Aktuální výsledky soutěže, tabulka a komentáře zápasů - podzim 2012

- viz níže

 

Aktuální výsledky celého kola mistrovských zápasů a tabulka soutěže:

1) Výsledky mistrovských zápasů a tabulka se aktualizuje vždy po odehrání celého kola soutěže - a to vždy v neděli cca 19:00 - 20:30 hod. Klikněte zde: nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/olomoucky/souteze.asp?soutez=710A3C&show=Aktual

2) Výsledky mistrovských zápasů a upravenou tabulku najdete téměř ihned (cca 0,5 - 1 hod.) po odehrání jednotlivých zápasů (ovšem bez záruky)  zde:    https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5238

 

Komentáře zápasů:

Mistrovský zápas  10.11.2012 - 14.kolo
Nový Malín - Staré Město 3:6 (1:1) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Unzeitig, Janda, Diviš, Bauer, Krušínský (16 min. Kropek), Číž, Valenta, Vohralík (86 min. Greif L), Indra, Vejchoda.
Góly: 17 min - Valenta p.k. 1:1, 69 min. Janda 2:4, 76 min. Valenta 3:4
ŽK:  Bauer, Janda, Diviš - faul
 
Hrbolatý terén a nepříjemný vítr čekal na obě mužstva v Malíně. Že se bude jednat o zcela jiný zápas než byl ten, který mužstva odehrála v úvodním kole, kdy se ve Starém Městě body dělily, napovídal už pohled do zápisu o utkání. Hned šest malínských hráčů oproti sestavě úvodního kola na domácí straně z různých důvodů chybělo. Z konečného výsledku je zřejmé, že ti kteří nastoupili  tuto sobotu je v tomto zápase nahradit nedokázali. 
Nehrál se pěkný fotbal, hosté se soustředili jako vždy na jednoduché akce s rychlým doplňováním svého rychlonohého útočníka hráči druhé vlny, Malín složitě kombinoval a ztrácel míče. Moc šancí v úvodu nebylo a tak první gól padl z přímého kopu z cca 27 metrů. Projektil vypálený a zesílený ještě větrem tečoval domácí hráč tak nešťastně, že si domácí gólman na míč pouze sáhnul, ale gólu nezabránil. O tři minuty později však bylo vyrovnáno. Na míč za obranu vyrazil  malínský útočník Indra, vybíhající hostující brankář byl u míče později než domácí hráč. Ten si míč posílá podél brankáře, který jej však posílá k zemi. Valenta penaltu proměňuje a srovnává na 1:1. V dalších minutách se na hřišti přiostřilo, rozhodčí některé zákroky píská dosti necitlivě a emoce se stupňují. Na konci poločasu domácí stoper ve vápně vypichuje míč staroměstkému útočníkovi, ten v kontaktu padá, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Na obou stranách byly ještě jedna dvě nadějné příležitosti, které však zůstaly nevyužity.
Do druhého polačasu nastoupil Nový Malín s výhodou větru v zádech. Hosté pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. Jeden takový domácí zastavili nedovoleným zákrokem a na přesný centr si naběhl hostující kapitán hlídaný dvěma hráči domácího týmu, přesto se od nich lehce odpoutává a nehlídaný dává hlavou gól. Za chvíli dostává útočník Starého Města pěkný míč obloučkem za obranu a skóre je již 1:3. No a aby se diváci nenudili, rozhodl se stoper domácích na místě posledního, že si udělá kličku!! A dopadlo to stejně jako před rokem v Javorníku. O míč přichází a samostatný nájezd hostující hráč spolehlivě proměňuje. Kdyby byl v Malíně ukazatel skóre, tak na něm v 66 minutě svítí potupných 1:4! Naštěstí jej doposud nikdo nekoupil. Tonoucí Malín se zachytil o takzvané stéblo hned z protiútoku. To se na hrotu objevil stoper Janda a napravuje svůj předchozí kiks a snižuje na 2:4. V tuto chvíli malínští zjednodušili hru a po jednom z centru míč do sítě poslal Valenta po přiťuknutí Indry a 13 minut před koncem dává  Malín kontaktní gól na 3:4. Bohužel další chyba, nepohlídaný náběh za obranu, Laščák se neodváží vyběhnout proti postupujícímu útočníkovi a hosté vedou opět o dva góly. Posledních 5-6 minut - to už byla ze strany domácích loterie. Zeštíhluje se obrana na úkor útoku, ale míče jsou nepřesné a tři obránci svádí nerovné souboje s dravým a po gólech nadále toužícím soupeřem. Jeden se mu ještě podařilo vstřelit. Závěrečný hvizd byl pro domácí vysvobozením.
Názor trenéra:
Stydím se za to co jsme dnes předvedli. Hráli jsme komplikovaně a nebýt Bauera, tak jsme útočníkům nebyli schopni dát balón do běhu křížem za obranu. Nikdo jiný další podobný míč nedal!  Přitom sami hráči viděli, jaké problémy dělaly dlouhé míče našim obráncům, které na nerovném terénu různě odskakovaly. Teprve lehce získané výrazné vedení hostů, nás  "donutilo" hru zjednodušit. Zápas jsme ještě zdramatizovali, sílu na otočení zápasu jsme však dnes neměli. Soupeří gratuluji a děkuji za lekci, kterou nám dal.   
 
 
Mistrovský zápas  4.11.2012 - 13.kolo
Hrabišín - Nový Malín 3:1 (2:0) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek (33 min. Indra), Janda, Diviš (66 min. Novák), Bílek, Vicenec, Valenta, Podhajský, Vohralík (46 Číž), Unzeitig, Krušínský.
Góly: 62 min - Krušínský 2:1, 
ŽK: Unzeitig, Janda, Novák - faul
 
První poločas na hřišti mužstvo Nového Malína v podstatě nebylo. Směrem dopředu nevymyslelo nic, v obraně kupilo jednu chybu za druhou a místo jednoduchého řešení, vždy zvolilo to nejkomplikovanější a nejsložitější. Hrabišín měl ze hry více, ale góly dával s velkým přispěním hostující obrany. První gól padl po uličce, mezi obránci, pravý bek hostí nestačil reagovat a domácí hráč Laščáka prostřeluje a posílá Hrabišín do vedení 1:0. Vrcholem zmaru v obranné činnosti Malína byl druhý gól. Malínský brankář Laščák si zavolal mám a u zadní tyčky si došel pro vysoký centr. Míč však k překvapení všech neměl, ten spadl na Dolínka a odrazil se za brankovou čáru. 
Druhý poločas se hra hostů malinko zvedla, ale komplikovaně se spoustou přihrávek se do šancí vůbec nedostávali. Centr do vápna žádný nepřicházel, hráči se hledali přihrávkami u rohového praporku, kde se však góly nedávají. Nakonec Malín přece jen kontaktní gól vstřelil. Rychlou akci zakončil Indra střelou, brankář domácích míč neudržel, Indra míč dobíhá a jeho přihrávku do malého vápna Krušínský přetavuje v gól. Jestliže někdo čekal, že se nasazení hostů ještě zvýší, byl zklamám. Nepohledný zápas pokračoval i nadále a tak Hrabiším před koncem zápasu využívá podklouznutí stopera hostí ke třetímu gólu.   
 
Názor trenéra:
Soupeř byl fotbalovější. Pro nás byl problém dát 2-3 dobré přihrávky po sobě, dlouhý míč za obranu jsme nedali žádný, brejkové situace jsme řešili zbrkle. Navíc jsme si dvě úvodní branky dali v podstatě sami, když jsme vyrobili v obraně školácké chyby. Dnes by byl pro nás těžkým soupeřem i hrabišínský dorost.  
 
 
Mistrovský zápas  27.10.2012 - 12.kolo
Nový Malín - Bohdíkov 1:1 (1:1) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek, Janda, Diviš, Bauer, Vicenec, Číž, Valenta, Krušínský (46 min. Novák), Unzeitig (76 min. Vohralík), Indra. 
Góly: 43 min - Indra 1:1, 
ŽK: Bauer, Novák - faul
 
Chladné počasí, navíc hodinu před zápasem začalo mrholit, při výkopu již pršelo, na začátku druhého poločasu začínalo sněžit, na konci zápasu bylo hřiště pokryté tenkou vrstvou sněhu. Navíc po celý zápas foukal studený vítr. Obě mužstva bojovala více než se soupeřem především s povětrnostními vlivy.
Domácí nastoupili bez Čontoše, který zápas s Rudou odnesl sádrou na noze a letos již na hřiště nevyběhne.
Začátek zápasu byl bez velkého oťukávání. Hned ve 3 minutě se totiž objevil sám před Gruntorádem Krušínský, ale bohdíkovský golman byl velmi rychle z brány, zmenšil střelecký úhel a přizemní střelu za své záda nepustil a Bohdíkov v tuto chvíli podržel. To však bylo ze strany domácího týmu vše. Hosté se na mokrém terénu lépe pohybovali, rychle přecházeli přes střed hřiště a snažili se zakončovat střelbou - většinou nepřesnou střelbou. Jednu z rychlých akcí však v 17 minutě dokázal Bohdíkov úspěšně zakončit. To po kolmici mezi domácí obránce zužitkoval samostatně postupující hostující hráč, který své sólo s přehledem proměnil - 0:1. I nadále to byl Bohdíkov, který měl více ze hry. Vypracoval si několik standartních situací nebo rohů, ale do dalších gólových šancí se nedostával. Malínští hráči působili v chladném počasí zakřiknutě a když již míč udrželi na zemi, hned o něj přišli a spěchali zase bránit, jejich dlouhé nákopy nenacházeli spoluhráče. Přesto jim stačilo málo. Krušínský po rychlé křídelní akci volí před velkým vápnem místo pokusu o obejití svého strážce křížnou přihrávku na pravé křídlo, kde nabíhající Vicenec dává centr na přední tyč, kde je nabíhající Indra u míče dříve než Gruntorád a ve 43 minutě hlavou srovnává na 1:1.
Jestliže někdo čekal, že Malín povzbuzený gólem do šatny a s větrem v zádech bude ve druhém poločase diktovat tempo hry, musel být zklamán. Bohdíkov dal o sobě vědět hned ve 48 minutě, ale svoji největší šanci druhého poločasu neproměnil. Míč skončil mimo branku. Těžký terén nedovoloval pohledné kombinace, byl to spíše boj, ale i takový je fotbal. S přibývajícím časem se domácí hráči stále častěji dostávají před vápno Bohdíkova. Do šanci se však dostávají nezvykle po centrech, nebezpečně zakončuje z hranice velkého vápna Indra, jeho střelu však zblokoval hostující hráč. Pro domácí tak nešťastně, že po mokrém povrchu sklouzl a dobíhající Číž jej nezachytil a nemohl poslat do odkryté branky. Zápas mohl rozhodnout v 77 minutě Novák. Odražený míč po zmatcích ve vápně hostí se najednou objevil přímo před ním. Zaskočený domácí hráč stojící s míčem na malém vápně  sám proti Gruntorádovi však k údivu všech střílí mimo. I v dalších minutách byl Malín aktivnější, ale do žádných velkých šancí se nedostal. Konečný hvizd rozhodčího je pro všechny aktéry vysvobozením a všichni spěchají do šaten.
Názor trenéra:
Hosté zvolili stejnou taktiku jako ve Vikýřovicích. A přiznejme si, že na těžkém terénu byli 60 minut lepším týmem. Byli pohyblivější, přímočařejší, ale i když se poměrně snadno dostávali do nadějných příležitostí - naštěstí pro nás - nebyli schopni je dotáhnout do finální koncovky a tak Laščák neměl mnoho práce. Ve druhém poločase jsme se postupně zlepšovali. Bohdíkov vyklidil střed hřiště, najednou nebránil tak důsledně, my udrželi v záloze míč na zemi a začali jsme se dostávat před branku soupeře. Zde jsme si však počínali stejně jako předtím soupeř - chyběl nám klid v koncovce. Dnes více, jak fotbalové dovednosti, musela obě mužstva spoléhat na bojovnost a chyby soupeře. Dělba bodů je spravedlivá.
 
 
 
Mistrovský zápas  20.10.2012 - 11.kolo
Ruda - Nový Malín  2 :2 (1:2) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek (52 min. Valenta), Čontoš (55 min. Kropek), Diviš, Bauer, Vicenec, Janda, Číž, Krušínský, Unzeitig, Indra.
Góly: 32 min - Vicenec 1:1, 42 min - Krušínský 1:2, 
ŽK: Indra, Unzeitig, Janda, Číž - všichni mluvení, Diviš - faul. Ze střídačky byli navíc vykázání dva naši funkcionáři. 
 
Zápas s předpokládaným průběhem... domácí si zápas pohlídali, ale nevyhráli.
Zápas si "užil" především domácí Papadopulos, který hostuje v Rudě právě z Nového Malína. Oč působil na hřišti těžkopádněji, o to více se soustřeďoval na své bývalé spoluhráče, kterým se věnoval více jak míči a kde se objevil, tam hostující hráč ležel. Malínští příznivci se mohli na vlastní oči přesvědčit, proč dnes již červenočerné malínské klubové barvy neobléká. Vysvobozením pro něj bylo střídání v druhém poločase. 
Trenér Rudy zvolil jednoduchou hru na dva vysoké hráče, kterým obránci posílali dlouhé míče, o které se sváděly hlavičkové souboje. Mladíci z Malína nepouštěli domácí do velkých šancí, přesto Ruda z jedné standartky dala v 17 minutě hlavou vedoucí branku. Obraz hry byl stále stejný, ale malínští rychlonozí hráči začínali o sobě pomalu dávat vědět. První varování a bleskový kontr, ještě hosté nevyřešili ideálně - Číž nepustil přízemní míč  z křídla na za ním úplně volného spoluhráče a jeho střela byla zblokována. O chvíli později byl však již stav vyrovnaný. Opět rychlý útok tažený po křídle, centr pod do vápna a Vicenec ukazuje, že dát gól pro něj není problém. Ruda znervózněla a Malín hru vyrovnal i v poli. Když už se zdálo, že poločas skončí smírem, předvedl Malín další rychlý výpad se smrtící gólovou tečkou. Tentokrát se po křídle kolem svého strážce protáhl Unzeitig a na zadní tyč nabíhající Krušínský ze tří metrů snad ani nemohl prázdnou branku netrefit. Ve 44 minutě vedli hosté 1:2.
Druhý poločas začal gólem domácích. Standartní situace ze 40 metrů, dlouhý nákop do vápna na  vysoké hráče domácích, ti vyhrávájí hlavičkový souboj a míč končí v malínské brance. Jestliže v první půli se alespoň chvílemi hrálo, tak ve druhé se Malín do hry nedostává. Domácím stačilo uvodních 45 minut, aby zjistili, že rychlé kontry nejsou sami schopni uhlídat a tak se o zastavení protiútoků postarali jiní. Každý náznak nebezpečí - a hned se pískalo - většinou proti Malínu. V 51 minutě hosté nuceně střídají. Otřesený Dolínek, který dostal loktem odchází na lavičku, za chvíli je odnesen po srážce s hráčem i Čontoš, který se na hřiště již nevrací pro zraněný kotník. Na hřišti se více mluví a jiskří, stejně jako v okolí střídaček. Faul za faulem píská hlavní arbitr hostům, kteří ač  o hlavu menší a o 20 kg lehčí faulují i když útočí. Do vápna Nového Malína létá jeden centr za druhým, ale domácí svoji výškovou převahu nemohou využít. Hosté se nemohou dostat do hry, jakmile se dostanou k míči okamžitě dle názoru arbitra sami faulují a zase se kope proti malínské brance. Tato jednoduchá souhra hlavního rozhodčího s domácím mužstvem dostává Malín pod tlak. Přesto se hostům podařilo domácí i rozhodčího - a to "hned 2x" v průběhu druhého poločasu - vyděsit. V 76 min. Kropek vyvezl míč z obrany a krásnou uličkou posílá Unzeitiga do souboje s brankářem. Domácí brankář včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a přízemní střelu chytil. Za pár minut se míč za brankovou čarou dokonce objevil, ale jen pomezní viděl, že centrovaný míč přešel brankovou čáru poprvé již při centru a tak Indrovu gólovou hlavičku, kterou strážce domácí branky likviduje až za brankovou čarou, hlavní neuznává. Domácí si největší gólové šance - jak jinak než po standartních situacích či následných rozích - schovali do posledních minut zápasu. Hostující Laščák však v brance v tuto chvíli čaroval a svoji branku dokonale zamknul. 
Názor trenéra:
Už jsem zde několikrát svoje mužstvo k utkání dovezl, ale tak enormní snahu vyhrát jsem od domácí strany ještě nikdy nezažil. Dnes se o fotbale nedalo mluvit.  V podstatě se jednalo o trénink standartních situací. My se díky tomuto zápasu zdokonalili v jejich bránění, domácí v jejich zahrávání. Uvažoval jsem s manželkou o návštěvě divadla, ale po této komedii nikde nepůjdu, nejméně na půl roku mám zážitek.
   
 
Mistrovský zápas  13.10.2012 - 10.kolo
Nový Malín - Vidnava 4 :2 (2:1) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák -  Dolínek, Čontoš, Diviš, Bauer, Novák, Janda, Číž, Vohralík  (90 min. Kropek), Unzeitig, Indra.
Góly: 2 min - Číž 1:0, 21 min - Čontoš p.k. 2:0, 18 min - Indra 3:1, 61 min. - Novák 4:1
ŽK: Indra - faul, Unzeitig - faul
 
Změny v rozestavení přinesly do mužstva góly, nasazení i bojovnost. Od první minuty to byli domácí, kteří ovládli hřiště a diktovali tempo hry. Hodně tomu pomohla 2 minuta zápasu a dětinská chyba stopera a kapitána hostí. Indra vybojoval míč, přihrál volnému Čížovi a ten střelou ve velkém vápně nedal vidnavskému brankáři šanci. Za pár minut mohlo být vyrovnáno, ale výborný Laščák v domácí brance komplikace pro svoje mužstvo nepřipustil a míč vyrazil nad branku. Domácí staticky hrající Vidnavu v těchto momentech přehrávali a zejména pomalá obrana měla problémy zastavovat útoky Malína. Ve 20 minutě se Unzeitig protáhl kolem svého obránce, ten zatáhl za záchranou brzdu a protože se jednalo o faul ve velkém vápně kopala se penalta. Čontoš ji bezpečně proměnil a poslal domácí do vedení 2:0. Malín hrál i nadále dobře a útočně. Několikrát se zlobil na pomezního pro jeho zvednutý praporek. Sporná byla zejména situace po Bauerově zahrávaném trestném kopu. Prudkou střelu ve zdi tečoval hráč Vidnavy, k padajícímu vysokému míči se dostal Indra a uklidil je do sítě. Radost domácíchm však pokazil zvednutý praporek pomezního. Vidnava se do zápasu vrátila ve 37 minutě. Skvěle hrající útočník hostí Sedlák se uvolnil u rohoveho praporku i přestože jej bránili dva malínští hráči. Vnikl do vápna, kde přešel přes dalšího obránce a skóroval. Hosté ožili, ale domácí poločasové vedení neztratili.
Jestliže měla Vidnava nějaké přestávkové plány, tak ji domácí poslali do kolen opět v úvodu poločasu. Ve 48 minutě se tentokrát nenechal chytit do ofsajdové pasti malínský Indra a své sólo mazácky proměnil 3:1. Vidnava se pomalu lepšila. Její pohyb sice nanabíral na větší rychlosti, ale stále častěji hrozila ze standartních situací, kde chtěla  využívat svoji výškovou převahu. Obranná činnost domácích však nenechala hosty, aby se prosadili. Když k tomu přidáme bleskové a velmi nebezpečné kontry do odkryté hostující obrany, nemohla Vidnava bezhlavě útočit, musela myslet i na zadní vrátka. Přesto z jednoho bleskového protiútoku inkasovala. Janda zatáhl míč po pravé straně, přihrál pod sebe a Novákova křížná střela skončila ve vzdálenějším růžku vidnavské branky. V 61 minutě byl stav 4:1. Teď již Vidnava neměla co ztratit. Ještě více otevřela hru a po jedné ze situací se jí nakytla příležitost změnit průběžný výsledek zápasu. Šebesta však odpískaný pokutový kop trestuhodně zahodil a situace hostí byla více než špatná. Přesto se Vidnava  snažila alespoň upravit nepříznivý stav. Centry létající do velkého vápna, ale nenacházely hostující hráče a Malín hrozil brejky. Bohužel díky vlastní nezkušeností a přemíry snahy, nebyl schopný dát další branky. Vidnavští se snažili, ale nebylo jim přáno, když již Laščáka překonali, pomohla mu dobře postavená tyč. Nakonec se hostům přece jen snížit podařilo. Trestný kop Laščák vyrazil, míč se odrazil od nohy jeho spoluhráče a skončil za brankovou čarou. Přestože do konce chybělo 8 minut, na hřišti se ještě hodně jiskřilo a emoce se stupňovaly. Nejdříve ve středu hřiště důrazně "zajel" do hostujícího hráče domácí útočník a před očima se mu zažlutilo, o chvíli později pro změnu zezadu podkopl samostatně běžícího Indru hostující obránce, který uviděl zaslouženě kartu červenou.  
Názor trenéra.
Těžkopádně a profesorsky hrající Vidnava nás dneska nepřekvapila. Věděli jsme, že když uhlídáme jejich centry a standartky, tak vyhrajeme. Obranná činnost hostí není totiž srovnatelná s údernou silou směrem dopředu. Nám se navíc  vydařil i vstup do utkání a rychle jsme vedli. Dnes se moji hráči přesvědčili, že porazit se mohou jedině sami. Za svůj výkon si zaslouží velkou pochvalu. 
 
 
Mistrovský zápas  6.10.2012 - 9.kolo
Bělá - Nový Malín  3:0 (2:0) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Diviš (63 min. Dolínek),Janda, Čontoš, Bauer, Unzeitig (81 min. Kropek), Novák, Valenta, Indra, Číž, Halouzka (46 min. Krušínský).
ŽK: Diviš - faul, Novák - faul
 
Jako den a noc se liší ne zápasy, ale poločasy Nového Malína. Nejdříve katastrofa bez nasazení, pohybu a důrazu, po přestávce velmi pěkná podívaná, se slušnou dávkou bojovností, s dostatkem střeleckých pokusů i čistých gólových šancí. To nejpodstatnější však bývá totožné - žalostná střelecká produktivita!
Do Bělé přijeli hosté bez Málka, Vicence, Vohralíka, kteří v sestavě z různých důvodů chyběli. Absence Vicence byla navíc kuriózní. Při pátečním tréninku jej zranil vlastní spoluhráč a tím pádem  ofenzivně laděný, běhavý fotbalista s nebezpečnými centry k zápasu vůbec neodcestoval. 
Úvodních 15 min. zápasu v Bělé drželi taktovku pevně v rukou hosté z Malína. Hned ve 2 minutě se objevil sám před domácím gólmanem Halouzka, ale gól ani na dvakrát nedal. V tuto dobu hosté i přes nerovnosti na hřišti dobře kombinovali a hráči Bělé se s míčem příliš nepotkávali. Vše změnila 20 min. Diviš házel v blízkosti vlastní brankové čáry autové vhazování, míč mu však vyklouzl z ruky a domácí vybojovali roh. Dobře kopnutý míč na přední tyči tečoval hostující Čontoš, změnil vlastnímu gólmanovi jeho směr a pro nepokrytého hráče domácího mužstva nebylo problémem míč ze dvou metrů poslat do sítě. Hra hostí se od této chvíle pomalu, ale jistě rozsypávala v alibistickém schovávání se a když k tomu přidáme představu hostujících stoperů, že na hřišti budou plnit jiné úkoly než bránit, nemohlo to dopadnout jinak, než další brankou. Malínský střední obránce Janda byl opět na jednom ze svých "výletů", když domácí vybojovali míč, který poslali rychle odkopem na své útočníky. Ve středu obrany chyboval osamocený Čontoš, který míč nezasáhl a jak se proměňují šance ukázal hostům domácí útočník. Podél vybíhajícího Laščáka poslal lehkou umístěnou střelu a Bělá ve 30 min. vedla 2:0! Konec poločasu se malínští jen trápili. Vrátit do zápasu se mohli na úplném konci první půle. Valenta našel na levé straně volný prostor pro Indru, který šel ač tísněn  sám na branku. Bohužel před střelou mu míč na nerovném terénu začal skákat a tak místo nebezpečné střely, poslal na branku nic neříkající lehkou "šmudlu".
Do druhého poločasu vstoupili hosté opět aktivně. Dvougólové manko je hnalo dopředu a již po deseti minutách mohl malínský Valenta vstřelit kontaktní gól, který by zápas výrazně zdramatizoval. Tváří v tvář 8 metrů před brankou však nevyužil ideální přihrávku od Číže a jeho zakončení "z první" trefilo domácího brankáře. O chvíli později kopal  Valenta trestný kop z hranice velkého vápna, ale jeho střela skončila pár centimetrů vedle tyče. Potom si hned 2x mohla Bělá gratulovat, jak dobře si postavila tyče. Především Čontošova bomba z 35 metrů byla ukázková a ani střela Krušínského z 25 metrů nebyla vůbec špatná. Bohužel ani jedna neskončila v síti, od tyčí se vždy odrazila zpět do hřiště, ovšem hosté míč do branky dostat nedokázali. Když navíc Krušínský neproměnil další tutovku ke které se ve vápně dostal, bylo zřejmé, kde zůstanou body. Zápas definitivně rozhodla 84 minuta. Hostující stoper Janda se rozhodl vyvézt míč, přestože byl na půlící čáře sám. Místo zatáhnutí míče a rozehrávky se s míčem objevil až před velkým vápnem, kde Bělá postavila hradbu. Zde o míč přišel a domácí odkopem poslali na půlce osaměle čekajícího Burkuše do sóla, které s přehledem zakončil.
Názor trenéra:
Někteří hráči v obraně si dnes mysleli, že si na hřišti mohou dělat co chtějí. Neplníli si svoje povinnosti a tím se hrubě podepsali pod konečný výsledek zápasu. Když tyto individuelní chyby jednotlivců v obraně spojíme se žalostnou koncovkou v proměňování šancí - což jsou svým způsobem rovněž individuelní chyby, tak je zřejmé, že jsme to my sami, kdo pro nás představuje největší nebezpečí. Mužstvo Bělé rozhodně nebyl soupeř, který se nedal porazit, ale body si dnes rozhodně zasloužil za svůj poctivý bojovný výkon. Současně musíme pochválit dobře pískajícího mladého rozhodčího, který byl včetně asistentů výborný.
 
 
 
Mistrovský zápas  29.9.2012 - 8.kolo
Nový Malín - Sudkov  2:0 (2:0) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek (73 min. Kropek),  Janda, Čontoš, Diviš, Vicenec, Valenta, Málko, Indra, Halouzka (59 min. Číž), Krušínský (81 min. Novák).
Gól: 14 min. - Valenta, 24 min. - Indra
ŽK: žádná
 
Hojný počet sudkovských fanoušků vytvořil pro své hráče téměř domácí prostředí. Zápas začal oboustraně útočně a obě strany se tlačily do zakončení. Současně však bylo vidět i dost nepřesností. Jako první skórovali domácí. Od postraní čáry zahrávali volný přímý kop a Valentův přízemní centr ve snaze odkopnou z nebezpečného prostoru do bezpečí trefil obránce hostí tak nešťastně, že ten sklouzl po jeho kopačce , změnil dráhu letu a skončil v síti. V tuto chvíli se malínští hráči  snadno dostávali do šancí. Největším paličem byl Krušínský, který se objevil 2 x sám před brankářem hostí, ale svoji střelu nikdy nevtěsnal mezi tři tyče. Sudkov byl nejnebezpečnější ze standartních situací. Především rohové kopy v jejich podání, vždy znamenaly akutní nebezpečí. Při jednom z nich se šest sudkovských hráčů vtěsnalo do malého vápna, stejně jako sedm malínských hráčů. Nastalo srkání, šťouchání a odcentrovaný míč k překvapení všech skončil v síti domácí branky. Hosté se však neradovali dlouho. Vzápětí se totiž ozvala píšťalka hlavního rozhodčího, který odpískal bránění ve hře, gól neuznal a kopalo se proti Sudkovu. Emoce nestačily utichnout, když o pár minut později zakončili domácí rychlý brejk centrem, kde se u zadní tyče objevili hned dva volní malínští hráči a Tomáš Indra míč poslal do sítě. Za dalších pár minut mohl být zápas definitivně rozhodnutý. Na centr zprava si pěkně naskočil Vicenec, ale jeho hlavičku pod břevno Kulíšek v sudkovské brance bravůrně vytáhl na roh. Poločas pomalu končil a Laščák se v domácí brance příliš nezapotil.
Druhý poločas byl jen o bojovnosti. Obě strany hodně zjednodušily hru, Sudkov se tímto způsobem rychleji dostával před domácí branku, domácí svými dlouhými odkopy zásobovali své rychlé útočníky. Sudkov svoji největší šanci nevyužil - jejich útočník se sice objevil sám před Laščákem, neměl však příležitost zakončit. Domácí brankář byl velmi rychle venku z brankové čáry a jeho obětavý zákrok pod nohy útočníka byl rychlejší než zakončení sudkovského hráče. Malínští svoje rychlé brejky a přečíslení rovněž neřešili ideálně. Tutovku neproměnil Indra, který se obtočil kolem svého obránce. Sám před hostujícím brankářem vystřelil, ale nechal Kulíška předvest další skvělý zákrok. Vyražený míč poslal Valenta hodně mimo branku. S blížícím se koncem zápasu se obě mužstva snažila o vstřelení branky, ale ani jedno mužsvo se do čistých gólových šancí již nedostalo.
Názor trenéra:
Nejednalo se o pohledný zápas. Snad jen úvodních 30 minut se více kombinovalo, pak se jen bojovalo. Zálohy se využívali ke hře jen minimálně a k obranám létal jeden centr za druhým. Zápas emotivně hodně ovlivnil neuznaný gól přímo z rohového kopu. Všichni hráči soupeře, kteří se zúčastnili rohového kopu se namačkali okolo našeho gólmana na brankové čáře, stejně reagovali moji hráči, kteří se mu snažili vytvořit prostor. Na přesně kopnutý míč nemohl Laščák v naší brance vůbec reagovat. Masa těl jej totiž zatlačila až za brankovou čáru. V daném okamžiku se jednalo o přísné rozhodnutí, dnes - s časovým odstupem - se domnívám, že se pískat mohlo. 
 
 
Mistrovský zápas  22.9.2012 - 7.kolo
Rapotín - Nový Malín  4:1 (3:0) 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek, Janda, Čontoš, Bauer, Vicenec, Podhajský, Málko, Valenta, Krušínský, Číž ( 59 min. Diviš).
Gól: 78 min. - Krušínský
ŽK: Podhajský - faul
 
Jestliže měli domácí před zápasem s Novým Malínem nějaké obavy, tak byly zcela neoprávněné. Hosté se představili zejména v úvodní části jako naivní žáčci, bez jakéhoko-li nasazení, důrazu a kreativity. Když k tomu přidáme fantastickou produktivitu domácích, bylo zřejmé, kdo si tentokrát do tabulky připíše body. Od prvních minut měl Malín problémy na pravé straně, kde si domácí procházeli jako nůž máslem. Nerozhodný stav vydržel do 9 minuty zápasu, kdy hosté nedokázali odkopnout míč z malého vápna do bezpečí, ten se objevil před Kotůlkem, který z otočky napálil míč pod břevno. Za šest minut to bylo již 2:0. Nepřesně pískající rozhodčí těsně před vápnem otočil faul na stopera Jandu proti Malínu a Kotůlek se z přímého kopu trefil přesně k tyči. Za další čtyři minuty bylo vymalováno. Nedůraz na půlící čáře a samostatná akce Hudce, kterou hráč zakončil střelou do vinklu stanovila poločasové skóre 3:0. Zbývajících 25 minut prvního poločasu již domácí příliš vidět nebylo. Také hosté herně jen paběrkovali, na pořádnou akci se nezmohli a netrpělivě čekali na poločasovou přestávku. 
Kdo čekal ve druhém poločase nápor hostů, ten se nemýlil, ale hned v úvodu zápasu se zápas definitivně rozhodl. To se po pěkné akci hostů a  zpětné přihrávce pod sebe nepískal penaltový faul na Podhajského, který byl podkopnut, když chtěl v gólové pozici střílet cca ze 14 metrů na odkrytou branku. Aby flustrace hostů dostoupila vrcholu, tak hned z protiútoku dali domácí snadno čtvrtý gól, když využili nedůslednost ve středu obrany hostů. Dále se již mohli diváci dívat na stále stejný obrázek. Hosté přidali na pohybu, zrychlili hru, domácí byli zatlačeni před své velké vápno a bránili svůj více než nadějný výsledek. Malín se postupně dostával i do šancí.  2x byl v malém vápně zmatek, ale nikdo z hráčů Malína nedokázal míč doklepnout do branky, 2x na poslední chvíli zasahoval domácí brankář. Tlak hostů byl veliký, pohledné akce po křídlech, však ve vápně doplácely na malý důraz v zakončení. Domácí směrem dopředu již tolik nehrozili a když se již přece jen dostali do brejku, sami svoji příležitost zahodili. Malínu se nakonec z velkého tlaku podařilo vstřelit alespoň čestný úspěch - to Krušínský využil prostrčení mezi obránce a sám před gólmanem tentokrát nezaváhal. 
Názor trenéra:
Aź do tohoto zápasu měli domácí problém s koncovkou. Dnes do čeho kopli, to jim tam spadlo. Když k tomu přidáme naši naivitu, absolutní absenci důrazu, v prvním poločase také nedostatek pohybu a nepřesnost v kombinacích, potom byl poločasový výsledek více než spravedlivý. Zklamán jsem byl zejména hrou starších hráčů. Ve druhém poločase jsme se zvedli, dostali domácí pod tlak a donutili jsme je výsledek pouze bránit.  Cením si toho, že i za rozhodnutého stavu chtěli hráči stav zápasu kosmeticky upravit a dřeli do poslední minuty. V takovém tempu a nasazení měli však hrát celý zápas. Bohužel naší hře i v těchto fázích chyběl důraz, jak v obranné, tak i v útočné fázi. Facka v pravý čas by nás měla probudit.  
 
 
 
Mistrovský zápas  15.9.2012 - 6.kolo
Nový Malín - Vikýřovice 0:0 
 
Sestava N.Malína:
Laščák - Dolínek, Janda, Čontoš, Bauer ( 72 min. Diviš), Vicenec, Podhajský (79 min. Křístek), Valenta, Indra, Vohralík (60 min. Krušínský), Číž.
ŽK: Podhajský - faul
 
Do Nového Malína zavítalo vedoucí mužstvo tabulky a všichni byli zvědaví, jak si mužstvo se zkušenostmi z vyšší třídy poradí s mateřskou školkou, která reprezentovala domácí stranu. V sestavě Malína  totiž chyběl jednak zraněný Kulhánek, rovněž však také pracovními povinnostmi zaneprázdněný Málko a Bílek a proto hned 11 hráčů ze čtrnácti, kteří byli zapsáni v zápise o utkání patřili do věkové hranice 18-21 let! Ovšem celý první poločas to byli hlavně domácí, kteří drželi míč "na zemi" a předváděli kombinační fotbal, který dělal hostům z Vikýřovic velké problémy. Kdo od hostů čekal "ťukes" byl velmi zklamán. Vikýřovice vetšinou volili nákopy na vysunuté útočníky, případně hledali Křepelku, který byl však utopený ve středu pole. Co nestíhali hosté pohybem, to si vynahrazovali tvrdou hrou, často až za hranicí regulérnosti. Domácí byli zastavováni tvrdými zákroky a to se hosté ještě divili, že se pískalo. V první tutovce se ovšem objevil hráč hostí. Sám před Laščákem volil tvrdou střelu do horní poloviny branky, ale malínský brankář mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a situaci zvládl. Na druhé straně si Malín vytvořil trvalou převahu, po kombinacích se dostával ke střelbě z hranice velkého vápna, do šestnáctky létaly centry, hned 2x si nepohlídal ofsajdové postavení domácí útočný hrot Číž a to v situaci, kdy mohl postupovat sám na gólmana. Domácí navíc nevyužili také 2 trestné kopy z dobré vzdálenosti. Hostující obrana pracovala spolehlivě, ovšem čas na konstruktivní rozehrávku neměla. Vikýřovice si z mála málem vypracovali vedení. Při rohovém kopu zahráli signál, ale domácí obrana včas reagovala a centr našel na zadní tyči skórujícího vikýřovického hráče v ofsajdu. Další vlna emocí se na hostující straně zvedla po nastřelené ruce ležícího domácího hráče v brankovišti. Tuto situaci nezvládl hostující hráč a po jeho slovním útoku směrem k hlavnímu rozhodčímu se mu před rudým obličejem ještě začervenalo. Červená karta byla jen slabým odvarem barvy jeho tváře. 
Taktika před začátkem druhé půle byla jasná. Domácí proti desíti měli jasno, dát gól a vyhrát, hosté měli za úkol vyrážet co nejrychleji do protiútoků, přerušovat včas akce domácích, hru celkově rozkouskovat a čekat, že se ujme nějaká standartní situace. Skutečnost však byla jiná.  Druhý poločas to už byla jen okopávaná. Domácí se pod vlivem jednoho hráče navíc příliš uspokojili a místo pohybu a kombinace míče jen neúčelně nakopávali. Paradoxně si však vypracovali více tutových šancí než za první poločas. Číž využil nedorozumění v hostující obraně a prosvištěl s míčem sám před gólmana. Jeho střela na zadní tyč však v síti neskončila. Za chvíli mohli domácí zápas rozhodnout v akci, která vyvrcholila střelou do tyče, další zblokovanou střelou, kterou nedokázal Indra přes tři vikýřovické hráče stojící na brankové hráče dostat do sítě. Jeden ze "zaskakujících gólmanů" míč nohou vyrazil na roh. V zápětí se v brankové příležitosti objevil na domácím malém vápně hostující Křepelka, který však svoji tutovku poslal volejem nad břevno Laščákovi branky. Sám před hostujícím gólmane se objevil Krušínský ještě jednou, ale gól také nedal. Hosté i v deseti využívali každé příležitosti k protiútokům, který zakládali dlouhými nákopy na polovinu domácích. Hosté se dožadovali penalty ještě jednou. Domácí hráč zahrál míč hrudí, ale hosté, jak jinak, viděli pokutový kop. Rozhořčení hostující strany však vystoupala na pomyslný vrchol až o pár minut později. To byl u míče vikýřovický obránce později než rozběhnutý útočník domácích a tak mu nezbylo než akci zastavit zákrokem za hranicí pravidel a nebezpečné přečíslení zastavit. Bohužel zapomenul, že již jednu kartu má a tak po zhlédnutí druhé žluté i on opustil hřiště. Těžce tuto situaci nesli nejen hostující diváci, ale i lavička hostů, kde však již minimálně 30 minut chyběl trenér, který byl z lavičky vykázán a vše sledoval z "malínské tribuny", tj. opřen o zábradlí. Vikýřovice museli deset minut před koncem do devíti a fotbal v Malíně v tuto chvíli skončil definitívně. Domácím k vítězství  chyběly zkušenosti Málka,  hostům zase hráči na hřišti. Ve zbývajících minutách se spoléhalo na náhodu při zahrávání rohů a to bylo z obou stran pro vítězství málo. V této fázi zápasu se v jediné šanci objevili v 89 minutě domácí. Na kolmou přihrávku do křídla si naběhl za obranu Krušínský, který byl u míče dříve než vybíhající brankář hostů. Ustál faul, ale míč si příliš předkopl, takže nemohl zakončovat do prázdné branky. Dostihl jej však před brankovou čarou a přihrávkou pod sebe našel Valentu, který však trefil jen záda vracejícího se obránce. 
Názor trenéra.
Nepamatuji se, že by u nás někdy hrálo mužstvo, které od úvodního písknutí na všechno reagovalo, jako býk na červený hadr. Přitom herně jsem z výkonu Vikýřovic zklamán. U míčů byli později, místo kombinace to "křápali" a akce zastavovali až za hranou regulérnosti. Moji "dorostenci" je přehráli a mohou děkovat jen našim chybějícím zkušenostem, že jsme neuhráli tři body. Když k tomu přidám nedisciplinovanost hráčů a střídačky, divím se, že zápas vůbec dohráli. Kdyby byl rozhodčí odvážnější, musel by do sprch poslat ještě pár dalších hráčů. Čtyři vyloučení hráči a navíc i trenér, mně připadá na úvodních šest kol hodně. 
 
 
Mistrovský zápas  9.9.2012 - 5.kolo
Lesnice - Nový Malín  2:3 (1:1)
 
Sestava N.Malína:
Kulhánek - Dolínek, Janda, Čontoš, Diviš (71 min. Bauer), Vicenec, Podhajský (79 min.Vohralík), Málko, Indra, Krušínský (76 min. Halouzka), Číž.
Góly: 4 min. - Vicenec 0:1, 80 min. Bauer 2:2, 86 min. Halouzka 2:3
ŽK: Podhajský,- faul, Čontoč - faul, Vohralík - mluvení
 
Pěkné, ale příliš dusné nedělní odpoledne přivítalo fotbalisty na solidním lesnickém trávníku. Hosté z Nového Malína udeřili jako první. Málko se ve středu hřiště uvolnil a uličkou poslal před domácího Glozygu v brance svého spoluhráče Vicence. Jeho nekompromisní zakončení skončilo v síti a Malín se poprvé radoval. Dalších 10-15 minut byli hosté lepším týmem. Domácí byli otřeseni a mohli děkovat chybám hostujících hráčů, kteří další dvě přečíslení zkazili. Lesnice se s přibývajícími minutami vracela do zápasu a byla to ona, kdo začal diktovat tempo utkání. Zbytečně si nekomplikovala situaci jednoduše a účelně zakládala rychlé útoky, které v předfinální části směřovaly na vysokého a statného Dvořáka, který svým výkonem hosty v útoku velmi zlobil. Branku však vstřelit nedokázal. Jako první skóroval ve 34 minutě v domácím dresu Picka, který si naběhl na dlouhý křížný míč, stopeři nebyli v ideálním postavení a také krajní bek tuto situaci podcenil, protože nezachytil náběh domácího záložníka. Ten sám před Kulhánkem nezaváhal a prudkou střelou vyrovnal. 
2 poločas to byli opět domácí, kteří se tlačili dopředu ve snaze skórovat. Malín si žádné příležitosti nevytvořil, pouze Krušínský společně s Čížem šli 2 na jednoho, prvně jmenovaný však akci sám zakončil slabou střelou, která nemohla Glozygu v brance ohrozit. Druhý gól padl po chybě hostí. Hostující záložník si špatně pracoval výhoz Kulhánka, přišel o míč, přihrávka do křídla, kde si domácí hráč počkal až mu nastartuje Dorničák a na jeho rychlost nestačila malínská obrana reagovat. Hráč Lesnice jí prosvištěl jako projektil a nedal Kulhánkovi v malínské brance žádnou šanci. I nadále byli domácí hráči lepší, ale pojišťovací a uklidňující gól nepřidali. Příležitosti k tomu měli, ale gól ne a ne vstřelit. Malín v rozmezí 70-82 minuty 3x vystřídal a čerstvý Bauer střelou zpoza obránce překvapil domácího brankáře a skóre vyrovnal. Najednou se domácí začali bát o výsledek, protože hra hostí se s příchodem nových hráčů zlepšila, navíc byli povzbuzeni nečekaným vyrovnáním. Před koncem zápasu potom po pěkné akci a přihrávce pod sebe mohl skórovat Vicenec, ale jeho bomba z 8-9 metrů byla sražena gólmanem. Na malém vápně byl zmatek, míč nemohli domácí odkopnout, různě se odrážel, ale jen do chvíle než si na další odražený vysoký míč vyskočil Halouzka a hlavou poslal domácí hráče do kolen. Gól a 2:3 pro Malín. Lesničtí hráči se ještě pokoušeli ve zbývajících minutách odvrátit porážku, ale dostali se jen k jednomu dlouhému autu do velkého vápna, kde však byla pozorná malínská obrana, která situaci hned v zárodku vyřešila.
Názor trenéra:
Mám radost z obratu, který se nám v Lesnici podařil. Zápas jsme navíc otočili v době, kdy domácím již nezbyl čas se z úderu otřepat a bojovat alespoň o bod. Střídající hráči - přestože někteří nebyli úplně zdravotně v pořádku, na lavičce odpočívali a čekali jako Blaničtí rytíři, až bude nejhůře - přinesli do mužstva oživení, navíc ve stejnou dobu vystřídal domácí Dvořák. To byl zlomový bod. Tím se nám ulevilo v obraně, protože s bráněním tohoto hráče, když má formu je vždy velký problém. Přestože nám gól nedal, byl to právě on, kdo nám působil největší potíže, vázal na sebe 1-2 hráče a jeho spoluhráči potom mohli hrát v prostoru, který vytvořil. Chtěl bych poznamenat, že dnes rozhodně nevyhrálo lepší mužstvo. Domácí nás po většinu zápasu až na pár minut v závěru a 15-20 minut v úvodu přehrávali. Ale i takový je fotbal. 
 
 
 
Mistrovský zápas  1.9.2012 - 4.kolo
Nový Malín - Česká Ves  0:0 (0:0)
 
Hráli:
Číž - Dolínek, Janda, Čontoš,Vohralík, Vicenec, Podhajský, Valenta, Indra, Krušínský, Málko.
ŽK: nikdo
Na střídání: Greif L., Kropek - nehráli
 
Když prohraješ, mělo by se to stát po statečném a bojovném výkonu. To samé by mělo platit i o remíze. V Malíně platila tato myšlenka pouze v prvním poločase, kdy domácí mužstvo předvádělo fotbal na který se dalo koukat, dostávalo se do šancí, ale tyto potom neproměňovalo. Sám před brankářem se objevil Krušínský, ale mírně z úhlu vyprášil hostujícímu gólmanovi jem rukavice. V tváří v tvář stál před gólmanem české Vsi také Dolínek, který brankáře pro změnu nastřelil. Výborný zákrok předvedl nejlepší hostující hráč také při střele Málka, který na sebe natáhl 3 hráče, uvolnil se, ale jeho křížnou přízemní střelu brankář vyrazil na roh. To při trestném kopu Valenty měl strážce hostující branky velké štěstí. Přes zeď vůbec neviděl a tak na střelu nestačil reagovat. Bohužel míč minul o pár decimetrů pravou tyč. Česká Ves byla směrem dopředu neškodná. Číže v brance vystrašila pouze jednou pěknou střelou, kterou však domácí brankář vytlačil mimo tyče. Domácí se na dlouhé minuty usadili před brankou České Vsi. Stupňující nápor však přinesl jen spoustu rohu a centrů do vápna, gólově se Nový Malín prosadit nedokázal. 
Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Domácí stále více chtěli dát gól, ale hře chyběl pohyb, nasazení i překvapivé řešení. Když k tomu přidáme chyby v obraně a neproměňování šancí je jasné proč domácí nevyhráli. Do první velké příležitosti pustili ležérně hrající domácí hosty hned v úvodu druhého poločasu. Po sérii chyb domácí brankář špatně odkopává míč po malé domů a přihrává jej na kopačky hostujícího hráče, který se objevuje v největší šanci zápasu hostujícího mužstva. Je asi dvacet metrů před prázdnou brankou, naštěstí pro Malín si míč musel ke střele lépe připravit a tak jeho nepříliš prudkou ránu stačil na brankové čáře zastavit vracející se domácí stoper. Hrál se otevřený fotbal, domácí se nadále snažili dát gól, ale Krušínský nedokázal proměnit samostatný nájezd na gólmana, který proti němu vyběhl daleko z pokutového území. Malínský útočník zvolil prudkou střelu po zemi, ale brankář České Vsi stačil reagovat a svoje mužstvo zachránil od pohromy. V této fázi zápasu se do hry dostával stále častěji domácí Vicenec, který zlobil na pravé straně. Jeho sřílené centry však tentokrát nenacházely své spoluhráče, kterým k zakončení chyběl vždy jen ten pověstný kousek. Přesto mohl Malín z těchto situací skórovat. Indra i Vohralík však svoje hlavičky z prostoru malého vápna poslali těsně vedle branky hostí. Česká Ves hrozila brejky a využívala chyb v zadních řadách domácích. Naštěstí pro Nový Malín včechny svoje nadějné akce skončili ještě dříve než hosté stačili zakončit. Někdy zásluhou malíské obrany, většinou však špatnou finální přihrávkou hostí. Novému Malínu nepomohla ke vstřelení branky ani krátká přesilovka. Po druhé žluté kartě musel opustit hřiště faulující hráč České Vsi, ale hosté bod ubránili.
Názor trenéra.
Zápas jsme měli rozhodnout v první půli, kdy jsme na hřišti dominovali. K vítězství je však potřeba dát gól a to jsme dnes nedokázali. Za výkon ve druhém poločase se musíme stydět a děkovat České Vsi, že neuměla dotáhnout svoje nadějné akce ke gólu.  Druhý poločas jsme začali vlažně a svými individuelními chybami a neproměňováním šancí jsme se z hřiště postupně vytráceli. S přibývajícími minutami jsme potom již hráli pod tlakem, že musíme a neuměli jsme se s tím vyrovnat. Každý zápas je jiný, určitě jsme schopni předvést lepší výkon a za týden se budeme snažit o reparát.  
 
 
 
Mistrovský zápas  25.8.2012 - 3.kolo
Žulová - Nový Malín  5:4 (2:2)
 
Hráli:
Gruntorád - Dolínek, Čontoš, Novák, Diviš, Vicenec, Valenta, Málko, Indra, Vohralík, Číž.
Góly: 2 + 56 min. Indra, 28 min. Málko, 76 min. Vohralík
ŽK: Málko - mluvení,kritika rozhodčího
Na střídání: Greif L., Kropek - nehráli
 
V souboji obou soupeřů vždy padá hodně branek. Vyjímkou nebyl i tento zápas, když Malín skóroval hned ve 2 minutě zápasu. Na centrovaný míč si naběhl Tomáš Indra, hlavou trefil tyč a odražený míč sám poslal tam, kde jej chtěli vidět všichni z Nového Malína, tedy mezi tři tyče. V páté minutě dostal míč do velkého vápna Vohralík, ale tváří v tvář proti vybíhajícímu brankáři selhal a gól nedal. Žulová skórovala o pár minut později a jak jinak než hlavou a za pár minut udeřila podruhé. Tentokrát po kolmé přihrávce a střele podél vybíhajícího Gruntoráda. Celá jinak pěkná a rychlá akce začala zápasnickým chvatem na Málka uprostřed hřiště, který nebyl odpískán, přestože i řeckořímský zápasník by Málka nezpacifikoval lépe. Gruntorád se v této fázi zápasu vůbec nenudil, špatně bránící Malín často chyboval a kromě individuálních chyb se dopouštěl chyb pozičních, kdy odkrýval netakticky prostor, navíc se více než hře věnoval diskusím. Obranná řada se v tomto zápase objevila v hodně kombinované sestavě a na její činnosti to bylo poznat. Že Žulová bude muset o body tvrdě bojovat se domácí přesvědčili za deset minut po získání náskoku. To se Málko ve 28 minutě rozhodl vystřelit, míč proletěl přes hradbu těl a zapadl přesně k tyči. Žulovský gólman se po ní natahoval marně. Do poločasu se na hřišti i v okolí střídaček i nadále jiskřilo, zejména při sporných verdiktech o postavení mimo hru, nebo spoustě nepotrestaných faulech, ale diváci viděli i několik gólových šancí, které však hráči zahazovali nebo je zlikvidovali brankáři.
Vstup do 2 poločasu se podařil lépe domácím. Ve 46 minutě nechala hostující obrana volného hráče, který nikým neatakován hlavičkoval, Gruntorád vyrazil, ale na odražený míč se nevrátil nikdo z obránců Malína, pouze tři hostující útočníci, kteří míč dotlačili do branky. Hosté však za chvíli opět vyrovnali. Míč dostal za obranu Indra a na ukazateli opět museli měnit skóre. Další průběh je zbytečný komentovat. Přišla penalta proti hostům. Za komediální pád ve vápně se měla dávat žlutá karta, ale pískal se pokutový kop, který domácí hráč s pomocí tyče proměnil. Mladé mužstvo se s touto situací vyrovnávalo jen těžce, navíc do centru z křídla vložil nohu hostující stoper a překonal svého brankáře. Kdo by si však myslel, že se zápas jen v klidu dohraje, ten se velmi mýlil. Dopředu hrál tentokrát Malín daleko lépe než dozadu, což předvedl 14 minut před koncem zápasu, když rychlou akci s centrem před branku zakončil Vohralík a zase bylo o co hrát. V této části hrál Malín hodně útočně, Gruntorád svoje mužstvo několikrát podržel. Na opačné straně se v šancích objevoval zejména Číž, který mimo jiné nedokázal využít chyby domácího brankáře, když mu vypadl míč a svoji střelu - i když z úhlu - do sítě nedostal. V dobré střelecké pozici se objevil i Valenta a Vohralík, pro oba byly rozměry branky příliš malé. S blížícím se koncem tlak hostů sílil a najednou všichni domácí hráči jen a jen bránili a míče pouze odkopávali. Vyrovnání viselo ve vzduchu! V 88 minutě zápasu po zblokované střele se chystal Nový Malín zahrávat roh, ale k údivu všech přítomných se pískal konec zápasu! Rozhodčí nejenže nenastavil čas za střídání, ale navíc zkrátil hrací dobu téměř 2 minuty! 
Názor trenéra:
Diváci viděli nadstandartní zajímavý bojovný zápas v dobrém tempu, okořeněný spoustou gólů a spoustou emocí. Na obou stranách bylo navíc velké množství brankových příležitostí, které zůstaly neproměněny. Z tohoto pohledu vše v pořádku, ale více se k zápasu vyjadřovat nebudu. Snad jen doplním: I kdybychom zde vstřelili deset branek, nevyhráli bychom, domácí by dali vždy o jednu více. 
--------
Poznámka pro trenéry ostatních mužstev, které ještě čeká zápas v Žulové. Nová světelná tabule neukazuje přesný čas a patrně se s ní manipuluje dle potřeby. Moje stopky, které si vždy zapnu současně s píšťalkou rozhodčího totiž ukazovaly ve druhém poločase najednou o 1,5 minuty méně než svítilo na světelné tabuli.   
 
 
 
Mistrovský zápas  18.8.2012 - 2.kolo
Nový Malín - Javorník  1:0 (1:0)
 
Hráli:
Gruntorád - Dolínek, Janda, Čontoš, Diviš, Vicenec, Podhajský, Valenta (82 min. Krušínský), Indra, Vohralík (74 min. Číž), Málko.
Gól: 22 min. Indra
ŽK: Vohralík - zakopnutí míče
 
Jeden z nejméně oblíbených soupeřů přijel o body bojovat na malínské hřiště. Javorníku se proti mužstvu Malínu tradičně daří a předpokládal se velký boj.
Obě mužstva nastoupila nekompletní, domácí se museli vyrovnat s absencí svého kapitána Bauera, který si z minulého kola odvezl zranění, které mu nedovolilo nastoupit, pracovní povinnosti navíc nepustily do zápasu Běhunka a Bílka. Zápas začal hned šancí domácího týmu. Ve 3 min. dostal Vohralík přihrávku za obranu hostů a jeho přehození vybíhajícího gólmana skončilo 20 centimetrů vedle levé tyče javornické branky. Javorník kontroval centrem a hlavičkou z malého vápna, která však skončila v rukavicích připraveného Gruntoráda. Malín po chvíli zakončuje zmatech ve vápně hostů střelou Valenty ze šestnáctky, kterou však javornický brankář skvělým zákrokem vytlačil mimo tyče. Domácí si počínali v této fázi zápasu velmi aktivně a hosté se nemohli dostat do hry. Místo kombinace museli často volit odkop, který byl snadnou kořistí pro obránce Nového Malína. Ve 22 minutě se zápas rozhodl. Vohralík vybojoval míč, když atakoval obránce hostů, Málko kolmou přihrávkou našel v křídle nabíhajícího Vicence, ten bez váhání posílá přízemní střílený centr na hranici malého vápna a celou pěknou akci zakončuje Indra, který se protlačil před obránce a špičkou kopačky míč poslal do sítě bezmocného hostujícího brankáře 1:0. Javorník byl otřesen, ale domácí jejich rozpoložení a vzájemných výčitek nevyužili ke vstřelení další branky. A tak se hosté pomalu vrátili do zápasu a od 35 minuty do konce poločasu převzali otěže zápasu na své kopačky. Najednou nenakopávali míče, zvýšili pohyb i nasazení a domácí měli velké problémy tomuto náporu odolávat. Naštěstí pro Malín, všechny akce končili před vápnem a gólovou šanci si Javorník nevypracoval.
Ve 2. poločase se obranná činnost domácích zlepšila. Javorník byl v poli lepší, jeho zkušenější hráči dobře drželi míč, přesto to byl však Malín, který se dostával do gólových šancí, což se o Javorníku říci nedalo. V největší se objevilo hned několik malínských hráčů, kteří využili chyb ve velkém vápně Javorníka a v 56 min. zápasu se objevili v brankových příležitostech, ale zmatku a chaosu nedokázali využít a odmítli z této "trmy vrmy" navýšit skóre. O pár minut později pak Vohralík trestuhodně selhal v tutovce, která po gólu přímo volala. To bylo ze stany Malína vše. S přibývajícím časem se na hřišti stále více jiskřilo a mluvilo, k čemuž přispěl svými výroky i rozhodčí, který ve středu hřiště odpískal nepřesně některé zákroky. Javorník bojoval, ale přestože v poli měl v tuto chvíli více ze hry, do čisté gólové šance se nedostal. Za celý druhý poločas ohrozil branku domácích jen nepřesnou hlavičkou a přihrávkou napříč malým vápnem, kterou před nabíhajícím útočníkem stačil "uklidit" Dolínek. Malín konec zápasu rozkouskoval a nepřipustil žádný větší tlak na svoji bránu.
 
Názor trenéra:
Javorník má dobré a zkušené mužstvo, ale jeho hra byla pouze po velké vápno. Do šancí se nedostával. Jen na konci prvního poločasu nás dostal pod větší tlak, když jsme nedokázali pokrýt jeho hráče a v tuto chvíli jsme velmi špatně bránili. Přestože Javorník u nás v odehrál v poli solidní zápas, musím opět konstatovat, že při naší lepší produktivitě, by se v žádném případě na hřišti neobjevilo tolik emocí. Takto se bojovalo až do konce, což vzhledem k počasí i nasazení, bylo pro obě mužstva hodně náročné.
 
 
Mistrovský zápas  11.8.2012 - 1.kolo
Staré Město - Nový Malín  1:1 (1:0)
 
Hráli:
Gruntorád - Dolínek, Janda, Běhunek, Bauer (46 Podhajský M.), Bílek, Valenta, Málko, Indra, Krušínský, Čontoš.
Gól: 74 min. Běhunek
ŽK: Indra, Čontoš, Janda
 
Nový Malín překvapil soupeře ještě dříve než zápas začal. Do branky se rozcvičoval Gruntorád, který měl původně Nový Malín opustit.
Tak jak bylo avizováno již dříve Malín začal útočně a hned v úvodu zápasu se před brankářem domácích objevil Krušínský, jeho střelu slabší nohou chytil domácí brankář. Tlak hostí se stupňoval, domácí bránili pozorně v 8-9 lidech před vlastní šestnáctkou a vyráželi k brejkům. Malín si na malém hřišti nevěděl se zhuštěným prostorem před vápnem rady a tak tam jeho akce převážně končili. Když již došlo k zakončení, jednalo se o nepřesnou střelu, nebo přetažený centr do země nikoho. Do šancí se Malín dostal pouze v případě zrychlení hry, ale jak Čontoš, tak Krušínský souboj proti stoperovi domácích nedokázali zužitkovat v čistou gólovou šanci. Vždy se však jednalo o zákroky na hraně faulu a minimálně jednou mohl hlavní arbitr písknou pokutový kop. Vstřelit gól nebylo hostům v první půli souzeno. To domácí ve 38 minutě využili odryté obrany hostů a matador Pelech zužitkoval své zkušenosti, prosadil se v souboji proti Jandovi a sám před Gruntorádem chladnokrevně skóroval. Naštěstí se brzy pískal poločas a Malín měl čas se z gólu vzpamatovat.
Do druhého poločasu již nenastoupil Bauer - nový kapitán hostujícího mužstva, který doplatil na tvrdý zákrok z prvního poločasu. Jestliže v prvních 45 minutách hrál Navý Malín slušný fotbal, ve druhém poločase na hřišti dominoval. Hru zjednodušil, míče šly rychleji z nohy na nohu, ale útočníci Malína své šance nedávali. Když již Malín gól vstřeli, dal ho z ofsajdu a ten samozřejmě nemohl platit. Ke gólu měli hosté velmi blízko ve 66 minutě, když Čontoš využil své rychlosti, byl u dlouhého míče za obranu o chvíli dříve jak domácí brankář a ten jej ve velkém vápně fauloval. K penaltě se postavil Bílek a nedal. Domácí brankář na  jeho nepodařenou střelu stačil rukou reagovat a  míč chytil. Hned z protiútoku se do obrovské šance dostali domácí, tu první jim zlikvidoval Gruntorád, opakovanou šanci opět Gruntorád, ale vyražený míč se dostal před domácího hráče, který střílí do poloprázdné branky - ze sedmi metrů však trefuje pouze tyč a od tyče se míč napříč celou brankou dostává mimo nebezpečí a hostující hráč jej odkopává daleko od vlastní branky.
Malín se vrhnul do útoku, dobře kombinoval i před vápnem si dokázal míč narazit, ale gól ne a ne dát. O výsledku rozhodla standartní situace. Málko poslal centr z boku do vápna, domácí nákop odvátili k hostujícímu hráči, ten přihrál zpět na hranici velkého vápna volnému Běhunkovi a jeho projektil přesně zapadl tam, kde jej hráči Malína chtěli vidět již dávno - do domácí branky. To běžela 74 minuta a Malín se i nadále snažil dát rozdílový gól a odvézt si všechny body. Nejblíže k němu měl  Krušínský - naposledy v 89 minutě zápasu, který dostal pěknou přihrávku do vápna, ale jeho přízemní střela rozvlnila jen boční síť.
 
Názor trenéra:
Jen 5 minut byli domácí nebezpeční a zatlačili nás. To bylo po neproměněné penaltě a v tuto chvíli jsme měli jednak štěstí, jednak předvadl výborné zákroky Gruntorád. Jinak Staré Město hrozilo jen z brejků, což je jeho způsob hry a že tento styl umí, nám dokázal proměněnou šancí. Kombinačně jsme soupeře převyšovali, hlavně ve druhém poločase jsme hráli velmi dobře. Bohužel nedáváme góly. Útočníci musí svoje šance proměňovat. Co se týka pozice brankáře v zápase? Já i Martin jsme respektovali přání vedení klubu. A protože nám oběma jde o dobré výsledky mužstva, tak se naše původní stanoviska změnila. Bod z venku bývá úspěchem, my ale ve Starém Městě tentokrát 2 body nechali. 
 
 
Přátelský zápas  31.7.2012
Sobotín - Nový Malín  3:4 (1:0)
 
Hráli:
Podhorný, Vicenec, Číž, Greif L., Unzeitig, Indra, Valenta, Podhajslý M., Dolínek, Janda, Kropek, Krušínský.
Góly: 2x Krušínský, Indra, Dolínek
 
V úterní podvečer jsme si místo tréninku zahráli poslední přípravný zápas a opět jsme prohráli první poločas. Málo jsme se pohybovali, míče jsme místo kombinace nakopávali a když k tomu přidáme ještě 3 neproměněné tutovky během úvodních 15-ti minut a soupeřův gól hned z prvního nebezpečnějšího ohrození naší branky, je jasné, že jsme se ve druhém poločase již mohli jen zlepšovat. Podařilo se nám otočit výsledek, když jsme domácí přehrávali ve středu hřiště a odměnou nám byly čtyři branky. Za stavu 1:4 však naše mladé mužstvo zvolnilo, navíc se rozhodl, že si dá gól i stoper Janda a Sobotín během 5 minut (od 80 minuty do 85 minuty vstřelil 2 branky). Janda se tedy zase postavil na své místo a soupeřovi naděje na vyrovnání tím skončili.  
 
 
Přátelský zápas  29.7.2012
Libina - Nový Malín  3:4 (2:1)
 
Hráli:
Podhorný, Diviš, Číž, Greif L., Bauer, Hoško, Unzeitig, Indra, Valenta, Čontoš, Dolínek, Janda, Novák.
Góly: Čontoš, Indra, Bauer, Číž
 
Na velmi solidním trávníku se hrálo v dusném počasí a hostujícímu mužstvu se nechtělo moc běhat. Ujali se z penalty sice vedení, ale aktivně hrající domácí do poločasu zápas otočili, když hlavně směrem dopředu hostující mužstvo převyšovali. Hosté se málo pohybovali, proto často volili dlouhé nákopy, které nenacházely adresáty. Druhý poločas byl již ve znamení zlepšeného pohybu malínské záložní řady, více se kombinovao a Malín stále častěji držel míč na svých kopačkách. Přestože směrem dozadu nebyl výkon stále bezchybný, dokázal dát dva góly po hrubkách domácích a ujmout se vedení. Libina však ke konci zápasu využila jednu ze šancí a srovnala střelou ze střední vzdálenosti. Remízu však neudržela. Valenta si před velkým vápnem míč narazil, v šestnáctce obešel obránce i gólmana, ale gól nedal - jeho střelu zblokoval další z obránců. Odražený míč se objevil před Čížem, který jej do branky doklepl z těsné blízkosti brankové čáry a stanovil konečné skóre. 
 
 
 
Přátelský zápas  22.7.2012
Nový Malín - Štíty 2:5 (1:3)
 
Hráli:
Podhorný, Diviš, Janda, Bauer, Krušínský, Vicenec, Valenta, Greif L., Podhajský M., Unzeitig, Vohralík, Hoško.
Góly: Diviš, Vicenec
 
Soupeř přijel téměř kompletní a s novým trenérem. Motivace jeho svěřenců byla velká. Naše mužstvo, tak jak bývá v přátelských zápasech obvyklé, postrádalo některé hráče. Podali jsme však i s mladým mužstvem solidní výkon, který se přítomným divákům musel líbit. I přes výraznou porážku se hostující mužstvo muselo hodně snažit a bojovat a jen naše koncovka nám nedovolila uhrát solidnější výsledek. Za stavu 2:4 hosté v 84 min. popáté skórovali, v 87 min jsme neproměnili šanci, když si náš hráč  naběhl na kolmou přihrávku a v tváří v tvář proti gólmanovi selhal. Vrcholem zmaru byl neproměněný pokutový kop v 89 min. zápasu. Na to, že se jednalo o přátelský zápas se na hřišti se hodně jiskřilo, většina zákroků však byla v mezích pravidel. 
 
 
 
Přátelský zápas  15.7.2012
Rovensko - Nový Malín 2:4 (0:2)
 
Hráli:
Dolínek, Čontoš, Bauer, Podhorný, Vicenec, Greif L., Podhajský M., Valenta, Janda, Krušínský, Číž, Indra, Hoško, Minář, Vohralík.
Góly: Indra, Číž, Valenta, Bauer.
 
Zápas s mužstvem, které si vybojovalo postup do okresního přeboru byl pro nás odměnou za "galeje" na kolech, když jsme přípravu zahájili netradičně v sedle a tři tréninkové jednotky jsme hned v úvodním týdnu odkroužili v okolí Nového Malína.
Vývoj utkání jsme kontrolovali a teprve ve druhé polovině druhého poločasu jsme pouštěli soupeře do šancí. To již i obránci chtěli zakončovat a dokázat útočníků, že umí šanci proměňovat lépe jako oni. Přestože jsme dali čtyři branky, byla naše produktivita velmi slabá.