Vidnava až do konce poločasu jen mluvila, případně přidala sérii tvrdších zákroku. Ve 43 minutě mohl vedení Malína navýšit ještě Indra, který dostal ideální přihrávku před poloprázdnou branku, míč však ideálně netrefil a jeho slabou střelu vykopl z brankové čáry obránce.
2. poločasu patřil jen a jen domácím. V úvodu skóre po pěkné přihrávce Jandy navýšil na zadní tyči efektně v pádu hlavou nabíhající Novák. Vidnava měla v těchto chvílích v obraně již velký chaos, přesto se domácí hráči nechali několikrát zbytečně chyti do ofsajdových pastí. Skóre se však i nadále zvyšovalo. V 63 minutě se Indra ve velkém vápně uvolňuje a zvyšuje na 6:1. Velmi pěknou branku viděli diváci i po akci Dominika Svobody, který využil volného prostoru na své straně, před vápnem se uvolnil přes bránicího hráče a sám před brankářem přihrál před brázdnou branku, kde nasprintoval Krušinský, který míč dovedl až za brankovou čáru. Konečný stav zápasu stanovil Holík, který si naběhl na kolmou přihrávku obešel i brankáře a byl konec. Vidnava netrpělivě čekala na závěrečný hvizd, domácí se také nikam nehnali a tak se skóre již nezměnilo. Zbytek zápasu se odehrál v poklidu a bez šancí.  
Názor trenéra:
Měl jsem obavy, aby hráči po předcházejícím venkovním vítězství soupeře z Vidnavy nepodcenili. Začátek zápasu tak i vypadal, naštěstí jsme brzy dostali facku v podobě vedoucí branky soupeře, která hráče probudila. Jsem rád, že se v koncovce můžeme spolehnout na velký počet hráčů a nespoléháme na jednotlivce.


Mistrovský  zápas  12.4.2014 - 17. kolo
Javorník - Nový Malín  2:4  (1:3)
Sestava N.Malína:
Laščák - Plachý, Málko, Dolínek, Novák, Svoboda V, Jurka, Krušinský, Bílek, Janda, Čontoš
Gól:  8 min. - Krušinský, 15 min. - Čontoš, 23 min. 3:0 - Dolínek, 61 min. 4:1 - Bílek
ŽK: Novák, Čontoš - faul,

Jedenáct statečných přepsalo malínské dějiny. Celých šest let trvalo, než Malín dokázal v Javorníku bodovat. Letos se mu podařilo vyloupit javornickou tvrz a hned tříbodově. K tomu malínskému mužstvu stačilo jedenáct hráčů, které měl trenér k zápasu k dispozici. Po snadné výhře z minulého týdne Javorník hned od prvních minut narazil na mužstvo dobře organizované v obraně a nesmírně produktivní v ofenzívě. A to si hosté ještě dovolili přepych, že jeden z nejlépe střílejících hráčů v soutěži - Tomáš Indra, chyběl ze studijních důvodů v sestavě mužstva. Malín v předcházejícím mistrovském zápase mnoho gólů nedal, tentokrát však vstoupil do zápasu jako hladová piraňa a ve 23 minutě svítilo na ukazateli skóre zápasu 3:0 v jeho prospěch. Nejdříve Krušínského střelu z poza velkého vápna neudržel v rukavicích domácí brankář, potom rychlou kombinaci na jeden dotek zakončoval v malém vápně Čontoš, který byl rychlejší a důraznější než domácí obránci a dává gól střelou z jedné a nakonec Dolínek hlavou po rohu zvyšoval na 3:0. Malín i nadále hrál co potřeboval. Dobře bránil a jeho rychle akce na 1-2 doteky byly velmi nebezpečné. Přesto Javorník minutu před poločasem po rohovém kopu snížil na 1:3 a částečně se vrátil do zápasu.
Druhý poločas se Javorník snažil s výsledkem něco zásadního udělat, ale Malín i nadále v obraně nechyboval a přestože nechal Javorník, aby si udržoval optickou převahu, do šancí jej nepouštěl. Navíc dokázal své vedení navýšit, když krásný Málkův centr z voleje nádherně trefil Bílek a jeho křížná střela skončila v síti. Domácí hráči pod tíhou nepříznivého výsledku dohrávali v těchto chvílích zbytečně některé souboje - navíc ve středu hřiště a přestože hlavní rozhodčí  přesně stanovil svůj metr při posuzování zákroků a mluvení k jeho osobě, vysloužilo si domácí mužtvo několik žlutých karet a protože někteří z domácích hráčů ji viděli 2x, dohrával konec zápasu Javorník pouze v devíti! Přesto javorničtí hráči sympaticky bojovali až do konce. Dokonce se jim v deseti podařilo i snížit, ale na zásadní otočení výsledku neměli domácí sílu i počet hráčů.

Názor trenéra:
Rychlé vedení určilo ráz zápasu a mužstvo bezproblémově dokráčelo k tříbodovému zisku bodů. Moji hráči dnes nepřipustili žádné komplikace, hráli velmi kolektivně a zodpovědně. A jak říkám, není umění vyhrávat, když dáváte góly. Javorník byl nepříjemný v poli, ale před naší brankou jsme jej do šancí nepouštěli. Díky výraznému vedení jsme se potom i lépe přizpůsobili tomu, jak hlavní rozhodčí stanovil pravidla řízení zápasu.


Mistrovský  zápas  5.4.2014 - 16. kolo
Nový Malín - Bohdíkov  1:0  (1:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Plachý, Málko, Dolínek, Novák, Svoboda V, Krušinský, Indra, Bílek, Janda, (76 min.Svoboda D), Holík (72 min. Číž),
Gól:  8 min. - Indra
ŽK: Dolínek - faul,  Svoboda D. - zakopnutí míče

Úvodní jarní kolo bylo v Malíně spíše bojem než pohlednou kopanou. Domácí však hned ve své první větší šanci skórovali. Málko se uvolnil odcentroval na hranici malého vápna a Indra chladnokrevně míč nasměroval prudkou střelou pod břevno - gólman hostí byl bez šance. Nikdo však nepředpokládal, že se jedná o gól poslední a tím pádem i rozhodující. Bohdíkov byl silný ve středu hřiště, Malín zase nebezpečnější před brankou. V první půli si vytvořil další dvě tutovky, ale tretuhodně je zazdil. Nejdříve si ve 20 minutě Krušínský dlouhým sprintem řekl o přihrávku před poloprázdnou branku, ale míč netrefil ideálně a jeho tlumenou slabou střelu z hranice malého vápna gólman hostů zneškodnil. V další šanci se na pravé straně objevil Novák, ten však svůj průnik do otevřené obrany zakončil střelou přes ochranou síť. Hosté se v gólové šanci neobjevili vůbec.
Druhý poločas se na hřišti přitvrdilo. Bohdíkov dobře kombinoval ve středu hřiště, ale jeho další kombinace již byla nepřesná a neúčelná. Domácí obrana pracovala spolehlivě a Laščák v bráně byl bez práce. Z klidu jej vyvedla jen hlavička hostujícího hráče z malého vápna, která však skončila v rukavicích malínského brankáře. Malín se dostával do brejků, ty však řešil zbrkle a nevyužil dokonce brejk 2 na 1 obránce. Diváci nakonec byli domácímu týmu vděčni alespoň za nastřelené břevno.
Názor trenéra:
Ubojované a vydřené vítězství. O to jsou body cenější. Hosté se předvedli ve středu hřiště i v obraně ve slušném světle. Naštěstí směrem dopředu byli úplně bezzubí. Dnes jsme sice diváky nepotěšili žádnou divokou přestřelkou, určitě nás viděli hrát i lépe, ale vstup do sezóny je díky plnému počtu bodů příjemný.Přátelský  zápas  22.3.2014 - hřiště N.Malín
Nový Malín - Staré Město  2:2  (1:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Gronych, Jurka, Svoboda, Klimek, Krušinský, Janda, Svoboda, Novák, Číž, Halouzka, Jurka
Góly:  Číž, Halouzka

Na nerovném přírodním hřišti si obě mužstva vyzkoušela, jak jsou připravena na začátek sezóny. Kombinovat se moc nemohlo, zato bojovnost a důraz byl větší než by se u přátelského zápasu očekávalo. Malín vedl 2:0, ale dva laciné góly, které obdržel, jej vrátily do reality a pevně posadily zpátky na zem. 
Názor trenéra:
Výborná příprava se soupeřem, který nás tentokrát dokonale prověřil a ukázal, jak na tom hráči jsou. Opravdový obrázek však dostaneme až v mistrovských zápasech.
 
 
 
Přátelský  zápas  15.3.2014 - UT Uničov
Nový Malín - Haňovice  5:2  (2:0)
Sestava N.Malína:
Laščák, Vároš - Dolínek, Gronych, Jurka, Svoboda, Klimek, Bílek, Plachý, Svoboda, Málko, Čontoš, Číž
Góly: 2x Číž, Dolínek, Plachý, Čontoš


Malínští svého soupeře přehráli a současně byli v ofenzívní části dostatečně produktivní. Standartní situace v úvodu zápasu posunuly skóre do dvougólového vedení, když první dva rohové kopy skončily brankou. Další šance skončily nepřesnou finální přihrávkou nebo špatným zakončením. Druhý poločas Malín z nejdříve navýšil vedení na 3:0 a potom si vybral oddechový čas. Soupeř zdramatizoval zápas dvěma góly, ale malínské zpřesnění hry a proměnění dvou z minimálně 4-5 tutovek způsobilo, že se zápas dohrál v režii Malína.
Názor trenéra:
Když dáváte góly, tak je snadné vyhrát. Je však potřeba si zvyknout že do útočení i bránění je potřeba zapojit maximální počet hráčů a lépe pracovat s využíváním silné a slabé strany hřiště.Přátelský  zápas  8.3.2014 - UT Zábřeh
Nový Malín - Dubicko  4:3  (2:1)
Sestava N.Malína:
Vároš - Dolínek, Gronych, Jurka, Krušínský, Laščák, Klimek, Bílek, Halouzka, Plachý, Svoboda, Indra
Góly: Laščák, Indra, Plachý, Bílek

Dubicko začalo náporem a malínským hráčům chvíli trvalo, než si zvykli na nakopávané míče za obranu, které byly hlavní ofenzivní silou Dubicka. Malín prohrával, ale do poločasu skóre otočil a hru kontroloval. Začátek druhé půle malínští prospali. Nepohybovali se a 2x inkasovali. Druhá polovina poločasu už zase patřila kombinujícímu Malínu, který výsledek otočil po pěkných akcích i brankách a to ještě 3-4 tutovky jeho hráči zazdili. Sám před brankářem byl Bílek, Klimek, Indra, ale dát gól bylo nad jejich síly.
Názor trenéra:
I přes nekompletní sestavu někteří jedinci odehráli slušný zápas. Jsem rád, že jsme mohli proti Dubicku hrát. Podobně se prezentují i některá mužstva z naší céčkové skupiny B třídy a byla to dobrá příprava.


Přátelský  zápas  1.3.2014 - UT Šumperk
Nový Malín - Vikýřovice  8:0  (3:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek, Gronych, Jurka, Krušínský, Janda, Klímek, Bílek, Halouzka, Dvořák, Indra, Vohralík
Góly: Indra 2x, Halouzka, Vohralík, Bílek, Dolínek, Klimek
 
Chvíli spousta nepřesností, spousta držení míčů na úkor jednoduché a rychlé kombinace, chvíli pohledné akce. Soupeř z Vikýřovic odehrál utkání v defenzivní části hodně naivně a neuměl ubránit rychlé útoky, stejně jako přihrávky do otevřených prostorů z kombinace před svým vápnem. 
Názor trenéra:
Výrazné vítězství každé mužstvo povzbudí, ale je to příprava nepřeceňoval bych to. Že góly umíme dávat je o nás známé, já mám radost z nuly na straně obdržených branek.
 
 
Přátelský  zápas  22.2.2014 - UT Šumperk
Nový Malín - Hrabišín  1:1  (0:0)
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek, Gronych, Jurka, Krušínský, Novák M., Klímek, Plachý, Bílek, Novák D., Svoboda, Halouzka, Dvořák, Číž
Gól: Číž

První zápas a tomu i odpovídající výkon. Hrabišín byl běhavější, rychlejší, ale stejně nepřesný jako Malín. Kombinace veškerá žádná. Mužstva se dostala do minima šancí, které navíc převážně vznikly po chybách. Malín letos ještě mimo halu neměl míč k dispozici a tak mu jeho přítomnost na hřišti dělala docela potíže. Malín prohrával, ale nakonec dokázal výsledkově zápas srovnat.
Názor trenéra:
Tak jako naše všechny úvodní přátelské zápasy jsme se i letos na hřišti při prvním zápase hledali. Není co hodnotit nebo vyvozovat závěry.